Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

acimedaca
10. bře 2010

janicka: pěkně to máš doma připravené 🙂 s tím pozemkem držím palce, at vám to vyjde....

klara: co se dává nevěstě po svatbě?

klara.k
10. bře 2010

aci - to já už si zase moc nepamatuju, ale jmenovalo se to nějak, jak dár za úsvitu a má to nevěsta najít ráno pod polštářem, např. hodinky nebo nějaký šperk, za to že má muž ženu, ale já nedostala nic. A to jsem chtěla jen drobnost, symboliku. Perníkový srdce nebo jiný kýč, ale smolík, jenom muže jsem našla, což byla a je taky výhra.

acimedaca
10. bře 2010

klara: aha, to jsem nikdy neslyšela....o tom, že máš dostat něco za dítě, to jsem i zažila u kamarádek

brumdinka
10. bře 2010

ahojte - ten můj zas prudí 😀 a vyhazuje mě od pc, tak jen vás pozdravim 🙂

janicka - přeju at´ s tim pozemkem to dobře dopadne

jinak to, že má dostat něco nevěsta sem neslyšela, za dítě to ano - já dostala hodinky 😉

zelvinka
10. bře 2010

ahoj holky, tak malá konečně usnula, ž to není takovej spící andílek jako dřív, ale na druhou stranu je to i známka toho, že žloutenka je na ústupu.
Janičko - taky jsem si měla za malou něco vybrat, tak jsem si na netu vytypovala několik prstýnků a jelikož jsem váha váhavá a nevěděla kterje a taky jsem chtěla aby v tom měl taťka nějaký slovo, tak on pak z nich vybral.
Jinak se holky strašně těším až tady budou fotečky i vašich miminek a budu se taky kochat.
jinak ono s tím, že má maminka něco dostat za dítě se dodržuje asi jak kde,...protože naše máma automaticky koupila zlatej náramek mě,..a moje babičky, .malé tedy prababička nám zaplatila pro malou ty naušničky a brněnskej dědeček, chtěl taky naušničky malé zaplatit, ale přišel jako druhej, takže si mám pro malou vybrat řetízek s přívěškem vodnáře. Ale ten přívěšek mu možná rozmluvím. Já vím že to je darovanému koni na zuby nehleď, ale z vlastní zkušenosti vím, že jsem pak si kupovala přívěšky úplně jiné,..protože co si budem povídat,..za patnáct let pofrčí něco jinýho než třeba teď tak módní křivý srdíčka.

zelvinka
10. bře 2010

jejda, teď koukám že jste se asi bavili o dárku pro nevěstu ne novopečenou maminku 😀

zelvinka
10. bře 2010

ale k nevěstám teda,. musím říct že já nedostala nic, ale můj bratránek když se ženil, tak od tchýně s tchánem dostal zlatej řetízek, jako uvítání do rodiny.

vcelka77
10. bře 2010

ahojky telvi malá je nádherná a v těch kometáckejch dupačkách jí to moc sluší. To ale musí být tatínek pyšný 🙂
Tak koukám že to je asi všude stejné. Každý chce kupovat naušničky 😀 Ten přívešek asi opravdu rozmluv. Já ho doma také někde mám a nikdy jsem ho neměla na sobě 🙂

zelvinka
10. bře 2010

včelka - nejlepší je že já doma mám někde teda jen stříbrného štíra 😀 ,..zrovna když mi ho někdo kupovat tak byl asi přestupní rok . Jsem totiž na rozhraní štíra a vah,.ale jsem váha.Radši ať děda koupí silnější řetízek že? moje slova

acimedaca
10. bře 2010

zelvi: no jo, naušničky co mám od miminka mám taky ještě doma 🙂 byly do červena 🙂
bavily jsem se o obojím, o dárku pro nevěstu a i o dárku pro novopečenou maminku za mimčo 🙂

řetízek není špatnej i s přívěskem, třeba k tomu časem dospěje, jako můj muž, dlouho ho měl uložený a tedka ho začal nosit....já to spíš beru jako památku...a v potom případě svatby se to dá třeba vyměnit za zlato na snubáky 🙂

vcelka77
10. bře 2010

no aci to nevím jestli bych to nechala roztavit na snubáky 😀 my jsme tedy také měli své zlato, od babičky, ale to byla spíš taková brož a třeba naušnice jen jedna kterou sme našli a pod. Jinak nám babička nabízela celé zlaté hodinky, to byla teda tíha. Ale to jsme odmítli.
Ale je pravda že nám to dost usnadnilo finanční situaci za úhradu snubáků.

zelvinka
10. bře 2010

jo jo my jsme měli taky zlato na snubáky, ale je pravda, že to byli spíš přetrhaný náramky a řetízky, který už nemělo cenu opravovat, a od tchána jsme dostali jeho snubák,...měl na šířku centimetr, takže jsme z toho měli skoro oba naše prstýnky,..a je fakt že jsem nechala roztavit i několik přívěšků, který jsem právě nosila hned na prvním řetízku , ale pak už ne

vcelka77
10. bře 2010

to nám taky nabízela mamka, snubák našeho tatky, nikdy ho neměl na sobě. Ten úplně zářil 😀 Měli hezký takový broušený.
a to jsme viděli ten rozdíl, jak ho mamka měla ošklivej, onošenej, vybledlej no prostě hnusnej. 🙂

acimedaca
10. bře 2010

zelvi : no to byla spíš nadsázka s tím, jak to pak použijou...je fakt, že já mám od babičky dost ošklivý zlatý náhrdelmník a taky jsem neměla tu sílu ho dát...ale je to spíš tím, že babička je ještě živa, že kdyby třeba už nebyla, tak na to kašlu......my jsme měli taky nějaký řetízky, já dala starší prstýnek, rozbitý přívěšek a od tchánovců zlato na zuby 🙂

janicka006
10. bře 2010

No Klárko..Pepča taky nevěděl,která bije..dokonce se mne ptal,co za to dostane on..tak mu říkám,ale já budu trpět a on mávl rukou...asi už někdy rodil nebo co.. 😀 😀 😀
Takže pak to prokonzultoval s holkama v práci a teprve pak řekl,že mi něco pořídí....

O té zvyklosti pro novomanželky jsem taky neslyšela... 😕 ..ale tam bych neuspěla už vůbec....Mám muže vrtkolínko,jak mu říkám,takže by mi určitě řekl něco ve stylu,že mám drahé prstýnky(který teď ale neobléknu) a i šaty...a vůbec,že jsem měla vymyslet levnější svatbu.

Jinak v bývalé práci,ještě v Praze,když jsem tam končila,tak jsem od kolegyň dostala krásnýho delfínka,takže to bude určitě jednou pro naše dítko.
A stejně jako u Zelvi..naši si na to taky potrpí,takže nejdřív mi objednali náramek,který se mi strašně moc líbil..ale stál na můj vkus tolik moc peněz(skoro 14 tisíc),že jsem naše požádala,aby to zrušili.....nějak jsem z toho kvůli té ceně neměla vůbec radost.A tak jsem si nakonec vybrala pro sebe náušnice..a budeme mít s naší holčičkou obě stejné..jen já větší a ona menší....Jsou ze žlutého zlata(bílé mi nesluší,jsem jako umrlík) a mají jeden velký bílý kamínek dole a pak jeden menší nad ním.A to ve variantě pro dospělého a pro miminko.
Od tchýně nedostaneme nic..ani na miminko a pro mne už vůbec ne.
Tchýně nám totiž kromě té matrace do postýlky nekoupila na miminko nic,nehodlá a nezajímá jí to....

janicka006
10. bře 2010

Jinak díky za pochvalu koutku pro miminko...snažila jsem se to udělat tak jak se mi líbí,ale i tak,abych do toho nedávala šílené finance....s výsledkem jsem spokojená..ale třeba někdo má jiný vkus a nelíbí se mu to.
Jinak se přiznám,že jsem třeba byla okoukávat svítidla v Ikee a nevybrala bych si kytičku,hvězdičku ani broučka..přišlo mi to tam strašně veliké,nevkusné a hlavně k nám nehodící se(můj sen je mít hodně jemné barvy..nic výrazného....to plní snad jenom ta housenka na postýlce)....Ale jak říkám,každému se líbí něco jiného,tak bych mu to nerada haněla.

lowe
10. bře 2010

est: manžel ještě nebyl na ultz, ale chtěl by, ale právě, že bude zase jen ten vaginální, a v kolika týdnech je ten velký pře bříško?

klara.k
10. bře 2010

jani - mě se to teda líbí, je samo že někdo chce něco jinýho, ale já mám ráda jednoduchý, nepřeplácaný věci, bez zbytečných pišišand. Ale každého věc.

A jak dopadla sázka s manželem, že máš vydržet s částkou do konce měsíce. Povedlo se? My máme teď bomba období, co já vydělám, manžel utratí 😀 , ale snad se to co nevidět otočí.

klara.k
10. bře 2010

já jsem myslela, že jak se otěhotní, tak se dělá už jen ten přes bříško, a on se dělá pořád vaginální? Až do kdy?

sidi.m
10. bře 2010

janicka:Koutek pro mimčo krásný,nic přeplácanýho barvama a tak.Myslím,že plyšáku se vám posbírá hafo.

Jinak o dárku pro nevěstu jsem taky nikdy nic neslyšela ale za mimčo to jo.To udržují snad všichni naši známí 😉

zelvi:Hele ale když to dědeček chce koupit proč ne s přívěskem je to památka a ani to pak nemusí nosit.Ono ty řetízky se stejně kupují co nejmenší,jako pro mimi,takse snad ani v dospělosti nedají nosit

lowe
10. bře 2010

jani: no jsem na sebe zvědavá, a bojím se každého dalšího dne, protože jsem dnes přesne 7tt a to prý to přichází, no poslední dva dny se cítím, tak jako že to příde, ale možná je to jen nervama z toho zvracení, ach jo
jinak to už máš krásně připravený, no divím se tchýni, že se netěší na své vnouče, to u nás jsou všichni nedočkavý až hrůza, ale zatím to vůbec nikdo nevím, tedy z rodiny, jen kamarádky a manželovo kamarád

klarka.k. nevím do kdy se dělá vaginální, já jsem byla už celkem na třech a vždy vnitřní, ted jdu 19.3. a to jsem zvědavá jaký bude, ale myslím, že zase vniřtní

jana1k
10. bře 2010

Ahojte holky,zdravím po delší době. Právě jsme se vrátili z té nemocnice,chvála pánu bohu 😀 ,nemocnice jsou fůůůj 😉 ,ale vše dopadlo dobře,tak jsem moooc ráda....!!!!! 🙂
Jen jsem zkukla alba: zelvi: malá je překrásná 😵 opravdu,a ty náušničky jsou boží.
Janicka: téda,máte to už pěkně nachystáno. Moc se mi to libí. Vaše malá má snad větší skřín,než my dva s manžílkem dohromady 😀 .
Lowe. jéé koukám,koukám, 7 tt, mooooc gratuluju,at se ti daří,opatruj se !!!

No nic,letím uklízet,doma jak po výbuchu.....tak se mějte zatím.... 🙂

lowe
10. bře 2010

jani1k moc děkuji

janicka006
10. bře 2010

Lowe ten přes bříško ti udělá ve 13tt na prvním velkém..nebo teda alespoň tak jsem to měla já...Pamatuju si totiž,že mi v ten den dělala oba...ale jen u "bříškového" byl manža.Chi..ale já jak byla zvyklá na ten vaginální,tak jsem si vzala sukni,sundala si kaťátka a čekala..no a ona říká..no tak nejdřív pozveme tatínka...Takže jsem si musela vyhrnout tu sukni..a Pepča tam koukal na mého bobíka 😀 😀 ..ne teda že by ho neviděl...ale bylo vidět,že se trochu před mudrou stydí... 😀 😀

Klárko vyhrála jsem!!!!!! 😀 😀 ...jenomže on se do té doby nějak nedohrabal do krámu,aby mi ty slíbené vyhrané tulipány koupil....chichi..ale já jsem si koupila plno jiných věcí.I když mám poslední dobou pocit,že začínám být ještě horší kasička než on 😲 😲

Janinko my máme doma tolik krámů..jako hadrů myslím,že k nám by se miminko už ani při dobré víře nevešlo,takže jsme to doma nějak přestavěli a pořídila jsem si tuhle skřínku..navíc má navrtané ďůrky a až nebude potřeba ty tyčky na ramínka,taks e tam dají fochy a může to mít na hračky,knížky,učení do školy a tak..

lowe
10. bře 2010

janicka006: tak to jsi moc hezky popsala, taky nosím sukni, tak vím na co se mám připravit 😉 já chodím, k mužskýmu a jsem za to moc ráda, ženskou jsem měla jednou a tedy byla taková necitlivá..aspon tato
a už jsi doma na mateřský???

janicka006
10. bře 2010

Tak to já jsem zase takový profistydlín..takže jsem za ženskou moc ráda....
KOukala jsem na stránky nemocnice,kde chci rodit..a není tam jediná mudra..celé oddělení je ryze chlapské.Ale když oni koukají na ty bobíky celý den,tak jim o asi ani nepřijde...
Na MD jsem už 14 dnů.Nakonec jsem šla na konci února..o nějaký ten den dřív,než jsem plánovala..ale už mne to tam opravdu nebavilo...jak stav firmy,tak i vztahy mezi lidmi....Doma je mi božsky!!!!

sidi.m
10. bře 2010

janicka:To asi chudák Pepča nevěděl cose bude dít vid?Ale muselo to být vtipný 😉 Jani já myslím,že až to přijde bude ti celkem jedno jestli je tam doktorka nebo deset doktorů?A vůbec jde tam pepča s tebou?

lowe:A taky mi tady to víme 😉 Na oznámení je ještě spousta času

sidi.m
10. bře 2010

lowe:Neměla jsi už taky nějaké album tady?

filu
10. bře 2010

Ahojda,

jani, ta komodka je opravdu moc krásná a všechno krásně přichystáno pro mimi... To my máme tak malý byt, že tam už jiný nábytek nevecpem, budeme rádi, když vyklidíme nějakou poličku v naší skříni na mini oblečky. 🙂 Jinak musím říct, že zatím odolávám veškerým svodům nakupování pro prcka, ještě nemám jedinou věc, zatímco snad všechny holky, co jsou na srpnové diskusi, tak už mají většinu výbavičky nakoupenou nebo alespoň vybranou. Tak snad to není znamení, že budu málo starostlivá matka. 😉

lowe, my když jsme šli s manžou na ten "velký" ultrazvuk, tak jsem si vůbec nebyla jistá, jestli bude vaginální nebo ne, ale riskla jsem to a říkala si, že by se snad nezhroutil, kdybych se tam musela odhalovat. 😉 Pro tatínka je to určitě krásný zážitek vidět mimíse, takže určitě stojí za to, aby tam šel. Navíc jsem si taky říkala - kdyby byly nějaké blbé výsledky, tak tam na to aspoň nebudu sama...

Z těch nevolností jsem měla taky obavy, pořád jsem si říkala, kdy to asi začně, jestli se nepozvracím někde v tramvaji nebo v práci na chodbě (protože to máme z kanclu na záchod takovou dálku, že bych to skoro jistě nemohla doběhnout), ale naštěstí se mi tohle vyhnulo, asi to za nás opravdu už nablinkala chudák janička. 🙂

jana1k, super, že už jste v pořádku doma, z toho nemocničního prostředí je člověku ouzko i když je zdravý.

aci, rozhodně nejsem proti pražskému setkání, ale vzhledem ke svému stavu bych šla tak na hodinku na dvě, pak už usínám. 😉 Jo a není se mnou vůbec žádná sranda. 😀

vcelka77
10. bře 2010

ahoj filu, tak co bříško roste? musíš nám zase hodit nějakou fotečku.
no už by si možná za chviličku mohla vědět pohlaví miminka. Tak co, necháš si to říct? Nebo se rozhodneš být překvapená? Protože my už sme dost zvědavé 😀
Nedávno si psala že si cítila první pohyby. Jak to pokračuje, Už o sobě dává prcek vědět?

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru