Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

klara.k
3. lis 2009

tak můj muž když se o tom bavíme, tak říká, že k porodu chce, on se sice spíš cíťa, co se týká takovýho objímání a pusinkování, pořád chce nějaké dotyky (nemyslím teď nic sexuálního) prostě stále projel lásky, ono je to fajn, ale na druhou stranu mě to trochu obtěžuje, já jsem spíš taková, že přece když jsme spolu, vzali jsme se, tak se nemusíme utvrzovat v tom, že se máme rádi, je to jasný.
Ale na druhou stranu není žádná srač.., která by obtěžovala s bolestí až mě to někdy štve, že potom pořádně nevím jestli mu něco je nebo ne, trochu nečitelný 😨 na jedné straně cíta a na druhé hrdina, ale když má jít na krev tak o tom mluví 14 dní dopředu a pak mi dlouze popisuje, kolik mu toho vzalí, no skro celou zkumavku představte si to 😀 😀 (prý to bylo aspo(n deci, možná dvě 😀 😀 )

zelvi - můžeš mi taky poslat odkaz na kalendář

k fotkám - já jsem doopravdy talent na počítače, tak kdyby jste je někdo chtěli vidět, tak mi písnite mail, a to zvládnu hravě, jen bych to přeposlala, ale nějaký rajče atd. já to prostě nezvládnu, ale jsou to jen čtyři fotky ať není velké očekávání 😝

acimedaca
3. lis 2009

petrajda: ale v jablonecké nemocnici je prý dobrá porodnice - tedka teda nevím, jestli tam vůbec porodnice je,ale myslám,že jo....

petrajda
3. lis 2009

aci - je a ve Frýdlantě-ta má vůbec dobrou pověst. Já pak spíš budu řešit kam budu mít lepší spojení..na případné kontroly a já nevím jestli se tam ještě dojíždí kvuli nějakým vyšetřením před porodem atd. Auto máme jedno,manžel ho potřebuje k dojíždění do práce,jezdí do M. Hradiště a jinak se tam nedostane.Takže u mě přichází v úvahu jen ten Liberec 😢 .Ale ono je to asi i případ o případu.Když sme se tam byli podívat na synovce,tak mě to tam přišlo zase naopak dost slušné,myslim jako prostředí,samozřejmě nevim jak personál,ale švagrová prej problémy neměla.

petrajda
3. lis 2009

Já se tu bavím jako bych měla už zítra rodit 😀 😀

estrellita
3. lis 2009

holky, mne je 26, jsem tu temer nejmladsi, jak tak koukam 🙂

katcho, fotky poslu co nejdriv 🙂

acimedaca
3. lis 2009

petrajda: ve frýdlantě už jí práve zrušili, bohužel....to vím natuty

petrajda
3. lis 2009

aci - aha - tak to sem nevěděla
jinak s tím miminkem se ti to pak v hlavě srovná.jak už tu holky psaly,tak když pak už budeš na obrazovce rozpoznávat tělíčko a budeš cítit ty změny které se s tvym tělem dějou tak to bude určitě krásný.Já se právě na tohle těšim. Ber to tak že to bude jako s přípravou na svatbu,jen s tím rozdílem ,že termín je sice taky danej,ale občas si to příroroda usmyslí jinak.
já když jednou jedinkrát hlídala našeho malého,tak sem si taky říkala,tak tohle neustojim a to sem ho měla jen 4 hodiny. opak sme byli u známejch co maj dvojčata a před nima ještě jedno dítě jen o rok a čtvrt starší,tak to je fakt záhul.

janicka006
3. lis 2009

My půjdeme rodit do Žatce..byla jsem tam na jaře na té nepříjemné věci a byla jsem tam spokojená.Péče o nás od sestřiček byla bezvadná.
Ale jinak kdybych ještě neměla jasno,tak bych se nenechala zviklat od někoho,kdo by něho vychvaloval nebo naopak haněl..ale dala bych spíš na svůj pocit při návštěvě(názory ostatních bych brala jen jako takové malinké vodítko)...Zjistila jsem totiž že co žena to jiné potřeby,chutě,názory,standarty...a to co může být pro někoho ošklivé,může být pro někoho luxusní...
Chtěla jsem darovat pupečníkovou krev,ale tuto věc umožňují jen v porodnici MOst..což je třeba nemocnice,kam bych já nechtěla..je to obr velká anonymní nemocnice..já si představuji raději menší,rodinného typu...ne studenou kachlíkárnu,ale veselé chodby..i když až budu rodit,tak mi to asi bude putna 😀 😀

petrajda
3. lis 2009

jani - jo to máš pravdu,že v tu chvíli je to jedno. Já jediný co třeba se mi zdá divný je přání rodiček rodit doma.Samozřejmě je to každé věc.Jenže zase v dnešní době si myslím,že je lepší využít té nemocnice. Když teda stihnou pak dojet 😉 .Je tam vybavení,personál..nic se nenechá náhodě. Pak potom ty dohady když se doma něco přihodí typu "měla bej v porodnici" atd.

janicka006
3. lis 2009

Petrajda já byh doma nerodila ani kdybych byla zdravá dvacítka bez problémů....nikdy nevíš co se může stát.

acimedaca
3. lis 2009

ono stejně to hodně závisí na tom, ajká je tam zrovna směna sestřiček a doktorů....můžeš narazit na dobré lidi když to tam jdeš okouknout,ale pak to můžou být jiní a je to k ničemu.....

petrajda
3. lis 2009

jani - koukala sem ti do alba na tvého drobečka. To je stejně takový...máme tu naší diskzy a jen asi dvě? tři máte albumy.Jsem zvědavá jak budou přibejvat 😉

zelvinka
3. lis 2009

to já bych doma taky nerodila, za žádnou cenu,..ta představa že by se nedejbože mimáček přidusil pupeční šňůrou a co pak?

janicka006
3. lis 2009

No mrzí mne,že tam včera nebyla moje mudra,mohla bych vám dát obrázek aktuální...tenhle doktor byl sice fajn,ale chtěl to mít šup sup z krku..tak jen na kozu(tu si zrovna mohl odpustit 😖 ) a UTZ ani náhodou.

Aci v tomhle máš pravdu...prostě lidi dělají hodně....i jedna neochotná blbka z deseti ochotných člověku v takové chvíli dokáže znepříjemnit život..

Já jdu holky dneska vyměnit už po 3 rám na fotku...oni mi tam totiž zvětšovali fotku ze svatby...a pořád mi vnucují špatné velikosti rámů....i když po druhé blbé zkušenosti jsem si to asi měla změřit sama a nenechávat to na nich a ten dnešek bych si bývala ušetřila....ale spojíme to s večeří s Pepčou...tak to bude o to příjemnější...

V práci to balím...papa 😉 😉

acimedaca
3. lis 2009

janicka:tak pěknou večeři 🙂

salomme
3. lis 2009

Souhlasím s váma - až jednou, tak určitě porodnice. A dopředu se právě připravit na nepříjemné lidi. Ono kolikrat stačí se jen ozvat, nestydět říct, co vadí. Ale tohle mě třeba dělá trochu problém. ☹

acimedaca
3. lis 2009

salome:člověk by si řekl, ale blbé je,že v tom okamžiku asi těžko víš, co je dobré a co špatné....já teda taky rozhodně až to jednou přijde, tak v nemocnici...a jestli manžel bude, to nevím, zatím jsme to neřešili....
Zatím jen vím, že se to tom bavil s kamarádem, který byl u porodu svojí dcery a byl z toho úplně na šrot, že to bylo hrozný, že mu bylo manželky strašně líto, že hrozně trpěla a že jí nemohl pomoct...taky jsem někde četal, že pak měli chlapy z toho sexuální trauma....

jana1k
3. lis 2009

ahoj holky,zdravím po delší době...jste se rozepsaly 🙂
KLará: jéé,fotky jsem prošvihla ☹
Krtek: psala jsi,že na pohovoru dobrý...?? A jak teda dál? Jako další postup do dalšího kola 😅 ...??

Salome naprostý souhlas,určitě si nenechat nic líbit,a říct co se líbí a co né! Vím podle své skušenosti,taky jsem byla taká "putka", vystrašená. Ale při druhém mimi,si už v porodnici poradím jinak 😉 teda snad 😅 .

zelvinka: jak jsi psala o tom kopání mimíska,to je krásný 😵 ,úplně jsem si zavzpomínala.....

No holky,tak jsem si dneska nadhodila předvánoční atmosféru 😉 ,náš malý má ted ve čtvrtek 2narozeninky,takže v sobotu máme oslavu,a já dneska balila dárky. 😵

A co se týče porodu doma.....tak nikdy,protože vše může být ok,a při porodu můžou nastat takové komplikace,že bych si to vyčítala pak celý život,kdyby se něco stalo. Přece jen,v té porodnici je doktor hned po ruce.
Nic letím na nádobí,pak malý koupat,dneska mi hraje ordinace 😀 ,takže uspávat bude tatka 😉 ,ale mě přitom čeká ještě žehlení 😝 🙂 papa

zelvinka
3. lis 2009

jééé Jani taky už se těším až budeme uspávat, strašně se s manželem těšíme až si toho našeho tvorečka poprvé pochováme,..já ho asi uňuchňám 😀 😀 😀

krtek.93
3. lis 2009

Hm, tak teď mi přišel mail, že na tu první práci, o kterou jsem měla zájem, mě nevzali ☹ jako já vim, že ta konkurence je dneska veliká, navíc si fakt nejsem jistá, že by mě ta práce bavila, ale stejně - na mě to prostě momentálně působí tak, že nejsem dost dobrá ani na přepisování čísel z jednoho sloupečku do druhýho - fakt skvělý 😠 Jestli to takhle půjde dál, tak mě fakt práce přestane úplně zajímat a budu se snažit nějak dospět k tý mateřský 😕 Koukám, že vy pořád probíráte téma "chlapi a miminko", tak vás jdu dočíst, to je aspoň takový optimistický čtení 😉

jizi
autor
3. lis 2009

S tou prací je to na pytel 😠 Určitě to není tím, že bys nebyla dost dobrá - hele a kdybys k tý matěřský dospěla, tak by to nebylo nakonec až tak špatná možnost, ne? 😉

krtek.93
3. lis 2009

Uf, teda se mnou to dneska nějak mává... Kdyby sem zelvi nepřihodila tu vitpnou historku s "dírkou", tak tady u toho kompu snad cedim 😅 Zelvi a jani, já vám normálně závidim, co teď prožíváte a co vás čeká... I když nervy to asi jsou, to je jasný. Ale jak se tu někdo rozepsal s tim, jak je to nejdřív fazolka a pak to má i ručičky a tak... ježiš, mně je normálně na nic z toho, že teď musim řešit pos... práci a pos... peníze. Protože kdyby nás ti kreténi nevyhodili, tak bych za pár měsíců plánovala to samý ☹ jsem před chvilkou zkoukla ještě něčí album s úplně malinkou holčičkou, krásnou... Jenže k čemu jsou nějaký biologický hodiny, když tu sedim v tom našem kutlochu, kam už se nevejde ani botník, natož postýlka, s výpovědí v šuplíku... Se omlouvám za tu depku, ale nějak mě to chytlo. Do toho jsme se s mamčou bavili tak nějak celkově a mně je najednou líto i to, že ten můj chlap je takovej pařez, kterej se mnou nikdy nic takhle prožívat asi nebude. Obávám se, že kdyby byl přítomen u případnýho UTZ, tak by ho to tak maximálně chytlo po technický stránce 😅 A u porodu... No, to si ani nechci představovat. V lepšim případě by to s nim seklo, v tom horšim by byl schopnej novorozeně komentovat stylem, že je ošklivý, krvavý a fialový a že je ušatý po mně 😀 Nedávno komentoval moje narážky, že kašle na jakýkoliv výročí, slovy, že "je to pro něj irelevantní informace". Bezva. A takhle je to u nás se všim, romantika žádná, na gesta se tady prostě nehraje. Ach jo, nějak mě dneska všechno mrzí no...

jani: Zase ty miminka prej UTZ moc "nemusej", prej jim to vadí (ne škodí, ale může jim to bejt nepříjemný). Tak to ber tak, že jste ho aspoň zbytečně neprudili 😉

krtek.93
3. lis 2009

jizi: No minimálně bych se měla na co těšit 😉 jenže já se fakt bojim, jak bysme to tu zvládli. Kam bysme se vešli, jestli bysme nějak vyšli s penězma (to teda snad jo...). Plus celý tři roky mateřský bych se opět klepala, jak budu hledat práci s dítětem, když i bez dítěte je to těžký...

Mimochodem, mám intentivní pocit, že o mém "nezaměstnání" rozhodnul ten fakt, že mi je 27 a jsem vdaná 😠

jizi
autor
3. lis 2009

Krtí, klíd, to se poddá - s tou irelevantní informací jsi mě fakt pobavila 😀 Mám doma něco podobnýho, takže tě naprosto chápu... A to bylo to místo s dvoukolovým pohovorem? Co se bytu týče - máte v plánu nějaký stěhování jinam? Nevím, jestlis o tom už nepsala (jestli jo a jenom si to nepamatuju, tak se omlouvám)...

krtek.93
3. lis 2009

jizi: Jo jo, to bylo to veledůležitý druhý kolo. S bytem je to tak, že v momentální situaci stejně nemůžeme dělat nic. Ale jinak zvažujeme dvě varianty - hypotéku a pronájem. Muž je pro pronájem, já byl původně taky, ale už se zase začínám přiklánět k hypotéce. Nechci se celej život harcovat po cizích bytech 😖 jenže muž je zásadně proti, že se může cokoliv stát a nebudem schopný to splácet... No, ono je to teď jedno, teď nám hypotéku stejně nikdo nedá. A kdybych otěhotněla, tak už vůbec ne.

salomme
3. lis 2009

krtek: Vydrž to, uvidíš že bude líp. 😉

katcha.
4. lis 2009

Ahoj holky.
Janicka: ty, zeptej se toho tvýho Pepči, jestli má na mysli Eddie Van Hallen, jak si říkala, že Vašemu mimču říká kosťa Edík 😉
Jak jste tu řešily přitomnost otce u porodu- tak to já (zatím) zásadně odmítám. Prostě chci u porodu minimum obecenstva, natož svýho muže. Teď se pořád v médiích přetřásá téma, jak přítomností otce u porodu klesá chuť na pozdější sex. život. Nechci to riskovat. A co se týče mého stavu obecně, tak aktuálně jsem na tom asi podobně jako Aci. Takže tak, zatím ne.
Krti: hlavu vzůru, však výsledky 2.pohovoru přijdou zítra, ne? 🙂

janicka006
4. lis 2009

Dobré ranko všem,
i když u nás začal opět den lijavec....takže Zelvi..myslím,že ti teď to Tvoje volnění,ze kterého jsi trochu nešťastná ,všechny do jedné závidíme 😉 😉
Holky včera jsme byli na večeři..ale táááááááááááák hnusné to nebylo snad ještě nikde a že už jsme tady něco ochutnali.....bléééééé..
Normálka já jsem měla rýži nějakou,kterou museli máčet snad celý den ve vodě jak byla matlavá a bez chuti,Pepča chtěl tortilu...ale nevím,jak je možné,že měl stejnou(sladkou!!!)omáčku jako já v číně.....no shodli jsme se na tom,že je docela ostuda to nabízet a že už nás tam nikdo v životě neuvidí.

Ale tak alespoň rámeček na fotky už mám,tak to snad dáme dneska dohromady.Dneska totiž poprvé nemáme žádné lítání po úřadech a jiné restíky....i když kdybych chtěla mohla bych ještě do banky a na ten katastr.Ale fakt se mi nechce ani trochu.

Krti ve vašem věku už byste se měli ale poohlížet po něčem,co bude vaše..takže plně souhlasím s hypotékou.Sice to není žádná legrace a já se hypotéky taky jednou docela bojím,ale není jiná cesta.Bohatého strýčka nebo neočekávané dědidtví nepřichází v úvahu,takže budeme jednou muset prodat co máme a zadlužíme se.A ty chceš bydlet přímo v Praze nebo někde v tom Brandýse nebo jak se to tam u vás jmenuje...??

klara.k
4. lis 2009

krti - tak to já bych byla pro hypotéku, protože jestli argumentuje tím, že nikdy nevíš co se stane, tak právě, když budeš v pronájmu - jednak je drahý a místo drahýho podnájmu platíš hypotéku a pak tě může kdykoli majitel vyhodit a nemáš žádnou jistotu, nic nené tvoje, s ničím nemůžeš disponovat. Já bych teda chtěla určitě něco co je moje a mám trochu jistotu. 😖
A s prací neboj, dobře to dopadne, však do konce roku jsi zaměstnaná a v lednu nastoupíš na nový, neboj, 😉

nevíte co je s edvi? Dlouho tady nebyla, prošvihla jsem něco, jsou odjetí nebo na nás nemá náladu ☹

ten můj hrdina byl dnes na krvi, na dobrovolném vyšetření, protože nebyl mnoho let u doktorka a když jsem ho k tomu donutila, tak mu stejně nevzala ani krev na jaterní testy a nic, tak šel na placený vyšetření, stálo to 360,- a teď mu vzali krev a odpoledne už budou výsledky, není to nějaký rychlý? Ale hlavně když to přežil - představte si to dvě zkumavky mu vzakli 😎
a teď jde k zubaři, ten má ale den 😢

acimedaca
4. lis 2009

dobré ranko, tak v Lbc zase sněží...☹

krtek: neboj, bude zase líp, uvidíš....
janicka: jejda, to je škoda, že jste si tu večeři neužili...
klara: to mu nezávidím....no to víš, tolik krve, jestli by tedka ještě neměl dostat transfuzi 🙂

no já bych s tou hypotékou byla opatrná, ted ka se všude píše, že už se to nevyplatí a že to jen v čechách jsou najednou všichni posedlí tím, mít vlastní bydlení....třeba moje kolgyně platí skoro 15000 měsíčně, to je celej plat a přitom za pronájem by dala min o 5000 méně...takhle žije z ruky do huby a pořád na to nadává

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru