Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

acimedaca
27. lis 2009

ach jo, sem napsala takovej dlouhej přípspěvek k tématu a nepovedlo se mi to odeslat...☹

petrajda
27. lis 2009

aci - taky se mi někdy takhle poštěstí. Tak zkus znova 🙂 ....

jizi
autor
27. lis 2009

Krti, klid - neruš Vánoce, byla by to škoda 😉 - a druhá nejlepší je sice ve výsledku stejné jako poslední, ale na druhou stranu, kdyby ti řekli "Ne, vy rozhodně ne." tak by to přeci bylo mnohem horší... Drž se, ono se to poddá a něco se určitě objeví (já vím, že se mi to kecá, když to nemusím absolvovat sama)...

... jinak máme nemocný kotě, jsem z toho špatná, včera začala být Buffy taková celá apatická, smutná, pořád spala a dneska ráno vypadala fakt hrozně - sotva lezla, takže následoval okamžitý výsadek k vetovi, dostala tři injekce a prášek, večer tam jdeme znovu na další dávku a kdyby se nelepšila, tak zítra na infuze ☹ Tak jsem z toho hotová, protože je taková malinká a vůbec - navíc se nemůžu přihlásit na modrýho koocouře, abych to probrala s nějakýma kočkomilama, což je fakt k po****í ...

acimedaca
27. lis 2009

hoky, dneska frřím do prahy na "vánoční besídku" s lidma z VŠ jsem z toho úplně v euforii, čím víc se blíží odjezd, tím mám lepší náladu..mě tak Praha fakt pozitivně nabíjí 🙂

petrajda: měla jsem nějakej fofr, tak už jsem to nezvládla napsat znova....

jizi: jejda, chudák malý kotě ☹ snad se z toho brzy vylíže, kočky toho vydrží hodně....

petrajda
27. lis 2009

aci - užij si besídku,aspoň budeš mít příjemný výpadek 😉 Mě nabíjí teďka cokoliv a kdekoliv jen když nemusím bejt pořád doma což se mi,bohužel,teď stává pořád.

jizi - kočky toho opravdu vydrží hodně,i když to myslím možná trochu odlišně než ty,ale neznamená to že bych s tebou a s tou číčou nesoucítila.Je to hrozný pozorovat trápeníčko a nemoci a nevědět jak pomoct.Ale kočičky se opravdu ze všeho vykřešou a docela rychle..

acimedaca
27. lis 2009

petrajda: přesně, já se tak těším, že vypadnu mezi lidi.....ono nás tam sice bude pár, ale i tak 🙂 a zítra obhlídnu snad nějaký ty dárky...

jizi
autor
27. lis 2009

Díky holky... snad máte pravdu 🙂

Aci, užij si mejdan 😉

acimedaca
27. lis 2009

jizi: neboj, uvidíš, že se z toho dostane.....a řekl veterinář něco aspon?
to já si to užiju 🙂 a v sobotu mi akorát bude blbě ☹ no jo, už nejsem nejmladší

petrajda
27. lis 2009

Holky přeju vám všem krásnej víkend. Údajně má bejt hezky tak se necháme překvapit. Já dneska končim a jdu se potit 😝 .
Tak čauoky a asi až zase v pondělí..

krtek.93
27. lis 2009

Ahoj! Díky za podporu, jo, ono se časem snad něco najde, ale už toho začínám mít plný kecky - vždycky naděje a pak zase nic, je to vyčerpávající 😒

jizi: My měli někdy před rokem v létě nemocnou čubinu, má něco přes tři kila a dostala šílenej průjem, nejdřív jsme to řešili doma dietou a čajem, pak dostala nějaký injekce do kožichu a stejně nakonec skončila na kapačkách. ty jí teda nakonec pomohly, ale ona je taky malinká, něco přes tři kila, tak byla okamžitě dehydrovaná... No hezkej pohled na ní nebyl. Měli jsme jet k vetovi až večer, ale naštěstí jsem byla doma a nevydžela to a jela hned ráno, když jsem viděla, jak se horší. No vidět takový pidižvíže na kapačkách... 😢 Tak přeju brzké uzdravení a nevim, co kotěti je, ale z vlastní zkušenosti - nám kapačky pomohly docela zázračně, sice byly dohromady tři, ale po každý byla lepší a lepší 😉

krtek.93
27. lis 2009

Ještě mě napadly dvě věci, třeba někdo poradíte:

1. Potřebuju akutně novej mobil, starýmu dneska definitivně křusnul kryt 😒 Nechci nic drahýho, tak rozmejšlim - buď LG KP170 (červenej), nebo Nokii 2330. Nemáte s některým z nich někdo zkušenost? (Chtěla jsem dát odkaz, ale byl delší než celej příspěvek 😝 )

2. Přemejšlim co našim k Vánocům a napad mě dárkovej poukaz na žranici v Dětenicích nebo tady v Praze U krále brabantského. Je to takovej ten středověkej neotesanej styl, mohlo by to bejt zajímavý. prolezla jsem jejich stránky, ale nemaj tam v jídeláku ceny - opět: nemáte někdo zkušenost? Na kolik to tam tak pro dva přijde a jestli to stojí za to? Dala bych tak max 500, tak aby si chudáci nemuseli ještě dvakrát tolik připlatit, to by byl poněkud danajskej dar. Pak ještě připadaj v úvahu lístky do 3D kina. Tak to vypadá, že Vánoce asi letos nezrušim 😀

sidi.m
28. lis 2009

jizi:Držím palečkyat je kočičce líp.Oni ty kapačky nejsou od věci.

krtek:My jsme si nedávno takypořizovali mobil a jsem spokojená.Mám samsung S 5230,má dotykovýdisplej foták 3,2 Mpix a jsemspokojená.Cenově kolem 3500 Kč.
Do dětenic se chystáme taky,ale je to tam prejcelkem drahý,ale jestli chceš tip,nedávno jsem byli v ambiente,nevím jestli to znáš,můžeš tam sedět tzrěba celý odpoledne a sníst kolik chceš.Servírují ti tam maso.Stojí to 650 Kč pro jednoho.

jana1k
28. lis 2009

ahoj holky,nějaký čas jsem tady nebyla. Jaksi nebyl ani čas. Malý je ted jakýsi divný,bud na něho něco leze,nebo nám rostou ty poslední 2 stoličky,co nám pořád chybí. Takže ted celý týden jsme celé noci proplakali nebo proknuceli. Dneska už dostal sirupek proti bolesti,tak snad se trošku zase vyspíme 😅 . Omlouvám se,ani jsem nedočítala. Jinač hodila jsem pár foteček 🙂 . A ted jsem i spíše na modré střeše,se inspiruju 🙂 . Tak hezký zbytek víkendu přeju......papa

jizi
autor
29. lis 2009

Holky, díky moc - kočenka na tom moc líp není, včera jsem byla u veterináře sama, protože muž odjel brzy ráno na chalupu. Byl to teda docela drsnej zážitek, pan doktor byl příjemnej jako osina v zadku, namaloval smečku čertů na zeď. Myslela jsem, že se mu tam v tý ordinaci zhroutím. Takže jsme dneska ráno - protože zase nevypadala dobře, vyrazili na kliniku v Kolmé ulici a super přístup - paní doktorka i sestřička byly bezvadný, zítra jedeme na další kontrolu a a další ATB - teď spí, nacpala jsem do ní dočervovací tabletu, stejně jako do Chestera, tak uvidíme. Kapačky jsou podle doktorky zatím zbytečné - ona pije, jí, chodí na záchod a nemá průjdem - takže není dehydratovaná... Snad se z toho vylíže...

Krtek: Přímo s tímhle typem nokie zkušenost nemám, ale co jsem kdy měla telefony, tak to byla samá Nokia, jen jednou jsem si koupila Samsung a hodně rychle jsem ho vyměnila, opět za N. ... Takže osobně bych dala přednost Nokii, ale je to čistě o zvyku 🙂 ... Jinak v Dětenicích jsme párkrát byli - krčma je super, bohužel si nepamatuju, co jsme tam platili, ale točí tam i vlastní pivo, můžeš jí na prohlídku zámku a celkově je to jiný kafe. Jinak Ambiente taky bezvadný - chodíme tam na narozeniny a promoce 😀 ... A teď jsme byli s T. Pod křádlem noci - dostali jsme poukázku jako svatební dar - je to teda dražší záležitost, ale zase neuvěřitelnej zážitek! 😎

Jani, snad to nebude žádná choroba a "jen" ty zuby, ale bolet musí příšerně 😒

petrajda
30. lis 2009

Ahoj holky po víkendu 🙂
Krtku - co se mobilu týče tak já měla především Nokie ,jednou Philips,a jednou Alcatel.A pokud bych si kupovala někdy jinej zůstala bych u Nokie.Ale je to opravdu čistě o zvyku.Já bych už nechtěla aby telefon byl byl tenkej,dotikový displej,tak s tím sem si taky užila jednou svoje - brrr už nikdy víc.Pro příště vím,že bych chtěla klasickej tvar,žádné zbytečný funkce maximálně foťák a rádio,ale toť vše,ale i bez toho bych se obešla. Záleží co co přístroje očekáváš,já hlavně chci volat a psát sms 😀 😀 .Někdo má telefon k užitku,někdo pro prestyž,já sem ta prní varianta 🙂 .Jsem konzerva..

Jizi - a to není vůbec pěkné,když číča takhle už dlouho postonává.Ale jestli dlabe a chodí na záchod tak snad bude už brzo dobře.Držím palce.

Já rozjela o víkenu cukrářskou manifakturu.Najednou mě přepadl elán a vrhla sem se na výrobu těst na cukroví,akorát mě už zase přešel,tak nevím kdy to upeču.
Ale dělám to spíš kvůli našim,zejména kvůli tátovi. Mamka prostě není fit,tak jí tím aspoň trochu pomůžu.U nás doma zůstanou najevíš tři druhy a zbytek odvezu do Prahy,ale v podstatě to budou jen dva tři druhy ještě navíc.Jinak by mě to nebavilo.Letos sem se zbláznila vanilkových rohlíčků dělám tři druhy 😀 -sem blázen.

krtek.93
30. lis 2009

Ahoj!

Píšu jenom rychle ze své ještě stále práce 😅 Ani se mi to nechce psát, abych to nezakřikla, ale vypadá to, že od února budu mít kde pracovat. Sice je to jenom na rok a pak se uvidí, jestli mi to prodloužej, ale kdyby nic, tak aspoň nějakou praxi bych tam nabrala. A finančně to neni špatný, mohla jsem dopadnout h§ř. Ale ještě neslavim, únor je daleko, stát se může cokoliv.

A telefon jsem nakonec pořídila tu Nokii, taky s ní mám nejlepší zkušenosti, ta poslední vydržela tolik pádů... 😀 Já si na nějaký funkce navíc taky nepotrpim, už ani foťák by to mít nemuselo, pořizuju si ty nejlevnější telefony (právě proto, že s nima nezacházim moc šetrně 😅 ) a tam ten foťák stejně za moc nestojí... Ale tenhle má dokonce jakejsi program správce výdajů - dá se tam zapisiovat, kolik a za co člověk utratil a ono to pak spočítá útratu za den, za měsíc, za rok... případně to porovná s původnim plánem. Což je super, hned zítra začnu 😉 Už dlouho mě zajímá, kolik vlastně utratíme za jídlo.

petrajda
30. lis 2009

no vidíš ,krtku, začíná se to obracet k lepšímu. asi ti dali vědět z té práce co jsi prej byla tzv.druhá 😉 ? Takže ti zatím negratuluju,aby jsme i to štěstí taky nezakřikly,ale držím ještě o to víc pěsti,aby se to stalo od února skutečností. Hned ti je určitě líp,viď?
Jinak s tou dobou určitou,mě přijde že dneska je to běžná věc. Manžel loni taky dostal nové místo na dobu určitou a pak mu smlouvu změnili na neurčitou..A i tak je to dobrá věc.Praxe a nové zkušenosti se jistě i jinde zhodnotěj...

No jinak s tou útratou,sem si taky dělala jeden čas.Docela sem koukala...

krtek.93
30. lis 2009

Hm, tak mi milej mužíček docela zkazil radost - že prej dokud je to jenom "per huba" přislíbený, tak to vůbec nemám brát v potaz 😒 A to zatim je - smlouvu by se mnou nejspíš podepsali až někdy během ledna. Jako jasně, můžou mě tahat za nos, ale zase je to aspoň něco, já se teď před svátkama prostě nechci nervovat prací a pořád zoufale hledat a obíhat všemožný pohovory, když mám aspoň to přislíbení. Je to ta práce, kde jsem skončila druhá. A brali by mě od ledna na dohodu, že bych byla vlastně zároveň i na pracáku a tam se jenom tak zaučovala, a od února pak na HPP (protože to místo se jim oficiálně uvolní v únoru). Ach jo, tak teď fakt nevim, co si o tom všem mám myslet ☹

petrajda
30. lis 2009

krtku - je to určitá nejistota.Počítej i s tím,že ten první měsíc by si tě i oni tak trochu okukovali a pak se třeba rozhodli.Stejně jako ,ale i ty. Pořád si můžeš hledat práci,v tom tě nic nebrzdí.Sliby se dělaj dobře,ale pokud nemáš v ruce podepsanou smlouvu nemáš nic jistého,v tom má,bohužel,tvuj muž pravdu.
Samozřejmě je to určitá naděje a třeba to i nadějne vypadá ,já ti nechci brát iluze.Nebyla sem na to druhém pohovoru,jen ty víš co je to za firmu,bylo by třeba dobré,pokud by to šlo,najít si nějaké reference o té firmě.Sleduj dál inzeráty a klidně to i zkoušej jinde.Máš pořád čas.Jakože oni ti to slíbili "per huba" tak to ber i ty.Můžeš s tím počítat,ale neupni se k tomu.Stejně jako třeba koukej zda ta samá firma neinzeruje sama dál.
Pamatuj,že i pracák od tebe bude něco chtít.Nemůžeš tam jít s tím,na měsíc si mě tu zaregistrujte a pak tu končím.Každopádně tím že budeš na pracáku zase ušetříš 3500 kč za poplatky na pojištění.

acimedaca
30. lis 2009

ahoj holky
krtet: já si myslím,ž e když už jste se domlouvali na leden na dohodu a pak od února na HPP, tak je pravděpodobné, že s tebou počítají....ale tak zkoušela bych hledat dát s tím, že bych počítala, že uě nějkaou nabídku jistou třeba na 80% mám....

petrajda: na pracáku nemůžeš být jen měsíc? proč ne?

krtek.93
30. lis 2009

Asi tak nějak - dotahnu to, co jsem teď rozdělala, jestli se teda vůbec někdo z těch asi osmi inzerátů ozve 😅 A dál uvidim až jak to dopadne tam. Ale muž mě nějak stresuje, on by byl nejradši, kdybych dál hledala jako kdyby nic 😠 Jadsně, že kdybych na jobsech našla něco zajímavýho, tak to třeba zkusim, ale už snad nemusim odpovídat jako doteď úplně na všechno, co by bylo eventuálně možný, ať už by mě to bavilo, nebo ne.

S pracákem teda nevim, ale moje mamča má zkušenost, že když jim oznámila, že u nich bude jenom chvíli, protože už něco najitýho má, tak prej byli docela rádi, že se nemusej starat. Oni maj ze zákona povinnost to sociální a zdravotní za mě platit, to už je jedno, že je to jenom na měsíc ne? Pokud vim, tak oni chtěj, aby se tam člověk jednou za čas ukázal a případně nějak doložil, že tu práci hledá. Ale počítám, že první měsíc tak prudit nebudou a třeba právě po mamče nechtěli vůbec nic, když zjistili, že už má vlastně najito.

klara.k
30. lis 2009

krti - já bych to viděla spíš v růžových barvách a věřila tomu, taky bych teda koukala někde, třeba by bylo něco co by tě bavilo víc, ale nijak příliš intenzivně. Nenech si kazit radost 😉

já si teda myslím, že na pracák můžeš jít na měsíc, proč bys nemohla? Vždyť to má sloužit na přechodnou dobu.

Jinak jaký bylo mechechce aci?

Já jsem teď naprosto hotová, unavená, otrávená, o víkendu jsem měla deprééési, málo peněz, moc startostí, další problém na stavbě, netěhotná, bez inspirace na vánoce atd., vlastně nic nového ani hrozného, ale co bych si nezazoufala 😉

krtek.93
30. lis 2009

Já teda ty Vánoce letos beru tak letem světem - už mám vlastně asi pět dárků, ale jenom díky tomu, že podlejhám momentálním impulzivním nápadům 😀 Prostě jak něco zajímavýho vidim, tak to beru, klidně třikrát - pro tři různý lidi 😀 Moc nevymejšlim. S úklidem a pečenim to bude asi stejně. A do práce půjdu naposled příští pátek, pak mám dovolenou. To je mazec, to je najednou tak rychlý... Ale ještě že tak, aspoň si doma pořádně uklidim. Akorát mě zaskočil drahej, že si vzal na tu dobu dovolenou taky a že já určitě budu blbnout s úklidem a kazit mu to - no, to má naprostou pravdu 😅 A já se těšila, jak budu sama doma řádit 😀 Jsem si myslela, že si vzal jenom jeden tejden, a on to má úplně stejně jako já.

petrajda
30. lis 2009

na měsíc samozřejmě můžeš,třeba na tejden 🙂 Já mám z pracáku naprosto opačný zkušenosti,než krtek,ale co.Každej na to má právo.
V neděli sme koupili další dárek pro tchánovce.

Holky co na popáleniny? Vychrstla sem si na ruku rozpálené lepidlo z tavné pistole a s úspěchem to předa i té druhé ruce 😠 . Zatím jen studenou vodu,ale to pálilo jak čert,opatlala sem to kalciovkou a zabalila do obvazu. Ruce vypadaj tak medvídkovsky a píšu jedním prstíčkem 🙂 .Za hoďku a půl končím v práci,ale sem zvědavá jak budu píct to cukroví...asi mi fakt bude muset pomoci manžel 😀 .

acimedaca
30. lis 2009

petrajda: popáleniny se nemají obvazovat......záleží, jak to máš velký, já si třeba na spáleninu od žehličky dávám Fenistyl a pomáhá to docela dost. TO bys asi to cukroví dělat neměla....au, úplně mě to bolí za tebe

klara: mecheche super, akorát mám dva opary a jsem z toho naštvaná....já fakt v poslední době nemůžu jít do hospody a něco tam pít, hned se mi z toho udělá opar... ☹ takže mám hubu jako havajskej domovník ☹
tu depku pošli někam do háje a kup si nějakou pěknou maličkost, to ti zvedne náladu 🙂

petrajda
30. lis 2009

aci - no já si to zavázala spíš proto,že jinak bych v práci nemohla nic dělat.Mám to přes půl dlaně.Až skončím tak ten hadr půjde dolu.A ještě ke všemu pravá 😠 ..Na levý mam jen pocákaný dva prsty,to je hnus.

Jo klara - kup si něco pro radost.mě holky v sobotu zvedla náladu taková blbost.KOupila sem vánoční ozdoby-sehnala sem skleněný!!Žádnej plast. letos ten náš stromek ověšim snad všim možnym. Mam ráda když jsou vánoce barevné,připomíná mi to dětství. Dlouho jsem na to dávala slámu a perníky a letos teda jdu do barev..

krtek.93
30. lis 2009

petrajda: Na popáleniny netušim, jenom že se to má chladit a chladit... A fajn vánoční ozdoby maj v Tesku - takový ty klasický skleněný, celý sady. Já tam takhle kdysi k prvnim společnejm Vánocům s mužem pořídila na celej stromek 😉 A teď jsem je zase viděla v jejich katalogu.

K těm maličkostem - já si teď v tom samým katalogu vyhlídla maličkost pro sebe - flashku, která vypadá jako zvířátko. Tak si jí asi pojedu zítra koupit, žádnou svojí nemám, pořád si půjčuju mužovu... Doufám, že je ještě budou mít a nějaký pěkný 😉

petrajda
30. lis 2009

Jééé,no mi jedem v sobotu k našim do Prahy,tak třeba tam na nás ještě nějaký ozdoby počkají.Já sem normálně blázen.No vidíš ,krtku,a to by jsme mohli.Zas jednou vidět vánoční noční Prahu.Sjedem na národku a pak se tak nějak pocouráme.Někdy mám pocit že tady na vesnici začínám krnět.A jak to máš ty aci? Jsi přece taky z Prahy?

krtek.93
30. lis 2009

petrajda: Jestli teda myslíš na Národní pro ty ozdoby, tak nevim - teď po tý rekonstrukci je to tam nějaký úplně jiný. Ale já je třeba kupovala v Letňanech. A jak řikám, v katalogu je maj (katalog je teda platnej už od 11.11.).

petrajda
30. lis 2009

krtek - hm...no já na národce nebyla rok 🙂 Dík za upozornění 🙂 . Ale jinak ta flashka ve tvaru zvířátka supr nápad a supr potěšení

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru