Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

krtek.93
8. pro 2009

jani: to je broučínek! Vedle nás maj sousedi dvě štěňata, už tak dvou, tříměsíční, ale občas je to ještě chytne a kňouraj - no rve mi to srdce 😅

petrakellerova
8. pro 2009

to je krásné štěňátko, tak jí ho pořiďte, u nás také nikdo nechtěl psa, a ted jsou z něj všichni paf. 🙂
krtku: Tak hezky nastup do práce a pak už je ti jedno kdy otěhotníš.

zelvinka
8. pro 2009

krtek - chápu tvou obavu a touhu mít jistotu, že se máš kam vrátit po mateřské, ale na druhou stran to, že ti zaměstnavatel muí držet místo, neznamená že ti pak neřekne tady máš odstupný a bohužel. Ale na druhou stranu aspoň má člověk jistotu že dostane ty peníze. ☹ 😉

petrakellerova
8. pro 2009

doporučíte mi mamči nějaké ty vitamínky 🙂

krtek.93
8. pro 2009

zelvi: Tak nějak. Aspoň něco, Ale jstýho neni dneska bohužel nikdy nic.

janicka006
8. pro 2009

No já se přikláním k variantě mít dítě teď....
Je mi totiž už 31..a prostě vidím co to dá za práci otěhotnět...navíc znám i tu druhou stránku,takže vím,jak je těžké se po potratu dát dohromady..jak fyzicky,tak hlavně psychicky...a myslím si,že kdybych byla mladší,šlo by mi to lépe...teď prostě pociťuju ten tlak na to,že pokud by to zase nevyšlo,tak se k dítěti nedohrabu dřív jak ve 33....proto se o to víc bojím,jsem vystreslá ze všeho co není "dle tabulek",pořád se kontroluju,došlo to tak daleko,že jsem vyřadila všechna jiná kaťátka než bílá,ještě jich snad 10 dokoupila..abych prostě viděla,kdyby se cokoli dělo....a třeba-to si už budete myslet,že jsem mešuge,ale známá mi potvrdila,že dělala to samé-v práci máme velmi levný toaletní papír a jsou v něm takové zrecyklované barevné proužky,takže jsem i zkoumala,zda je to červený proužek z papíru nebo ze mne........atd....A to bych myslím bez špatné zkušenosti a být mladší nedělala.
A s tím místem souhlasím se Zelvi..pokud nebudou chtít nemusí ti fleka držet,ale prostě tě odpálkujou.Tady se teda zatím tváří optimisticky..chci totiž pracovat velmi brzo po porodu z domova....ale nikdy nevím...

Petra - pejsek je obr závazek,takže musí ona říct "chci psa"..jinak do toho nepůjdeme..ale jsem ráda,že jste mi potvrdily,jak je tenhle ňunínek hezounkej...

janicka006
8. pro 2009

Petra měla jsem femibion 800....
má snad i svoje stránky...
http://www.femibion.cz/cs/

Je teda výrazně dražší než ostatní,ale třeba já jsem brala vitamíny jenom v prvním trimáči..pak doktorka řekla,že to už není nutné....takže jsem ho celkově brala asi půl roku...3 měsíce před otěhotněním a 3 měsíce už jako těhotná....
Ostatní stojí na měsíc okolo 100,Femibion skoro 300 Kč

krtek.93
8. pro 2009

jani: S tim papírem - to mi něco řiká 😅 Je to děsně matoucí, tyhle kousíčky (já to zkoumala minimálně jednou pro změnu kvůli psovi 😅 ) Chápu, že s věkem je člověk víc a víc choulostivej a ustaranej... Ale já bych taková asi byla i ve dvaceti 😀 Po nějakým nepodařeným pokusu to musí bejt děsný, ani to radši nechci domejšlet 😒

janicka006
8. pro 2009

Nejsem blázen..nejsem blázen..nebo alespoň ne sama 😀 😀 😀

krtek.93
8. pro 2009

jani: nejsi blázen 😉

petrakellerova
8. pro 2009

jani děkuji, koukla jsem na stránky a celkem se mi líbí. A že jsou dražší? Zase ušetřím za antikoncepci 😀

acimedaca
8. pro 2009

teda holky, vy jste se nějak rozjely 🙂 já ani dneska nepíšu, mám v práci hlavu v pejru...

krtek.93
8. pro 2009

Tak jsem se opět dostala ke svatebním fotkám - chystám se je nechat vytisknout, ale je to děs! Něco chceme my, něco babička a naši, něco chci nechat manželovo rodině... No hrůza, hrabu se v tom celej večer a nejsem snad ani v půlce 😖 A jelikož manželovo rodina a moje babička to maj dostat pod stromeček, tak už to docela spěchá. Ach jo.

janicka006
9. pro 2009

Aci a copak v práci...valí na Tebe toho moc???

Krti já jsem nechávala přidělat fotky a byl to děs....každý si chtěl vybrat dle svého.Nejlepší byla tchýně,která jednu fotku nechtěla protože tam jsme "jen my" jako svatebčani,ale není tam její vnouček Patríček...takže tady kvůli té fotce pořádala "tombolu" kdo si tu fotku s ní vymení..no děs...Ale že by se někdo zeptal kolik to stálo...doplácela jsem za všechny fotky 1500 Kč...to nikho nezajímalo.

Petra já to brala taky tak..za HA jsem dávala 900 čtvrtletně,takže jsem si to jen vyměnila...

Holky včera jsem byla jako z vetřelce...chichi..normálka se tam ta naše ještěrka tak hejbala,že to bylo vidět na břuchu...( a že si na něj už moc nevidím) a ta samá diskotéka znovu ráno....Ale i když je to chvilkama trochu nepříjemný,tak jsem ráda,alespoň vím,že je všechno v pořádku.

petrajda
9. pro 2009

ahoj holky,vy jste se včera rozjely 🙂 .S bídou dočítám 😝 .
jani - pejsek je suprovičkovej,brala bych ho hned.Kolegyně v práci měli v létě štěňata,já si zamilovala jednu fenečku,pracovně sem jí říkala Barborka,a i když měli i daleko hezčí tahle bylá prostě suprová. Dostali ji jí její sousedi a nedávno mi kolegyně říká,že jí jim někdo otrávil.Normálně sem bulela.
Jinak já si koupila Calibrum baby plan a zvlášť ještě kyselinu listovou,nevím ale jakou firmu.ten femibion mi přišel moc drahý-a když se kouknu na složení přišlo mi to dost stejné.Ale nevím-nemůžu radit.Třeba si ho sama ještě ráda koupím.

Krtku - naplánovat mateřství fakt nejde. se svatbou už je to lepší 😉 Někomu se mimi podaří hned po vysazení HA někomu až třeba za rok

petrajda
9. pro 2009

no jinak sme včera konečně dotvořili fotoknihu pro rodiče k vánocům. Jen doufám,že do vánoc přijde.Píšou sice 5 dní,ale můžou mít toho fakt hodně.Tak jen doufám.

Včera sme měli v baráku zájemce o byt.Švagrová se v létě odstěhovali,maj postaveno, a byt chtěj pronajímat. Háček je v tom,že tohle jsou ukrajinci-manželé a bohužel je znám.Hlavně jeho.Pěkný kvítko.Nevadí mi národnost,znám i takové na které je spolehnutí. Švagrová potřebujou honem tam někoho ubytovat a hlavně peníze.V tom je ten problém.Prostě honem tam někoho nacpat.V noci sem nespala nevim jak z toho ven,nechci problémy v rodině,ale ani problémy v baráku.Bydlíme tady mi a oni jsou daleko.Jenže se tvářili,hlavně její muž žejim do toho nemáme co mluvit. Barák je mého manžela a byt si tady dali dohromady oni za své peníze. Dohoda je jasná,byt jim nikdo nebere,ale tohle mi vadí.

zelvinka
9. pro 2009

krtek - o svatebních fotkách mi ani nemluv,..přesně jak říkáte, každej si chtěl vybrat,..polovina lidí na to měla čas, takže jsem to přidělávála na třikrát, a i když měl člověk vypsaný čísla, tak to pak srovnat co je čí,..to jsem fakt myslela že mě klepne a strašně si přála, aby mi už s tím dali všichni pokoj.
Janičko - mě mimišek svými pohyby budí i v noci, ale jsem za to ráda, a naopak když se jeden den hýbe jen nepatrně, tak jsem z toho malinko rozmrzelá jestli je všechno v pořádku,..ale když reaguje na hlas a pohlazení tak to je super. a nevím jak to máš ty,..ale občas mě to taky bolelo, ale to ještě mimáček neviděl a byla to taková jiná bolest, a bříško se mi při tom nevlnilo, tak jsem pak vyčetla že to tahá za pupečník,....potvůrka malá,...manžel si z toho vždycky dělal srandu, že na mě mimišek určitě volá a tahá za pupečník jako "mámo pošli mi jídlo, nebo že si trénuje jak splachuje na záchodě 😀 "

petrakellerova
9. pro 2009

Ahojky
krtku: z fotek si nic nedělej, já sotva dávám dohromady svatební album. k tomu nám to fotily 3 různý lidi a je v různých formátech, tím pádem nám některé vůbec nejdou klasicky vyvolat, takže se v tom hrabu zrovna tak a je to teda otřes. Jinak my jsme fotky vybrali pro rodiče apod sami. A kdo si chtěl vybrat, tak jsme mu dali CD at si to zařídí, jinak bysme se z toho zbláznily.
jani: to je roztomilé že jí říkáte ještěrka 🙂 tak aspon víte že má chuť do života a že bříško je jí malý 😉

Jinak o calibrum baby jsem už také slyšela celkem chválu, tak uvidím co mi v lékárně doporučí. I když popravdě se mi tam moc nechce. Tady u nás je takovej mladej kluk a já tam chodím pro samý perličky. 🙂 A jak je to tu malinký, tak mě musí mít dokonale zmapovanou 😀

zelvinka
9. pro 2009

k vytamínům mi mudr přes léto řekl ať neberu žádný,..protože když slyšel moji stravu a to jak mám pestrej jídelníček co se týče zeleniny, ovoce a špenátu,..tak že je to zbytečné. až teď na podzim mi řekl ať si koupím Calibrum mimi - mají dva druhy pro maminky snažilky+1trimestr a mě už rovnou dal tu druhou variantu pro 2. a 3. trimestr + kojící ženy. A musím říct že naštěstí nemám žádný problémy, dokonce i křeče v nohách ustaly, ale myslím si že to bylo způsobeno jak jsem měla problém s tím zánětem jak mi rostl ten moudrák tak jsem si měla kloktat určité bylinkové čaje, a jelikož jsem byla z domu zvyklá i tyto čaje běžně pít, tak jsem je samozřejmě(né když jsem kloktala 😀 ) pila. Každou noc jsem se budila a dokrot mi řekl že máta a šalvěj se nedoporučuje, že jsou to tzv stahováky a můžou vyvolat i potrat, protože stahují i břišní stěnu mimo jiné. Doporučil mi lipovej a z bezového květu že jsou neškodné. Obecně mi řekl že platí co ti stahuje pusu, když ho piješ, tak toho se vyvarovat, a je fakt že na ten zub mi sama doktorka řekla že mám pít šalvěj, mátu a heřmánek, že mi to vytáhne zánět, a stáhne dáseň.Samozřejmě kdybych vypila jeden hrníček mátového za den, tak to neškodí.Jejda jsem napsala malou slohovečku. ☹

petrajda
9. pro 2009

petra - tady u nás je to taky malý .Všichni o všech vědí všechno. Proto,když se sem chtěla ty vitamíny,koupila sem si je on-line službou.Né vždy se mi podaří se někam dostat a poštovný mi už dávno nevadí.Doprava někam je taky drahá,takhle to mám jistější a hlavně rychlejší.

janicka006
9. pro 2009

Mezi těma vitamínama je rozdíl ve způsobu jak se ti to dostane do těla...ten Femibion snad využije všechny ty látky bezezbytku...takže je to lepší...ale může to být lobby i nějaké farmaceutické firmy....člověk neví.
Já mám ale problémy se žaludkem a tenhle Femibion se mi polyklal mnohem lépe...ale co je důležité,netlačil mne v žaludku.Takže i z toho důvodu jsem mu dala přednost.Při prvním těhu jsem měla Calibrum,ale to pak nedopadlo...takže jsem k němu i nějak ztratila důvěru,byť v hlavě vím,že za to Calibrum nemohlo....
Co je ale hrozný je žáha..brrrr....docela mi ale pomáhá Rennie..ale to ovocné,ne pálivé.A jinak na nevolnosti docela zaháněla roksová lízátka(ale znám i holky co na ně vůbec nefungují) a pak coca cola...tu mi doporučila přímo mudra..ne abych pila colu na litry,ale mít jí v lednici a když je opravdu hodně zle,tak si dát třeba decku malýma douškama..a to opravdu funguje!!!Jen to musí být cola červená,nikdy ne ligth...

janicka006
9. pro 2009

Zelvi souhlasím!!!Mudra mi taky řekla,že vitamíny v prvním trimestru ano,před otěhotněním ano...ale pak už nejsou nutné....Nežijeme prý za 1.světové války,ale naše strava už je tak pestrá,že vitamíny nejsou potřeba....Ale zase to bude co člověk to názor....
Šalvěj v žádném případě....docela mám bylinky ráda..ale teď se jich bojím jako čert kříže....nezdá se to,ale mají opravdu různé účinky...Chybí mi třeba čaj z kopřivy...ten miluju.
A nevíš jak je to se zeleným čajem???Ten mám taky ráda..ale teď nějak nevím...
Zelvi a už jsi byla na testu na cukrovku???

zelvinka
9. pro 2009

Jani - colu v těhotenství? tak to mě docela dost šokuje. Je pravda, že jsem nevolnosti neměla vůbec, takže kdybych měla, asi bych si snažila taky pomoct čímkoliv, ale tímhle jsi mě fakt dostala. No na druhou stranu by ti doktorka určitě neradila nějaké svinstvo, ale když jsem viděla co cola dokáže spolu s kypřícím práškem nebo sodou,..tak mě to udivuje.ale tak hlavně že to pomohlo 😉 🙂

zelvinka
9. pro 2009

janičko - na test asi ani nepůjdu, není to povinné a nemám nejmenší problém(ťuk ťuk do dřeva 😀 😀 ) Doktor říkal že to doporučuje rizikovým pacientkám a cukrovku jsme v rodině u nikoho neměli, takže nepůjdu. Snad nedělám chybu, ale mám pocit, že bych se tím stresovala. Ty už jsi tam byla nebo se chystáš? Už máš sehnanou dětskou doktorku pro vaši malou ještěrku?

petrakellerova
9. pro 2009

petrajda: ta malá rozloha je fakt naprd. Když popíšu jen ve stručnosti, pro co jse poslední rok šla:
Vitaminy na růst prsou 😀 (chtěla jsem do svatebních šatů větší prsa, stejně to nefunguje)
Těhotenský test (nebylo mi nějak dobře a párkrát jsem si zapoměla vzít HA)
kojenecku lahvičku (měli jsme štěňátka a mamka jim nechtěa dávat papat)
plínky (malé sestřenici k mikuláši)

A ted tam půjdu pro vitamíny před těhu.
Chudák kluk, si mě vždycky tak divně prohlíží a jakmile se objevím ve dveřích už se ptá co zajímavého to bude tentokrát. 🙂

janicka006
9. pro 2009

No Zelvi nesmíš toho vypít litry..to je jasný..ale prostě opravdu jen pár lžic..decku....snažila jsem se tak maximálně 2-3 skleničky týdně..když už bylo opravdu nejhůř..jako že bylo☹(((.Kdo nezažil pravé těhunevolnosti,při kterých už nemáš co zvracet,ale stejně ti je na umření, asi nepochopí....Byla jsem už jen kousek od hospitalizace v nemocnici..takže to byl sakra stimul proto,abych tam nemusela...Nesnáším nemocnice a moc obdivuju maminky,které třeba část těhoteství musejí trávit právě tam(byť je jasné,že asi nejásají,ale nic jiného jim nezbývá)
Moje mamka má cukrovku,takže my půjdem stopro...21.12 máme poradnu,takže tam prý dostaneme poukaz...to mám radost..člověk bude po Vánocích naslazený a ještě na cukrovku.Ale já s tím nikdy(ťuk,Ťuk,ťuk) neměla problém,takže nebude snad ani teď.....ani vlastně nevím co následuje pak,kdyby problém nastal...

Petra teda ty se tam nenudíš🙂)))chichi....

zelvinka
9. pro 2009

janicka- tak to taky nevím, co pak následuje, mě jen doktor říkal když mi to vyšetření nabízel, že to trvá tři hodiny.

petrakellerova
9. pro 2009

jani co následuje? to ti řeknu přesně (tetce která nedávno rodila jí zjistily mateřskou cukrovku)
dodržuješ prostě zásady správného jídla, a hlavně žádné sladké!!!! Čož je ten fígl, přotože při tý cukrovce máš šílenou chuť na sladké, takže je to pak boj.

acimedaca
9. pro 2009

teda holky, vy jste to zas rezjely...ale to je dobře 🙂

janicka: ale, mám v týmu jednoho kolegu, co je fakt na zabití a jsem z toho docela na nervy ☹

kámoška měla tu těhotenskou cukrovku a předtím nikdy cukrovku neměla.....držela prostě pak cukrovkářskou dietu během těhotenství

zelvinka
9. pro 2009

Janičko - o zeleném čaku mi doktor neříkal že nesmím, spíš že nemám moc černej,..ale není tak na závadu jako bylinkové, takže piji zelenej nebo ovocné čajíky

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru