Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

janicka006
9. pro 2009

A jako porodím a zase to zmizí????
Já totiž teda na sladkým docela ujíždím....

Černej nepiju vůbec,mám ho sice ráda..ale mám už tak ooooobr potíže s tím dojít si na WC,takže to nechci podporovat černým čajem.Já si koupila tři druhy těhučajů a jsou docela dobré všechny..no ten,kdo nemá rád bylinkové,tak s tím bude asi trochu bojovat..ale třeba granulovaný od Hippu je pomerančový...a pije se jak teplý i studený...

janicka006
9. pro 2009

Aci a on je Tvůj kolega,nadřízený nebo podřízený????Co co Ti dělá???Nechce se mu tahat???
Tak přeci dostáváte úkoly jako team,tak ho v tom nech vymáchat....nedělej všechno za něj....

petrajda
9. pro 2009

teda holky vy jedete...
aci - blbej kolega,blbá nálada ,tak jestli máš ráda sladké a nemáš cukrovku 🙂 ,tak si dej nějakou mňamku

já nemůžu radit z vlastní zkušenosti,ale jen s tím co říká má těhotná švagrová.Doktorka jí poradila i malé kafe - kvuli tlaku, colu vyjímečně,ale prej může a zelenej čaj co zas vím já obsahuje kofeinu víc než černej.Jinak ona nepije kafe ale spíš si dělá meltu.

ještě sem se chtěla zeptat když se tu bavíte o čajích. Někde sem slyšela o kontryhelovým čaji. Ten se doporučuje před těhu nebo při.nevíte? A k čemu má být dobrý?

petra - 😀 docela se v té lékarně asi bavěj.Ale je to vtipný,fakt.Jsi akční 😀

zelvinka
9. pro 2009

petrajda - tak o tomhle čaji nic nevím.
Petra - taky mi je občas nepříjemný když vysvětluji v lékárně co po nich chci a to bydlím v Brně, kde je každej dá se říct tak nějak anonymní,..natož tam u vás,..musí to být fakt sranda.

klara.k
9. pro 2009

kontryhelový čaj o tom psala janička, že v první polovině cyklu ho pila, (jani opráv mě jestli kecám), pomáhá na různé ženské potíže,

teď vám moc nepíšu ale čtu si vás, nemám moc náladu, ale držím vám všem palce a sobě taky.
Pápá

petrakellerova
9. pro 2009

Jani to porodíš a je to zase dobré. Akorát to miminko víc rostek, takže tetce pak dělali předčasně císaře, protože byla strašně hubená a to mimnko se jí tam už nechtělo vejít.
Ale ta třeba sladký normálně nejí. Ale jak měla tu cukrovku, tak to prostě nezvládala a potají užírala koblihy 😀

janicka006
9. pro 2009

Klári jasan..má se pít před otěhu..ale pouze v první polovině cyklu,pak přestat a začít zase až po ms.
A je na zvýšení děložní sliznice..tam se uchycuje mimísek,takže když má sliznici dostatečně vysokou,tak je pravděpodobnost otěhu vyšší....
A pak když zjistíš,že už jsi těhotná,tak zase naopak se pít už nemá.Někomu chutná,někomu ne.Já jsem bylinková,takže mě docela jel.

Klárko a copak..kdo je ten kazitel dobré nálady???

Já letos teda co postrádám,tak to je vánoční nálada a vánoční nadšení....To nějak prostě nemám.....

Petra ta já nejsem ani vyžle,ani koblihožrout 😀 ....mne spíš masíruje reklama....takže teď když byla v Albíku akce na pistáciovou Deli za 4,90,tak jsem si jich koupila hned 5....

petrakellerova
9. pro 2009

Já mám také moc ráda sladký. Je to pro mě droga. A ted když jsem si četla články o tom kterak se chce otěhotnět, že se má vynechat sladký, tak mě polil studený pot. 😀
Přišla jsem na to, že kdybych se měla řídit vším co se píše, tak asi umřu hlady a nebo bych skončila jako králík jen na zelenině a zrní 😀

petrajda
9. pro 2009

janicka- jé díky za vysvětlení. já vím,že se to tu už probíralo,ale než se to dohledat tak se raději znovu zeptám 🙂 Většinou mi bylinky taky nevaděj,pokud nejde o žaludeční čaj 😖
Já jsem jinak na Kofilu,Studentskou pečet,čokotatranky,čokopiškoty,piškoty jako takové,bebe dobré ráno--jéje toho je. asi si zajdu přeměřit cukr 😲

petrajda
9. pro 2009

petra - hm..tak už vím proč nemůžu otěhotnět.Přestanu sladit ☹

petrakellerova
9. pro 2009

Tak teda ted dostávám chutě 😀
Já si nemyslím že by vám to nešlo kvůli tomu že sladíš. Tvoje tělo si samo řiká co chceš. Alespon ten cukr bourá stres 🙂

zelvinka
9. pro 2009

holky teda my máme dneska téma,..aby jsme kvůli hladovce nepřestali jíst úplně🙂 dělám si srandu,...je to hrozný na co si má člověk dávat pozor a co všechno za maličkosti které jíme nebo pijeme a je to pro nás běžná věc může všechno ovlivňovat

petrajda
9. pro 2009

no tak jako já třeba se snažím jíst zdravějc než-li dív.aspoň se domnívám.A výsledek? Zatím jen přibírám na váze. Asi zavolám do pořadu Vite co jíte 🙂

acimedaca
9. pro 2009

já v poslední době vyloženě ujíždím na té zmrzlině s kitkatem z McDonalda.....mnam....

kolega je na stejné pozici jako já, ale nechce se mu makat, je to flákače, lenoch je línej i myslet.....bohužel vedoucím projektu jsem já, takže se pod to musím podepsat, tak ho prostě kontrolovat musím....☹

bylinkové čaje vůbec nepiju, já jsem taková konzerva, já jen černý a zelený jen studený.....ani kafe nepiju

petrakellerova
9. pro 2009

A taky se nesmí syrové maso, pak např. vajíčka jen na tvrdo (miluju když je tekutej žloudek), játra.

z článku: Všechny instantní a syntetické potraviny se snažte vyloučit z jídelníčku - uzeniny, polotovary, hotové výrobky, brambůrky, dortíky a cukrovinky, různé limonády, hamburgery apod.

denně vypít 6 dcl mléka,

tabu bylinky : "cerna listena" ve stravovani tehotnych zen - bazalka, oregáno, hřebíček, skořice, libeček, petržel, šalvěj, tymián

O zeleném čaji panuje názor, že může způsobit potrat
A mák se také nedoporučuje

zelvinka
9. pro 2009

petra - tak to koukám i skořice? tak na té ujíždím já,..takové rozvařewné jabka se spoustou skořice mňam,..chjo,..tak ji asi preventivně vyloučím a zelenej čaj ten malinko omezím ☹

janicka006
9. pro 2009

No Aci tak až budeš těhu jsem teda na Tebe zvědavá....už pro mne do byl mor dostat do sebe mudrou doporučené tři litry tekutin...Ale tak třeba se Ti chutě změní....já bych jedla pořád rybičky,moravanku(tu nakládanou zeleninu),a dala bych si rybí salát,ale toho se bojím.....Takže už se těším na Vánoce...na domácí br.salát a klobásku...jéééééé...mlask.Jsem na to úplně nemocná...Taky máte tyhle "klasické věci " jako br.salát a řízek,klobásu nebo rybu.....a nebo někdo děláte něco z úplně jiného soudku????
Já jednou měla králíka ve švestkové omáčce a br.knedle.....někomu to může chutnat,ale pro mne to bylo jedno z nejhnusnějších jídel,jaké jsem kdy jedla...
Jinak jsem se ale nijak nepřeorientovávala..hlavně tím,jak jsem blinkala v jednom kuse,tak mne živily obyčejné rohlíky,pomazánkové máslo a odtučněné studené mléko....Zeleninu jsem začala jíst až zhruba před 14 ti dny.Takže si myslím,že klidně můžete hřešit...s mírou,jako u všeho🙂)))
Doktor hrozně moc chválí pro těhotné to Caro...ale to už jsme tady asi taky řešily.....

petrakellerova
9. pro 2009

jani, a jak dlouho ti bylo tak špatně? já jen na co se mám připravit 🙂
Moje mamka je jedináček, protože babča prý prozvracela celý těhotenství a rodila při 50 kg.

petrakellerova
9. pro 2009

další zakázané: nepasterizované mléčné výrobky, měkké sýry a sýry s modrou plísní, zmrazené potraviny z masa, obzvlášť kuřata a mořské produkty (nebezpečí listeriózy, která může vyvolat potrat nebo odumření plodu)

petrakellerova
9. pro 2009

petrajda: třeba ty stránky znáš ale je tam co jíst když chce otěhotnět, co by ti mohlo pomoci
http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/strava

janicka006
9. pro 2009

No já jsem měla blitíčkový období tak první 4 měsíce..takže vlastně až někdy od konce října je mi dobře....
Bála jsem se hoodně toho,jak to bude ve svatební den....ale ta nše ještěrka snad tušila co se děje a bylo mi fajn.
Nevím,zda to nazvat výhodou nebo jsem z toho byla o to víc utrápená..ale blitíčko bylo jedno ráno(klasika)..a pak se všechna..cca 5-6 denně soustředila na dobu od 15:00 do spánku.
Takže v práci jsem fungovat mohla,ale byla jsem strašně otrávená,doma čehokoli neschopná(to se Pepča osvědčil,nosil mi čaje,rohlíky,vařil,myl nádobí..fakt dobrý),unavená,bez nálady....Prostě se opakovalo jen lehnout,být zle,vyblinkat,vyčistit zuby,lehnout.........atd....Fakt na tu dobu nevzpomínám ráda...a pak když jsem četla,jak je těhu nejkrásnějším obdobím v životě ženy,tak jsem myslela,že autora picnu!!!

petrajda
9. pro 2009

petra- díky za odkaz,mrknu doma teď v práci nemám nějak času nazbit. Jo a jinak s tím mákem si mě dostala 😀 .Ještě že nemůže bejt těhotnej manžel. On na něj ujíždí totálně,ale totálně natvrdo 😀 😀 😀 . Kvůli tomu mu říkám,že by v americe nepřežil ani den. Tam mák snad už ani neznají.

Jinak je zajímavé,že každé těhotenství ženy může být jiné. Když švagrová čekala malého tak byla tak nějak ready po celou dobu. teď je těhotná znovu a je jí zle,vadí jí jen když třeba ohřívá nějaké maso atd.

petrakellerova
9. pro 2009

tak to se ti nedivím, to bych ho taky asi picla 🙂

janicka006
9. pro 2009

Petrajda jakpak teď kšefty??Zlepšilo se to????Já si nechala u nás udělat takový hezký svícínek ve vyhlášením lounském květinářství..nijak moc velký a platila jsem 250 korun....ale mám z něj radost🙂)))

petrajda
9. pro 2009

janička - díky za optání,lehce se to zlepšilo,ale žádná sláva.všichni kdo jsou v oboru tak brečí,ale od té doby co mi domluvil muj manžel,tak už začínám bejt zase optimista.Skvělé jako to bylo to už asi nebude,ale důležité je nějak přežít. Nedovedu si tu představit hledat práci.
A cena svícínku,i když sem ho neviděla,tak není nijak přehnaná.Materiály jsou holt drahé i pro nás květináře a tím víc v sezóně...bohužel
Je toto květinářství odkud jsi měla svatební kytku?

janicka006
9. pro 2009

No ta holčina co jsem měla od ní svatebku tam dělala přes 15 let....teď odešla...takže svícínek mi dělal už někdo jiný.Ale je takový ten použitelný každý rok,není z živých surovin...ale moc se mi líbí v těhle věcech baňky,tak mi je tam dali a pak takové hvězdičky....fakt je noc hezký🙂))

A jinak tě můžu ubezpečit,že u nás v práci je to ještě horší...nejsou kšefty a pokud ano,tak blbě placené.A hlavně vedení to plácá ne od desíti k pěti....ale od desíti k jedné....

acimedaca
9. pro 2009

janicka: já piju hodně vodu :o) a nebo vodu ředěnou s džusem....

to záleží jak kdo...kámoška (ta s cukrovkou) blila taky od rána do večera celý 4 měsíce.......jiná zase ani ťuk a bylo jí dobře celou dobu

petrakellerova
9. pro 2009

tak děvčata vidím, že v práci je to asi všude stejné. Já navíc pracuji v automobilce, takž to je ještě veselejší 😀

petrajda
9. pro 2009

janicka - já vím odráží se to úplně všude.Muž dělá v automobilovém průmyslu a víš jak u nich v práci šetří? Seberou jim třinácté platy a koupěj šéfum nové limuzíny.Tak si dělám legraci,že by jim je měli taky půjčovat,když jim vejplaty utratili za auta a výzdobu do kanceláří a na chodbách. Všude je něco. Mě absence třináctého platu nevadí,důležité je že mu změnili smlouvu na dobu neurčitou.samo hodila by se,ale takhle to taky jde.

acimedaca
9. pro 2009

petrakelerova: tak jsem mrkla na ten odkaz, cos posílala a ta stránka se mi zdá taková docela podezřele divná.....nic se nesmí, všechno je striktní, u některých věcí bych dokonce řekla, že to jsou kecy......zase se nesmí asi všechno brát vážně

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru