Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

petrakellerova
8. led 2010

ahojky, to já se na sníh moc těším. Jestli ho napadne dost, tak si snad vyšlápnu náš velký kopeček, vezmu prkno a posvištim si to dolu. 🙂
Já bych dvojčátka taky brala, ale jak to tak vypadá, zatím nebudu mít ani jedno. Manžel je z toho celý nějaký paf, a nemůže se rozhodnou jak. Jednou si pozor nedává pak zase jo, no je to u nás celkem legrační 😀
Ale je to jen chlap, tak to beru s rezervou 🙂

salomme
8. led 2010

Tak holky, u nás ta sněhová kalamita je....Rano mě probul náklaďák, který nám vrazil do baráku....

petrakellerova
8. led 2010

salome tak to je hustý. To by mě teda po ránu pěkně vytočilo 😠
Ale s přírodou se holt bojovat nedá.

petrajda
8. led 2010

petra - no ono až to přijde tak to přijde a manžel z toho radostného zdělení bude nakonec nadšenej 🙂 Chlapy prostě někdy neví,ale když jsou takhle nerozhodní tak nakonec jsou rádi tím pozitivním vsledkem.

Kalamita zatím pořád není.

Já tady ráno,že se flákám atd...a nakonec se flákat zejtra nebudu...kolegyně nemůže tak jdu pracovat.Ale je to jen dopoledne 😝

krtek.93
8. led 2010

Ahoj! Tak nevim, jestli je tady v Praze kalamita, asi těžko, ael sype se to, sype 🙂 To já ráda - v zimě má bejt sníh, na podzim barevný listí, na jaře voňavý kytičky a v létě pořádný vedro - pak mám ráda všechny období asi stejně 😉 I když teda tady to něpoletuje nijak romanticky, spíš to padá dost ostře.

Dvojčátka - no, pořádně vyděšenej smajlík tu neni, co? Ty bláho, tak to já teda nevim, jak bych se s takovou zprávou vypořádala. Nojim se, jak jednou zvládnu jedno - a když má někdo hned dvě... Včera jsem opět přemejšlela, jk bysme v případě potřeby museli upravit byt, aby se sem vešlo mimino (můj počítač by musel jít prostě pryč, to je asi jediný jasný 😢 😅 Ale zase bysme se docela dobře dělili s mužem o ten jeho, když já bych byla doma a on v práci. A s dítětem bch u toho beztak vysedávat moc nemohla). A kdyby to byly dvě naráz, tak fakt nevim - bysme snad museli vážně spustit takový ty spací sítě ze stropu, jak Indiáni 😅 Ale zase - muž chce jedno dítě, já dvě (postupně!) - takhle by to bylo vyřešený 😀 Ovšem pozor - nám to možná reálně hrozí, tchyně je z dvojčat! Takže mám vlastně tchyně dvě, ani je občas nerozlišuju a nazývám je "maminky" 😀 (jako "maminky měly na sobě"... protože maj beztak vždycky to samý...)

petrakellerova
8. led 2010

krtku a co když se ti narodí 3 🙂
To má sousedka na chatě, trojčátka a ještě k tomu černý, protože pochází z Afriky 🙂

krtek.93
8. led 2010

petra: No to si vždycky dělám srandu, že minimálně jedno prodám 😀 Ale vážně - netušim, jak bysme to zvládli 😕 Ani ty dvojčata. Máme byt asi 36 metrů... Muselo by se to prostě kompletně přestavět, hlavně koupit praktičtější nábytek (vyšší - máme vysoký stropy, ale skříně jak do paneláku, takovou tu klasickou stěnu se skleníkem na porculán po babičce 😀 - to pak děsně žere místo...)

petrajda
8. led 2010

holky vždycky se to nějak udělá pokud přijde taková kalamita 😀 a to nemyslím jen tu na silnicích 🙂 Prostě se musí.sem se už taky přistihla jak vymejšlim kam dát jakej nábytek v případě zjištěníe do devíti měsíců nás bude víc.Akorát mi z toho hrabe.
Ale co se místa týče,tak jsme na tom možná teď míň než před rokem to jsme byli jako o krtků na 40m2. Až doděláme další dvě místnosti tak máme čistejch 100metrů.Ale té práce co nás čeká. Jako u janiny tuším..

petrakellerova
8. led 2010

zvládnout se to vždycky musí, každá kalamita 😀
Jinak tady už přibylo sněhu celkem dost. To jsem zvědavá jak se dostanu z práce 🙂

petrajda
8. led 2010

tady začíná teprve sněžit,ale jen tak polehoučku. ale už sem si šla připravit hrablo a koště 🙂 v rádiu hlásaj samé pohromy...

petrakellerova
8. led 2010

tak aby ses neunavila, ona je to docela fuška 😉

petrajda
8. led 2010

...a to já znám moc dobře,každou zimu odhazuju z každé strany baráku hromady...člověk se aspoň zabaví,když zrovna nikdo nechodí.Takže tou cestičkou jim naznačuju,že průchod je už volnej a můžou chodit nakupovat 😀

zelvinka
8. led 2010

Jani - jo jo tady v Brně mám na výběr ze tří porodnic, ale na druhou stranu se může stát že i když někam budu ten poslední měsíc chodit, tak až ten den D nastane tak můžou mít plno a budu muset zvolit jednu ze zbylých dvou ☹
\ohledně kalamit,... 😀 tak ta sněhová ve Velkým Meziříčí rozhodně nastala už přes den a ta druhá dvojčátková,...to bych asi nezvládla, vzhledem k tomu že v Brně nemám ani tu thcýni natož mámu aby mi pomohli,...ale člověk by je měl stejně rád i tak, prostě by musel zatnout a bojovat 😉

petrajda
9. led 2010

tak u nás zatím žádná kalita..jen sem ráno zlehka zhrnula malý nános sněhu před barákem. Uvidíme co nám přinese víkend.

Včera sem koukla do jednoho časopisu,kde jsou nejrůznější střihy a nápady pro vlastní tvorbu výbavičky pro miminka.Jen by mě zajímalo,děláte si někerá z těhulek něco podobného? Koukala sem na takový spací pytel,zdálo se mi to nejen hezký,ale i užitečný. Vím,že něco podobného i prodávaj-dneska se sežene prostě už všechno,ale vlastní je vlastní 🙂

krtek.93
9. led 2010

petrajda: mně táta šil (když jsem byla mimino 😀 ) takovýho toho klokánka na břicho, načež mě v tom úspěšně tahal snad celej první rok 😉 Bylo to z džínoviny a drželo to nožičky dál od sebe - kvůli kyčlím. A byla jsem v tom moc spokojená. Teda ne že bych si to pamatovala 😀 - ale z fotek. Mamča zase vyšila a ušila povlaky na peřinky do kočárku, to máme ještě doma.Tak taky počítám, že si jednou vvýbavičku částečně vyrobim sama, jestli ovšem bude čas. Třeba zrovna to různý fešácký povlečení - to nemůže bejt tak strašně těžký 😉

krtek.93
9. led 2010

A ke sněhu - už se těšim, až půjdu s čubinou ven - ta tam zapadne až po uši 😀 A pořád padá další.

jana1k
9. led 2010

ahojte holky,tak u nás je asi 40 cm sněhu,ale vesměs všude samý kopec,jak se odhrnuje no mazec. Nedá se v tom vůbec chodit a jezdit+parkovat,prostě nemožné. A ke všemu celý den prší ledové kapky,fakt padá led. Sníh se úplně leskne všude je tak už cm vrstva ledu,no klouzačka jak blázen,auto je obalený celé v ledu. Jsem to ještě neviděla 😕 .....

Jinač švagerka by měla jít na císař v úterý....jsem zvědavá a napnutá jak blázen 😵 ,samozřejmě to muže být dřív. Ale po pravdě,nezávidím. Jako na ty panenky se těším 🙂 ,ale musí to být fakt práce. Samozřejmě si zvykne,protože bude muset. 😅 No já bych do dvojčat nechtěla jít. Vím jaká je "práce" s jedním prckem. Jo a prý to z dvojčatama začíná být super,až od 2 let věku 😅

Holky musím se přiznat,včera jsem se nechala ostříhat. Teda že jsem byla celý život blond,a ted mám hnědý melír (moc se mi to líbí),to mi neva. Ale vlasy jsem měla skoro nad zadek (i když už fakt zničené),ale ted je mám nad ramena. Jůů nemůžu si zvyknout... 😅 😝 😀

Krtek: jo s tím prostorem mi nemluv,je to síla. Máme 1+1,fakt jen postel,postýlka,komoda od malého. A poličky. Katasrofa,už tak tak se držím a říkám si vydržať.....ale je to na bednu,jak člověk furt zakopává o hračky apod. Ted je manžel už 3 týden doba,takže začíná být ponorka 🙄 . No zimu mám ráda,už jenom k vůli lyžování,ale letos si fakt říkám,at už je jaro a my můžeme dál pokračovat ve stavbě baráku. Modlím se až v létě bydlíme 🙂

Letím do hajan,mějte se a hezký zbytek víkendu 🙂

petrajda
10. led 2010

jani - stavba je hrozná věc a hlavně zdlouhavá. Zvláště ty dodělávky na vnitřku. Ale vydrž,bude to pak paráda..
mi tu včera měli zedníky byli se podívat co po nich chcem, jen nahazování a asi i štuky-ukecala sem muže ať udělaj rovnou i to. On je šikovnej,umí to,ale ten čas co je na tom strávenej...běda...Jinak vše ostatní si už zase uděláme svépomocí -podlahy,stropy,elektroinstalace a možná i tu vestavnou skříň do ložnice,ale to se teprv uvidí. Ale máme už "jen" dva pokoje k dodělání. Nejhorší podle mě byla koupelna a stropy 😝 ,ty byly fakt hustý...

Jinak sníh nám tu ještě nějakej napadl,ale není to ani tak zdaleka hrozný jako ukazovali v televizi. Jen musím chodit odhazovat,ale jde to..je těžký a mokrý.

krtek - tak to máš šikulu tatíka. Já se tky docela těším,že až jednou, budu něco málo tvořit. Když se před lety narodil kamarádce synek,ušila sem mu a vyšila takovej kapsář k postýlce. Ale uznávám,výtvor to nebyl nic moc extra. Na to své si chci nechat dát záležet 🙂 🙂 .

krtek.93
10. led 2010

Tak jsme se teď s mužíčkem vrátili z nákupu a tady je to paráda - spousta sněhu, ani chodit se v tom málem nedá. Auto totálně zapadaný. Ale mně se to líbí 😵 tady v Praze si tohle člověk užije tak jednou za pět let. Zatim to teda neumrzá, jenom klasickej prašan. A naštěstí nikam nemusíme, muž teda zejtra do práce, ale má to celou cestu metrem. A já v úterý tramvají a busem, to teda asi budu muset vyjet dřív, ten úsek bejvá zasekanej i bez sněhu 🙄

Jak tady holky stavíte - to si teda popravdě nedokážu vůbec představit 😕 Jak to jde stíhat s prací? To na tom děláte asi jenom o víkendu ne? My jsme takový líný zviřátka, my bysme barák timhle způsobem museli stavět tak patnáct let 😀 Ale asi když je to nadšení a těšení se do svýho, tak to jde. Když jsem si u našich kdysi předělávala pokoj, tak jsem taky hned po škole hupsla na štafle a škrábala třeba tapety (tapetoval pak táta, to se bojim, abych nezvorala) a nějaká televize mě absolutně nezajímala.

jana1k
10. led 2010

krtek: přesně 😀 jen o víkendu. V dubnu se začalo makat na základech a v květnu se začalo stavět. A je to pod střechou i s omítkama uvnitř. Musím dodat že to manžel (kromě) střechy 😅 dělal vesměs sám (sem tam pomohl brácha,táta,švagr,já),ale zednickou dělal sám. A opravdu jsme neměli volný víkend až ted v zimě. Teda vlastně 2x,jednou v létě byl mužík marod a pak v září - svatba 😀 ......

Petrajda: právě,ty dodělávky uvnitř,jsou nejhorší a zdlouhavé 😝 ,a až budeme zařizovat,tak to bude boj 😀 ,teda doufám,že se ve většině případu zhodnem.

Nic jsem utahaná jak kotě,byli jsme dneska s malým sáňkovat a bobovat,a to když jsme už po páté v tom sněhu měli vyjít kopec,tak malý furt křičel "vzít,vzít",takže jeden tahal malého,druhý boby a sáňky. Jinak je to sranda,to jo, 😀 ale člověk zbytý jak kůň.

petrajda
10. led 2010

souhlasím s janou, staví se jen o víkendu a někdy i v tejdnu,to záleží i na čase. Já mám třeba tu výhodu,že mám obchod-práci- ve stejnym baráku co bydlíme.Takže ,když tu byl třeba plynař a topenář,mohla jsem kontrolovat 😅 .Jinak si většinu práce děláme také sami. Nové omítky a štuky jsme si nechali nahodit a ještě nás to čeká.Ale jiak pracujeme sami. Za prvé se ušetří a za druhé se nemusíš dohadovat už se třetím obkladačem,že ta dlaždička je opravdu nalepená naruby 😠 . A taky se dost věcí naučíš. Třeba před loni byla sranda s našema zedníkama. Makali jak barevní a já s tátou míchali maltu. Občas jsme byli i napřed,to pak z okna vykřikovali " Jožine makej,dyť mi nestačíme jednomu důchodci a ženské". Ale byli i krušné chvilky,ale to jistě znaj všichni,kdo něco aspoň rekonstruovali..

Sníh odhrnujem a máme ho tu těžkej,prostě mokrej 😝 .Jinak to tu i vypadá hezky. Na to že nejsem sněhomil,tak se mi to líbí. Bordel je zapadanej,takže to tu vypadá uklizeně..

acimedaca
11. led 2010

ahoj holky....liberec je zapadanej, je to děs, zlatá praha.....
Co se týká stavění, tak to je hrůza, my rekonstruovali vlasními silami byt a bydleli v něm a bylo to pěkně na palici, to si vůbec nedovedu představit dělat barák....všechno po večerech, o víkendech, všude špína a prach, bydleli jsme v jedné místnosti a ty další dvě opravovali, pak jsme se přesunuli.....fuj, všechno otloukat na cihlu, nový rozvody, podlahy, všechno....letos nás čeká předsín, tu jsme nezvládli...

petrajda
11. led 2010

no známí zas přemejšlej zda postavit nově a nebo něco starého koupit a postupně opravovat..Nevím co je lepší,všechno má své pro a proti..

Sněhu tu máme taky dost.Fuj fuj,už neni tak čisťonkej..

petrakellerova
11. led 2010

Ahojky, tak co peťul, jak se ti odhazuje 😀
My tu teda máme také krásně bílo. Navíc mám práci v maličkym kopečku, a dnes ho zablokovali 3 kamioni. Takže jsem měla celkem problém . Ale jinak nádhera 🙂

krtek.93
11. led 2010

Tý jo, tak to teda všem stavitelkám klobouk dolů 😉 Musim říct, že úplně nejvíc mě fascinuje stavba baráku od základů. Že jako vůbec nic neni a pak je tam normálně obyvatelnej dům 😀 Do toho bych se bála jít, že mi to spadne na hlavu 😅

U nás je sníh čistej pořád, protože neustále připadává 😕 Autíčko už skoro neni vidět 😀

petrajda
11. led 2010

petra- 😀 dík,odhazuje se mi už z daleko menším úsměvem na rtech. Ráno nám chodník protáhli technické,pak sem zametala já a stačilo když projeli od silnic a sníh vrátili zpátky na chodník. Ale to je taková každoroční hra se silničářema.

krtek - tojo,lepší je stavět puzzle a nebo domeček ze sirek. Spadne třeba taky,ale s daleko menšími problémy 😀
Jinak neboj,když začneš stavět a děláš svépomocí,vždy musíš mít nějaký stavebná dozor.

krtek.93
11. led 2010

petrajda: Já vim, že něco takovýho jako stavební dozor existuje, ale stejně bych se bála 😅 Ale musí to bejt teda parádní pocit, když si ten barák komplet někdo postaví "těmahle rukama" 😉

petrajda
11. led 2010

tojo,pak si všeho daleko víc vážíš a dobrý je i pocit,že se něco naučíš,dozvíš a třeba dokáž vést i zasvěcené debaty s jinými staviteli 😀

a co ty a nová práce. Nezměnilo se nic? Budeš tam docházet celý leden na zapracování??

krtek.93
11. led 2010

Zatim vše při starým. Zítra zase jdu, zrovna přemejšlim, jak se tam nejlíp v tý kalamitě dostat. Prej ráno okolo Míráku stály tramvaje 😕

petrakellerova
11. led 2010

Holky o víkendu u nás bylo na návštěvě 3. měsíční miminko. Manžel musel povinně chovat 😀 Pořád se na nás smálo. Fakt paráda. Už se těším jednou na svoje. 😉
Jsem měla o čem mluvit celý víkend. Až už mi manžel vynadal, ať už mlčím 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru