Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

krtek.93
11. led 2010

petra: No ke mně živý mimčo radši vůbec, jsem hotová už i tady z těch fotek 😀 Když jsem nedávno viděla mimčo kolegyně naživo, tak jsem byla naprosto konsterovaná a vydrželo mi to taky poměrně dlouho.

petrakellerova
11. led 2010

krtku tak to se ti vůbec nedivím. Mě také stačí ty fotky tady a ty příběhy, ale naživo mě to teda úplně dostalo 😀
Snad se brzy dočkám 😉

janicka006
11. led 2010

Nazdárek děvčátka,

taky se hlásím zapadaná...ale jenom v práci..tu máme až na konci světa,skoro v polích,takže to tady podle toho vypadá...
Jinak v práci se mnou trochu vymetli..takže nejen,že nemůžu pracovat při MD,ač předtím tvrdili,jak to není problém...ale dokonce se asi ani nebudu mít kam vrátit a pokud se nezačnu brzo rozkoukávat(protože tady práce opravdu není)tak půjdu na ÚP....Jsem z toho moc smutná..dělám tady vocasa(pardon pro slabší povahy)..chodím zdarma o víkendech,aby práce byla v pořádku.....a pak tohle...Takže zklamání....Navíc jsem i ředitelovi,což je kluk o 3 roky starší než já,všichni si tady tykáme,říkala,že bych do práce potřebovala,protože chceme stavět,jelikož v tom našem krcálku tři jednou být nemůžeme....tak jestli on závistivka zákeřná mi tohle u majitele schválně polepil...no na dobrou duši nenarazíš🙂)))

krtek.93
11. led 2010

jani: ty jo, tak to je k nas... Kdyby to aspoň neslibovali 😠 Ale na mateřskou půjdeš ještě z týhle práce a pracák kdyžtak až po mateřský ne? Třeba to za rok, za dva bude s tou prací celkově lepší. A do tý doby třeba aspoň brigády?

petrakellerova
11. led 2010

jani a co zákony? Do MD tě již vyhodit nemůžou. A po mateřské jsou povinni tě zaměstnat. Myslim že 3 roky jsou ti povinni držet místo. Sice ne na stejnou pozici ale za stejné peníze. To je v zákonech.
To by třeba nepomohlo?

krtek.93
11. led 2010

petra: já mám takovej pocit, že pokud tu pozici z nějakýho důvodu zrušej, tak prostě po MD dostaneš klasickou výpověď s odstupným a nazdar 😒 Jsem zvědavá, jak to bude mít ta moje kolegyně. I když to se asi nikdy nedozvim... Teď je krátce na MD a nás mezitim zrušili, tk se ani nemá kam vrátit. Podle mě jí prostě za ty dva tři roky čeká úplně totéž co nás ostatní. Když už jsme u toho, ještě mi nepřišla výplata. mělo by v ní bejt to odstupný, tak jsem jako vážně zvědavá 😠

petrakellerova
11. led 2010

krtku nevím, nejsem profík v právu 🙂 Pokud pozici zruší tak je to blbý, ale třeba někdo kdo tomu rozumí by s tim něco dokázat vymyslet.

krtek.93
11. led 2010

petra: Tak někdo takovej by se mi občas moc hodil 😉 taky v tom docela tápu, už jsem kolikrát pročítala i ten pitomej zákon - a stejně se třeba nakonec ukázalo, že jsem si to do praxe vyložila blbě 😒

petrakellerova
11. led 2010

z toho si nic nedělej, jsou tam samé nesmysly ještě napsané čínštinou, to normální člověk nemůže chápat 😀

krtek.93
11. led 2010

petra: 😀

petrakellerova
12. led 2010

Ahojky holky, tak mě včera manžel vytáhnul do posilovny. On je totiž hrozně zatíženej na to aby měl svalíky. Tak jsem tedy po dlouhém přemlouvání souhlasila. Ale nějak to nebylo podle mých představ 🙂 . Manžel se švagrem se vcítili do role učitelů a pořád mě poučovali co a jak.
Já jsem se strašně těšila jak tam budou mladý, krásný, svalnatý kluci a já je budu pozorovat 😀 A oni tam byly převážně ženský 😒

filu
12. led 2010

Ahoj holky,

tak konečně po čase zas něco napíšu. 🙂 Jsem teď pořád hrozně utahaná, ráno jsem ráda, že přežiju cestu přervanou tramvají na stojáka, a večer se svalím na gauč a tak v devět usínám u telky... Takže nějak nemám sílu sem moc psát, ale číst ještě zvládám. 😉 Snad mi bude brzo zase líp, protože jinak se ty dny tak hrozně slévají dohromady a je to pořád jen spát, ležet anebo dřepět v práci. :-/

O víkendu jsme se už pochlubili i rodičům, tak už vidím, jak mě teď bude tchýně bombardovat dobrými radami do života. 🙂 Ale ba ne, ona to myslí hrozně dobře, ale někdy má toho člověk už taky dost. 😀

Jinak co se týče práce, tak u nás je to skoro na 100% že se po mateřský nemáme kam vrátit, firma skomírá, takže pokud se nestane zázrak, tak pokud bude za 3 nebo dokonce za 6 let ještě fungovat, bude se počet zaměstnanců pořád jen smrskávat a další pozice už nebudou. Ale já můžu říct, že jsem ráda, že vypadnu, protože mě to tady už dost štve, pořád nám jen přidávají práci, aby se ušetřilo, ale platy se samozřejmě nezvednou a já jsem tu na takové pozici, že nic nezmůžu, ale když se něco podělá, tak to vždycky padá na moji hlavu, ale když se něco podaří, tak ani pochvala samozřejmě žádná, takže si pořád víc a víc říkám, že to tady nemám zapotřebí...

No nic, napsala jsem román, tak by to mohlo zatím stačit. 😀 Mějte se krásně.

salomme
12. led 2010

petra: Já taky začala teďs chodit do posilky, protože jsem přes ten podzim nějak vykynula, už se nevlezu do kalhot, do šatů...No takhle to už dál nejde. A tady teda chodějí spíš chlapi, ale jací - buď malý kluci a nebo muži za zenitem 🤐 😀 Takže se aspoň můžu soustředit na to, jak cvičit 🙂

petrakellerova
12. led 2010

no tak to jsi na tom podobně 🙂 Tak když byl chlap tak bud se slečnou, a nebo takovej děda (tak 60)
Já jsem se normálně včera dozvělěla že je kamarádka 21 - 22 let těhotná. Tak jí dnes volám a ona že jí schází 8 týdnů do porodu. Tak to mi vyrazilo dech 🙂

zelvinka
12. led 2010

Ahoj holky, včera jsem tady měla kamarádku dopoledne na návštěvě,...je taky těhotná,...tak jsme splkly co je kde nového 😀 , dneska jsem se pustila do žehlení všech těch pidi věciček pro miminko, povlíkla jsem postýlku,....takťka se v sobotu činil a dovezl ji od našich a hned ji i postavil. Teď řeším dilema předporodní kurz. Docela jsme se shodli, že alespoň na jeden půjdeme, ale dělají je vtipně od jedné hodiny což je mužík v práci. tak nevím jestli máme jít do jiné porodnice na kurz nebo prostě kurz vypustit, ale to se mi moc nechce. Dneska jsem už odzdobila i vánoční stromeček, i když venku to vypadá spíš jak před vánoci než po nich 😀 Anoi envím jestli jsem vám to už psala, ale podle nynějšího ultrazvuku vypadá porod na 22.února,..takže už si asi radši připravím i věcy do porodnice.

acimedaca
12. led 2010

ahoj holky, těhulky i netěhulky.....já mám jsem se taky pustila do cvičení,ale do posilky by mě nikdo nedostal...chodím na spining a doma jedu s činkama, zatím to zkouším jeden týden, docela to jde, ale žere to strašně času.....
manžel včera zase začal, kdyt o teda bude, tak už jsem ho spdlnula, at mi dá pokoj, že se na to ptá každej den a že už mě to štve....a on chytrák mi na to řekl, že se ptá je jendou za týdne...on si to snad schválně počítá...nevím, jak dlouho to vydržím, tenhle nátlak....
jo nevíte náhodou některá, když jsem alergička na trávy a na pyly, jestli nevadí být těhotná v tý alergický sezoně ? to pak asi nebudu smět brát ty prášky, ne?

petrakellerova
12. led 2010

aci, nevím jak to funguje u chlapů ale ženská by s tím nátlakem pokud by chtěla mimčo nepřestala. Tím tě ale nechci vůbec strašit.
A ta alergie, tetka taky byla alergička, prášky v těhu nebrala. Skoro celý těhotenství měla rýmu ale to bylo jediné na co si stěžovala. A to má jinak dost silnou alergii. Takže tělo by si mělo poradit. Ale záleží samozřejmě na intenzitě alergie apod.

petrajda
12. led 2010

aci - souhlas s Petrou. Léky by se brát neměli,ale stává se,že v těhotenství si to tělo zařídí nějak prostě samo. Třeba má mamka alergička je a byla a v těhotenství alergii na cokoliv nepocítila vůbec.

Jinak k tomu cvičení..tak vzhledem k tomu,že nějaké to kilo sem přes vánoce nabrala bych cvičit měla,ale já sem kůže léná. Teď sem se vrátila z Lbc a koukala sem tam na jednu knížku o cvičení na bolavá záda 😀 . Nakonec jsem ji nekoupila,vím,že bych se na to stejně vyprdla.

petrakellerova
12. led 2010

petru a co cvičení podle internetu? Já to dělám tak často.
nejraději mám hejbejtese.tv s hankou kynychovou.

fire85
12. led 2010

acimedaca-
ahoj chtěla jsem se zeptat proč nechceš vlastně děti? nebo ne ted? jak vás tady čtu tak sleduju jak tě manžel přemlouvá...jestli to má nějakej velkej důvod nebo tak..........pokud nechceš nemusíš odpovídat,jen by mě to zajímalo

petrakellerova
12. led 2010

fire a proč nás jen pročítáš a nezapojíš se? 🙂

fire85
12. led 2010

petra já vím že nepíšu a mě baví spíš jen číst,ale taky občas napíšu...ted o to víc, když sem doma, nemám práci 😒 takže se docela nudím, tak asi začnu přispívat 🙂 teda jestli můžu,navíc vy jste tu všechny vdaný a já rozvedená, takže vlastně svobodná 🙂 ☹

acimedaca
12. led 2010

fire : to je složitá odpověď, je to všechno se vším...manžel je starší než já, je mu 36 už, tak by prostě děti už chtěl, ....mě je o 7 let méně, jsem sobecky zvyklá na svůj svobodnej život, mateřské pudy mě ještě nechytají....navíc, manžel je třošku labilní typ, blbě snáší stresy a pak se sním hůř komunikuje a já musím vše řešit za něj a bez něj....takže se toho období dětského docela obávám, jeslikož jsem se přestěhovala do manželova města, nemám tu žádné kamarádky, jen cca tři kolegyně z práce...takže až se něco podělá, a věřím že s mimčem bude těch stresů docela dost, tak se bojím, že mi to tu všechno "spadne na hlavu"...jsem společenskej člověk a závislej na lidech, děsí mě představa mateřské dovolené v cizím městě, jen s mimčem doma, manžel bude vystresovanej, že nestíhá vydělávat, že nestíhá sportovat a že mu doma brečí mimčo........já se na to prostě ještě necítím ...

teda fuj, kddyž to po sobě čtu, tak to jsem teda pěkně sobecká potvora...☹

petrakellerova
12. led 2010

To přece není důvod, navíc my tady manželství neřešíme. Naopak dnes jsme řešili mladé pány v posilovně, kteří tam vlastně nejsou. 😀 což je samozřejmě škoda, hned by se cvičilo lépe, že dámy 😀 😀 😀

holky proč vlastně nemáme takové ty krásné tabulky co tady všichni mají??? 🙂

fire85
12. led 2010

aci-aha tak to asi docela chápu,no každopádně jsem se neptala proto abych tě nějak odsuzovala nebo tak to vůbec ne, konec konců je t každého věc a myslím že v tvém případě víš proč zatím děti nechceš.já bych na tvém místě asi jednala stejně 🙂
já mám občas takový období že bych děti chtěla hned,ale pak zase otočím...radši,je to starost.

a myslím že sobecká potvora nejsi,je to na tobě,ty se pak o dítě budeš starat,tak ti to nikdo nemůže mít za zlé,že je ted nechceš.

acimedaca
12. led 2010

fire: jasný, v pohodě, já se tím nijak netajím...🙂

petra: jaké tabulky?

petrakellerova
13. led 2010

Ahojky holky, no tabulky o přehledu těhulek a snažilek a všech v diskuzi. Ale asi tady něco takového již proběhlo. Myslím že krtek něco takového dělala, nebo se o tom jen mluvilo??? Fakt nevím 🙂

petrajda
13. led 2010

ahoj holky,mě se včera nějak nedařilo se přihlásit na koníka.Přes explorer teda ani dnes,tak aspoň přes operu,ale včera ani to ne a jde mi to nějak pomalu. Ale nevím čím to,mám problém jen u těchto stránek ☹ . Asi mě někdo chce naznačit,že tu jsem moc často 🙂

Co se chtění a nechtění dětí týče,tak před pár lety jsem na tom byla podobně jako aci.Ale dost možná to bylo i tím,že kdybych svého manžela poznala už dřívě možná bych uvažovala jinak.
Včera sem byla u gyndoktorky,jen na kontrolu, a ptala sem se na svůj "problém".Dostalo se mi toho co už vím,že ještě je čas...a pak mě prostě pošle na nějaká vyšetření-to jest asi v tom létě,protože od léta se snažíme (od června) nebo tak nějak..Taky mi řekla nějakou teorii,o tom jak cestuje vajíčko během ovulace-to taky vim 🙂 a vysvětlila mi,kdy je tedy nejlepší na to hupsnout 🙂 .Dala mi nějaké čípky a s úsměvem se rozloučila. Jo byla taky legrace,ptala se na mažela jestli nemá děti,nebo jak často bejvá doma. Jak probíhá nás život,problémy atd.Když sem jí jen letmo naznačila že rekonstruujem, tak se rozesmála,že to se nediví,že sem ještě neotěhotněla,že si dovede při rekonstrukci a stavbě společněj život představit... Ale nebyla nijak vtíravá,ty otázky a dotazy byly spíše takové informatuvní.

petrakellerova
13. led 2010

petru: a kdy je teda nejlepší na to hupsnout? 😀

acimedaca
13. led 2010

petrajda: to by mě taky zajímlo, kdy je to nejlepší 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru