Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

petrajda
15. led 2010

krtek - no tak to se ti nedivim. Dokud jsme bydlleli v podnájmu,tak jediná investice byla jékés takés vybavení a šlus. Jinak když jsme rekonstruovali,tak jsme ten jeden rok dovču prostě oželeli.A vlastně tak úplně ne-jeli jsme na tu vodu s kamarády. Určitě budete spolu dýl než ten jeden rok a určitě vás čekají krásné dovolené.
Ne já tě tady nechci k něčemu přemlouvat,to fakt ne 😉

fire - na všem najdeš pro a proti 🙂

fire85
15. led 2010

petrajda-to je pravda,
dovolenou taky asi letos budeme muset oželet,ale zase ten pocit že budeme ve svým je k nezaplacení.

krtek.93
15. led 2010

fire: Pokud máte i vchod vlastní, tak do toho bych šla. Pokud jsou teda vztahy OK a nehrozí, že by tchýně byla každej večer nakýblovaná na návštěvě - ono všeho moc škodí 😀 Pokud jsou to rozumný lidi, tak proč ne?

Tady schválně hodim těch pár bydlení, u kterejch jsem včera málem zaplakala - takhle bych to chtěla jednou mít 😵 Nejvíc mě bere ten druhej odkaz - tam už je navíc vidět, že pani je taková praktičtější, vyzrálejší, že to nemá jenom na efekt, ale že v tom ta rodina fakt žije:

http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/jofiel
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/janapro
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/twinkle
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/berry07
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/xmarg04
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/ikarkulka
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/maja.xx

fire85
15. led 2010

krtek-to budeme ,na tom sem trvala a přítel nebyl proti.tchýně už ted nechodí nijak extra do pokoje kde ted přespáváme, takže myslím že ok.
jj na to jsem včera koukala, ten odaz č. 2 nádhera,takhle bych si kuchyn taky představovala,ale budeme ji mít větší

krtek.93
15. led 2010

lowe: vy už budete splácet byt jenom šest let??? My bysme museli hít do hypotéky na 30 😅 Závist 😉 A s tou tabulko - písni zelvince 😉

My jmse teda s mužem oba "děti sídliště", nám panelák neva. I když baráček by taky nebyl špatnej, akorát nevim, jak bych se o to zvlála starat. Na úklid by mi byt úplně stačil 😝

petrajda: Neboj, přemluvit bych se nenechala. Ale názory ostatních mě fakt zajímaj, protože já sama o tom přemejšlim už fakt od chvíle, co bylo jasný, že spolu zůstanem. Což je tak tři roky zpátky. A zatim jsem stejně zmatená jako na začátku 😒

lowe
15. led 2010

tak my máme klasiku, ale kuchyň jsme nedělali, už jsme jí tak koupily

krtek.93
15. led 2010

Asi bych byla pro tumhypotéku a co nejdřív, abysme nestrkali peníze zbytečně sem. Ale je to prostě obrovskej risk a hlavně manžel je striktně proti zadlužování, šel by radši do pronájmu. jenže to by zase nebylo naše, zase nejistota, jestli se na to máme upínat, nebo ne ☹ I když sám tuhle taky zkoušel jen tak spočítat nějaký ty splátky a tak. Třeba by se nechal přesvědčit. Ale museli bysme mít jistotu, že to jednou zvládnem splácet z jeho platu a mý mateřský.

petrajda
15. led 2010

fire-právě,že oni s těma příjmama jsou dost na štíru a už teď zadlužení. Mám pocit,že by jim ani hypotéku nedali,ale to je jejich boj... 🙂

love - aspoň,ale nad tím přemýšlíte a jdete do toho postupně. Prostě uvažujete. A baráček je sen každého z nás nebo aspoň skorokaždého. Já sem holka z paneláku,teď máme dům,který je potřeba od shora dolů zrekonstruovat,má dvě podlaží a tři bytové jednotky. Jednu-si dáváme dohromady mi a pod náma buou bydlet dva podnájemníci. Nicméně příjmy z podnájmu na malym městě nejsou až tak slastné jako jinde.A navíc ten jeden byt pronajímá švagrová páč byt je jejich a oni si postavili dům jinde.

zelvinka
15. led 2010

tak k tabulce holky - nesnažilky 😉 můžou mít prostě některá pole prázdná nebo třeba otazník to necháím na vás.

Lowe - jo jo vdávala jsem se ve třetím měsící, ale když jsme zamlouvali v lednu šaty a už v září rok před svatbou hostinu tak jsem ještě těhulka nebyla, takže jsem pak byla ráda že jsem dopla šaty, ještě že byli šněrovací 😀 😀 Doktoři kvůli štítné žláze mi řekli že to zřejmě normální cestou nepůjde, já se chtěla začít snažit hned po svatbě, abych náhodou svatbu neproležela v nemocnici, nebo neprozvracela a jelikož jsem nemohla ani kvůli štítné žláze jíst HA a nechávali jsme to na osudu, aniž by jsme nad tím přemejšleli a nervovali se a snažili se protože přeci jsme to chtěli až po svatbě, tak to samo přišlo. Prej jsem raritka, protože mi žláza nefunguje vůbec, ale není to nic tragickýho, prostě doživotně ráno slupnu prášek a je po problému(prostě ty hormony do mě musí narvat touhle cestou)
Jinak kdo chce být v tabulce tak mi napište do IP co vám mám vyplnit,...každej si napište co tam chcete,...co nenapíšete prostě nechám prázdné, a můžu popřípadně časem kdykoliv doplnit. 😉

krtek.93
15. led 2010

zelvi: Já navrhuju, aby bylo nějaký třetí označení pro nás "čekatelky na snažení" 😀 A pak doplnit jenom věk a bydliště, to se hodí 😉

lowe
15. led 2010

petrajda: no tak to máte taky pěkně složitý, to bych asi nechtěla

zelvinka: tak to mě kdysi taky říkali, že mám zvětšenou štítnou žlázu, ale už jsem dlouho nikde u doktora nebyla, že by to mohlo být i tím? fakt nevím, já vím, že jsem brala jodid
tak to bylo velké štěstí a špatně ti nebylo?
napíšu ti do IP

fire85
15. led 2010

krtek-to chápu že je tvůj manžel proti zadlužování,já taky ,jenže jinak se bydlet nedá.a když ty peníze strkáš do vlastního tak je to o něčem jiném jak si psala,já už bych asi do podnájmu nešla.ted už jsme s přítelem ve druhém podnájmu,z toho prvního nás vypakoval majitel, ptz ten byt chtěl prodat.což to je jeho právo ale uvědomila sem si že takhle se žít nedá,pořád jen strach jak dlouho tam můžeš být a tak.

zelvinka
15. led 2010

krtek - jasně dáme další sloupec pro naše čekatelky na snažení. Ale holky dneska jsem u našich takže tabulku budu upravovat až zítra - mámji doma na ploše🙂
Lowe - určitě má štítná žláza vliv na otěhotnění a taky na udržení plodu. Najdeš o tom i spoustu informací na netu. Záleží jestli ti funguje abnormálně nebo naopak málo. Mě teď v těhotenství co měsíc a půl tu hladinu hormonu museli zvyšovat, abych to naše mimiško vůbec donosila. Někde jsem tady i zabrousila na diskuzi, že holky nevěděli,že mají problém se žlázou a přišli o to třeba i v pátým měsíci,tak tam právě doporučovali že když otěhotní ostatní ať si ji za včas nechajípreventivně zkontrolovat. Mě by to taky v životě nenapadlo na co všechno to mů že mít vliv.

petrajda
15. led 2010

lowe - pokud by jsme neměli tenhle dům-tedy manžel,tak jdem taky do hypotéky a kupujeme nebo stavíme něco vlastního. Ale já v tomto baráku mám i práci,tudíž další výhoda a navíc dům je kamenej,máme oba rádi staré věci,i když vidíme i výhody domů nových 🙂 .Kdyby se dům prodal,nikdy by nám to nedalo tolik aby jsme si mohli koupit a postavit něco svého. To ať řešej třeba jednou naše děti,budou-li.Jediné co ¨mi tu chybí je zahrada. Je tu menší dvorek,na kteej se letošní jaro chystám a snad ho i trochu zvelebím.
A jednou ti budou snad jen jedni nákemníci,byt po těch jedněch by jsme chtěli trochu zvelebit a spíš ho nechat pro příležitostvné návštěvy.Nebo třeba i pro rodiče...

janicka006
15. led 2010

Nazdárek všem,

koukám,že tady se dneska hlavně bydlí🙂))
To je i náš oříšek....Máme sice vlastní 2+1,ale taky debilní sousedy.....takže to všechno se rovná...chceme svůj baráček.CHichi...já už jsem tak mešuge,že jsem si vybrala i stůl a dlaždičky do kuchyně za linku,máme vybraný i projekt na domeček...ale jaksi ten pozemek nám chybí... 😀 😀 😀 ..Snad to nazařkiknu,když řeknu zatím....
S tchýní bych nebydlela ani za zlatý prase...a že by nám to sakra vylepšilo rozpočet..protože její barák(no barák-já tomu říkám muří nožka)by se dal prodat tak za 900.tis.Tak kdybych to přečetla k tomu co máme..nemuseli bychom se na stavbu moc zadlužit...ale chceme typ bungalow...a tam bych se s ní potkávat rozhodně musela...a já jsem na ní prostě alergická..vzpomene si na nás totiž jen když má něco rozbitého,nefunkčního nebo potřebuje něco odvézt autem..na ostatní příjemnější věci má Pepčovo ségry...Nezajímá jí ani ještěrka v břuchu....její první vnouče od jediného syna...tak proč bych se já měla start o to,jaké bude mít stáří...

Lowe nazdárek!!!!

Zelvi já už se tak těším na MD....ztratila jsem tím chování ve firmě pracovní motivaci...ale totálně...Zatím to řeším dovolenou...měla jsem jí včera i v úterý...ale ještě tady budu muset být 6 týdnů...
Jinak jsme se rozhodli,že celé porodné dáme jako prvotní vklad na ještěrčino spoření..jen zatím nevíme od koho a jaký produkt vybrat.Máme všechno u Axy..tak kdyby bylo něco tam,tak asi tady...

V pondělí máme poradnu,tak jsem zvědavá co nám tam hezkého řeknou...máme tam mít výsledky z cukrovky..doufám,že jí nemám...nemohla bych bez sladkého žít 😝 😝

petrajda
15. led 2010

lowe - se štítnou žlázou měla problémy má švagrová. Když poprvé porodila oběvili jí,že nepracuje tak jak má. Strašně až neskutečně hubla,což je taky taková raritka,spíše se prej tloustne. Nasadili jí léky, te´d je po druhé těhotná,změnili jí jen dávkování a pokud nebudou problémy na kontrolu jde až porodí. Ale je to asi vždy individuální.

lowe
15. led 2010

lowe: no vidíš, to bych s tím měla asi něco dělat, sakra, třeba je to zrovna tím, ale jak to zjistím, k doktoru se mi tak nechce, ale asi mi nic jiného nezbude

fire85
15. led 2010

janicka ahoj,tak podletoho co píšeš se nedivím že by jsi s tchýní nebydlela ani za nic.je to docela smutný,že se takhle chová.

já už taky vybírám věci do kuchyně,a to je ještě dost brzo.zatím jsme zadali projektantovi projekt,to bude nějakou dobu trvat a ted se bude na přítele přepisovat barák-to je plán na únor. 🙂
jinak barák přítelových rodičů by se taky asi za moc neprodal-moc nedokážu odhadnout.nijak zvlášt se o to nestarjí,už nejsu nejmladší ale chceme to trochu zvelebit i venku,když tam budem stavět,nová fasáda atak.

je cukrovka,tak to mě snad taky nečeká,já bych teda taky bez sladkýho nevydržela.

krtek.93
15. led 2010

fire: Přesně z toho mám obavy. Já jsem taková cíťa, mě by třeba trojí vypakování z bytu, kterej už jsem měla vlastně za svůj, asi zabilo ☹

zelvi: Tý jo, ty už to máš ale vážně za pár 😉 Tak to je super, že se vám to podařilo takhle vlastně "náhodou". Já si asi nechám štítnou zkontrolovat i bez těhotenství - mívám poslední dva roky takový divný pocity tlaku v krku, nevim, jestli to neni od zubů nebo od mandlí, ale i ta štítná by to možná mohla bejt 😒 No jestli normálně nastoupim do tý nový práce, tak tam maj svoje nasmlouvaný doktory, docela luxus kliniku, a ty to myslim berou dost zevrubně, ty vstupní prohlídky. Mužovi teď brali snad pět zkumavek krve - po dvou nebo kolika letech ho donutili nechat se znova pořádně proklepnout 😀

krtek.93
15. led 2010

jani: Ahoj! No jo, s takovou chýní jako je ta tvoje bych asi taky bydlet nechtěla 😒 A tu demotivaci v práci naprosto chápu - u nás byla poslední měsíc už taková "cochcárna" - jak všichni věděli, že končímě a že je to stejně všechno na prd... I šéf nás zničehonic přestal kontrolovat - a to jsme předtim měli normálně skoro vojenskej režim 😀

zelvinka
15. led 2010

janičko - tak to ti nezávidím tu práci,...ale měsíc a něco to už vydržíš, nebo běž na neschopenku,...ať taky vidí co v tobě měli 😀 😝
Jinak holky k bydlení - celý život jsem bydlela v činžáku a manžel taky, takže to ani nemáme chuť měnit, teda ne že by se nám nelíbilo venkovní grilování na malé zatravněné zahrádce, ale jsme na to příliš pohodlní, se do něčeho takového pouštět, zadlužit se, a hlavně ta práce kolem baráčku. Nejsme jako typ že by jsme přišli z práce a kydli k televizi, ale prostě jít se projít, relaxovat, jet někam na výlet. Je pravda že jsme rozhodování měli ulehčené v tom, že manžel sdědil po tetičce městský byt 2+1(byl tam vedenej, když se o ni staral s tátou), sice platíme ještě i teď nájem ale už nám ho nabídli k odprodeji a cena okolo dvěstě tisíc, což v dnešní době je úplná sranda no a táta bydlí v třípokojáku družstevním(zbývá doplatit nějakých 10 000kč - a splácí to v podobě nájmu 190kč měsíčně), kterej je už delší dobu napsanej na manžela a až zavelíme, tak si ho prohodíme,ale chceme tam jít až bude mimáčkovi tak rok, prostě až bude potřebovat svůj vlastní pokoj. Už se nás několikrát i ptal, že s tím počítá, a hlavně oba byty nám pak zůstanou, což je do budoucna úplně super,ať už k pronájmu a jednou za dvacet let 😀 😀 pro mimáka,..už odrostlýho

janicka006
15. led 2010

Fire souhlas!!!!Moje mamka,když jí řeknu,že bychom si museli vzít cca 1,5 mega půjčku....tak koulí očima a myslí si,že jsme úplně divný...ale jak má člověk bydlet,když prostě nemá na účtu 2 mega,aby si koupil a zařídil byt nebo barák????Pro jejich generaci je to takové nepředstavitelné..půjčit si tolik,že to budeš mít na krku celý život...ale teď to tak prostě asi je...

fire85
15. led 2010

ted odbočím od bydlení,chci se zeptat jestli čtete/půjčujete/kupujete časopisy o miminkách? Maminka,Betynkaatd? myslím ty který se snaží nebo už jsou těhotný? nebo sem taková jen já? 🙂 já už je totiž louskám asi od dvaceti let,ted je mi o pět víc, a baví mě to čím dál víc.a nevím proč když mimčo plánuju tak za dva,tři roky

petrajda
15. led 2010

jani - tak to bych taky utekla,nebo se snažila utýct.

Jinak mě taky manžel pořád "nutí" se nechat proklepnout. jenže mi jsme oba na doktory dost flink..

janicka006
15. led 2010

Krtek...ale až budeš mít nové...neokoukané..ještě čerstvé pro Tvoje možné nové kreace..tak za starým ani nevzdychneš..to si myslíme obě teď(já si toto totiž myslím taky,že byt,ve kterém jsem už přes 10 let až uvidím s cizíma záclonama a tak....že z toho budu smutná)...ale všechny holky co se přestěhovali do baráčku..což byl jejich sen...se už plně realizovaly jen tam..a za tím co bylo už neštěkly...

lowe
15. led 2010

ahoj jani
jo bydlení asi všude problém , tedy my jsem ted spokojení

časopisy mám z práce, rodina, šéf tam občas inzeruje výrobky tak je má zadarmo

fire85
15. led 2010

jani máš pravdu,nevím kolik je tvé mamce let,ale některý lidi koukaj,jenže dnes to jinka nejde.třeba moje babička, moderní je,ta v tom má přehled co stojí to a to, takže s tou se o tom můžu pobavit úplně v poho.nebo naši.postavili novej barák a taky zadlužení,ale ve svým, i když předtím v 3+1 vpaneláku.
ale včera sem se tu dočetla,na jiný diskuzi,že barák dneska postavíte za min. 5 mega,mín ani náhodou,tak sem se trochu naštvala, ale už je to dobrý.myslím že takový lidi jsou trochu zhýčkaný,ale proč ne,když na to mají

petrajda
15. led 2010

zelvi - je to vaše rozhodnutí a rozhodně není nerozumné.Manžel je z několika hektarů a já z paneláku. mě by byt taky nedělal problém.Takže i v tomto je tento dům co máme takové kompromisní řešení. Máme jednu,velkou bytovou jednotku a manžel si má kam uskladňovat své "důležité" věci a hlavně si buduje svou dílnu,bez které by byl asi nešťastnej,protože v paneláku by jí asi mít nemohl.Dům je velkej,má i pavlač,dvě garáže. No-když uvážim,že jsme zatím dva a kromě jedné místnůstky,tak po celim baráku od sklepa po půdu máme krámy jenom my,tak jsem zvědavá jak to tu bude vypadat až budem v důchodu. Já moc na skladování,právě díky paneláku,nejsem 😒 .
A ta zahrada mi chybí právě kvůli kytičkám,stromečkům a keříčkům amožná i něco málo kvůli zelenince. Jinak na bazény a grilovací kouty ani jeden nejsme. Mě to přijde trochu kýčové,ale nerada bych se tu někoho dotkla,pokud to někdo plánuje.

zelvinka
15. led 2010

fire - jo jo sem tam si něco koupím, nebo s kámoškou si vyměnujeme je taky těhotná,...sice krátce, ale ještě než šla na umělé oplodnění, tak už studovala časopisi jako ty.
Jinak včera se tady asi filu ptala na levné těhotenské kalhoty kde je sehnat,....tak to ti moc neporadím, protože já pořád ještě nosím rifle co jsem nosila před těhotenstvím,...jsou hodně elastické a bokovky, takže je mám pod bříškem a myslím že ten měsíc do porodu je v pohodě, protože ještě pořád se mají kam natáhnout. Asi kulíte malinko očima ,ale fakt nekecám,..do šestého měsíce jsem totiž nepřibrala ani kilo. ale bylo to tím, že před otěhotněním kvůli žláze jsem přibrala 12kg(to jsem si koupila ty rifle co nosím) a doktorka mi sama řeklla že až do těla budu dostávat tu správnou hladinu hormonu, tak sama ty kila půjdou dolů,....takže si myslím, že přes zadek a celkově jsem hubla ,...ale zároveň přibírala na bříšku,...ale když to sečtu a odečtu 😀 😀 tak jsem do šestého měsíce vlastně byla pořád na stejnejch kilách 😀 😀

janicka006
15. led 2010

Zelvi ale já si nemyslím,že jste nějak jiný..nebo divný,že nemáte tužbu po baráku...každý na to není...i když "baríkování" teď asi hodně frčí....My jsme oba z baráku..takže u nás to nutkání je o to větší...nebydlíme sice v paneláku,ale v 2 patrovém cihlovém domě se zahrádkou..takže je to tady lepší.Ale i tak prostě nám to nevyhovuje.Darovanému koni na zuby nekoukej..ten byt jsem dostala od našich,opravený,s novými spotřebiči..a tak...

Časopisy zatím nekupuji...a musím říct,že se k tomu asi ani hned tak nějak pravidelně nedostanu...občas možná,když bude důvod(cesta autem,čekání u lékaře)....ale jinak to co chci si vyčenichám na netu.Budu vypadat jako skrblík,ale přijde mi těch peněz trochu líto....jsou to většinou hezké,silné,dobře vázané časopisy..takže i poměrně drahé...

Ale pamatuju si,že jsem tak před 5-6 lety taky kupovala časopisy Nevěsta a tak...chichi....takže je to myslím normální....Jen pokud plánuješ mimčo až ta 3 roky,tak zase ty"nastudované"věci budou trochu out.Já třeba když jsem mamce doma řekla,že se miminko nekoupe každý den,tak na mne koukala,jako že budeme mít nějaký čuně....

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru