Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

salomme
19. led 2010

edvi: Ať ty dobré zprávy vydrží minimálně 9 měsíců 😉

acimedaca
19. led 2010

edvi: taky držím palce a myslím na tebe....

já jsem tedka propadla internetu - hraju online Osadníky z Katanu 🙂 už třetí večer, manžel ze mě nemůže...strašně se vztekám 🙂 když prohrávám

vcelka77
20. led 2010

Aha, tak petrajda je vlastně Hanka a já myslela že jsme Petry dvě 🙂 Ale máme to za sebou jen kousek 😉

klara.k
20. led 2010

edvi - byli jsme nejdřív v soukromém sanatorii (mám tam svou doktorku), tam nás hned hnali na IVF - na základě jednoho odběru krve a spermiogramu (po telefonu jsem se ptala jestli nevadí když v té době muž užívá antibiotika, prý to vadí dost), ale na základě tohoto špatného spermiogramu nám doporučili a jako jediné řešení pro nás IVF
Já se tomu nebráním ani muž ale nelíbil se mi přístup, že i když ví, že bral prášky, poškozuje to spermie, t ak neudělají kontrolní test, ael rovnou, až se rozhodnete, že chcete tak zavolejte a dostanete hormony a jedem.

Tak jsme šli do státní nemocnice a tam nám teď dělají celková vyšetření, mě dvakrát krev na hormony i imunologii, ultrazvuk a manžel znovu spermiogram, krev a urologie a pak uvidíme.

Já se nebráním IVF, aby to tak nevyznělo, ale vadilo mi, na jakém základě usoudili, že máme šanci jen při IVF (a to ještě metodu TESA nebo MESA), což si samozřejmě zase musíš zaplatit.

V té stání se mi líbilo to, že nás hned vyšetří podrobně a pak nám řeknou co je za problém a ten se bude řešit a je jediné možné řešení.

Jinak přeji pěkné ráno všem!!!

zelvinka
20. led 2010

klara - můžu se zeptat co je to za soukromou kliniku, protože kamarádka tady v Brně byla na umělým a byla nadšená přístupem,...teď už je ve druhým a něco🙂

lowe
20. led 2010

edvi: držím palečky, bude to OK

petrajda: my to se jmény máme tak, že on vybírá pro kluka, takže po něm a já pro holčinu, ale Janička to asi nebude, je jich strašně, mě se líbí Johannka, je to taky odvozeno od Jany
a nebo Tina, to by měla monogram TT, poslední dobou i Tamara no nic to jsou jména

tedy holky doufám, že se nám všem brzo zadaří

acimedaca
20. led 2010

lowe: já jsem taky pro Johanku...nebo pre Julii 🙂

zelvinka
20. led 2010

lowe - určitě se všem zadaří,...podívej se sice pomalinku, ale pomalu se těhulky rozrůstaj,...prvně já,...pak Janička,....pak Filu,....to by bylo aby nebylo 😉 Jinak s těmi jmény jak jsi psala, že by jste měli TT,..tak mi budeme mít DD 😀 Deniska nebo Dominik Drdlovi

klara.k
20. led 2010

zelvi - byl to helios, já jsem tam byla taky vždy spokojená, když nešlo o toto. přistupují a chovají se vcelku pěkně, ale na mě to působí spíš tak, že chtějí hlavně penízky a ne ti vyřešit problém nejednodušší cestou. spíš ti pomoc ale hlavně za penízky. Ty samzřejmě budu dávat i tam kde jsme teď, ale tam mi na základě jednoho spermiogramu, když mi sami řeknou, že antibiotika vadí tak moc, že by bylo lepší to vůbec nedělá a počkat několik měsíců, nakonec sami řeknou jediná varianta pro vás je IVF, se mi nelíbí.

Tady kde jsme nás vyšetří znovu, už to bude i několik měsíců po antibiotikách, tak by to mělo být objektivnější a když to tak bude, tak dobře, ale první přístup se mi nelíbíl.

nechci tím říct, že nemám důvěru v soukromá sanatoria, ale spousta toho co jsem četla před tím a vidím te´d i rozdíl, tak pro mě je státní nemocnice větší jistota i když není v úžasně vymalovaných prostorách a pšíou na strarých počítačích a nebudu asi mít ani zástěrku od nich atd., ale vyšetří nás a hledají příčinu, to je pro mě rozhodující.

klara.k
20. led 2010

my máme tak nějak namyšlenou Justýnu nebo Evelýnu a Kryštofa, ale jaká by byla skutečnost to nevím. toto se nám líbí, ale nejde to moc k příjmení, tak uvidíme jak to jednou bude 😉 jinak se mi ještě líbí Magdalena (ale to je sestra a nechci dávat stejný jména v rodině)

edvi
20. led 2010

Petrajdo počítáš docela dobře. 😀 Kdyby to vyšlo tak termín je 10.10.2010 😀 ale při ivf se stává, že dřív. Hlavně u dvojčátek🙂 takže je to aktuální docela ten termín svatby 😉 Prosííííím už musí.

Klaro když vám nabízejí MESA TESE tak to znamená, že nemáte žádné spermie??? To je docela šílené. ☹ A ty jsi v pořádku podle těch vyšetření zatím?

zelvinka
20. led 2010

klara - tak to chápu,...nemyslela jsem to zle 😉 ,..kamarádka teda byla s soukromém,..ale jiném. Ono opravdu záleží jak na tebe zapůsobí a pokud je nějaká šance, tak proč dělat umělé,..úplně tě chápu.

edvi
20. led 2010

Klaro já mám trochu pocit, že je to skoro všude stejné. Hlavně o penězích.☹ Já teda taky čekala s ivf do poslední chvíle jsem doufala, že nebude nutné. Je to prostě taková poslední možnost.

brumdinka
20. led 2010

Ahojte, zaujal mne název tématu.- Vzhledem k tomu, že ukecaná jsem dost, většinou ale na nepravých místech 😀 a v září sme měli svatbu, tak doufám, že se můžu přidat 🙂

edvi
20. led 2010

Brumdinko pamatuju si tě s beremese žejo? 19.září jsi měla svatbu?

petrajda
20. led 2010

brumdinko - taky mi někoho připomínáš, ahoj 🙂

lowe - já sem chtěla Janičku vždycky. Vím že jich je opravdu hodně,ale to na kouzlu jména pro mě nic neubírá. A Johanka mě taky jednu chvíli brala. Za to se jménem pro kluka František,tak to u nás taky jednu chvíli vedlo. Zatím ale nemám žádného favortita. Jako-nic se neděje,ještě se vlastné vůůůbec! nic neděje,takže nehrotím,ale občas se přistihnu a vybírám jaké by kdyby.. 😵 Jeden čas sem chtěla i Petra a nebo Richarda. Ale Richard to je jak z románu od Pilchnerky,tak mě to zas rychle opustilo 🙂

petrajda
20. led 2010

edvi - určitě se zadaří!!!!!!!! Fakt už musíííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!

včelka - jojo,kousek 🙂 . Pakuděláme v srpnu pořádnej internetovej a diskuzní mejdáááán!!!

klara.k
20. led 2010

edvi - právě že mi pořádně nevíme, oni nám tam řekli, že já jsem celkem ok, ale papír jsem neviděla, a manželovi do telefonu řekli, že s těmi antibiotiky se to nedá poznat, ale pak na stejný vzorek (ten s antibiotiky) řekli že IVF nejlépe MESA TESA, a mě vadí, že nepočkali tři měsíce a řekli ať jdeme hned a platíme a platíme, už jsem mohla mít klidně první pokus za sebou. Já nechci říct, že není možné, že to nebyl správný výsledek, ale to že to odporuje tomu co nám řekli předtím potelefonu.

zelvi - já vím, že to nemyslíš zle, člověk se potřebuje ptát a je dobře se o tom bavit. Věřím, že jsou soukromá sanatoria i dobrá, a rozhodně je potřeba k tomu aby se státní nemocnice víc snažili a měli konkurenci, ale pro mě není rozhodující pěkné prostředí, ale úplné vyšetření a to aby přišli na příčiny a ne nejednoduší možné řešení, které není úplně nepříjemnější. Zároveň vím, že se metodou IVF rovnou zkoumájí další možné poruchy a schopnost ženy otěhotnět, ale já chci vědět dopředu že nás vyšetřili a nevystavují zbytečným hormonům atd.

vcelka77
20. led 2010

Tak jo, zapaříme po internetu 😀
Jinka jméno Janička mi nepřijde zas tak častý. Teda já osobně žádnou neznám. 🙂

brumdinka
20. led 2010

edvi - přesně tak, po 10 letech sem ho uhnala 😀 😀 😀

vcelka - tak ted´už znáš, já jsem Jana 😉 a kolem jich znám taky dost 😀

klara - diskuzi sem zpět nečetla, ale jestli sem dobře pochopila snažíte se o IVF? Kam docházíš na kliniku, jestli se můžu zeptat 🙂 Mám kamarádku, co kvůli tomu jezdila až do Plzně, dělali jim všechny možný vyšetření a pořád se nedařilo, ono asi i hodně dělá psychika, ale ted´ cca po 2 letech neúspěchu se povedlo a cca před 2, 3 měsíci se jim narodili krásný dvojčátka - holka a kluk a jmenujou se Jan a Jana 😉

vcelka77
20. led 2010

Je pravda že v naší diskuzi je tedy dost Janiček. 😀
Já teda vždycky přemýšlela o Haničce 😀 Jako jméno se mi to dost líbilo.
brum to je teda úspěh po 10 letech. 🙂 A jak jste na tom s mimi, přemýšlíte???

edvi
20. led 2010

Brumdinko IVF zrovna procházím já.

Kláro ono je to totiž tak že spermiogram by se měl určitě dělat víckrát, protože se to mění. A třeba by se to dalo vylepšit. Mesa tese je odsátí spermií přímo z varlat myslím, takže to by znamenalo, že nemá v ejakulátu vůbec nic. Je to nějaké divné. Na oplodnění IVF ICSI stačí když tam má alespon něco-na kusy. I je podivné, že se s váma takhle baví po telefonu, fakt mi to příjde jako hlavně at jdete do toho a platíte.

klara.k
20. led 2010

brumdi - já jsem z Brna, tady je vcelku velký výběr CAR. My se právě ještě nepokoušíme na IVF, nejprve nás vyšetřují, ale nelíbilo se mi vyšetření na jedné klinice, tak jsme teď jinde a tam uvidíme co nám řeknou, jestli taky bude nutné IVF nebo bude stačit třeba jen IUI, uvidíme. Doufám v co možná nejpřirozenější cestu, ale nevím, uvidíme.

edvi - moc vám držím palce, hlavně ať to psychika zvládne a nezblázníme se 😉

edvi
20. led 2010

Klaro na kterou kliniku chodíě Brně? tam jsou tři ne? Vím, že špatné ohlasy jsou na obilný trh.

brumdinka
20. led 2010

vcelka - my už jedno mimi máme (koncem ledna šestiletý 😀) jinak jo, rádi bysme druhý, ale zatim to nějak neřešíme (ted´řešíme spíš to, že sem koncem roku přišla o práci) - jen jsem přestala brát HA.
Jinak Hanka je moje švagrová.

edvi - hm, to asi neni moc příjemný vid´, tak přeju at´se podaří a brzy přijde úspěch v podobě mimiska 😉

vcelka77
20. led 2010

klárko spermiogram ti přece udělá i každý urolog.Třeba jen na ověření. Přijde mi to divný. vůbec se ti nedivím, asi bych jednala úplně stejně.

klara.k
20. led 2010

edvi - no právě, fakt jsem od nich cítila nátla jít hned do toho a hlavně moc nepřemýšlet o tom proč to tak je. Vím že se spermiogram mění a dá se všelijak vylepšit (trochu ale jde to), zrovna tak můj cyklus není úplně nejpravidelnější, ale řeknou mi že je vše v pořádku, tak nevím no. Já jsem to u nich brala jako start našeho snažení, ale fakt k nim nemám důvěru a o tu jde v těchto situacích dost.

Brumdi a ahoj, nepřívítala jsem tě-promiň, taky si tě pamatuju z beremse.

klara.k
20. led 2010

edvi - je jich tady víc a někteří doktoři soukromí to taky řeší, ale k tomu bych neměla vůbec důvěru. Já jsem právě te´d přešla z heliosu (tam jsem nespokojená) na obilňák a zatím jsem spokojená. je to právě ta státní, takže to není to nejútulnější prostředí, ale fakt nám dělají vyšetření naprosto podrobná, uvidím co bude dál.

Musím jít pracovat 😢

edvi
20. led 2010

klaro ale přesně jak píšeš. Taky jsem chtěla prvni vědět všechny vyšetření a přesně zjistit proč to nejde. K ivf jsme se rozhodli po tom co se zjistila příčina to, že jinak než IVF to prostě už nikdy nepůjde. Ale vždycky je lepší odstranit odstranitelné příčiny a zkusit to normálně. Takhle mi to řekl i můj doktor když jsme tam přišli.

Brumdi nejhorší je to psychicky, i když tentokrá jsem docela dodělaná i fyzicky. Je to už durhý pokus.

edvi
20. led 2010

tak to vypadá, že to moje dítě má asi angínu . Začlo ho bolet v krku. ☹

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru