Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

vcelka77
27. led 2010

filu to se vůbec nedivím. ale je dobře že se ti to takhle povedlo a nemusíš k tomu ještě řešit novou práci (pokud by teda v týhle době vůbec nějaká byla)
petru tak to se u vás jednou ta pračka nezastaví 😀 musíš to pak rychle naučit na nočník a bude vystaráno.
Moje malá sestřenice to už uměla v roce na nočníček a když začala chodit tak i na záchod, teda s pomocí, měla tam takovou bedýnku aby tam vůbec vylezla. 🙂 Ale ona si říkala že jen udělala takový zvuk čččč...
Jenže to řikala opravdu potichu, takže akorát její mamina na to dokázala reagovat.
My jsme si jí asi v roce a půl půjčili do zoo a málem se nám počůrala, protože jsme to vůbec nezaregistrovali nějaké čččč. 😀

lowe
27. led 2010

ahojky
co se týká teplot tak u nás bylo -24 a -27 stupnů takže asi vedeme, ale včera konečně vysvitlo po 4 dnech sluníčko a ted taky svítí tak je to krásný

jo s tou prací je to asi ted všude stejné, na mé místo se už taky tlačí známá šéfa, a vůbec jí není blbé se mě na ulici zeptat jestli už jsem těhotná, a to tu ženskou znám jen od vidění,,,takže mám taky spoustu důvodů tu nezůstat, a hlavně se nám pořád přidává práce a plat jde pořád níž a níž..prý krize

lowe
27. led 2010

petrajda: taky jsem přemýšlela už o těch látkových kalhotkových plenkách, ale nevím jaké je jich spousta a určitě kombinovat s jednorázovkama, ale stojí hodně, ale zase když budeš mít ještě další tak se to potom vyplatí spíš..jakože my při jednom nezůstaneme

petrajda
27. led 2010

včelka - 😀 to jsi napsala hezky s tím čččččč!!!
lowe - hm..jsou lidi co si prostě neberou servítky. A to se pořád bavíme o nějaké ohleduplnosti k okolí.

no holky a k těm plenkám.S látkovejma je to prej nejhorší první tři měsíce,kdy se musej vyvařovat žehlit - sice pořád nerozumím tomu proč jen první tři měsíce,ale některé mamky plenky ani nevyvařujou,perou na 60 a pravda je že žehlí se hlavně zkraje.Třeba to jednou pochopím 🙂 .Až budu zkušená matka.Třeba budu jednou ráda za jednorázovky...

lowe - jinak některé kalhotové plenky jsou s nějakými vložkami. Neslyšela jsi o tom něco?

lowe
27. led 2010

petra: přesně tak, člověk pak vůbec nemá chuť chodit do práce, a taky že jsem si řekla,a doma manželovi taky, že už nic navíc dělat nebudu,vždy jsem tu dělala jen trubku a to skončilo..tak jsem si ulevila
zpět k plenkám

někde jsem měla stránky zkusím to najít a dát sem bylo tam toh spousta a spočítáno co vyjde levněji, plenky tam dokoce prali v nějakých eko ořeších, to nechápu
ale taky jsem slyšela, že je ženský nevyvařovali, ale žehlit je tedy rozhodně nebudu, přemýšlím o látkových ale kalhotkových, ale ty schou docela dlouho, nooo tak uvidíme

lowe
27. led 2010
lowe
27. led 2010

http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=2&dtl=P028
tak tady je spousta věcí k miminku i látkové kalhotkové plenky, ale ty ceny, a hlavně je jich spousta ..člověk aby se v tom vyznal, že?

petrajda
27. led 2010

http://produktybio.cz/eko-drogerie/praci-prostr...
vkládám sem odkaz na ty biořechy. Ale jen pro zajímavost. Nějak si to nedokážu představit.Musela bych znát někoho kdo v tom pere,aby mě ro přesvědčilo.

lowe- dík za ty odkazy. Ta výbavička to je síla,a to je jen vlastně část. A ty celuosové vložky,ty vypadaj zajímavě...i cenově...
jinak někde psali,že ty kalhotky schnou tak jeden den,ale v podstatě si je ženský chválily..

brumdinka
27. led 2010

Ahojte

u nás ráno - 16, ted´ se to drží na - 6, je krásně bílo a svítí sluníčko 😎 - škoda, že nemůžeme ven, malej ještě marodí a může jen tak na chvilku max.tak do krámu a zpátky 😒 má dneska 6.narozky, tak odpo bude malá rodinná oslava 🙂

petrajda - já plenky nevyvářela, prala sem je na 90 v pračce a pak jen vyžehlila 🙂, ty ořechy bych chtěla někdy vyzkoušet - zatim nemám zkušenost

lowe - jo ta je dobrá, cos jí na to řekla 🙂 jinak až opravdu pudeš na mateřskou, tak mi dej vědět, já se tam nacpu dřív než ona, at´má vztek 😀 😀

lowe
27. led 2010

petrajda: taky jsem o tom slyšela, že si je chválí
ale výbava se vyšplhá na dost peněz no

brumdi: neřekla jsem jí nic, nebyla jsem schopná, protože jsem byla tak zaskočená
jo to bys dojížděla z Chebu jo? sem se tlačí lidí

brumdinka
27. led 2010

lowe - jo to věřim, že se tam tlačí lidí, zvlášt´v dnešní době 😝 jinak né z Chebu, ale z Aše - kdybys o čemkoli věděla co se týká práce v karlovarskym kraji, tak mi dej prosim vědět, do Varů je to sice trochu dál, ale když na to příde klidně budu dojíždět, jen abych měla konečně práci 😉

lowe
27. led 2010

z Aše jo, tak to je tedy dálka
je mi to jasné, v dnešní době mít práci, toho si člověk musí vážit
a já ikdyž mě to tu štve, jak tu s námi posl. dobou šéf zachází, tak to musíme vydržet

klara.k
27. led 2010

holky já prala v ořechách. Možná doma ještě mám zbytek ale nevím no. Já jsem neměla pocit že by to bylo nevypravné, ale ani že je to nějak úžasné čisté. Třeba hodně špinavý ponožky (manža dělá v přírodě venku celý rok) tak má velkou spotřebu a dostatečně je zašpiní, tka mi přišli takový jako lepivý. A pak jsem četla nějakou studii, že když byste prali jen ve vodě tak se to vypere na 50%, s ořechy na 55% a další prášky pomalu stoupali. Pak tam byli vyhodnoceny prací prášky podle ceny kvaliti ekologie a nevím čeho všeho a mě se tam líbil prášek Excel - je český produkt, ekologický, pere dobře a podle této studie byl mezi prvními třemi nevím jestli snad ne první.

takže já je nějak moc nedoporučuju, ale je lepší to vyzkoušet ať negativně neovlivňuju.

vcelka77
27. led 2010

já se teda stydím vůbec nepřemýšlím ekologicky. ale měla bych začít. I když my to máme k popelnicím s tříděným odpadem asi 1,5 km, tak to se mi tam moc chodit nechce 😖 A nad práškem na praní jsem ani nepřemýšlela.

lowe
27. led 2010

klara.k: no já tomu taky moc nevěřím, a hlavně se nepoužívá aviváž, a já prostě taky nejsem ekolog, a aviváže používám, mám ráda když prádlo voní, když se otevře skříń,no
prášek excel? a ty ho používáš, slyším to prvně
tak mi to máme kousek a taky třídím jen plast. láhve a papír nic víc, stejně to všechno pak svezou na jednu hromadu

petrajda
27. led 2010

klara - a ty ořechy,na kolik je to vyprání a kolik se jich dává? Nebo to je nějak stanovená dávka v balení?

JInak sem byla platit odpady na rok,vyzvedla sem si pytle na plastový třídený odpad a půl dne chodila po baráku a koukala kam ho jako umístit,aby nepřekážel.Koupila domů ještě jeden koš,kam budu házet plasty. Ty koše na tříděný odpad jsou moc drahý a já mám místo v lince pod dřezem,tak to tam budu strkat dvojmo. Ze mě bude ekolog 😀 .
Ekodrogerie-no koukala sem,ale pro nás je to moc drahý.Takže můj ekologický přínos planetě bude malej,ale je fakt že se snažím už dlouho.
Jo a včera sme se s manžou usnesli,že by jsme si časem pořídili králiky a kolegyně v práci mi slíbila,že mi pak daruje samoci a možná už těhotnou.

vcelka77
27. led 2010

petru tu já ti taky můžu darovat těhotnou samici, ale kdo to pak zabije a stáhne, nad tím si také přemýšlela? 😀

petrajda
27. led 2010

manžel. Máme to promyšlené.Do puntíku. 😉
Vaši maj vlastně ten statek,že jo?

vcelka77
27. led 2010

Naši ne, to teta, ale králíky a slepice doma máme. A právě kvůli tomu jak od mala vidím jak se zabíjejí králíci a jak je stahujou tak bych ho nevzala do pusy 🙂

petrajda
27. led 2010

no manžel se včera taky divil mému nápadu..on je z vesnice a rodiče už chovali kde co,teď už maj jen ovce a slepice. Vzniklo to tak,že kolegyně v práci přišla s tím,že maj malinké králíčky a jestli nechci. Nadnesla sem to doma a v podstatě manža byl rád. On má králíky rád. Na talíři. A zabití,stažení a vyvrhnutí mu nevadí takže tím by to šlo.

vcelka77
27. led 2010

teda tak to jste odvahy, já bych to asi teda nezvládla se na to ani koukat. Jako malý jsme je museli při stahování držet. Sunce seno hadr, blééé
A jak tomu mamka vždycky vypíchla ty oči 😀

petrajda
27. led 2010

třeba mě to zase přejde. Rozhodně by to nebylo hned....On je na to zklí z domova...Ještě nemáme ani králíkárnu 😀

vcelka77
27. led 2010

my jsme také chovali prasátko, to jsem měla ráda, dá se celkem dobře ochočit (takovej hloupější pejsek)
to by si nechtěla? 😀

petrajda
27. led 2010

prasátko by se nám sem nevešlo.králíci jsou takový nenároční na místo 😅 nemáme zahradu,stodolu a několik hektarů.je to bytovej dům s malým dvorkem a větší pavlačí.náš soused by z naší pavlače nejraději viděl ubytovnu pro ukrajince,já tam raději budu mít králíky než ukrajince

vcelka77
27. led 2010

no tak to jsem taky radši pro ty králíky 😀

tmt
27. led 2010

Ahoj, tuto stránku jsem našla přes beremese.cz. Vdávala jsem se 19.9.2009 a děti zatím nemám. Antikoncepci jsem po sedmi letech vysadila už v létě (najednou mi to nedělalo dobře), až do teď jsme používaly jinou ochranu. O mimčo se snažíme od štědrého dne - manžel to dostal jako dárek (u nás je to hlavně on, kdo mluví o miminku), já jsem na tom trošku rozporuplně. Na jednu stranu bych taky chtěla a na druhou mám strach, že to nezvládnu, bojím se toho, že už nebudu zodpovědná jen sama za sebe. A hlavně o těhotenství a mateřství vůbec nic nevím! Bože, šílím a ještě ani nejsem těhotná. Budu ráda, když mě tu necháte jen tak nakouknout a třeba něco pochytím. Co se týče věku, mě je 24 a manžílkovi 30 let. 😉 🙂 😵

vcelka77
27. led 2010

Ahojky, vítej mezi náma, tady je nás spousty, s dětma, těhulky, snažilky, i ty kteří ješt mimčo nechtějí. Akorát se nás blbě čte, protože holky jsou opravdu ukecané a občas dá práci to všechno stihnout pochytit. 😀
To jsme si spolu hodně blízko, mě je 23 a k narozkám jsem dostala že se budeme snažit o mimčo 😀 tedy od ledna.

tmt
27. led 2010

Ahojky, to jsou ale dárky. Já nevěděla co manžílkovi dát a on že ze všeho nejvíc chce mimčo a pak vrtulník na dálkové ovládání. A já na to, na co mimčo, když hračky můžu kupovat tobě. 🙂 no, prostě chlap...

tmt
27. led 2010

Musí se jít na prohlídku k doktorovi než se začneme snažit? Já chodím jednou za rok v létě. Mám to trošku z ruky a co se snažíme tak jsem nebyla a doktora o tom ani neinformovala. Nikdy jsem žádné ženské problémy neměla. Tak nevím.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru