Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

edvi
27. led 2010

Ahoj holky, tak jsem vám jen přišla říct, že u nás i tenhle pokus-zřejmě poslední dopadl nejspíš boužel neúspěšně. ☹ Už na to nemám.

petrajda
27. led 2010

ahoj tmt 🙂 na prohlídku podle mého nemusíš,jen na takovou tu normální,preventivní co chodíš. Jen je dobré třeba té doktorce říct,že plánujete a ona,aspoň ta má, ze sebe začala sypat nějaká moudra. Snažíme se s manželem od léta,na svatbu sem už chtěla být těhptná,ale nepodařilo se ,tak si dáváme čas do léta a kdyby se nezadařilo asi si nechám dojít na nějaké vyšetření

petrajda
27. led 2010

edvi - to je smůla...mrzí mě to.Já tak věřila,že tentokrát ano ☹ Ale zkus neházet flintu do žita. Dejte si pauzu a pak se uvidí...někdy to bohužel trvá ☹

tmt
27. led 2010

je mi to trpné, ale nevím co je to ivf (nemusíte odpovídat)

petrajda
27. led 2010

tmt - nevím taky přesně,ale edvi byla na umělém zavedení vajíčka ☹

acimedaca
27. led 2010

edvi: jejda, to je mi líto, taky jsem měla jako petrajda pocit, že to tentokrát vyjde....

edvi
27. led 2010

Holky nevadí odpovím.🙂 IVF je latinsky in vitro fertility což je oplodnění mimo tělo. Takže mimotělní oplodnění. Po stimulaci kdy si píchám injekce do břicha a do nohy mi v narkoze odeberou vajíčka, oplodní je manželovým spermatem a po pár dnech vývoje ve zkumavce zavedou embrya zpátky do dělohy. Tak v rychlosti shrnuto.Mám na to tři pokusy hrazené pojištovnou. Hrazené znamená, že ten jeden pokus nás vyjde na doplatcích asi na 30tis. Tohle byl druhý. A bohužel kromě finanční a fyzické zátěže,jsem totálně doděláná opět hlavně psychicky, takže už nevím.
Díky za podporu holky.

sidi.m
27. led 2010

edvi:To je mi líto,ale zkuste to ještě nevzdávat.I když je to těžký

petrajda
28. led 2010

edvi - opravdu. S tím třetím pokusem třeba počkejte o něco dýl...Soustřeďte se na sebe,na zážitky,dovolenou...držím ti palečky dál i když teď to vypadá tak smutně a beznadějně,ale máte ještě jeden pokus. Po pravdě,myslela sem,že těch pokusů je víc ☹

lowe
28. led 2010

holky, tak já jsem původně z malého městačka a bydleli jsme na okraji, tak naši měli ledaccos, jeden čas jsme chovali i nutryje, to jsem vydržela dlouho se na ně koukat
pak jsme měli býky, ovce, kozy, slepice, kachny, králiky a prasata mají i dnes
já tedy mám taky ráda králíky atd, ale buď živé a nebo až na talíři, jak říkám nemám ráda tu mezifázi..bléé

tmt: ahojky, holky jsou strašně ukecaný
a určitě nejsi sama, kdo má strach, jestli to všechno zvládne, taky o tom vím kuloví
je kolem mě spousta miminek, ale žádná moje kamarádka až tak blízká, kde bych si to mohla natrénovat

petrajda
28. led 2010

lowe - tak to jsi zkušená hospodyně 🙂 . Naši teda v Praze v paneláku nechovali nic 😀 ,jen občas máma z práce domů přinesla malilinkatá kuřátka,dali jsme je do zavařovacího hrnce 😅 a taky sem se na ně hodiny vydržela koukat.Většinou se pak odevzdali někomu na venkov.
Už se mi zas na dnešek zdálo,že sem v pokročilém stadiu těhotenství 😔 . Bojím se že mi začíná hrabat.

brumdinka
28. led 2010

ahojte, tmt - vítám a klidně piš, když nás stihneš číst 😀 jinak to že máš strach je normální, ten já mám neustále a to malej slavil včera 6 let 😎 ale takovej ten strach, jestli z něj dokážu vychovat slušnýho člověka, aby se mu něco nestalo atpod.......

vcelka - přesně, taky sme kdysi měli králíky a já viděla jak to táta stahuje, od tý doby bych ho do pusy nevzala - i když můj muž si libuje jak je to dobrý maso, tak pro mě teda né 😝

edvi - to mě moc mrzí, ale nesmutni, však ono se to povede 🙂 , já vim jak je to náročný, kamarádka z toho byla pomalu zralá na blázinec ☹ a nakonec se naštěstí podařilo (mají krásná dvojčátka), ale je fakt že to měli asi na 4 pokus, kterej si už museli uhradit sami.

a tak kolem 11 na mne prosim myslete, jdu se ptát na práci do jedný firmy a potřebuju aby to vyšlo.

vcelka77
28. led 2010

ahoj, lowe toho bych se nebála. budeš vytrénovaná za jeden den až až 😀
edevi to je mi moc líto, ale naděje umírá poslední a ještě pořád není nic ztraceno, nevěš hlavu.
tmt no k doktorce chodit jednou za rok bych ti teda zakázala, hezky 2x, zrovna nedávno jsme tady řešily ošklivé téma rakoviny děložního čípku a tomu se může předejít hlavně pravidelnými kontrolami. jinak kvůli mimi nemusíš, ale až tam půjdeš tak se zmin, přesně jak říkala petrajda, oni tě zasypou moudry. Ale bylo by dobré baštit nějaké vitamíny které podporují otěhotnění a hlavně obsahují kyselinu listovou, která je pro vyvíjející mimi moc důležitá.

brumdinka
28. led 2010

p.s. - tmt já to teda doktorovi neřikala, že se snažíme, jen sem si už nepřišla pro recept na HA, tj. pokud s tim nemám problém a nepotřebuju ho, tak mu do toiho nic neni 😀 😀 😀

lowe
28. led 2010

edvi: taky mě to moc mrzí, asi to chce dát pauzu, chtělo by to nějakou dovolenou, nějaký pořádný relax,

petrajda
28. led 2010

já se jinak těšila,že budu trochu vytrénovaná od šagrové,má prcka,ale nějak na nás zapomíná,že existujem.Tak sem trochu sklamaná. Holt si musíme vyrobit to vlastní. 🙂

brumdinka-tak držím palečky ať s tou prací to vyjde.

vcelka77
28. led 2010

petru, když ono je to těžký, já to vidím u příbuznejch v okolí který maj prcky, všichni by je chtěli vidět a oni nestačí objíždět rodiny a známý. takže jsou vlastně pořád po návštěvách a než objedou to kolečko aby začli zase znova, tak to trochu trvá 🙂

petrajda
28. led 2010

vcelka - já vím.My prcka nemáme a taky pořád někdo chce aby jsme přijeli. Nejde to vždycky. U nich je to tak,že když vždycky něco potřebovali přijeli,zavolali,nebo mi jeli k nim.Teď se zařizujou podle svého,asi je to normální,taky to tak děláme,takže si spíš myslím,že jsme neprošli výběrovím řízením 😀 .Ne nejsem uražená 😉

vcelka77
28. led 2010

tak to je taky možnost 🙂 a ta má ty dvojčátka?

petrajda
28. led 2010

ne,má jedno.Však mi na sebe někde natrefíme.Za měsíc má švagrová narozeniny,tak snad nás pustěj dovnitř.Není to jednoduché.. Jinak-já bych možná dvojčátka brala,bylo by to aspoň najednou.Ovšem ta možnost číslo dvě s naší jinou příbuznou co má ty dvojčátka,tak oni měli nejdřív jedno a pak ty dvě. To by muže asi šiblo a mě asi taky 🙂 .

Já otevřela letáky a tam na mě vykoukly velikonoce-holky venku chumelí a na mě z novin koukaj králíci 😅

vcelka77
28. led 2010

petru, známej měl dvě holky, a chtěli moc kluka tak to ještě zkusily a narodily se jim dvojčata a zase holky 😀

já nemam ráda velikonoce nechápu tenhle svátek, navíc nemam ráda vajíčka na tvrdo a čokoládu budu mít ještě od mikuláše 🙂
jediné pozitivní je volné pondělí 😉

petrajda
28. led 2010

já jo,ale právě kvůli tomu volnému pondělí 😉 . A na čokoládu kašlu!! nemůžu,nejak přibírám. Ale bohužel z jiného důvodu než bych chtěla.

čtyři holky 😀 to je nadělení,ale brala bych aspoň jednu 🙂

vcelka77
28. led 2010

no to pro toho tatínka musí být strašný, žít v takovém babinci 😀
jinak ten letošní rok na svátky tedy není moc štědrý, je jich ještě mín než loni.

petrajda
28. led 2010

to sem ani nekoukala,ale na druhou stranu já většinou na svátky nadávám - jako vetšina podnikatelů 😀

tmt
28. led 2010

Já bych taky brala holčičku, ale vidím to bledě. U manžílka v rodině mají už po 2 generace samé kluky! Švagrová zatím mimo nemá, studuje dálkově vysokou tak chtějí počkat až po škole.

To já mám Velikonoce celkem ráda, protože to už začíná svítit sluníčko. A všechno je tak veselé.

petrajda: taky přibírám, ale mamka říkala, že nemám držet žádné diety, když se snažíme o mimo. Tak se snažím jen trošku hlídat a nejís sladké a tučné - moc mi to nejde. 😢 😝 😅

vcelka77
28. led 2010

tak mě také nejde se nějak hlídat. po svatbě jsem také začala trochu kynout 🙂
ale třeba včera dělala mamka vdolky, tak tomu se prostě odolat nedá. 😀
tmt- já taky nemam šanci na holčičku, taky jsou od manžela samý chlapy, od jeho pradědy, ještě nikdo udělat holčičku nezvládl.

petrajda
28. led 2010

tak v naší rodině to jsou většinou samé holky a v rodině manžela tak půl na půl.
Já tomu ¨tloustnutí říkám, syndrom vdané ženy- většinou ženský v manželství přiberou (i mimomanželství 😉 ) akorát že většinou z jiného důvodu. Ale já mám už 4 kila navrh,což na mě je strašně znát.
Jinak soushlas s tmt , při očekávání a snažení se o potomka by se diety držet neměli. Jíst prostě rozumě.. Takže momentálně mám k obědu salát s tuňákem...

tmt
28. led 2010

Kamarádka byla na umělém oplodnění (teď je asi 7 měsíc těhotná). Poprvé to zkoušeli před 3 rokama a pořád to nešlo. Po třech letech si na internetu našla jiného doktora. Léčbu měla v Olomouci ale na zavedení musela jet do Brna. Přišlo mi divné, že to má tak rozdělené. Říkala, že to bylo úplně jiné a že jí nasadily o polovinu méně injekcí, než měla v předchozích případech a nakonec to vyšlo. Já tomu moc nerozumím, ale vím, že jezdila co 3 dny na kontrolu a myslím si, že při odebrání vajíček nebyla v narkóze, protože říkala, že to bylo hodně nepříjemné.
Doktor jí doporučil se po zákroku nesoustředí na dítě, tak jí manžel vzal letecky na dovolenou (což dle mého bylo hodně riskantní), ale naštěstí to dopadlo dobře - bude to kluk a další mají schované u ledu.
Už se na klučinu těším, bude to první mimčo v mém okolí.

filu
28. led 2010

Ahoj holky,

vítám tmt.

Chtěla jsem vám moc poděkovat, včera jste evidentně držely palce, kontrola mi dopadla dobře. Přišla jsem vám to říct s takovou radostí a pak si tu přectu o edvi, tak mě to úplně přešlo. ☹ Ach jo, taky jsem si byla jistá, že už to teď vyjde, ale jak píšou holky, zkusit se chvíli soustředit na něco jinýho, odpočinout si od všeho a do třetice už to sakra musí vyjít, i kdyby nechtělo!

tmt: Určitě bych zkusila nějaké ty vitamínky pro podporu otěhotnění, my je braly teď současně i s jednou kamarádkou a měly jsme vysloveně i pocit, že jsme i v těch chřipkových epidemiích byly takové daleko víc odolné a míň unavené z práce, ale možná to byla náhoda.

A na to, jak zvládnu mateřství/rodičovství, bych moc nemyslela a nestresovala se tím, určitě to není žádná sranda, ale už to více či méně úspešně zvládlo tolik lidí, že nám to taky nějak půjde. Já si v životě ani mimi nechovala, netuším, jak se drží, co se s ním vůbec dělá 🙂 Ale stresuje mě to? Zatím ještě ne🙂

vcelka77
28. led 2010

filu tak to máš dobrý, já když chovám tak u mě ty prťata většinou pláčou 😀 a to jsem přitom taková hodná tetička 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru