Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

petrajda
1. únor 2010

aci - přesně jak píše zelvinka. Vše přijde postupně a vše se včas dozvíš. Jako třeba má švagrová tak u ní mám pocit,že se v mateřství vyloženě nudí 😀 . Trochu teda přeháním. Ale jestli z toho máš ještě pořád děs a strach,tak ještě aspoń rok počkej. Manžel to musí pochopit. A vsadím se,že až nám tady začnou postupně přibívat fotečky nemluvňat tak začneš postupně měkknout 🙂

Taky bych chtěla mít ještě pořád ten pocit,že až to přijde tak to přijde. Jenže tenhle pocit jsem naposled měla ještě tak měsíc po svatbě. Pak už jsem začala mírně nervoznět a to stále pokračuje.

acimedaca
2. únor 2010

no to já se toho vyloženě neděsím...jen se snažím si k tomu vybudovat nějakej přístup 🙂 jako že...nebudu se stresovat a budu kašlat na všechny chytrý rady...jenže pak to ve mě zase hlodá, přeci jen některý ty informace jsou asi ověřený, tak abych zase něco nezanedbala.....já jsem takovej typ, co musí mít všechny informace, aby si mohl vybrat a rozhodnout se....

klara.k
2. únor 2010

čau čau
aci - já taky byla nejdřív vyděšená co všechno se bude muset a nesmět- hlavně z toho nesmět, ale pak jsem si říkala že jsem nějaká divná. No teď se bojím pořád, ale budu dělat že se nebojím 😀 a doufát, že bude mít co nejdřív kliku.

klara.k
2. únor 2010

aci - já si poslední přečetla až po odeslání. Já to mám taky že chci všechno vědět a zařídít si sama, udělat si sama. pak kolikrát příjdu na to že má snaha je naprosto zbytečná a že kdybych se tím nezabývala tak je výsledek stejnej a mohla jsem třeba radši upect buchtu 😉 , ale já myslím, že zdravý selský rozum do hrsti a jde všechno, žádná panika se nesmí přehánět (to nemyslím na tebe ale na sebe) ale když na chvilku vykoukne tak to jde

vcelka77
2. únor 2010

Ahoooooj 😀 zpět z hor a hurá do práce. 🙂
Bylo naprosto krásné počasí, celý víkend nám svtilo sluníčko, sněhu bylo taky hodně, no prostě opravdu vydařené.
Ale už se těším na jaro 😀

estrellita
2. únor 2010

ahoj holky,

dekuju za vsechny potichoucke gratulace 🙂 zatim se citim docela fajn, jen po jidle me neskuktecne pali zaha a rano, kdyz jsem citila prepaleny tuik ze vcerejsiho smazeni, tak mi to zrovna nebylo po chuti 😝 😝 😅

no ja ted taky nasosavam info, co muzu a nemuzu, takze manzel se divi, kdyz mi neco nabidne, ze mu reknu, ze to nesmim 🙂

holky a uz mate vsechny hotova alba ze svatby?

zelvinka
2. únor 2010

estellita - jo jo album hotové mám, ale jak jsme měli před týdnem slučák se školou, tak jsem vytáhla album a zjistila, že tam máme ještě připravený fotky pro některé svatebčany 😀 , které jsme nějak zapomněli rozdat, tak jsme to rychle napravovali.

acimedaca
2. únor 2010

hihi, já bych potřebovala nějaký výcuc, co se teda smí a co nesmí 🙂 tak mě to napadlo, když tu estrelka píše, že se manžel diví, tak to má asi hodně zmáklé....🙂

já jsem album udělal hned, jak jsem dostala vyvolané foto...takže někdy v říjnu 🙂

jizi
autor
2. únor 2010

Dobrá skoro-ještě-ráno vespolek 🙂

Estrell: Alba jo, akorát tu už tři měsíce oprašuju tři zvětšený fotky, na který jsem si chtěla koupit rámečky a pověsit si je na zeď, a do teď jsem nebyla schopná to zrealizovat...

Sidi: Nějak se to všechno nakupilo - přes Vánoce jsem až do ledna lehla s nějakou chřipkou a od tý doby se valí povinnosti, navíc poté, co jsem přehodnotila populační politiku, jsem pochopila, proč jste tu s Aci psaly, že je to takový divný sem mezi všechny ty aktivní plánovatelky mateřství chodit... 🙂 A co se reisování týče - super to je, ale už se vidím, jak vám tu z nějaký horoucí prdele pláču, že jsem nezůstala doma... 😀 😀

vcelka77
2. únor 2010

estrel: velká gratulace a také velká závist, držím palečky ať je vše jak má být 😉

klara.k
2. únor 2010

estrell - svatební album nemám protože já ještě pořád nemám ani svatební fotky 😀 nějak není čas

janicka006
2. únor 2010

Aci kamarádka co má dvě děti 4,5 a 1,5 mi řekla,že se hodně dozvíš od mudry...ale hlavně hodně toho "vyčucháš" sama svým instinktem...Vždyť si vezmi..každá máma má jiný názor na to kolik oblékat,kolik topit,jaká kosmetika,co kojení.....Ale hlavně už jsem to tady psala...jak je rpo tebe teĎ mít dítě nepředstavitelné..tak ty si představuješ už ten hotový a živý" výrobek"...ale právě těhotenství tě naučí se na něj tolik moc těšit,uvědomit si,jak je hezké být máma....Ty to teď prostě bereš bez toho "mezistupně"...ale uvidíš,že to pak bude úplně o něčem jiném...Až ti tam bude čutat v břuchu..jako dneska v noci mě...a budeš si s ní povídat a hladit jí a hlavně domlouvat,ať chrní,že ty bys ráda taky...
A s jídlem se nijak neomezuju..jen snat ty saláty..jako bramborový,vlašák(ale já to nikdy moc nemusela) no a pak sýry...té listerie se bojím jak čert..takže balkám,syrečky nebo Niva..to ej teď tabu....jinak jím na co mám chuť..ovoce,zeleninu,jogurty...včera jsem na O měla 2 deci piva,dám si i knedlík a omáčku...prostě cokoli...

zelvinka
2. únor 2010

aci - to jsme se do tebe pustili viď,....ale na druhou stranu tě chápu,..taky jsem se na to dřív necítila dokud to nepřišlo, a to mě ani ve snu nenapadlo studovat co a jak se má a nemá 😉 , myslím že to každá z nás pozná kdy nastal pro ni ten správnej čas a těšení se a kdy má přijít ta správná chvíle toho snažení, kdy pro ni ostatní věcy které do té doby byly důležité najednou příjdou na druhou kolej.

petrajda
2. únor 2010

téda holky,aci má teď hotovou přednášku 😀 ,ale všechny jste to napsaly moc hezky.

vcelka - zdravím po horách,můžu se jen zeptat kde jste byli? Kolega v práci u manžela říkal,že ani neměli jezdit. Že nebylo ani možno vylézt ven jaká byla zima a sněhu tolik,že neviděli ani na děti. Každopádně je dobře že jste si to užili 🙂

jizi - tak album jsem já udělala až po novym roce,ale ještě nemám nadepsaný všechny fotky. Jaksi mě u některejch nenapadá něco vtipnýho. A pár velkých tak mám,původně sem zamejšlela si je na zeď taky pověsit,ale nakonec se toho asi vzdám. Já moc nejsem na to aby na mě ze zdi koukal můj ksichtík. To si nechám asi na důchod na vnoučata 😀

vcelka77
2. únor 2010

ahojky, my jsme byly v Lužických, máme tam chatu. Sněhu bylo opravdu moc, ale zima zas taková nebyla. Navíc přes den svítilo sluníčko, tak jsem se i opalovala 🙂

petrajda
2. únor 2010

tady u nás zrovna taky plane slunce,hned bych někam vyrazila. Sice mám mít volno,ale nějak se kupěj problémy takže kam nanejvejš vyrazím je nákup 😅 .
Je fajn že jsi si to užila a že sis i přivezla hezkou barvičku od sluníčka

vcelka77
2. únor 2010

hlavně jsem si přivezla pozitivní náladu 🙂
určitě bych doporučila nějaký ten výlet, ta zima umí pěkně pročistit hlavičku. Navíc jsme začali s dalším snaženíčkem, tak uvidíme jestli měl výlet nějaký úspěch.

petrajda
2. únor 2010

tak to držím palečky 😉 .
dneska tu máme nádherně,stačí sluníčko a pozitivní nálada je hned 🙂

vcelka77
2. únor 2010

já ti také budu držet palečky, jinak tu zůstaneme sami jako snažilky 🙂 A to by takhle přece nešlo
to jo je tam krásně, i náš pejsek který jindy spí zabalený v pelechu se vyhřívá na sluníčku 😀

serina
2. únor 2010

ahoj,
my to s manželem necháme na přírodě. svatbu jsme měli v září.

vcelka77
2. únor 2010

ahoj serino, no ono se to asi ze začátku musí nechat na přírodě 😀

vcelka77
2. únor 2010

holky, jak moc můžu sportovat když plánujem mimčo? Tím nemyslím jen nějaký poskakování po tělocvičně, ale trošku fyzicky náročné cvičení, když poznáváš hranice svých fyzických možností. nevím jestli někdo znáte tae-bo

estrellita
2. únor 2010

vcelko: jj, ja jsem ho delala a nevidim v tom problem, proc to nedelat 🙂

estrellita
2. únor 2010

klarko: tak to jsme na tom s fotkama uplne stejne 😀

estrellita
2. únor 2010

janicka to napsala hezky, co by se nesmelo.
pry se jeste nema grep ve slupce, kdyz uz tak si ho oloupat, prootze je v nech chinin. Pak muzes 1 salek cerneho/zeleneho caje, vic by se nemelo, nemelo by se ve vestim mnozstvi pit ani zazvor, i kdyz pomaha od nevolnosti, tak fakt jen malinko.

A jinak neopecena slanina, ty syry ... to kvuli listerii, omezit kofein a alkohol. Nejist nedopecene vejce, vdzy dopre upravit, nemel by se jist tatarak a syrove ryby, omezit tunaka (pry obsahuje rtut)

Uz me nic vic nenapada, procetla jsem tady diskuzi na konikovi, ale na konci se nejak zvrhla v hadku o tom, jestli se smi jist gumove medvidky, nebo ne 😀 😀 to jsem fakt nepochopila 😀

petrajda
2. únor 2010

vcelka - jo i ta němá zvířátka jsou občas vykolejená ze změny. Loni jak jsme byli na té vodě tak švárův pejsek co byl s náma - tejden pak o něm nikdo nevěděl,jak byl chudinka utahanej.je to ještě takovej psí puberťák.

serina- vítej. A pracovat jste začali po svatbě 🙂 ?

o černém čaji jsem už slyšela a to asi pro mě bude to nejhorší - doufám že jen to 😅 - já vypiju černého čaje litry denně a to vůbec nepřeháním. Asi si budu muset najít nějakou náhražku jako sem třeba našla místo kávy. Kupuju si teď Caro a před tím jsem měla Inku. Jsme oba hrozní čajomilci. Já hlavně černej a muž šípkovej.

co to je holky tae-bo? Zní to jak čajvej box ale psáno trochu zvláštně 😀 😀

acimedaca
2. únor 2010

janicka a zelvi: já jsem to nemyslela nijak špatně s tím, že to je složité......spíš naopak, nějak se tedka o ty miminka začínám zajímat, asi na mě máte pozitivní vliv 🙂 já nemůžu říct, že bych neměla ráda děti, nic takovýho, ani ž bych se netěšila, že jednou budu těhotná a tak...nějak jsem nad tím přmýšlela, jak tady vždycky čtu tu diskuzi a najednou mi to prostě přišlo všechno takové "složité" vzhledem k těm všem informacím, ke kterým má ženská dneska přístup.....

estrel :dík za výcuc 🙂 a jak dopadla ta hádka o ty medvídky - můžou se, nebo nemůžou? o chininu jsem taky slyšela, ten je i v toniku, tak holt pak nebudu smět pít gin s tonikem 😠
petrajda : černý čaj taky miluju ☹ to bude pro mě smutný

zelvinka
2. únor 2010

serina - na ten sport pozor,...může mít vliv na problémy s otěhotněním,...někde na netu jsem četla článek,...že když se člověk až příliš přepíná,..ale to bylo myšleno jako když svičíš každej den jako třeba svičitelka

katcha.
2. únor 2010

Ahóóój holky! Teda nevim, jestli vás kdy dočtu, to se asi nezadaří. Myslela sem, že už na tehle server snad ani nevlezu, nějak už nezbyl od předvánoc čas. Co u koho nového? A co to tu máme za nové přírustky? Zdravím Včelku a Brumdimku 🙂 Já se právě vrátila z trochu opožděné svatebky. Nádhera, odpočatá a plná energie 😎

petrajda
2. únor 2010

katcha- a kde jsi byla? Zdravím 🙂
Je milé,že dobří holuby se vracejí, já jsem se stala na tomhle servru už pomalu závislá 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru