Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

petrajda
10. únor 2010

jo holky,snad to bude dobrý ,držím stráž u vchodu 🙂 a manžel je ještě ve stavebninách, chjo ☹
holky vyšší teplota je ovu nebo nižší?? 😅 ptám se asi blbě co::

klara.k
10. únor 2010

lowe - děkuju aspoň někdo mě pochválí, člověk aby si o to říkal 😀

petru - já si myslím, že ovu je vyšší, ale mě se neptej, u nás je měření marnost 😝

já jsem taky zastánce vitamíny moc nebrat, neberu je skoro nikdy, až teď jsem dal manželovi asi 3 krabice před vánocema a sobě jednu. A teď jsem nakoupila v tom internetovým obchodě, ale nemám to v plánu dlouhodobě. Koupila jsem si tam i 3x těhotentký test 😀 😀 ( byl jen za 30 Kč a jsou v tom dva) a mám dopravu zdarma 😀 😀 a na testíky já čurám ráda, sice bych rači kdy dělala // ale i tak si aspoň užiju 😀

vcelka77
10. únor 2010

ovu je když z nižší to jde do vyšší 🙂

vcelka77
10. únor 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/2cd29a

názorný příklad

ovu je 9-10 den

vcelka77
10. únor 2010

klarko tak to se ti nedivím že ráda čůráš na testíky jen kdyby tam ještě byly ty čárky 🙂

petrajda
10. únor 2010

z toho grafu jsm volaká zmetená,ale dík za info.Důkladně si prostuduju ty stránky 🙂

jinak ovu testy jsou dobrý,tam prej jsou // špatně 😀

vcelka77
10. únor 2010

tam musíš mít čárku silnější než tu kontrolní aby to byla ovu 🙂

zelvinka
10. únor 2010

janičko - před otěhotněním to nešlo brát,..protože jsme se vlastně nesnažili 😀 a jak jsem otěhotněla a řekla doktorovi svůj jídelníček, kdy minimálně jednou do týdne dělám špenát z vlastní zahrádečky,...a všechnu ostatní listovou zeleninu, a taky ovoce, tak mi řekl, že u mě je to zbytečný,..že tedy mám brát vitamíny až na podzim a vlavně přes zimu,..kdy už té zeleniny tolik nekonzumuji. Jinak jsem si koupila calibrum mami pro třetí trimestr a kojící ženy, ale je pravda, že píší dvě tablety denně,...ale co se týká polykání prášků jsem laidák, takže jsem brala jen jednu tabletu a tak čtyřikrát do týdne maximálně🙂 Myslím že mimčo začalo dost i nabírat od té doby, co jsem skončila v práci, protože moje denní vstávání a málo spánku určitě dávalo zabrat i miminku.

vcelka77
10. únor 2010

já jsem teda také slyšela že po těch vitamínech jsou velký mimča 😀

petrajda
10. únor 2010

zelvi - ty jsi jak z letáku o zdravé výživě 🙂 ,ale je to dobře. Já se dopuju vitamíny už proto,že mám alergii na dost našeho ovoce a některou zeleninu. Dřív jsem toho spořádala taky dost,ale už roky to nejde.

vcelka - teda ještě že tě mám, budu chytřejší něž gyndařka 😉

zelvinka
10. únor 2010

tak jsou blbý,..tak proč ty vitamíny nabízejí,..vždyť veliký mimčo tky není úplná výhra ne?
Petrajdo - no neboj, já tu zdravou výživu zase dost haním ostatníma jídlama🙂,..prostě jen zeleninu miluji a když je ještě ze zahrádky od našich tak ta nemá chybu. A taková ta jídla špenát, fazolové lusky, brokolice, kapusta, čočka,...ty byli stvořeny pro mě🙂

krtek.93
10. únor 2010

čauky! zatim jsem dočetla jenom dnešní ráno a s těma porodnicema v Praze je to bohužel tak 😠 Když to řeknu drsně, tak ženská aby se to regostrovala v době. kdy se to pomalu bojí říct nahlas, aby se něco nestalo... Mojí kolegyni kdysi doktor natvrdo řek, že je těhotná, ale ať to zatim nikde neřiká, že nejspíš potratí 😕 ona je takovej drobeček... Každopádně dneska má tříletýho zdravýho kluka jak buka 😉 Ale když si představim, že stou "prognózou" by vlastně měla jít doporodnice kvůli registraci... 😖 A taky sousedka měla dobrou story - byla regostrovaná řádně tady v Praze a když to pak přišlo, tak měli plno a skončila někde na Mělníku nebo kde. Což třeba pro návštěvy z rodiny je docela kus cesty, obzvlášť bez auta... Nějak nechápu, jak je možný, že tady tenhle stav dlouhodobě existuje a nějak to nikoho nevzrušuje, to se radši budou patlat v přiblblejch poplatkách z recept 😠

krtek.93
10. únor 2010

Jo, co se týká sázek - já tipuju zelvinku na kluka 😉

sidi.m
10. únor 2010

zelvi:Já myslím,že když jsi zavoláš erzetu,tak tě v porodnici musí přijmout,že tě jen tak nevyhodí na ulici,to už si dneska nerisknou.Hlavně aby byl mimísek zdravej,když bude velkej a nebude porod postupovat,tak ti udělají sekci

petrajda:O Liberecký porodnici můžu povyprávět,sestřenka už má po termínu a má málo plodový vody,tak dneska měla nastoupit,ale mají plno,tak jí řekli at jde domu a zítra v 7 hodin má nástup na vyvolání,tak pak budu referovat.

Co se týká vitamínu tak jsou dobrý před otěhotněním a pak 3 měsíce jsou prej opravdu po nic velké děti

lowe
11. únor 2010

klarka.k: nemá zač

zelvinku: já bych typovala na kluka, má dost špičaté bříško, aspon podle fotky co má v albu

k vitamínům, kamarádka brala vitamíny celých 9 měsíců a pak se jí narodil klučina kterej měl bez mála 5kg
ale já beru calibrum, a myslím, že před se nic nezkazí 😉

klara.k
11. únor 2010

tak jsem byla včera s kamoškama a nějaká jsem unavené nebo co, už to pro mě asi néjni 😝

chcu najet na zdravější stravu a vitamíny než se do toho vrhneme, tak jsme si šla sednout s holkama ať to potom není moc dlouho že se neuvidíme. Já jim to neřekla protože nechci takové to - jak jste na tom a pořád nic a jé to je škoda. Ví to jen jedna kamoška, moje sestra a vy tady. a od pondělí začínáme s vitamínama 😲

ono je to s vitamínama tak, že je to marketingový trik, musíte jíst toto a tamto, naočkovat se a stejně je to vcelku ku h.., pkud nemá člověk nějaké závažné potíže a normálně se stravuje, tak není moc třeba to doplňovat nebo třeba jednou za čas, to jsme tě zelvi potešili viď 😉 oni prostě chtějí prodat a je to na každé co si zobne.

Já mám jednu kolegyni v práci a ta léky a nemoci vyloženě miluje. Pořád něco zobe, minulý týden přišla s tím, že ju bolí hlava, dala si dva ibalginy, pak si vzala dva neocephyli a pak ještě něco, druhý den chodila, že ju z těch léků bolí játra a že si dá vitamín na podporu jater, koukala jsem jako z jara 😀

lowe
11. únor 2010

klara.k: tak takovou kolegyni mám taky, je jí 23let, ale už měla snad všechno a není den kdyby si na něco nestěžovala
to si při bruslení nějak porouchala koleno, měla ortézu, ale když na ní nikdo nekoukal tak chodila normálně, pak si vymyslela, že jí v tom hrozně dloube a bolí, tak že jí budou operovat a při operaci zjistili, že tam nic nemá, tak to je hustý...prostě musí být středem pozornosti
dnes je mimochodem zase na vyndání 8 zůbů, to jí tedy nezávidím, ale co zase se o ní bude třeba týden povídat 😀 😀 😀
to jsem odbočila

petrajda
11. únor 2010

já si taky myslím,že lepší je jíst petrou stravu,dostatek ovovce a zeleniny,ale u nás je to tak,manžel preferuje zeleninu skopové nebo hovězí-chápejte to tak,že ta zvířátka přerd tím zeleninu jedla 😀 a já mám na lecos alergii 😠 .Ale snažím se. Třeba zrovna listovou zeleninu bez problému a ta by měla bejt momentálně aktuální.

sidi- tak to pak opravdu poreferuj.V Liberci je to nacpané prej furt. V severních čechách poblíž LBc jsou snad teď už jen dvě. Liberec a Turnov,vyhlášenej Frýdlant prej bohužel zrušili.Držím setřence palce. 🙂

jinak začínaj u zelvinky nabírat vrh kluci 🙂 to sem na tu skutečnost teda zvědavá.Hlavně aby byla v poho.

jinak co se týče početí našeho dítěte,pomalu mi připadá že to tady u nás v Dubu začíná být událost číslo jedna. Nejenže mě zastavují mí známí,ale už i pomalu zákazníci co ke mě chodí nakupovat a dneska před sámoškou to bylo téma rozhovoru takového drbukolečka,já stála opodál ale nevšimli si mě 😀 Tohle mě tady s...e!!Jinak to u mám fakt ráda. Už aby se zase událo něco aktuelnějšího než kdy bude ta květinářka těhotná no ježišmarjá a kdo nám tu pak bude vázat květiny 😀 😀 😀 A přitom já o tom nikomu nevykládám..

brumdinka
11. únor 2010

ahojte,

pet - no to je dobrý - no holt vesnice drbárna 😀 😀 😀

lowe - jo já mám taky jednu takovou, nakonec vystudovala medicínu 😀 😀

s vitaminama souhlasim

lowe
11. únor 2010

petrrajda: jo tak to jsme na to podobně, ale už mi dali pokoj, někomu jsem dala odpověd, že ho ted nechceme, že když nás tím všichni dokola otravujou
a druhé "moc příjemné paní" jsem řekla, že si ho budu přát k 35. narozeninám a bylo to
mimochodem ta mi přála abychom se před svatbou rozešli, když se dozvěděla, že jsem jí plánovala rok a půl dopředu
no jo asi nám záviděla, protože její dceruška se vdala potajmu a ona o svatbu chudák drbna přišla 😝

lowe
11. únor 2010

petrajda: co ten chlápek včera?

klara.k
11. únor 2010

lowe - ta moje je fajn, sama si ze sebe dělá srandu a můžeš se jí za to chechtat, ale nějak nezvládá to že se dá něco přemoct, sotva ju dloubne, tak pro prášek. Začala prasečí chřipka, tak nakupovali kde co a chtěli se očkovat, nemohla na oběd nikam, že to tam určitě chytne, tak šla do lékárna koupit si zase nějakou dobrotu 😀 😀 a už měla zase trochu píchnutí v uchu, tak dojedla nějaký antibiotika po dceři který ji nedělali dobře, ale dojedla je. Listerioza na t u se těšila, že zhubne, atd. no fakt je s ní sranda, ale dost děsivé.

petrajda - tak to je fakt síla, já jsem se mohla před lety stěhovat do Krkonoš a jeden z mnoha důvodů proč ne byla i tato drbárna. Ona je ve městě sice taky, naše domovnice je pěkná můra, ale nějak to nemusím řešit. je tady tolik lidí, že se to nějak rozprostře. tak pevné nervy 😉

brum a co u vás nového, co váš chytrolín, už máte vybranou školu ?

petrajda
11. únor 2010

klara - ach jo,tihle hypochondři. V rodině je u nás snad jen naše teta a jedna má zákaznice si taky pořád stěžuje co jí zase dělali 🙄

lowe - chlápek tu včera strašil nakonec až dokonce,měla sem strach,že se ho nezbavim,ale nakonec přišel před zavíračkou manžel,tak se nějak sám vypoklonkoval.Tak koukám jestli se zas dnes neoběví,ale zatím nic. Dávala sem si bacha na tržbu a pálila tyčinky. Opravdu trochu zaváněl. Asi asi se chodil ohřát já nevím,ale tady v Dubu bezdomovci nejsou a tohodle pána jsem tu ještě neviděla.
Jinak co se týče dotazů na našeho potomka,tak jedné paní jsem řekla,že ho máme objednaného u paní co šla ia IVF,tak kdyby měla nějaké přebitky 🙂 .Jinak se navenek tvářim,že to neřeším,ale uvnitř mě to trápí 😔 .
lidi jsou hrozně nepříjící,viď lowe.

lowe
11. únor 2010

klarak, takové lidi lituji, že hned sáhnou po prášku

vcelka77
11. únor 2010

ahojky, teda holky to je téma, papání prášků. U mě teda většinou prášky nezabírají. Např. když mě bolí hlava, tak se to tak dlouho snažím rozehnat sama, že se to dostane do stádia kdy mi prášky nepomůžou, takže po nich ani nesahám.
No ale na střední jsem seděla s holkou celý 4 roky a to byl teprve hypochondr. Tu také bolelo snad všechno, pořád jezdila po nemocnicích a pořád byla doma že je nemocná 🙂 No takový lidi lituji, moc si toho neužijí když si myslí že jim pořád něco je.

petrajda
11. únor 2010

já jediný co polikám relativně často je Ibalgin. Mám dost bolestivou ms každej měsíc,takže jakmile cejtím,že přichází beru Ibalgin. Když sem bez něj,mam křeče a zvracim.Takže bez něj teda já ani ránu. Jinak ještě te´d ty vitaminy. A na nachlazení hlavně zázvorovej čaj. Včera sem to tady zakřikla,tak sem si šla ráno do zeleniny nakoupit zásobu i s limetkou 🙂

zelvinka
11. únor 2010

ahoj holky, na mě asi leze nějaká chřipka,....to se hodí k dnešnímu tématu že? 😀 😀 ale fakt nejsem hypochondr,..ale jelikož nesnáším polykání prášků a teď ani v celku toho moc nemůžu tak čaj s čerstvým nasekaným zázvorem to jistí a na plotně si už vařím silnej kuřecí vývar,..tak třeba mě to vzpruží.

vcelka77
11. únor 2010

já myslela že těhulky nesmějí zázvor, nebo jsem to popletla?

petrajda
11. únor 2010

má švagrová by ti na to odpověděla,že těhulky můžou všechno 😀 😀

vcelka77
11. únor 2010

tak to je pozitivní 😀
znám těhulky, kteří normálně popíjejí vínko, sice tím tedy spousty lidí pohoršují, ale když jim to dělá dobře 🙂
samozřejmě jen v malém množství, ne že se opijí 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru