Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

brumdinka
11. únor 2010

děvčata, já prášky vždycky nesnášela a trvalo mi let, než jsem se je vůbec naučila polykat 😀 😀 dodnes odmítám dokud opravdu nepadám na hubu 😀 z téhlé mé kamarádky si už každej dělal srandu, že jak chce léčit pacienty a nebo že si všechno radši zkouší na sobě 😀 😀 jednou si mi stěžovala, že má na pokoji ještě větší hypochondričku než je ona - tak to už sem šla do kolen, to sand už vážně nejde 😀 😀

klara.k.- se školou pro malýho momentálně bojuju 😅 ta pro nadaný děti je daleko (tak 60 km), tak sme šli na klasickej zápis do školy podle našeho obvodu bydliště; no byl tam tak 10 minut a už mi cpala papír o odkladu - to sem na ní zůstala cučet, pak sem se nakrkla a to sem pořád 😀 a trvalo mi 14 dní než jsem to vůbec rozdejchala 😅 - fakt je, že jak učitelky v Mš, tak v pedag.psych.poradně se diví co je to za blbost a že je to bezpředmětný. Výsledek - včera sem si šla pro rozhodnutí o přijetí a řekli mi, že zastavili správní řízení, že sme žádali o odklad - já na ní koukala jak na UFO, s tim, že sme nic takovýho nepodepsali a že s tim nesouhlasim. Dneska sem kvůli tomu šla za ředitelkou, ale nebyla tam, prej až příští čtvrtek. Učitelky ve školce i prac.v poradně jsou ale sdílný a v pohodě a snaží se to vyřešit, tak aby to bylo nejlepší pro Jiříka. Ve školce mi nabídli místo na jiný škole u nás ve městě, ale ta je taky dost daleko a museli bysme ho tam vozit - což nevim, jestli je reálný. No uvidíme, zkusim se domluvit nějak tady kde jsme ted´a když budou i nadále dělat problémy, tak budem muset vymyslet něco jinýho.

brumdinka
11. únor 2010

vcelka - víno je v malém množství zdravé i pro těhulky, pivo to samé dokonce i pro děti (ale bez alkoholu)

petrajda
11. únor 2010

vcelka- ale to tvrdí až teď ,když byla těhotná poprvé byla neuvěřitelně opatrná 😉 teď zanevřela jen na hermelín 🙂 . To kvůli té listerii. Jinak si dá i pivo,ale malilinkato.

petrajda
11. únor 2010

brumdinka - teda jak to čtu..jsou tam teda na pěst.Aspoň že v té poradně a ve školce jsou ochotný..

zelvinka
11. únor 2010

včelka - po pravdě nevím,..ale dám si ho jen malinko,..ale vím že se doporučuje v těhotenství proti nevolnostem,..ale jak je to pak v dalších trimestrech ,...no jeden šálek snad neuškodí a jdu se na to radši podívat

vcelka77
11. únor 2010

brum, jinak hlásím že manžel složil i psychotesty (takže budu mít doma chlapa v uniformě 😀 😀 )
a měl 900 otázek, samé blbosti, jak to kdo hodnotí vůbec netušíme. ale už ted má jistotu že až dodělá školu má hned místo. 🙂
tak si zkus zjistit, jestli už nezrušili stop stav a koukej cvičit kliky

zelvinka
11. únor 2010

včelka ach jo,..měla jsi pravdu, vyčetla jsem zamezte vysokým dávkám v těhotenství,..holky tak čím se mám kulírovat když mě šílen škrábe v krku a teče mi z nosu,..musím se dát co nejdřív dokupy

vcelka77
11. únor 2010

jééééé, tak to jsem se vůbec neměla radši ptát 🙂 no zelvi budeš to muset zvládnout o čaji a vývaru. Hezky v postýlce v teplíčku.

brumdinka
11. únor 2010

vcelka - tak to gratuluju, jinak já tam volala a říkali mi, že maj strašně moc žádostí a nový nepříjmaj (tedy do služebního poměru), max.tak do klasického pracovního a to mi dávala email, kam mám poslat životopis - to sem udělala, ale moc nevěřim, že z toho něco bude 😖

vcelka77
11. únor 2010

to je dobrá zpráva pro aci, i alkohol se může v těhu. 😉
ale věřím že to pivo i může celkem pomoci na trávení, když už tam ten prcek tlačí na žaludek.

brumdinka
11. únor 2010

zelvi - na škrábání v krku jsou dobrý Múllerovy pastylky - je to na přírodní bázi a můžou se i v těhotenství a mě vždycky pomohli .- tak kdyžtak vyzkoušej 😉

jinak já se s vámi ted´loučím, musim letět do školky pro malýho 🙂

vcelka77
11. únor 2010

brum, a nic jiného si zatím nenašla? To je hrozný ta doba dneska 😠

zelvinka
11. únor 2010

brum - díky, hned to zkusím

petrajda
11. únor 2010

jo s prací to je hrozný.
V pondělí přišel muž z práce s tím,že tam dělali audit úklidu, s označením nevím jakým.Nesměj mít na parapetu ani kalendář a sebrali jim rádio,že v kanclu prej nesmí být. Já když slyším tyhle věci co se ve fabrice řeší a nesmí,tak se zuby nehty držím svýho mizernýho podnikání,abych nemusela něco podobného snášet 😠

vcelka77
11. únor 2010

petru to už jsem taky slyšela o takových případech a neumím si to představit, to už je vyloženě buzerace

petrajda
11. únor 2010

hm, je ale takhle se to prej dělá všude v každé výrobní firmě okolo aut,lisů a plastů.Já se fakt někdy nestačím divit.Já bych těžko snášela už jenom píchačky 😀 . V životě sem to nedržela v ruce.. 😅

vcelka77
11. únor 2010

tak my jsme tedy jen prodejci, ne výroba tak se nás to netýká, jinak píchačky tu byly zrušený než jsem nastoupila což bylo super, 🙂
Ale není nad to být svým pánem 🙂

klara.k
11. únor 2010

zelvi - nebo zkus cibulový čaj, chuť nic moc ale pomáhá

zelvinka
11. únor 2010

klara - a postup? prostě celou cibulu vylouhuji,..nebo to mám nějak pokrajet, nebo vařit?

petrajda
11. únor 2010

vcelka - to je pravda,ale vše má své ale...ale to všechno že? 🙂
v současné době třeba zjišťuju jak bych to třeba měla s případnou mateřskou nebo spíš pak s rodičákem. Měla bych nárok na tu čtyřletou ,což si říkám,že aspoň něco,protože zatím to vypadalo,že bych se musela vzdát buď mateřské nebo podnikán 😝 í.Tak si vyber. Ale musím si teď začít víc platit na nemocenské.
Nevíte některá kolik je ta čtyřletá? Já si myslím,že víc jak 4000 nee.

zelvinka
11. únor 2010

petrajda - myslím že to je 3800kč, ale myslím že až od 21 měsíce,...teda jako u běžných zaměstnanců,..jak to mají podnikatelé to nevím. A nešlo by pak napsat podnikání třeba na manžela? aby ses nemusela vzdát ani jednoho?

petrajda
11. únor 2010

zelvinka - je to jedna z možností,ale zase by platil příliš vysoké daně.Při výpočtu daní se počítá nikoliv plat,ale obrat plus v jeho případě ještě by to byla jeho hrubý příjem,což by jsme asi celej rok dělali jen na daně.
Já bych nemusela rušit podnikání,ale nárok bych měla jen na ten nejnižší rodičák.Každopádně mám ještě kolegyni,která s touto možností,že já jednou,snad, půjdu na rodičák, počítá. Takže potom se s ní budu muset nějak rozumě dohodnout.

zelvinka
11. únor 2010

ale ono když si to přepočítáš, tak je to jedno jestli si dáš 3 roky, nebo 4,..peníze od státu na rodičáku dostaneš stejné,..pouze v delším období,...a společné zdanění manželů už neexistuje?

klara.k
11. únor 2010

zelvi - to je to já pořádně nevím mě ho dělává manžel. Ale je to jen trochu nakrájená cibule, kmín, majoránka - tuším.

filu
11. únor 2010

Ahoj holky,

hlásím, že jsem zaregistrována v porodnici. 😀

Jak jste tu probíraly ty vitamíny, tak mně doktorka doporučila těhotenské brát tak každý třetí den a mezitím beru jenom jód. Ale před otěhotněním a skoro celý první trimestr jsem lupala tu calibrum každý den... Já mám zeleninu moc ráda, ale hlavně takhle v zimě spíš tepelně upravenou než syrovou a s ovocem mám docela problém, do toho se musím spíš nutit, že je to zdravé. 🙂 Vadí mi, že člověk neví, když si to kupuje, jestli to bude kyselé nebo sladké, štvou mě pecky a šlupky a vůbec. 😀 Takže si dám tak banán, žlutý meloun, bezpeckový víno a jablíčko, když se vykrojí jádřinec a nakrájí se na plátky. 😅 Jsem ale případ, co? 😉 Jo ale tím jsem chtěla vlastně říct, že u sebe považuju to vzetí si občas vitamínu za celkem prospěšné, když to takhle flákám s těmi přírodními vitamíny. 🙂

estrellita
11. únor 2010

ahoj holky 🙂

filu a kam jsi se zaregistrovala? 🙂

vcelka77
11. únor 2010

společné zdanění manželů už zrušily

filu
11. únor 2010

estrell: Do Motola. Bydlíme hned kousek pod nemocnicí. 😉

vcelka77
11. únor 2010

jéé filu už máš bříško? 🙂

petrajda
11. únor 2010

zelvi - jojo zrušili,bohužel ☹ Bylo to docela výhodné. Ale pro lidi né pro stát 🙂 Já jsem ráda i za tu čtyřletou.Jen si musím začít platit větší nemocenskou na sociálce.

filu - se "zdravým" jídlem jsme na tom podobně. 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru