Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

filu
11. únor 2010

vcelka: Mám. 🙂 Ale takhle zeshora, jak se na něj koukám, mi teda přijde větší, než když jsem se ho snažila si včera vyfotit. 😀 Protože na tý fotce to rozhodně vypadá jen jako tlustý břicho a ne jako těhotný. 😉 No zatím jsem ve fázi, kdy byc to bříško chtěla mít co nejvíc vidět a chlubit se tím, ale je mi jasný, že až se dostanu do fáze velryba, tak budu na ten pupek pořádně nadávat. 🙂

vcelka77
11. únor 2010

no a kde je fotečka? Já se nedivím, také pořád před zrcadlem vystrkuju břich a těším se až tam jednou něco bude a bude veliáááánskýýý

zelvinka
11. únor 2010

filu - to je božííí,..prej fáze velryba🙂 to jsem se nasmála

brumdinka
11. únor 2010

Ahojte, no s prací žádná sláva, poslala jsem pár životopisů, někde se ani neobtěžujou odpovědět a když tam volám (v lepšim případě když uvedou telefon, někde jsou vedený jen meily), tak mi říkaj jak toho maj moc a at´vydržim - tak držim a furt nic, na pohovoru sem byla zatim jen na jednom do sociálních služeb, s tim, že bych si doplnila vzdělání. Ale taky mi pan ředitel řikal, že tam má 20 zájemců, ale že se mi ozve. Na středoškolský pozice mi hned odpovídaj aniž by mě viděli, že nemaj zájem jen proto, že vidí školu v životopise ☹ No tak sem zvědavá. Potřebuju od března už někam nastoupit.

co se týká podmínek ve fabrikách a třeba marketech - tak radši nekomentuju - je to děs běs 🙄 a nejvíc mě pak mrzí a dokáže vytočit, když čtu vedle na brms, jak si tam holky stěžujou jak je to strašný v bance nebo jako učitelka či ve státní správě - co já bych za takovou čistou prácičku někde v kanclíku nebo škole dala 😔

Jinak 4 letá rodičovská je 3800, což já bych jako nezaměstnaná dostala automaticky ode dne porodu bez nároku na mateřskou 😝 do tý doby ani floka, chybí mi odpracovanej asi měsíc v době po ukončení rodičáku, abych na ní měla aspon nějakej malej nárok, takhle nemám na nic ani na podporu v nezaměstnanosti ☹ - no holt sem málo černá 😠

pet - co se týká podnikání, tak by to mělo jít tak, že si platíš dobrovolné nemocenské pojištění a když platíš 4000 měsíčně, tak bys měla mít nárok na tu dvouletou - ale nevim, jestli to budu někdy potřebovat, tak bych o tom zjistila víc.

já osobně sem kolikrát taky přemýšlela, že bych začla podnikat, ale nějak mi chybí ta odvaha a počáteční klapitál 😒 holky, které podnikáte v jakém oboru - dost mne to zajímá a každou takovou obdivuju 😉

vcelka77
11. únor 2010

brum, my podnikáme v oboru vysokozdvižné vozíky 😀 😀
teda při práci a při studiu, ale kšefty nám dohazuje tatka a mamka dělá účetnictví, takže to jde vlastně kolem nás.
Ale dneska nepotřebuješ moc velký základní kapitál, teda jen na poplatky a na základní zboží např.
Kdzž bys měla nákup prodej, tak můžeš vlastně dělat se vším.

petrajda
11. únor 2010

brumdinka - 4000 měsíčně jen nemocenskou???? to nemůžu fakt ne. Lidi teď moc nechoděj a tržby klesaj!!! Musim si zjistit kolik musím platit aspoň na tu čtyřletou. Nemocenské pojištění si platím už několik let ale asi málo a teprve teď jsem zjistila,že to nejde zpětně doplatit. Já dřív myslela,že je to celé jinak pro OSVČ,takže sem najednu stranu ráda,že ještě nesu těhotná. Já sice nebudu muset přerušit podnikání,jen v době mateřské, to je asi těch 8 týdnů před porodem, nesmím osobně činnost vykonávat. Sice by se dalo na to koukat,že když budu podnikat dál tak se nemusím obávat nějaké fin. krize 🙂 ,ale pokud tu za mě bude pracovat kolegyně musím se s ní nějak rozumě dohodnout a navíc krám bude živit prodavačku nikoliv mě. Nejsem zas nějaký obrpodnikatel 🙂 . Fakt vedu malej krámek na malym městě 🙂 .

A rozjíždět dneska podnikání- dneska bych se už bála. Záleží i v čem a kde, na místě atd. Když sme tady u nás otevírali obchůdek,tak vlastně z ničeho. Nájem jsme měli tenkrát malý,prostě to šlo.A zatím jedu dál,ale ten poslední rok mi fakt dal co proto. Po finanční stránce za dobu mého podnikání horší rok nepamatuju.Ale tím nechci nikoho odrazovat. Musíš si prost ohlídat hlavně ty základní poplatky,protože ty po tobě všichni chtěj possílat opravdu pravidelně a den zdržení znamená penále.

brumdinka
11. únor 2010

pet - teoreticky by ty 4 tisíce měli stačit platit jen 3 měsíce, pak můžeš zas mín, abys měla nárok na tu dvojletou a těch 18 tisíc nebo jak to tam je, ale to chce vážně zjistit, já to nějak extra nezkoumala 😅

petrajda
11. únor 2010

já to vyzkoumám až se mi zase podaří dohnat účetní 🙂 ,ale dík za info. Kdybych se v tom nezačala zase vrtat,tak bych asi měla smůlu. Myslela sem že je to celé jinak 😕 .

janicka006
11. únor 2010

Hezký večer,

holky těhulky..pokud vás to zajímá,tak na rodina.cz se dá zaregistrovat a pak vám chodí denně meljíky o tom co se vám děje v bříšku,koliátý jsme tt,kolik dnů zbývá...je to docela zajímavé....měli jsme tam povídání o sexu,právech těhotných,výbavičce....prostě od všecho kousek.
Já dneska prchla z práce dřív....už tam nemám stání.Dokonce mne mrzí,že jsem neodešla už dneska definitivně,když jsem mohla.V noci strašně moc čumákuju,pak vypadám jako vyoraná myš.
Koukala jsem,že mají nějaké akce v Lídlu,tak bych si tam chtěla koupit přebalovací podložky..je jich v balení asi deset..kamarádka si to moc chválila,když je potřeba miminko přebalit třeba na návštěvě,u lékařky a tak.
Jinak máme nakonec Zelvi taky tu Lovelu..nevím čím to je,ale Batole je u nás těžce nedostatkové zboží...a mamka vyčuchala tu slevu v Tetě,jak jsi říkala,takže nám koupila 8kg,za slušný peníze....Uvidíme,vyzkoušíme a pokkud nebude vyhovovat,tak budeme hledat jiný.Kamarádka třeba tvrdí,že Lovela jí smrdí..nemůžu ale posoudit,zatím jsem neotevřela.

estrellita
12. únor 2010

filu: ja mam z porodnic hlavu jako patraci balon, Motol mame taky za rohem, ale nejak se mi tam nechce 😅 (asi trauma z detstvi 😅 ). tak uvidime, preci jen mam jeste par tydnu cas. v pondeli jdu na prvni kontorlu, tak jsem z toho lehce nervozni, ale i se tesim 🙂 to je asi poprve v zivote, kdy se tesim ke gynekologovi 😀 ale ten strach tam proste v koutku duse je.

janicko: ta registrace na rodine je super, nekdy me to hrozne dojme, kdyz tam treb apsali, ze uz mam mrne srdicko a zakladni obeh atd. 🙂

jsou nejake dalsi tehule? 🙂

holky, preju krasny den,nikym a nicim nepokazeny 🙂

vcelka77
12. únor 2010

ahojky, ještě že už je pátek 🙂
dneska se chystýme na maturitní ples (je to vlastně třída po mě)a zítra jdeme na muzikál "děti ráje" tak se moc těším.
petru být tebou dala bych s někým poradu kdo tomu rozumí, aby tě to pak nepřekvapilo.

estrel: budu držet palečky ab první kontrola dopadla na 1. a jak ti vlastně je? pocituješ nějaké nevolnosti nebo tak něco?

estrellita
12. únor 2010

vcelko: no obcas jo, ale rozhodne bych je nenazyvala ranni 😀 obcas se mi zveda zaludek rano, jen tak, nebo kdyz jdu do prace a citim cigaretovy kour, to je mi fakt soufl, a vcera mi bylo blivno v tramvaji vecer, kdyz jsem jela domu od kamaradky, ale to mi nic nesmrdelo, nic nevadilo, takze ono si to chodi, jak se mu umane 😝
ale jinak jsem dost unavena, jednou jsem v tydnu usnula uz v 8 vecer a spala az do rana😅

vcelka77
12. únor 2010

estrel, tak já takhle spím celkem běžně 😀 😀
tak ale ason že nejsi z těch těhulek co od rána do večera mají za nejlepšího kamaráda záchodovou mísu. 😀
tak snad se to brzo srovná a ty si budeš užívat 😉

estrellita
12. únor 2010

vcelka: tak to urcite ne, ale co neni, muze jeste byt 😀 😀 myslim, ze ta horsi faze jest emuze prijit, moje mamka rikala, ze ji bylo nejhur v 8-10tt, tak se mam na co tesit 🙂

vcelko, co ty vlastne delas? ja jsem nidky nestihla cist vsechno, tak nejsem v obraze 🙂

vcelka77
12. únor 2010

já? já dělám u nákladních aut, tedy vlastntě u náhradních dílů. A dělám kancelářské věci, od objednávek po fakturaci, po vymáhání peněz, přes zahraniční obchod, prostě taková klasika.
No ale doufám že už tu dlouho nebudu a naopak že mi něco přibyde v bříšku 😀

vcelka77
12. únor 2010

jinak co se týká těch nevolností, moje mamka prý nic nepocitovala, ale babička patřila k těm který prozraceli celé těhu. Tak jsem zvědavá jak jednou dopadnu 🙂

janicka006
12. únor 2010

Nazdárek všem,

holky prodávaly jste nějaké věci ze svatby???A pokud ano,podařilo se vám to???Já mám teď 4 inzerátky..a zatím se mi teda na ten jeden ozvala holčina hned druhý den..ale to je za pár korun,to podstatné zatím nic ☹ ☹

estrelko vždyť to asi víš,ale já myslela že umřu tak do toho 15tt.....jen na svatbu se mimísek nějak uklidnil a šetřil mne.A já teda zase neměla skoro žádné ranní nevolnosti..to jsem chodila blinkat spíš z povinnosti,abych nebyla překvapená v busu...ale užívala sjem si to odpoledne,po návratu z práce..a to jako ale hustě....doma jsem absolutně nefungovala..takže Pepča vařil,myl nádobí,uklízel,nakupoval...a já střídala postel,rohlík,voda,WC,postek,rohlík,voda,WC.......za odpoledne jsem to stihla i 6-7....
Pak jsem najedou měla tak nějak klídek,ale zase se objevilo pálení žáhy...ale zjistila jsem co mi to zhoršuje,takže jsem se tomu vyhýbala....
No a teď jsem jako melounek..takže je to zase spíš o zádech...

vcelka77
12. únor 2010

jani mě se podařili prodat akorát svatební botičky, jinak nic.

estrellita
12. únor 2010

jani: no tak to je sila, jsem nevedela, ze jsi to mela az tak. to musim zatukat, ze proti tomu jsem v pohode 🙂 jen se mi proste obcas zvedne kufr 😀
ale zas to paleni zahy jsem mela silene tyden rped nez jsem zjistila, ze jsem tehotna, pak to ustalo a objevilo se to den pred testovanim probihalo to dal cely tyden 🙂 a ted od toho mam docela klid 🙂

ja jsem neprodavala myslim vubec nic 🙂 boty jsem totiz za tend en diky odpolednimu foceni tak znicila, ze bych nemela sanci je udeat ani zadarmo 😀

zelvinka
12. únor 2010

janičko - jo jo ty mailíky jsou super,...už jsem to tady před několika měsíci psala, ale asi vám to uniklo🙂,...i manžu to docela bere, každej den se ptá co nám píšou 😀 a je super že to bude chodit i až se mimčo narodí. Jiank Lovelu já mám tekutou,..a voní mi,..tak uvidíme🙂 Jinak jsem ze svatby prodávala ty sponky do vlasů a ty jsem prodala přes beremko docela rychle i vějíř,..ale boty se mi prodat nepodařilo, a po čase ten inzerát smažou,..měla jsem to tam už vakrát a vzdala jsem to,...nebo to možná ještě zkusím teď až sleze sníh a bude přes jaro a léto víc svateb

klara.k
12. únor 2010

čau těhulky, je vás tady přesila 😉

estrel - nechceš si dát nějak ty týdny vedle jména ať jsme v obraze a máme lepšíkpřšstavivost jak se kulatíš 😉 jako to mají zelvi s janičkou

já jsem dnes volala do svého CAru a definitivně jsme to posunuli o jeden měsíc, pak to posuneme ještě asi o jeden. Raději chci počkat na výsledky z genetiky, uvědomila jsem si, že manželova sestra má dcerku a ta má genetickou vadu. je teda úplně v pořádku - už, ale kdyby jí na to nepřišli když byla malinká tak ji hrozilo že umře. Má nějakou poruchu žil a cév, je jich v určitých místech hrozně moc a pak se může stát ,že třeba prasknou. A mamině doporučili aby už další dítě neměla, že je to asi genetické. Tak uvidíme.

já neprodávala nic, neměla jsem co 😲

petrajda
12. únor 2010

vcelka - ahoj, na pohovor půjdu. Mě překvapí každou chvíli nějaká novota 🙂

petrajda
12. únor 2010

klara - to určitě nepodceň. Když je ta možnost jít na genetiku. Až jednou,tak taky půjdu,mám bohužel proč ☹

Holky jinak zdravím,ale moc nedočítám,když vyjde čas tak večer. Vidím,že se tu probírají porodnice a těhotenské stavy,tak ať je všem těhulkám jen a jen dobře a pokud není tak ať vše co nejdřívě přejde 🙂

janicka006
12. únor 2010

Zelvi jaké sponky????
Já mám přímo takové ty brože od Harman Art...větší PC za 600 a menší PC za 480 ...úplně nové..takže bych se jich ráda zbavila..ale nevím..zatím se mi ozvala jen slečna na vývazky....chichi..už jsem je totiž objevila...na svatbu jsem je tak dobře uklidila,že jsme museli být bez nich a našla jsem je snad až někdy v říjnu-listopadu...
No uvidíme...snad se někdo chytne...Hloupé je,že tam mají inzeráty i placené...a ty tam zabírají opravdu hodně místa....

zelvinka
12. únor 2010

měla jsem takové malé kamínky na zatočení do vlasů a pak jsem měla takové jako brože - spony na pinetce větší taky z kamínků,..tak se mi to podařilo hned buchnout

klara.k
12. únor 2010

petrajdo - a pročpak nejdete raději teda taky hned? Jaký máte problém jetli to není tajmství? jinak se omlouvám.

jani - šikovná, my jsme je sice měli a nějak jsme jimi zapomněli lidi zdobit, takže je měl jen někdo.

petrajda
12. únor 2010

klarka - tajné to není. Jen v mé rodině se vyskytly nějaké problémy co se týče mentální nemoci a rakoviny související s těhotenstvím a jinejch blbejch okolností. Ale zajímavé jen je,že nikde hlouběji do minulosti ani z jedné strany takové problémy nebyli. Jenom mí rodiče 😉 .Kdyby tě to zajímalo víc napíšu do IP - není to nic hezkého.

petrajda
12. únor 2010

dala sem špatného smajlíka ☹

klara.k
12. únor 2010

petrajdo - je to smutné, ale písni, zajímájí mě takové věci, život není jen veselý, odepíšu ale až po neděli, nebudu na PC.

Mějte se tady pěkně, pěkný víkend, zase budeme slavit narozeniny, tak pádím. Pá

brumdinka
12. únor 2010

ahojte, já mám jen jeden inzerát na šaty s doplnkama na brms a zatim nic, ale ted´je zima - není moc sezona na svatby - uvidíme v létě 😉 + to hodim ještě jinam

jinak já v těhotenství neblila vůbec, kdybych se nezakulacovala, tak ani nevim, že sem těhotná 😀 vpodstatě mi bylo líp než normálně a ještě v 5 měsíci sem lezla ve Slovenskym ráji a nízkej tatrách na dovče po skalách 😀 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru