Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

klara.k
17. únor 2010

jo a hele dneska su prva!!!

janicka006
17. únor 2010

Dobré ranko,

Petrajda myslím,že jsi to byla Ty,kdo se ptal proč se v těhu nesmí neupravené sýry jako hermoš,balkán,syrečky a tak....Tak zrovna dneska jsem našla odpověď...
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/192363-...

Jinak děkuji všem,co nám drží palce....sice si přejeme tu holčičku,ale hlavně chci jedno zdravé miminko,to bude úplně stačit🙂)
Zelvi myslíme na Tebe,určo to dobře zvládnete uvidíš.Prosím tě a jíš pořád ty vitamíny????My jsme teď na posledním velkém UTZ měli 1620 gramů,takže úplně super.A včera ukazovali ve zprávách,že v Olmíku mají nějaký nový inkubátor a tam bylo miminko právě narozené s váhou 1600 gramů....jako do ruky mi přijde strašně malinkaté,ale zase když si představím,že je už teď takhle velké u mě v břichu,tak si říkám,že tam musí být jako skládačka....

vcelka77
17. únor 2010

ahoj jani tak t si nás poučila, ale mě pobavil ten příspěvek pod tím že 85 letá babča prodávala heroin 😀 ,

zelvi tak to se nám určitě ozvi jak ste dopadli. Já bych tedy velké dítě asi neporodila 😀 A přitom já sama jsem měla porodní váhu 4,2. chudák mamča 🙂

acimedaca
17. únor 2010

klara: to jsou jen nákupy na doma, obědy chodíme v práci, to je tak 1000 kč/na každýho měsíčně....

sidi.m
17. únor 2010

petrajda:Tak císař je hlavně velká břišní operace i když se to nezdá,takže riziko komplikací už je samotná narkóza,i epidurál a pak vlastní císař,kolikrát u nám leželi maminy že jeim fikli i močovod,ale samo nechci strašit.

janicka:A to kamarádka měla holčičku 1200g.To je jak pytlík mouky a kousek k tomu 😉

klara.k
17. únor 2010

aci - tak to jsi mě trochu uklidnila, už jsem si říkala co děláme že tolik prožerem, když ten pocit nemám, manža jí daleko míň než já a já taky nějak moc nejím, uf.

janicka006
17. únor 2010

Holky pokouší se o mne infarkt...
Objednala jsem si pro miminko krásnou skříň....zařídila jsem si všechno sama a dneska jí mají dovézt.Tak jsem volala Pepčov aby mezi 9 a 11 byl doma,že jí přivezou,peníze na doplatek jsem mu připravila.A teď mi volá ten pán z trhuhlárny,že tam stojí a nemůžou se k nám dozvonit.Tak volám Pepčovi co doma dělá,že je neslyší a on mi s klidem v hlase řekne,že je v Albertu...

acimedaca
17. únor 2010

janicka: a jéjé...no chlap....tak at tam šupem letí,snad trhulář chvilku počká...

moje sestřenka měla dvojčata holky - 1100g a 1200g a jsou v pohodě 🙂 ale byly tak maličké, to se člověk bál je vzít do ruky, aby se nerozpadly.....

janicka006
17. únor 2010

Tak jsem mu vynadala....skříň už je doma...ale jsem zase naštvaná.
Když se dělalo v létě topení u jeho mámy,tak to tam jezdil s několikahodinovým předstihem před montérama,byť tam ani potřeba nebyl....vrrrrrrrrr......no já budu mít nějakýho malýho nervozu,jak mne Pepča trénuje!!!

acimedaca
17. únor 2010

janicka: kliiid, hlavně, že to dobře dopadlo.....🙂
beztoho na to Pepča zapomněl, že jo....já se taky doma furt vztekám,že nejsem jeho náhradní mozek.....ale když chlapa nehlídáš a furt mu něco nepřipomínáš, tak na všechno zapomene.....teda na to,co se týká běžnýho života...jak se to týká jeho koníčků, nebo jeho zábavy, to si pamatuje....

petrajda
17. únor 2010

ahoj holky 🙂 - já poslední dobou meškám,ale je to tím,že nejsem v práci..
janička - díky za odkaz- tak to až jednou budu těhu tak to teda papat nebudu..bude mě to stát přemáhání,ale třeba taky ne. V těhu se prej chutě mnění.
Chlapy jsou hrozný, mi jsme jejich náhradní mozek,jak trefně napsala aci 🙂

Jinak k těm vídajům,tak u nás to bude asi víc,ale záleží na měsíci. Když prostě nemáme moc peněz tak jsem určitě je to i míň než 4000. Dělám jednoduchá jídla typu palačinek a lívanců 😠 -to su muž nestěžuje, a nebo chleba máslo a med. med máme zdroj takže se neomezujem v jeho spotřebě. Máme sklenici na tejden,páč jím i dost oba sladíme.Ale pokud korunky jsou tak se moc neomezujem,pokud to jde.

Pamatujete na ta dvojčata o kterejch maminka nevěděla jak sem kdysi psala? měli 1200 a 1400 gramů. Jednou mi ukazovala do čeho je tenkrát oblékala...nestačila sem se divit, ponožtička na hlavu ,no....co mám vám vyprávět

janicka006
17. únor 2010

Petrajda,když já bych v těhu právě pořád jedla Moravanku,rybí salát a syrečky....to mi strašně chybí....I když Moravanku už jsem si nakonec dala...

zelvinka
17. únor 2010

Ahoj holky, tak já chutě neměla vůbec žádný,..ale obávám se že to příjde po porodu,...protože miluji zelí, květák, kořeněné jídlo a s tím vším se budu muset rozloučit když budu kojit.
Jinak jak jsem dopadla,..monitor byl v pořádku,..doktorka mě vyšetřila,..řekla že už jsem i malinko otevřená,...doslova prvně řekla že porod je na spadnutí. Jinak zítra ráno v sedm hodin nastupuji do porodnice na vyvolání porodu, tak nám držte pěstičky a jestli někdo víte o nějakých komplikacích s tím,..tak je tady snad dneska prosím radši ani nepište, abych se tím nestresovala.

vcelka77
17. únor 2010

jéééé zelvi tak to je dobrá zpráva 🙂 už budeš mít mrňouska u sebe.
o žádných komplikacích psát nebudem,protože tobě to dopadne všechno na 1.
Ale kdyby to trvalo dlouho, tak by si prcek mohl narodit krásný datum 20. 2. 2010 to by bylo hezké 😀 ale samozřejmě ti přeji aby to šlo rychle a bez komplikací.
A seš s někým v tel. spojení? abychom měli aspon čerstvou informaci, zda chlapeček nebo holčička?
A nebo nechceš nám to teda už prozradit? 😀 😀 😀 když už jde do tuhýho 😉

zelvinka
17. únor 2010

vcelka - asi to prozrazovat nebudu, protože nám to řekli jen v 21tt a pak už na dalších ultrazvucích se to nepotvrdilo,...prostě mimčo nechtělo roztáhnout nožky,..takže úplně stoprocentní to není,..tak se nechte překvapit,..já doufám, že my s chlapem překvapení nebudem 😀
Jinak 20.2. je hezký datum,..ale svííjet se tři dny při porodu to bych teda nechtěla 😀 , já doufám že 18.2. to jistí,..ale ani to nemusí být pravda

vcelka77
17. únor 2010

19.2. se narodila moje tchýně 😀 😀 😀
ale 18 bude také moc hezké. takže vy na tom sále možná budete také hezky překvapený 😀
a jak to funguje s tím otcem u porodu když to máš vyvolávaný? to tam s tebou bude od začátku nebo jak?

zelvinka
17. únor 2010

no pokud půjde podle doktorky všechno hladce a bude ráno volnej porodní box,..tak půjdu rovnou na porodní box i s manželem,...v případě, že by jim tam v noci přijelo strašně moc rodiček, tak podle situace, když uvidí, že už nějakej porod finišuje tak mě třeba na dvě hodiny umístí na gynekologii(kde chlap může být až od dvou do šesti v době návštěv) a pak by mě přesunuly,..popřípadně začali s vyvoláváním třeba až odpoledne. Já doufám že to proběhne hned od rána, abych se zbytečně nestresovala myšlenkama, co bude

zelvinka
17. únor 2010

JInak můj tchán se narodil 14.2. a letos slavil 65let, takže si strašně přál aby se to narodilo na jeho narozeniny a švagrová se narodila 22.2. a slaví letos 40, takže ona chtěla zase na její datum. a Já říkám,jen ať má miminko svoje narozeniny a svůj den.

vcelka77
17. únor 2010

přesně tak miminko si stejně vybere den jaký chce. hlavně připrav manželovi pořádnou svačinu aby to tam hezky zvládnul. 🙂

zelvinka
17. únor 2010

jo jo dneska se ještě naliju čajem z maliníku,..aspoň pro ten pocit i kdyby to náhodou nepomáhalo a musím ještě zkouknout jednou tašku jestli mám všechno sbalené.
Jinak dneska je tady docela mrtvo.

klara.k
17. únor 2010

zelvi - ty se bát nemusíš, to budeš mít naprosto na pohodu, budu moc držet palce, jen nám dej cio nejdřív vědět jak jste na tom 🙂

jinak můžu se tě zeptat kdy jsi otěhotněla, že teď rodíte, já nějak neumím počítat dobu těhotenství a rodit v únoru by se mi taky líbilo a když mi jsme u plánovanýho těhotenství, tak ´bych ráda věděla kdy to tak zhruba bylo.

vcelka77
17. únor 2010

jestli dobře počítám tak květen byl měsíc početí 🙂

zelvinka
17. únor 2010

klara, poslední měsíčky jsem měla 23.5. a termín porodu 1.3.

zelvinka
17. únor 2010

Já jen doufala, že už bude trochu větší teplo

petrajda
17. únor 2010

zelvi - tak pěsti držím i na nohou!! Už aby jsi byla zpátky i s mímiskem a o všem nám poreferovala a konečně jsme mohli říct,právoplatně,co to je,když jsi pořád tak tajemná 🙂 ,ale mi to ještě vydržíme. 🙂
Od jedné budoucí rodičky zase vím,že když chtěli vědět pohlaví miminka,tak na ně vždycky ukázalo zadeček 😀 .Takže neví nic.Ale jinak tenúnor teda máte nabytý co se narozenin týká. No u nás je to vlastně podobné.
Proč to prostě nejde rovnoměrně a v každé rodině je to pokaždé takhle najednou 😠...

janička - nedělej chutě,já teď držim tajli,v pátek jdem na ples tak se snažím ještě něco schodit,ale nevím nevím,začala sem moc pozdě a spíš to má opačný efekt...

klara.k
17. únor 2010

já jsem si totož vždycky myslela, že se těhotenství počítá ode dne početí, ale ono je to nějak právě od první dne cyklu, takže první den MS. Že vlastně ještě nejso těhotná, ale vajíčko už začíná dozrávat a pak bude putovat a teprve pak otěhotníš, ale těhotná jsi už třeba týden. Proto v tom mám galimatiaš, jinak samozřejmě vím, že je to devět měsíců 😎

zelvinka
17. únor 2010

klaro - nic si z toho nedělej, jsem na tom stejně,..prostě mi termín zpočítal doktor 😀

petrajda
17. únor 2010

klara - já se o to začala zajímat v podstatě ,když jsme si řekli,že teď chcem už mimi a ono pořád nic. Takže sláva internetu tam se si vyhledala jak to vlastně probíhá v tom těle, krom samozřejmě toho samého úvodu, samozřejmě,že na čápa už spoustu let nevěřím 😀 😀

vcelka77
17. únor 2010

petru tak na to jsem musela včera upozornit já manžela, protože mě zase táhnul do bazénu, no a jelikož po takových akcích jsme dost unavení tak už se žádné snaženíčko nekoná, tak jsem mu musela říct že ten čáp nám to miminko opravdu asi nepřinese. 🙂
ale nakonec jsem byla ráda že jsem si hezky zaplavala. a pánové sezačali povídat jak se těší na kolečkový brusle, máme tu totiž strašně hezkou stezku. a já tak přemýšlela že to je asi dost nebezpečný sport kdybych už měla bříško. tak jsem nakonec dospěla k tomu že když se to mimčo zatím nepodaří tak si aspon zajezdím ještě na bruslích 😀

janicka006
17. únor 2010

fíhá..to jsou novinky..Zelvi tak moc moc držíme palce,ať to klapne a jste všichni v pořádku!!!!!!A budeme se moc těšit na fotky.....
Bojíš se????
A co manža když jsi mu to řekla,že teda zítra ať si napíše do kalendáře "rodíme"..chichichi

Klárko mě se na nic neptali....takže jsem jen řekla datum poslední MS(první den MS)..a od toho mi všechno vypočítali...jinak nejpřesnější doba pro určení termínu je 13tt,ale spoň mi to minule říkala mudra v poradně.
Máme celé těhu 8.4...a teď mi řekla,že dle velikosti a tak 11.4...ale už to není tak přesné,takže to necháme na 8.4.2010

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru