Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

zelvinka
18. led 2010

tak holky musím říct, že jsem po pravdě o adopci nikdy ani nepřemýšlela,...takže sama za sebe nedokáži jednoznačně říct jestli ano nebo ne, ale vím že bych nikdy nešla do pěstounské péče.Ale určitě kdyby mimi nešlo normální cestou, tak by člověk o tom taky přemýšlel. Musím říct že mámina známá adoptovali malýho dvouletýho kluka, dnes je mu 24, dali mu veškerou svou lásku a dobrý vychování a on dělá jen dluhy, problémy, neplatí alimenty na pět svých dětí,...no prostě to zhrnu takhle,...člověk neví co má kdo v genech,...a ani u vlastního dítěte to nemusí dopadnout dobře(můj bratránek je feťák), ale rozhodně všichni adoptivní rodiče mají můj obdiv.

krtek.93
18. led 2010

zelvi: Přesně. Zní to tvrdě, ale ty geny se prostě oblafnout nedaj 😔 Můj muž by to nehctěl asi proto, že by ho prostě jiný než geneticky jeho dítě neuspkojilo, nevim, jak to jinak napsat 😅 Ale já zase se bojim toho, o čem píšeš ty. Kdybysme fakt měli tu smůlu, tak bych se holt asi snažila realizovat jinak.

petrajda
18. led 2010

zelvi - je to tak,u vlastní nevíš natož u cizího. Vždycky se uvidí až se uvidí 😅
A co se závislých lidí týče,jde to léčit,je to dlouhodobé ale jde to. A není to tak,že záleží jen na tom dotyčném zda se chce léčit-ten ti do léčebny dobrovolně nepůjde,záleží na tom okolí,na rodině jestli ho dokážou dokopat,nařídit.Je to strašně dlouhodobá záležitost a bohužel i né vždy úspěšná ☹

zelvinka
18. led 2010

Petrajda - jo jo jestli tou závislostí mluvíš tak nějak o mém bratránkovi, tak věř že už zkusili teta se strejdou úplně všechno. Dokonce pod vlivem i zabil kluka, když jeli ze zábavy, bratránek byl v komatu,...pak taky asi dva roky v blázinci. Je to strašně dlouhá historie,..ale fakt je že už ve čtrnácti čuchal ředidlo. Je to magor kterej dělá všem v okolí ze života peklo,...nejde ani na záchod,...proč? přece mama si nenechá nasráno na koberci, vždyť to uklidí. Je to drsný, ani vyhazovy nepomohly,..zbavit svéprávnosti nejde,..protože doktoři řekli že to v hlavě má v pořádku a že mu to dobře pálí, to že byl na blázinci, to byla vlastně náhoda, zkolaboval a našli u něj zrovna drogy což je sebepoškozování,..ale nemůžou ho tam držet věčně a navíc proti jeho vůli a hlavně tam byl vzornej, kdo by nebyl aby se dostal ven.no radši otočíme list.Jak sama píšeš, ne vždy je úspěšná. 😒

petrajda
18. led 2010

zelvinka - je to drsný a fakt je asi magor. Dokázala bych se na tohle téma bavit,ale to by jsme museli být na jiné diskuzi.Nebudem otevírat nic co by třeba přineslo rozporuplné reakce.

jo a chci aby už bylo po zimě...mám dojem,že toho sněhu už bylo dost 🙂 😉

zelvinka
18. led 2010

petrajda - s tím sněhem mi mluvíš z duše ☹ 😉

filu
19. led 2010

Ahoj holky,

tak jsem poprvé letos ráno vstala na angličtinu od sedmi (tj. v půl šestý), myslela jsem, že už mi bude třeba líp, ale v tramvaji jsem byla na omdlení, naštěstí jsem akorát přestupovala, tak jsem se nadýchala čerstvého vzduchu a pak už bylo i místo k sezení, tak jsem to nakonec přežila, ale nic pro mě. Máme ty jazykové kurzy v práci vždycky na pololetí a pak se píše test. Tak to vidím, že příští týden napíšu testy a pak už chodit nebudu, ona je to sice dobrá věc, ale kdoví, jak to budu zvládat s únavou a tak a mám celkem teď taky jiné priority než psát si domácí úkoly a učit se slovíčka. 🙂

Jinak jak jste tu řešily bydlení, tak mi máme na hypotéku 2+1, což taky není konečné řešení. Jednoho, možná i dva mini prcky tam ještě nacpem, ale až trochu povyrostou, bylo by zatraceně těsno... Moji rodiče nám nabízeli, že si to pak s námi vymění (mají 3+1), jenže v paneláku a to by muž asi nepřežil, on touží po domečku... Já bych na tom domku vysloveně netrvala, ale taky bych radši v budoucnu do něčeho většího, aspoň v cihlovém domě, kde nebude milion pater a stovky sousedů. Takže takových třeba ještě 10 let budeme v tomhle bytě, potřebujeme tam udělat nové podlahy (jsou tam ještě 50 let stará lina a pod tím jen dřevotříska), kuchyň, dvoje dveře... a nejlépe to všechno stihnout, než budeme mít prcka. 🙂

A s tou výchovou, to je opravdu někdy nevyspytatelné, rodiče můžou udělat první poslední a nedopadne to, někde zase naopak na dítě kašlou a vyroste z něj úspěšný, moudrý člověk... Když se dostane v pubertě do blbé party, tak je podle mě téměř veškerá výchova k ničemu... Člověk musí jako rodič udělat maximum, ale víc prostě udělat nemůže. Myslím, že nemá cenu se jako budoucí matky stresovat tím, že nebudeme dost dobré, protože jsou věci, se kterými holt nic nenaděláme. Mám pocit, že musí člověk být v tomhle i malinko sobec - v dobrém smyslu - dělat pro svou rodinu hodně, ale vždycky si nechávat prostor i sám pro sebe, aby měl v životě i nějaké jiné radosti a pocit seberealizace než jen děti a partnera...

Ješyš, to je zase román, omlouvám se a už mlčím. 😉

klara.k
19. led 2010

ahoj holky,
tak vás zase jednou zdravím. Jak se vám vede, je něco nového? Nemám teď moc čas číst a ani psát. Já jsem pořád snažilka, žádná změna se nestala, chodíme po vyšetřeních (už zase), tak uvidíme co bude dál.

Jinak dovolená se u nás asi konat nebude, vypadá to, že se snad o prázdninách stěhujeme, už vybíráme dveře, podlahy, koupelnu a kuchyň, sice je to dost dopředu, ale potřebujeme to nějak naplánovat, jak práci, tak peníze. Tím pádem nám nezbývá na dovolenou, kterou bysme teda letos už potřebovali, dokonce bysme chtěli k moři, jsme spíš na chození, ale únava nás dohání, tak už bysme chtěli trochu klidu. Ale uvídíme, nejsme ti co si teď můžou určovat co by chtěli, rozhoduje za nás někdo jiný 😉 a to jak stavba a taky snaha o těhotenství.
ale jinak je nám dobře, máme štěstí, že se máme🙂

aci - myslím si, že je dobře, že o tom přemýšlíš, já jsem taky nejdřív na manželovy nátlaky, že ještě ne a pořád bylo co jiného a teď už bych chtěla a ono to nejde. Tím nechci říct, aby ses rozhodla jinak, ale že je dobře, že o tom přemýšlíš. I když si taky myslím, že v momentě kdy se rozhodneš, že chceš, tak je jedno jestli je to cizí město nebo chlap o kterého se nemůžeš plně opřít. Je důležitá tvá života schopnost, která je velký bonus, ta důvěra v to, že to zvládneš, ono ti stejně nic jiného nezbude 😀 než to jednou udělat a zvládnout

Tak zatím pá, pokusím se vás dočíst zatím jsem na str. 45, pá

zelvinka
19. led 2010

Ahoj holky, tak jsem právě zjistila kdy bude v Brně dětský veletrh, a vypadá to že se ho nebudu moct zůčastnit, protože to vychází zhruba 14 dní po porodu. No uvidím,..jak bude a jestli už s miminkem budeme moct ven,...ale začínám se smiřovat s tím,...že spíš ne chjo

petrajda
19. led 2010

zelvi - uvidíš,třeba to půjde. Přece nebudeš zalezlá s miminkem doma...jde to jen si to pak naplánovat... se mi to povídá viď? 😉

klara - tak to s tebou souhlasím. Nejdřív pořád nee,že je moc brzo a teď to nějak nejde.Jenže já spíš nechtěla,že sme byli spolu moc krátce..tak si asi žádná ženská nepřeje po měsíčním vztahu hned dítě..V tom jsme tady s manželem asi žabaři,mi spolu žijem vlastně teprve 3 roky. Ale nikdy jsem neměla prioritu kariéru.Prostě mi to tak v životě celé vyšlo...

vcelka77
19. led 2010

někdy to život naplánuje trochu jinak než jaké máte představy. Petru to se ti vůbec nedivím. Ono pořídit si dítě s někým koho ještě pořádně neznáš a nejsi si jím ještě jistá je velká nezodpovědnost. 😒

zelvi nesmutni, třeba to nějak dopadne a vše stihneš 😉

zelvinka
19. led 2010

holky jste hodné,...necháme se překvapit, třeba mimčo příjde na svět dřív, ale ne snad zase o moc dřív🙂to si to radši odpustím. 😉

klara.k
19. led 2010

hurá dočetla jsem vás 😀
dalo to zabrat, chtěla jsem odpovědět na hrozně moc témat, ale pozapomínla jsem je postupně.

k bydlení a rodinům vztahům, tak v mé rodině, není sebemenší problém, perfektně si romzumíme s našima i rodinou mé sestry, s vyřízením domů a zahdra a peněz jsme se nikdy nehádali, obě jsme dostali co jsme mohli a stávají se z nás fakt kamarádky, z toho mám největší radost. Je mezi náma totiž 7 let a měla ke mě dost často takové ty výchovné proslovi, což od sestry fakt nechcete, ale už jsme na tom teď dost podobně, mám pomulu stejné zájmy a fakt jsem za to moc ráda. Předtím jsme měli taky dobrý vztah, ale teď je kamarádský a to je pro mě výhra.

S rodinou manžela je to dost hrůza, vlastně nemůžeš nic moc proti nic říct, ale je to trochu jak píše janička. Jde tam prcovat na zahradu a za celý den nedostane ani najíst ani napít. Když jdeme k nim grilovat, tak doneseme jídlo a pití a oni taky něco nachystají, ale my už chystáme oheň a sezení atd. a oni se musí dokoukat na televizi. Prostě takové zvláštní věci. Pořád nám tchýně slibovala, že jak začneme stavět, tak nám pomůže, že má pro manžu stavební spoření a když se šel potom zeptat jak by to teda mohlo být, tak řekla, žé jí ho ti hajzli zrušili , no protože to nezaplatila atd. Dřív mě to vždycky hrozně naštvalo a měla jsem sto chtuí jí něcé říct, ale už je mi jí spíš jenom líto. Má ještě dvě sestry, který dostanou barák na půl, měli by ho vyplatit, ale jedna se vymlouvá na to že studuje, pak bude na mateřské tak že neví jak to bude a ta druhá nám z toho dala tak směšnou částku, a ještě na několikrát, že hodnota naprosto žádná.

píšu jednou za čas, zato dlouze😀

petrajda
19. led 2010

zelvinka- opovaž se aby mimčo přišlo dřív 🙂 😉

klara - to je hrozný jak to dokáže v rodině někdy vibrovat,ale bohužel to tak je a nikdy a nikde to není dokonalé. Já bych si vlastně stěžovat na tchánovce a manželovu sestru neměla,ale taky to není dokonalé. Mě tam prostě a naprosto chyběj ty emoce.jejich rodiče vše tak nějak dělej rovnym dílem,muž měl u nich dokonce něco jako výbavu-jak se dává většinou dcerám jako např. ručníky,utěrky,příbory 🙂 to mě tenkrát pobavilo. Ale zas já nikdy nevím ani muž jak na tom jsme . Třeba když jim věnuju nějakej dárek,člověk nikdy nemusí zrovna jásat,ale nikdy sem u nich nevyčetla zda mají aspoň trochu radost. Ale oproti tomu tady jsou to samé drobnossti.
Ale stejně je člověk pořád nespokojenej 🙂

vcelka - jo to máš pravdu. snad se nám zadaří 🙂

zelvinka
19. led 2010

petrajda - neboj myslela jsem jen třeba o týden dřív,...už se na mimáčka strašně těšíme 😉

petrajda
19. led 2010

zelvi- já vím. Toto docela utíká co??

petrajda
19. led 2010

koukala sem na tabulku. Děkuju za doplnění. Filu má termín v srpnu, na můj svátek 🙂 🙂

lowe
19. led 2010

tedy holky, nestíhám vás číst, snad zítra dočtu, nemáme tu šéfa, tak to snad stihnu

zelvi: ještě jednou děkuji za doplnění do tabulky, musela jsi kvůli mě roztáhnout sloupeček, že?

petrajda: ty bys chtěla janičku jo, já jsem se konečně přejmenoval z Jana na Janina trvalo mi to 3roky, ale mám to hurááá

petrajda
19. led 2010

lowe - no nevím co tomu ještě řekne tatínek,ale Janičku už chci dávno 🙂 .Ještě se musím přeptat u švagrové,čekaj mimíska,jak to maj s jmény oni,ale vzhledem k tomu,že maj Honzu,tak Janička snad nehrozí. To sem náročná,ještě bych jim kecala do jmen 😀 😀

vcelka77
19. led 2010

teda petro víš vůbec jak se jmenueš 😀

vcelka77
19. led 2010

protože filu opravdu nemá termín na náš svátek,ale na Haničku 🙂

vcelka77
19. led 2010

zelvi až budeš mít chvilku, dopiš mi Beroun 🙂 prosím

edvi
19. led 2010

ahoj holkyy🙂 Teda asi ani nedočtu, ale objevím se ted trochu víc, jsem na nemocenské a musím ležet, tak mi manžel přišoupnul pc až k posteli.🙂

Jsem dnes po transferu dvou embryjek, tak snad se zakousnou. A představte si, ještě nám zbylo 5 na zamražení. Já vůbec s takovým uspěchem nepočítala. 😀 Jen doufám, že nebudou potřeba a zahryznou se do mě ty dvě, nebo aspo jedno. 😵

Klaro jak jste na tom s těma vyšetřeníma? co jste už podstoupili?

sidi.m
19. led 2010

edvi:Tak to je super,tak hlavně aby se to povedlo.takže jen navécko a pořád ležet?

filu
19. led 2010

Edvi, tak to je paráda, nějak jsem to předtím zapomněla napsat, ale konstantně Ti držím všechny palce, co mám, ať to 100% vyjde!!! Hlavně hezky odpočívej, až budete mít pak celkem tři děti, tak už to moc nepůjde. 😉

vcelka77
19. led 2010

edvi: také budu moc držet palečky. Hlavně to chce doboru náladu 🙂 abys byla veselá mamina

zelvinka
19. led 2010

Edvi - i já držím pěstičky,...to jsou super zprávy,..takže tfuj tfuj tfuj pro štěstíčko🙂
Vcelka - máš to v tabulce doplněný.

zelvinka
19. led 2010

vcelka - myslím že petrajda ví jak se jmenuje,..myslím že ještě na beremku tenkrát psala že to její petrajda není od Petry 😀 , ale od příjmení Petráková 😉 ,...no snad si to dobře panatuji

petrajda
19. led 2010

ahoj holky 😀
správná dedukce od zelvinky,pamatuje si to dobře. Petrajda je zkomolenina mého bývalého příjmení Petráková,tak mi vždycky všeci říkali 🙂 .Jmenuju se opravdu tak jak je napsáno v kalendáři 15.8.

edvi - to je nádherná zpráva.Já taky tfuj,tfuj..Až mi z té novinky naskákala husí kůže 🙂 A je hezké jak si tě te´d manžílek předchází.

Jinak sem tu u sebe doma měla na drb kolegyni z práce a onehdy i švagrovou. Kecali jsme o diskuzích na netu. Tak ještě celkem nedávno jsem já řešila věci na beremku,švagrová o miminách a kolegyně je na diskuzích o nevěře - kam spějeme mi? Já doufám,že až tak daleko jako ona ne..Ale je mi jí líto ☹

petrajda
19. led 2010

edvi - jak počítám tak počítam,kdyby se ti mimísko ujalo , tedy vajíčko 🙂 ,mohlo by se narodit třeba i ve váš výroční den -svatební 😵 to by byla nádhera,ale nebudem raději tak dalece předbíhat...

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru