Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

janicka006
15. únor 2010

Petrajda my jsme teď 2 roky platili měsíčně 8000 korun, byla to část ceny auta...a peníze nám absolutně nechyběly...takže je jasný,že člověk se dokáže uskrovnit a vyjít i s málem..i když my jsme se teda ani neuskrovňovali...ale prostě pokud máš,tak ti nepřijde tak divné,že dáš.

Teda 4000 na jídlo mi přijde málo....my kupujeme hodně ovoce,zeleniny,jogurtů,sýrů,vypijeme karton mléka -ne-li víc.....

Pepča dorazil z tréninku,tak mi tady čmuchá co si s váma píšu......takže pro dnešek papa.
Díky za fajn pokec.Je dobrý znát názor,zkušenosti a pohled těch ostatních🙂)))

acimedaca
15. únor 2010

petrajda: je to rychlovka, já sotva přečtu, nasmolím odpověd a už je tu dalších 10 příspěvků......jdu taky žehlit a uklízet, zítra nám přijdou spravovat sedačku, tak by ten opravář neupadl....

petrajda
15. únor 2010

já už dělat nebudu nic! Zejtra mam volno,tak si to ostatní co jsem dneska, kvůli počítači a pokecu s vámi 🙂 ,nedudělala,tak udělám zejtra! Navíc přijede za chvíli manžel z práce,tak mu dám postavit na čaj. To je takový náš rituál 🙂 . A jsem zvědavá na ostatní holky jak budou zítra ráno dočítat. 😀

sidi.m
15. únor 2010

janicka:Hele souhlasím s aci každej by měl mít svoje jste dospělí svéprávný a hlavně oba vyděláváte.Asi až budeš na mateřský,tak to bude jiný.A hlavně měla byjsi mít pro sebe nějakou rezervu,člověk nikdy neví,tím samlo nechci nic přivolávat

krtek:Já u nás platím jídlo a věci kolem provozu a muž elektřinu a tak,ale víc vidělá tak dává prostě víc peněz.Horší bude až budu na mateřský,takhle jsem nezávislá.

petrajda: Na tebe jsem to nemyslela 😉

petrajda
15. únor 2010

no když nad tím přemejšlim,snažím se vlastně platit sipo,ale jinak mi moc peněz navíc nezbejvá. Dneska jsem obnovila obálkovou metodu. Mám nadepsané obálky, Domácnost, Dovolená,Kočárek 😀

klara.k
16. únor 2010

co jste to proboha provedli, kdo to má přečíst 😀 po dočtení nemám ani sílý reagovat, baby jedny ukecaný

acimedaca
16. únor 2010

klara: hihihi...taky sjem měla včera co dělat

lowe
16. únor 2010

tedy holky: jak to stíháte? já asi moc pracuju nebo co, nestíhám vám
ale jinak jak jste psali o výdajích, tak já taky moc nerozhazuji, ani pro sebe moc nekupuji, ale penízky se rozkutálejí hrozně rychle, ale o tom víme všechny moc dobře

jinak my máme každý svůj účet, ale penízky máme společný, takže muž mám spíš spořící, jdou z něj stavebka, úvěr a nějyký ty penízky tam někdy zůstanou a z mého jde všechno ostatní

brumdinka
16. únor 2010

Teda vy jste toho nakecali - kdo to má číst 😀

mě neni zdravotně nic moc, jelikož sme všichni na hromadě - něco jako dvoudenní chřipka, nic moc příjemnýho (průjem, blinkání, teploty), jak malej, tak já tak i mužskej, ten měl chudák včera 38 a musel jít dneska do práce 😖 ☹

sidi - oba ti politici stojí za prd, takže je to úplně jedno 😝 😖 navíc Jirků mám kolem sebe spoustu takže by mě 100% napadl někdo jinej než Paroubek 😀 navíc se mi to jméno líbí, navíc Mirek se mi nelíbí, žádnýho neznám jelikož můj strejda je Miroslav 😀 😀 a řikám mu strejdo, né Mirku takže první kdo mě napadne je Topolánek 😀

janicka - to neva, že sis postěžovala, ono je to někdy třeba a jak říká jedna moje známá všichni chlapi jsou stejný jen má každej jiný hovno 😀 😀 čímž má na mysli, že sme každej nějakej a kažej má nějakou tu chybičku - u toho tvýho je to harpagonství (mimochodem celej můj táta 😀) a u toho mýho zas přehnaný puntičkářství, takže mi kolikrát nadává že tamhle a tamhle malej něco opatlal a já to neutřela atpod...(já si toho opravdu nevšimnu, protože to pro mě neni důležitý).... když má tyhle stavy tak mu řeknu max.no jo dej mi pokoj 😀 nebo ho pro jistotu neposlouchám vůbec - ale jinak bych ho nevyměnila, má mě rád a je na něj spolehnutí i když je někdy na zabití 😀 😀

jinak s výdajema se momentálně u nás tvrdě šetří, jelikož sem bez práce a málo černá, takže nemám nárok na jakoukoli podporu 😠 jinak máme společnej účet, s tim, že Jirka má větší přehled než já a tak měsíčně si dáváme dohromady za co sme co utratili, ale pokud mám svojí vejplatu cos momentálně nemám, tak mi do toho co si koupim nekecá (tak jasně nesměl by to bejt novej kožich každej tejden 😀 😀) no ale stejně chceme do budoucna udělat manželskou smlouvu

no já mrknu jen občas, jelikož mi vážně není moc dobře, tak toho nenakecejte moc 😉

vcelka77
16. únor 2010

Ahoj holky, tedy vy ste opravdu strašný 😀 😀 😀
brum: to jsme na tom s manželama asi stejně, ten můj po mě kontroluje i umytý nádobý, jestli je umytý dobře. Nějak jsem se naučila ho neposlouchat. 🙂 A když se mi opováží říct že jsem něco utřela špatně, tak mu řeknu at to opraví 😀 Mě nemůže rozházet, ale puntičkář je to také strašný 😀
A s těma penězma: u nás mam kasu já 😀 manžel je jak víte student, takže vydělávám jen já. A také si koupím co chci a nenechám si do ničeho mluvit 🙂 Ale přesto nechápu že i jen s jedním platem (který není tak velký) si dokážeme ušetřit na dovelené apod. Např. za to jídlo dáme měsíčně tak 3-4 tisíce, protože si opravdu dopřáváme 😀
Nějaké seznamy všech účtů jsem zavrhla, protože bych se asi zhrozila. 😀 'Ale už i u nás se začala trošku projevovat krize, tak jsem přestala chodit na nehty, na kosmetiku a na masáže, a to už je ode mě velká oběť.

A co se týká kytiček, jsem ráda ře tu máme petrajdu, která nám poradí. U nás to totiž vypadá jak ve skleníku a já nejradši kytky utopím. Zalévám je prostě dost často 😀 Ale potřebovala bych radu co se týká banánovníku. Začali mi u něj hnědnout listy, což předtím nebylo. a pořád mi pouští nové sazeničky, bych to mohla prodávat. 🙂

klara.k
16. únor 2010

no včera se rozjeli a dnes tady není skoro noha, kde jste?

tak včera jsem manžela málem zabila já, tak strašně mě naštval, nechce se mi to psát, protože o nic nejde, ale jak mě nas..., musím si te´d vzpomenout na ty dobré vlastnosti které má - myslim si, že jsem o nich někdy věděla ale teď to teda nevím a zatím nechci vědět 😀 😝

jinak s penězi jsme na tom, tak že každý máme svoje a výdaje dáváme napůl, když to jde, když ne tak ten co zrovna má penízky. On sice vydělává víc, ale nepravidelně, takže to pak uložíme na účet a když je na suchu tak to táhnu já

vcelka77
16. únor 2010

to jo, dneska to všichni pěkně flákaj 😀
klarko co nechceš vědět, ty dobré vlastnosti??? 😀

petrajda
16. únor 2010

Ahoj holky , sem si říkala,jak budete reagovat na večerní chrlení textů 😀 😀 ,
já to dneska rozjela doma. Mám volno,tak sem se rozhodla že budu něco jako uklízet. Teď jsem dodrhla koberce a už mám sto chutí toho nechat.

Banánovník který máš je ten mini nebo normálně rostoucí? Mini mívají někdy lehce ze spodu načervenalé listy,ale není to podmínka.Jinak vyžadují docela vlhké a dost světlé prostředí,hodně rosit,ale někdy ani to nestačí. Pokud ti pouští nové a nové odnože,není nic ztraceno. Pokud dospělá rostlina zahyne,máš hromadu mladých.A také je dobré je čas od času přesadit a také přuhnojovat. teď jednou za 3 neděle stačí.Asi od března můžeš postupně každých 14 dní až každý týden. Ideální je tekuté hnojivo na stálezelené rostliny 😉 . Můžu se zeptat, bydlíte v panelovým domě nebo domku?V paneláku bývá někdy s pěstováním pokojových květin,těchto nároků docela problém ☹ .

Já dneska téma peníze nadnesla doma,ale muž mé námitky o tom,že teď domácnost táhne spíš on a já toho moc domu nepřinesu,odmítl,že přeci nebudeme řešit takovou zcela jasnou věc 🙂

vcelka77
16. únor 2010

no já bydlím v baráčku, ale asi by tedy chtěl víc rosit. Asi mam ten mini, nebo ještě nestihl vyrůst 🙂 dostala jsem to od tchýně. a je pravda, že když ta velká umře tak mam dalších 5 maličkých 😀
A ještě zápasím s kávovníkem, ten teda chcípá maximálně 😀

zelvinka
16. únor 2010

ahoj holky, teda dočíst jeden den,..to dá zabrat kecalky jedny🙂
u nás s financema je to tak, že máme každý svůj účet,nájem platíme na půl, ale jakmile budu brát rodičák tak jsme domluvení že to potáhne manžel,..jinak větší nákup v sobotu dělám já a přes týden nakupuje zase manžel. Myslím že si nemáme co vyčítat,.uvidíme až budeme z větší části závislí na jeho platu,..teď když beru mateřskou to ještě pořád jde.Jinak manžel nebyl moc zvyklej šetřit, nebo se mu možná nedostávalo co já vím,..takže polovinu z toho co mu dávám na nájem jsem měla podmínku, že bude dávat doma do obálky,...jsou to jakoby jeho peníze,..ale vlastně naše,..a pak když přišel nedoplatek za plyn několik tisíc, tak jak rád tam šáhl,..nebo si občas z toho něco koupíme do domácnosti,..takže to je spíš tak že on platí za nájem mnohem víc, protože půlka z mé půlky prostě se šetří. 😀 Možná to zní vyčuraně, ale jelikož fakt krom lišky neměl na účtě našetřeno nic, tak jsem ho to chtěla nějak naučit,nebo ho spíš donutit🙂, koneckonců dřív nájem táhl sám kyž jsme se neznali a musel to taky zvládat. Ale musím říct že mě strašně potěšil, ač to fakt beru že jsou to jeho peníze v té obálce, tak na podzim za mnou přišel, že by si strašně rád koupil za část těch peněz z bazaru hokejovou výzbroj,..takže mě to na druhou stranu potěšilo, že to nebere automaticky je to moje a budu si s tím dělat co chci.

petrajda
16. únor 2010

ty mini se pro pokojové pěstování hodí nejvíc. A jinak také banánovník potřebuje docela velkou nádobu zcela nezávisle na velikosti rostliny. A kávovníky potřebují také hodně světla, . Jak často rpstliny přesazuješ? Někdy stačí to 😉

petrajda
16. únor 2010

já mívám vlastně dvě takové etapy. Když mi zbudou nějaké korunky po vánocích tak jdu a koupím něco do domácnost - letos teda nic 😖 ,a pak když mi zbude něco po daních tak taky něco pořídím.Sem teda zvědavá letos. Taky čekáme obr fakturu za plyn a elektriku 🙂

zelvinka
16. únor 2010

Jinak zítra jdu holky na kontrolu, tak se dozvím jestli budeme porod vyvolávat, nebo jestli budeme čekat dál. Tak na mě myslete, chtěla bych to mít už za sebou,..představa že rodím malýho obříka mě fakt začíná čím dál víc děsit.
Jinak co se týká kočárku,..tak já se řadím mezi ty maminy, které ho chtěli a mají funglovku. Je pravda, že od známejch by mi to asi nevadilo,..ale přeci jen,..prostě první dítě, vím že pokud se zadaří budu ho mít i na druhý. Ale to není nic proti bazarům. Já zase ráda nakupuji oblečky v sekáčích. Takže co jsem ušetřila na hadříkách pro mimčo, to jsme dali za kočárek 😀, ale je pravda že jsme si u kočárku dali limit maximálně 10000 i se sporťákem autosedačkou a všema těma nánožníka,..a pláštěnkama,...atd a přes to jsme nebyli ochotni jít, i když by se nám líbili i třeba za dvacet tisíc.

petrajda
16. únor 2010

já byla ráno na pedikůře a paní pedikérka mi v podstatě řekla,že se mám dát nejdřív dohromody hlavu a pak teprve chtít dítě.Že potřebuju vysadit,odjet na měsíc na hory a pak můžem začít na děťátku pracovat.Nebo během dovolené. Spustila na mě sama, já koukala jak z jara. Chodí k ní i má kolegyňka na nehty,tak si jí asi budu muset trochu proklepnout co o mě říká 😀 😀

brumdinka
16. únor 2010

vcelka - jo to asi máme, ale já ho mám někde při těchle jeho stavech - velkoryse přehlížim a neřešim 😀 😀 😀

pet - paní pedikérka má pravdu, chce to se na to moc neupínet a pak mimi příde ani nebudete vědět jak 😉

vcelka77
16. únor 2010

no moc je nepřesazuju, takže tím asi začnu 😀
zelvi tak to budu držet palce aby už se ti narodil ten chlapeček 😀

petrajda
16. únor 2010

jo ať se narodí ta holčička 😀

vcelka77
16. únor 2010

zelvi a proč to budete řešit ted, když máš termín až v březnu?

petrajda
16. únor 2010

já myslím,že to bylo proto,že už minulý týden mělo miminko asi tři a půl kila..

vcelka77
16. únor 2010

zelvi, teda čím toho prcka krmíš? 😀

petrajda
16. únor 2010

nojo, mimísko jí prospívá. Jsem zvědavá co se nakonec vykulí 🙂

vcelka77
16. únor 2010

nakonec se vykulí krásné miminko a bude mít pindíka 😀

petrajda
16. únor 2010

😝 😀 😝 😀 😝

lowe
16. únor 2010

no jestliže mělo 3,5 kg a má se narodit v březnu tak to bude ten chlapák jak si myslím 😝

vcelka77
16. únor 2010

to jsem ráda že má někdo stejný názor jako já 😀 Já doufám že všechny doposud těhulky budou mít kluky, aby na mě zbyla holčička 😀 😀 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru