Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

petrajda
14. pro 2009

ona každá rodina je prostě jiná,to pochopit dokážu.Každej si přinášíme to svoje.
Dobrá komunikace je třeba s mou švagrovou,sestrou manžela. Když něco řešíme,tak ona se mnou raději mejluje. Prý si tak dokáže líp promyslet co správně říct 🙂 Aby se náhodou neujela

petrakellerova
14. pro 2009

Tak to já zase švagra nesnáším. Bude mu 30, chová se jak puberťák. Pak přijde na návštěvu, zkontroluje lednici, sežere všechno co tam je, pomalu ani nepoděkuje, nakonec si dojde na záchod a jede domu.
Do toho všechno má hloupý řeči, pořád by mi tahal manžela na kalbičky s ním, což má zakázaný. A neodpustí si pokaždé říci něco čím mě tak moc vytočí, že si pokaždé říkám "to je naposledy co jsem ho k nám pustila"
Ale má hrozně ráda jeho přítelkyni, sice jsem si na ní ze začátku vůbec nemohla zvyknout ale po delší době jsem si ji vyloženě oblíbila. 🙂
Tchýně je třeba moc hodná a milá ale je to magor, např. 3x denně pere, když za ní Martin přijde tak ho kontroluje jestli náhodou nemá někde nějakej flíček, pokud ano, tak ho svlékne a jde prát. To je opravdu úchylný.
Ale jak jsem říkala jeho teta je k nezaplacení 😉

jana1k
14. pro 2009

Ahoj holky,tak já se hlásím po delší době,neměla jsem přístup k PC,byla jsem s malým v nemocnici a dneska nás konečně pustili,vše dopadlo dobře 🙂 . Dočtu Vás později,mám doma jak po výbuchu. Mějte se...zatím.....

petrajda
15. pro 2009

ahoj holčiny 🙂
mám dneska tzv.volnej den,vstávala sem před chvíli, sem jak přeražená.To se mi teda v tejdnu takhle pozdě snad ještě nestalo,krom dovolený 😨 .

petra - no-já si na manželovu rodinu zvikám horkotěžko,ale každého prostě pro nějakou věc mít ráda můžu. Tchyně je hodná ženská,tchán taky v poho, mužova sestra se taky dá snýst,ale mě u nich prostě vadí takové to studenopsíčumákovství 🙂 .Vždy když tam jedem na návštěvu sem napnutá jak kaničky od bot a čekám co bude.Buď je to v poho a nebo na pěst.Vždycky z takové návštěvy odjíždím strašně utahaná. Já sem zas taková,že se hůř zapojuju do kolektivu,sice mi jiní tvrděj že sem samostatná,ale mě nikdy nic jiného nezbylo,než se spolehnout sama na sebe.Jenže po takové době už je to na pováženou. Jinde mi to nejdýl trvalo půl roku tady už je to několik let 😒 .A koho vyloženě nesnáším je také švagr,manžel mužovi sestry.To fakt nejde. Všude se prostě někdo nebo něco najde.S tím se musíme smířit.
Mám ještě jednoho -svého švagra 🙂 - od mé sestry. Sestra už bohužel nežije,ale s jeho rodinou jsme neustále v kontaktu.Jsou to neuvěřitelně spontální lidi,jezdíme s nima třeba na vodu je to fakt zážitek.

jana - to je dobře že je malý v pohodě a hlavně že jsi tam s ním mohla být. 🙂

petrakellerova
15. pro 2009

Ahojky, jani to je fajn že jste to zvládli a už jste doma.
peta: no nenaděláme nic. Vždycky se musí najít někdo kdo to bude kazit. 🙂
Já jsem měla strašnou noc. Včera mi volal "bývalý" (volal teda mý mamce protože moje číslo už asi nemá) a že se mi hrozně za vše omlouvá a takový kecy. Vůbec jsem se s ním nebavila. Tak jsem mu řekla at neotravuje že jsem už vdaná a do minulosti se opravdu ohlížet nebudu. Tak mi jako perličku oznámil že můj kamarád nepřežil autonehodu. ☹ Tak jsem nad tím musela celou noc přemýšlet.

salomme
15. pro 2009

Ahoj, zatím dočítám. Sleduju, že jste řešili alba - já dostala jedno klasické 100 stranové svatebním darem, je poměrně velké - 30 x 30 cm. Tak do tohohle se mi vlezlo tak 250- 300 fotek s tím, že některé měli i rozměr přes celou jednu stranu (ty vypadají nejefektivněji - např. hromadné foto). A ještě mi pár stran volných zbylo. Já totiž lepila obou stranně, jinak by to album samozřejmě nestačilo. A použila jsem fotolepky/podlepky - já ty růžky moc nemusím, právě pro jejich složitou manipulaci a že fotky z nich někdy vypadávají. Je fakt, že takhle už si z toho žádnou fotku nevezmu, protože je prostě přilepená (i když to jde odlepit). A pak mám další 3 menší samolepící fotoalba, které mám rozdělené na přípravy + obřad, pak profi focení a nakonec oběd a zábava. A míchala sjem jak profi fotky, tak od svatebčanů, většina z nich fotila moc hezky. je ale pravda, že to velké album jsem dělala víc pro nás dva - že jsou tam hlavně dotky nás dvou, svatebčané jsou spíše v těch zbylých 3 albech.

Petrajda: Asi jsem stejná - taky by mě kalhotky s medvídkem Pú potěšily 😅 Ale švagrová je pěra, té se taky ničím člověk nezavděčí a už to po ní chytají i její děti, nic jim není dost dobré.

Mužíček mě docela dostal - přál by si na vánoce vrtulník na dálkové ovládání (což bylo asi spíš myšleno jako vtip, ale co nebylo vtipem byl požadavek na playstation. Na to jsem mu řekla, že se asi zbláznil, že by pak jen hrál hry (nedávno se tak u jedné playstation zapoměl v Tesco) a bylo po náladě, protože nedokázal pochopit, proč neumím ocenit kvality tohoto bezpochyby přínosného přístroje.

acimedaca
15. pro 2009

jana1: tak to je fajn, že už jste s malým doma a všechno dobré....

petrakelerova: no tak to je tvůj bývalý docela mimo, ne?...aby takhle po večerech otravoval

petrakellerova
15. pro 2009

salomme: tak playstation bych teda rozhodně nekupovala. Chlapy jsou na tohle fakt ujetý. Znám spoustu těch kteří u toho vydrží od rána do rána a to by se ti asi moc nelíbilo.
aci: to je pořádně mimo, ale to je jeho problém

krtek.93
15. pro 2009

salomme: Tak přesně na takovej vrtulník se tuhle zakoukal můj muž taky. Vočíčka mu zářily jk malýmu dítěti 😀 😀 Pro tu srandu bych mu ho i pořídila, ale neni to nejlevnější a co s nim pak doma?

jana: Tak fajn, že už jste v pořádku doma 😉

K rozdílům mezi rodinama - u nás je ten rodíl teda obrovskej! Tchánovci nejsou špatný, ale prostě jiný. Hodně srdečný, ale taky si neberou servítky - taky nechci urážet, ale proti nim je naše rodina taková... vychovanější a decentnější no. Třeba když má přijít návštěva, tak se naši hoděj trochu "do gala" - jako že nejsou v teplákách 😉 Pak o některejch tématech by prostě před mým mužem a vůbec před větší skupinou lidí nemluvili. A Vánoce, to je téma samo pro sebe - zatímco naši se chovaj stejně, jako když jsem bydlela u nich, mužovi rodiče, co jsou sami, tak nepečou (cukroví se zásadně kupuje - to teda už dlouho, ještě dokud muž bydlel s nima), stromek je celoročně ozdobenej na skříni, zabalenej do igelitu, takže v den D se jenom sundá a stahne igelit... To by mě prostě nebavilo. Můj muž třeba nechápe, proč peču, pořád do mě vrtá, že to koupíme, když je to taková práce. Nikdy!!! Ta představa, že bysme si na to zvykli a naše děti pak neznali domácí cukroví, tu vůni, když se to peče?! Navíc to kupovaný neni nic moc.

krtek.93
15. pro 2009

petra: Bejvalej nevyrost z puberty ne? 😝

petrakellerova
15. pro 2009

krtku to máš pravdu, já také zastávám domácí cukroví. I když v práci mam kolegu a jeho rodiče mají cukrárnu tak mi nosí ochutnávky a např. jejich pracny jsou nejúžasnější. Ale tu atmosféru a vůni to nenahradí. (hlavně tu spálenou 😀)

krtek.93
15. pro 2009

K těm bejvalejm - my občas s "ex" chodili na kafe, pokecat, no doma jsem se s tim samozřejmě moc nesvěřovala 😅 Jako muž věděl, že se občas vídáme, a docela mu to vadilo. Tak jsem mu jednou v lednu řekla na rovinu, kam a s kým se chystám jít, jestli mu to vadí... a on na rovinu, že jo a hodně. Tak jsem bejvalýmu taky na rovinu napsala, že dneska prostě ne, že mužovi žádný naschvály dělat nebudu, že si tohle musíme doma nějak pořešit... Tak mi odepsal něco ve smyslu, že je můj muž usurpátor, že mu moc podlejhám, že si nechám diktovat... přitom je myslim úplně normální, že současnýmu partnerovi vadí, když se jeho žena stýká s bejvalým. On nikdy nepochopí, že jsme jenom kamarádi, navíc bejvalý spolužáci... A já mu zase fakt nechci na just dělat to, co mu vadí. No, prostě od tý doby se mnou ex přestal totálně komunikovat, viděli jsme se jednou na svatbě spolužačky, kde jsem byla i s mužem, tam nás přehlížel jak šíré rodné lány, ani neodpověděl na pozdrav, pak jednou na srazu, tam pro změnu jako by nic. Teď mě čeká opět třídní sraz, tak to jsem teda zvědavá. No nic, to byla jenom taková "odbočka" - jako že je víc takových "ex", co asi ještě nedospěli že 😀

petrajda
15. pro 2009

Mě bejvalí nedávno volal,že prej je v daleké cizině.Volal z Woshingtonu-možná sem to blbě napsala 😅 .Asi chtěl zaujmout.Že tam bydlí u přítelkyně,ona je diplomatka na ambasádě a že si tam pokusí najít práci.Věřím tomu,vím že s někým takovým chodí a firma v Čechách mu jde to kytek.
Co se cukroví týče tak taky souhlasím,že domácí je domácí. Je jedno jestli jich je dvacet druhů nebo tři. Alé aspoň ty tři by o vánocích měli být na stole a vlastní výroby.

acimedaca
15. pro 2009

salome a krtek: vrtulník - úsměvný 🙂 já takhle koupila asi před třema lety drahýmu veliký lego technic - pořád si stěžoval, že jako malej to neměl doma....stálo to docela dost, ale na štědrý den skládal ten traktor asi do dvou do rána 🙂 měl fakt radost

tchánovci jsou taky jiný než naši....je to taky tím, že jsou o půl generace starší - o cca 15 let....ale docela ujdou

cukroví pečené doma bych nevymněnila ani za nic 🙂 je to taková super atmosféra a tak...

MM je docela tolerantní, puští mě i na kafe s různejma kámošema, nejsou to teda ex, ale jsou to kafe ve dvou....

petrajda
15. pro 2009

Muž by mě taky pustil 🙂 ,ale mě by to možná přišlo trochu divný.Nebo lépe řečeno necejtila bych se dobře.Ale je to i tím,že ač v Praze sem měla spíš kamarády tady na vesnici jsou to samé kamarádky.Navíc mi dost častu na návštěvy chodíme společně,tak nějak to je pro nás přirozený.A pokud je dámská nebo naopak pánská jízda tak to tomu druhému samozřejmě povolíme 🙂 .

Jinak co se dárků pro muže týče,tak jemu vždy udělám radost nějakým nářadím.Letos ale bude změna,původně sem měla nápad,ale jaksi se letos nedostává peněz...

petrakellerova
15. pro 2009

To u nás by byl s tou tolerancí asi trošku problém a to u obou. Třeba s kamarádkou si zajdu, ale s chlapem bych ani nikam nešla. Toho nejlepšího mam doma, tak proč běhat za jinejma. A docela by mi vadilo kdyby manžel chtěl někam jít třeba s nějakou cizí slečnou nebo paní. To si mě pak nemusel brát.
Ted čekám reakci od aci 😀

petrajda
15. pro 2009

stejně to záleží na těch dvouch jak ten vztah mají posazený a samo na té toleranci. Kolem mě jsou kámošky co jedině uznávají volnost vstahu i když jsou už sezdaný.V tom mi dva jsme s manželem jiný,taky to občas od nich schytáváme,ale mi si nijak nepřipadáme že by jsme jeden druhému něco diktovali.Prostě nám to přijde přirozený. Určitě by nebyl problém abych se sebrala a jela do Prahy třeba na třídní sraz,ale já tam nejedu spíš proto,že já na školu nemám nijak hezký vzpomínky.Prostě mě to nebere.

Jinak jak sem na tom s plánováním miminka,takže tak,že sedím na netu a koukám na zájezdy kam by jsme se mohli s manžou podívat.Zatím se mimi nedaří,tak toho na druhou stranu můžem využít a někam jet.Ještě jsme pořádně spolu nikde nebyli,jen ta voda a kempy.Sice super zážitky,ale takvej Egypt s mimčem si nedovedu představit.

krtek.93
15. pro 2009

No mně by se taky nelíbilo, kdyby muž chodil na kafíčka s babama - ve dvou. Ale byla bych si vědoma, že já tak mám co řikat 😅 Chodívala jsem ještě po práci občas s jednim kolegou, ale to je fakt jenom kamarád, chodili jsme drbat mimo jiné naše vztahy 😉 To nějak vyšumlo samo - nebyl čas a nálada, teď možná se sem tam sejdem, právě proto, že už spolu neděláme, tak třeab se občas rádi potkáme někde. Ale jinak to právě neni o tom (ne)zakazování - jsme dospělí lidi, ani si nic zakazovet/povolovat nemůžeme, ale když vim, že mu to vadí a že se třeba tady doma trápí, když ví, že jsem na kafi s někým takovým, tak to prostě omezim, protože nechci svýmu nejdůležitějšímu chlapovi vědomě ubližovat. A lhát a nazývat bejvalýho Katkou, Lenkou a bůhvíčim ještě, to už mi přišlo takový nedůstojný, tak to holt dopadlo takhle no... Manžílek má aspoň klid 😀 A ex to holt vůbec nepochopil...

acimedaca
15. pro 2009

každej to má jinak.....já s těma chlapama chodím jen na pokec...prostě se mi s nima dobře kecá, není to o ničem zakázaným, navíc máme v práci spíš ženský kolektiv a já tu ani nikoho jinýho neznám, tak jsem ráda, že vypadnu.....je fakt, že my si dáváme volnost navzájem,ale tak já vím, že on tam jde jen na pokec (teda kdyby chodil) a on to taky ví....třeba jel s kámošema na kola na týdne beze mě a jely tam i holky nezadaný....je fakt,že na kafe s žádnou babou nechodí, ale stýká se třeba se svojí bejvalkou, co mu dělá účetnictví....

já bych nesnesla trávit svůj život s jedním člověkem jenom,jakkoliv mi na něm záleží, jsem prostě kolektivní člověk a jen ve dvou bcyh se dusila.....

petrakellerova
15. pro 2009

na tom taky něco pravdy je, já dělám asi s 50 chlapy a 3 ženskejma 🙂

janicka006
15. pro 2009

Nazdárek kočindy,

teda vy jste s témátkem o tchýních,švagrovcích a tak čmuchaly u nás ne.....
Ale já po včerejšku už nemám slova a snad už ani chuť tady povídat co mi ta moje vypečená tchýně zase provedla....Holky jestli já se z ní nedostanu k Chocholouškovi,tak pak už nikdy...Včera si to ale u mě hodně polepila...i když ještě nejsem máma,tak prostě ale naší ještěrku nedám a to jak se chová a co říká mi prostě vadí.Dneska už jsem Pepčovi i řekla,že prostě můj vztah k ní se mění k horšímu a že mne její chování mrzí.
Začínám mít na ní vyloženě averzi...ale to je tak na kafčo a hodinové vyprávění.....

Curovíčko jsme už spáchaly s mamkou v pondělí(v pátek nám totiž v práci vybouchla totálně elektrika,takže nefungovalo nic..před kompy až po topení....tak jsem byla v pondělí doma).Dneska jsem si ale přinesla zase ještě jedno cukroví na plech..strašně jednoduché a dobré.A chybí nám vlastně ještě úláci🙂)).Dostaneem se asi na 12 druhů a končíme..finýto.
V pondělí jak jsme plnily košíčky,tak jsem si prázdné korpusy narovnala na plech a dala na rohovou lavici,no a za chvilku slyším..chrup,chrup...a naše Hany si tam chroupala..jen jí to odpadávalo od fousků....Ale když ona je u toho tak k sežrání,že jí člověk ani nemůže nadávat...

Zítra mám zase volno a jedeme do Mostu..v Tescu mají prý pěkné slevy,hlavně na mimivěci,tak bych se tam chtěla juknout.

petrajda
16. pro 2009

ahoj po ránu 🙂
janicka- já si s tchyni taky až tak moc extra nerozumim,na druhou stranu si,ale uvědomuju,že ta má se nám do života,zatim,moc neangažuje. Málokdy vyjde to,že si ta rodina padne do oka. Moji rodiče jsou o generaci starší než tchánovci.A někdy mám pocit,že maj ,zejména má mamka,modernější a hlavně realističtější myšlení než tchán s tchyní.
Byla sem včera večer na pokec u kámošky a jak sme tak drbaly 🙂 ,zjistily sme že obě to máme s partnerovýma rodičema dost podobné.Vždycky by nám mělo zejména záležet na tom našem partnerovi. Jeho rodina nikdy nebude stejná jako ta naše. Pokud je aspoň trochu podobná a tzv. naše krevní skupina je vyhráno.
Jo a kamarádka má bezva číču. je to nějaký angorák nebo tak něco strááášně chlupatá,stráááášně úžasná a flekatátak,že jim splývá se sedačkou. málem sem jí totiž zasedla 😀

petrakellerova
16. pro 2009

Ahojky, jani nejenom že mají v tescu slevy jak píšeš na mini ale taky na prádýlko. Jestli to ještě tedy trvá.
Byla jsem tam v sobotu a přivezla jsem si 2 super podprsenky. Jedna mě vyšla na 90 kč. 🙂

klara.k
16. pro 2009

tak jsem vám napsala děsně dlouhý příspěvek ke všem tématům a jak jsem dala odeslat, tak mě to vyhodilo ven a nechce se mi to tukat znovu, tak bude ochuzený o mé úžasné postřehy 😉

aspoň vás zdravím a zase zkusím něco vytukat.

pápá 🙂

salomme
16. pro 2009

Taky mám dnes v plánu jet do Tesca, ale spíš nakoupit nějaké vody a jídlo atd. A po tom prádle kouknu taky, když je v akci, ale moc nadějí si nedávám.
Mě zatím tchánovci nijak nevadí, ale fascinuje měl, jak si s našima kápli do noty. Před tím, než jsme spolu začli chodit, se neznali ( a to je u nás ve městě docela rarita, aby někdo někoho neznal) a teď jsou pořád spolu, navštěvují se,navzájem si nakupují, občas si vymění nějakou tu buchtu, máti s tchýní mi připadají jako dvě puberžtačky, když jsou spolu. Naši nikdy takovéhle známé neměli, nebo si spíš s nikým tak nerozuměli. Je to ale i trochu an obtíž - když se plánovala svatba, tak kolikrát kuli věci za našimi zády - jakožýe se na nás rodiče domlouvali, co a jak bude. Ale zase nebyli aspoń žádné potíže v komunikaci - když někdo z rodičů vymyslel nějakou blbost, co jsme nechtěli, tak jsme to řekli těm druhým rodičům, aby jim to vymluvili. Na nás by totiž nedali 😀 Taky to někdo máte takhle? že se vaši rodiče přímo uzbožňují????

petrakellerova
16. pro 2009

salome máme to podobně ale jen ve chvílích kdy se třeba griluje a mamči si dají pár panáčků 😀
Jinak si rozumějí ale ne až tak aby spolu trávily volný čas. Ještě štěstí nedovedu si představit, že by se na nás pikly. To by dopadlo asi špatně 😉

petrajda
16. pro 2009

sal - no u nás to rozhodně tak není. Za prvé věkový rozdíl a za druhé 100 kilometrový rozdíl.Zase ale mohu říct,že když se naši objeví tady nebo tchánovci jedou do Prahy tak se u obou jeví snaha ty druhé navštívit.Což zas je milé.
Bavíme se o vánocích a máte už některé jasno co na silvestra? Mi zatím nic,vypadá to že budeme doma 😢

petrakellerova
16. pro 2009

My máme jasno, budeme doma 😀
Pozvali jsme si pár lidiček, který ocení spíš menší akcičky a budume koukat na filmíky (když už máme tu novou televizi) 🙂
K tomu bude spousta chlebíčků, jednohubek a .......to dostane miláček až k Vánocům, tak to sem raději ještě nebudu psát. 😉

petrajda
16. pro 2009

právě jsme měli taky v plánu pozvat lidičky,ale ti lidičky už maj bohužel jiný program. ☹ Zas je fakt,že beru silvestra jen jako příležitost sejít se s dobrými přáteli,žádnej extra svátek to není.A tak když budem doma sami a v půlnoci půjdem na ohňostroj tak nám to taky zas moc neva. Aspoň si odpočinem...no musim si to nějak odůvodnit 😉

petrakellerova
16. pro 2009

To je jasný. Já silvestr moc ráda nemam. Jelikož moc nepiji tak asi moc vnímám to opité okolí a to se mi moc nelíbí. Většinou jezdíme na chatu na hory. Ale jelikož nebyl sníh tak jsme to takhle dohodly. A ted už sníh je ale rušit se nám to nechce.
Doma je taky dobře 😉

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru