Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

vcelka77
22. únor 2010

ok, tak jsme aspon v obraze. To je krásná zpráva 🙂 A hlavně že paní doktorka se chovala tak skvěle. To je také moc důležitý.

petrajda
22. únor 2010

estrel - ale to je v poho. jak sme byli na té oslavě a tam se celou dobu rozebírali miminka a kdy se komu co narodí tak mě přepad jen takovej smutek. Ptali se i nás a tak...tak mě to spíš pak štvalo-sem taky takovej sobec,no 🙂 . Ale tady s váma holky na diskuzním bloku je to právě jiný. Předáváte si zkušenosti a radosti a starosti.
tyjo 8mm-to snad není ani možný aby tam v tom bříšku bubnovalo srdíčko. Přeji ti hodně štěstí 😵

vcelka77
22. únor 2010

to jo, kde to může to srdíčko mít takovej flíček 😀

zelvinka
22. únor 2010

včelka - nene očekávali jsme holčičku, myslela jsem to tak že malá nás převezla s tím, že se žádné vyvolávání nekonalo🙂

klara.k
22. únor 2010

holky ahoj,
tak někdo se chlubí miminkem - želvi je krásná, jiný 8mm 🙂 a my máme zase okna na domečku, heč a k tomu ještě vylitý schodiště 😝 😀

jinak jsme se už shodli na koupelně jaká bude a pořád řešíme ty kuchyně. S tou žlutou je trochu problém, né všude ji mají, tak aspoň máme míň možností, kde si já nechat udělat 😀

estrel - já myslím, že se určitě neomlouvej, že i petrajda to určitě bere tak že se brzo a dobře zadaří, viď že jo? Ty si to hlavně užívej a raduj se 😉 My tomu holt musíme věřit, že i na nás se štěstí usměje 🙂 🙂 🙂

vcelka77
22. únor 2010

zelvi aha, tak to jo. No asi malá věděla co jí čeká tak to vzala radši do svých rukou 😀

klara.k
22. únor 2010

než jsem dočetla a odpověděla, tak je tady zase spousta reakcí, chjo, baby ukecaný

pet - mě se před chvíli ptala kolegyně (když jsme brala těžký balík) jestli můžu tahat težký věci ☹ , no nic no, musím dělat že se mě to nedotýká 🙂

jinak zítra jdeme na tu genetiku, tak očekáváme jen a jen dobré zprávy 🙂 (doufám moc)

petrajda
22. únor 2010

zelvinka - malé tam už bylo holt těsno 🙂

klarka - samozřejmě že jen dobré zprávy a u nás se zadaří hned další měsíc 😉
Lidi jsou prostě zvědaví. Asi sem jiná nebyla až teď si uvědomuju,že je to děsně otravný.Tak zítra pak dej vědět jak dopadlo vyšetření.

vcelka - když si vezmeš tak srdce je taková velká pumpa, a srdíčko v 8mm jak tam může pumpovat? Doufám,že nás nečtě nějaký zdravotník,asi by se chytal za hlavu 🙂

petrajda
22. únor 2010

klara a jaká máte vlastně okna? Euro,plastová,špaleťáky? A barva?

filu
22. únor 2010

estrell, moc moc gratuluju k srdíčku! Stejně je to zázrak, jak tam může takový drobeček vzniknout a vůbec...

Jinak švagrová má termín ve středu, tak jsem zvědavá, kdy se mimču zachce. 🙂

Snažilkám moc držím palce, aby se jim už co nejdřív taky zadařilo!

klara.k
22. únor 2010

máme dřevěný - světlý kaštan, takže tmavě hnědý 😀

estrellita
22. únor 2010

diky holky, ja verim, ze se na vas vsechny stesti brzy obrati 🙂

mne to teda taky strasne fascinuje, ale blikalo tam o sto šest 😀 za tyden jdu k tomu svemu doktorovi, tak jsem zvedava,jak povyroste za tyden :-

klarka, pekny 🙂 ja jsem si vzpomnela, jak jsem delali na podzim po svatbe prestavbu, jak to bylo nekonecne a jaky jsem mela pocit z kazde uz dokoncene prace 🙂 co jeste mate pred sebou? 🙂

petrajda
22. únor 2010

klara 😀 .nojo ty odstíny. Musí to bejt krásný jak vám pstupně začíná do domečku přibívat něco dalšího nového.Jáxse taky radovala z každé nahozené zdi. Akorát sem pořád měla pocit,že se nám to tam zmenšuje a zmenšuje..

Copak asi zelvinka s ¨Deniskou. Pořád koukám na fotečky,to vám je holky zajímavé,na jiná mimina v albách ani nekoukám,ale tahle jako by byla nás všech 😅 ...

vcelka77
22. únor 2010

to proto že sme se na ní všichn moc těšili proto je i naše 😀

vcelka77
22. únor 2010

je to opravdu krásná holčička 🙂 a mamině to s ní moc sluší 😉

klara.k
22. únor 2010

tak snad už to nečte manžel želvinky, to by se mu asi moc líbilo, že je jeho holčička nás všech 😀 ale taky to tak vnímám, že ji jako známe a prožili jsme to spolu

filu
22. únor 2010

No jasné, všechny jsme tetičky krásné Denisky! 😀 Já na ty fotky nemůžu už v práci koukat, nebo se tu zase v kanclu dojmu. 😉

petrajda
22. únor 2010

no hlavně aby se nezalekla i maminka a nepřestala pak přidávat případné další fotečky. Ještě by jsme tam spatřovaly určité podobnosti 😀

estrellita
22. únor 2010

zelvince to s malou slusi ( a tatinkovi samozrejme taky 😉 )

petrajdo 😀 😀

vcelka77
22. únor 2010

Já vím že jestli si nás želvinka čte, tak se musí mlátit smíchy 😀

petrajda
22. únor 2010

Deniska je u nás zatím jedináček,tak aby jsme jí tu moc nerozmazlili 🙂

vcelka77
22. únor 2010

za chvilku bude mít konkurenci od janičky 🙂

petrajda
22. únor 2010

já se vždycky směju takovémuto šišlimišli ťuťu ňuňu a sama nejsem jiná 🙂

zelvinka
22. únor 2010

Ahoj holky, tak mám konečně chvilku,..i když malá je andílek a pořád spí,..tak jsou pořád věcy okolo, který se dělají, takže není moc času.tak k tomu porodu.
Byla jsem na té prohlídce to víte,..a ve dvě jsem jela ještě autem pro manžela,..to už mě polelo v podbřišku,..něco jako když vás malinko bolí při menstuaci,..žádně křeče nebo tak něco,ve čtyři hodiny mě začali občas brát menší křeče, ale ani mě nenapadlo,že by to byl začátek porodu, ani jsem nesledovala jestli to mám pravidelný,..ale bylo to zhruba tak po deseti minutách,..tak já naivka naivní nezkušená se naložila do vany, aby jsme ty poslíčky přeci zahnali,..no to ještě šlo, ve třičtvrtě na šest se ale přiostřilo a začala jsem to mít pravidelně po pěti minutách. Ta minuta kontrakcí byla vždycky peklo,..prostě si nijak neulevíte,...takže jsem chodila po kuchyni a kurv..a a pič....la jako že to nemůžu přežit,..ale po té minutě to byla vždycky taková úleva,...pak jsem vytlačila i hlenovou zátku a to už mi bylo jasný že je to asi tady

zelvinka
22. únor 2010

nečekala jsem ani na ty dvě hodiny pravidelnejch kontrakcí po pěti minutách než máš vyjet o porodnice a jeli jsme dřív, takže o půl osmé jsme byli na ambulanci porodního sálu. Nebyl čas vůbec na nic. Vyholená jsem naštěstí byla, klistýr na to nebyl čas,..asistentka mě prohmátla řekla že jsem otevřená na sedm cm a že jdem hned rodit. připojili mě na monitor, zavolali manžela,..ten mi pomohl na porodní stůl,..štípli plodovou vodu a šla jsem tlačit. Neříkám že to nebolelo, nějak jsem nemohla pochopit co se po mě chce ohledně tlačení,..a když už jsem to pochopila a chtěla ten vzduch zadržet tak jak mám,..tak se mě zase chtělo strašně odkašlávat🙂(jsem totiž nachlazená a zahleněná)takže to bylo asi až na pátou kontrakci teda myslím,..malinko mě museli nastřihnout ale to vůbec nebolelo,..bylo to jako když se říznete a dáte to pod vodu a cítíte takové štípnutí,...no a pak už byla malá na světě. Největší fór je jak mě strašně děsili jak bude veliká, tak vážila jen 3,3kg a měřila 49cm,...takže tak akorát.Manžel byl skvělej a musím říct, že mi tam strašně pomohl, protože když jsem třeba ještě nesměla tlačit, tak jsem panikařila a on najednou začal zhluboka dýchat a já podle něj,..prostě byl fakt super, dokonce to i ustál,..akorát jak mě pomáhal na ten stůl tak mě pak asistentka prohmatala jak je to dál s otvíráním a když uviděl krev, tak začal bělat, tak si šel lehnout na chodbu ale během pár minutek byl zpátky a pak už to dal najedničku,..ani mu nenabídli stříhání pupečníkové šňůry,...ale okamžitě se chopil foťáku

zelvinka
22. únor 2010

no a dál mě překvapil například hned při návštěvách když se chopil plínky a chtěl se hned učit přebalování. Musím říct že i teď tady doma je zlatej,...pomáhá naprosto se vším a hlavně se všechno učí,..dneska jsme poprvé koupali doma ve vaničce a to byl boj,protože jsme malou vykoupali, udělali veškerý kroky, kolem pupíku, zadečku, oblíkli a pak dělobuch a nastláno v plíně,..holky nekecám ta znova zeslíct, umýt, ,...a takhle to malá udělala třikrát za sebou.

krtek.93
22. únor 2010

zelvi: Téééda, teď jsem se ale fakt dojala 😅 😵 Jsem děsně zvědavá, jak se jednou bude chovat můj muž, protože takhle vypadá, že na pokakaný dítě nešahne ani v rukavicích 😀 ale nějak tušim, že vlastní dítě pohne s každým. A teda na to, jak to nejdřív vypadalo problematicky, tak jsi to nakonec měla docela v pohodě ne? To ti moc přeju 😉

Holky, tady teda přituhuje 😀 Už se vidim, jak nejpozdějc na Vánoce bulim pod stromečkem a ukecávám mužíčka na miminko 😀 Já jsem zatim ododlaná vyčkat, až na to budem mít lepší podmínky, tak ne že my to tu překazíte 😀 😀

petrajda
23. únor 2010

ahoj holky-
teda zelvinko ty to umíš tak krásně podat,člověk se až zasměje,tím zrovna nemyslím ten porod,ale to přebalování a tak. taky mě to dojímá 😵
no nic já si jdu lehnout,zase si přijdu třeba něco počíst.Jak sme byli na té oslavě tak sem si přinesla asi nějakýho ošklivýho žaludečního a střevního bacila.Páč to má víc lidí co tam byli... \Jsem dost zesláblá,ještě že na mě dneska vyšel volnej den...

vcelka77
23. únor 2010

zelvi tak to je krásné, tak ještě že ste nečekali na ty 2 hodiny pravidelných kontrakcí, to byste asi nestihli. Ale popisuješ to tak krásně, že bych šla klidně rodit hned sama 😀

jinak petrajdo, včera si mě nahlodala, tak jsem ráno testovala a nic. Tak si asi zavolám k doktorovi na tu včeličku. ☹

acimedaca
23. únor 2010

zelvi: tak tak bych si ten porod taky přála 🙂 to je fajn, že to tak dobře proběhlo a manžel se fajn stará 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru