Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

acimedaca
25. led 2010

ahojky po víkendu....
klara: no mě tedy přišlo i vybírání dveří a obkladů hrozné, já jsem taková nerozhodná 🙂 ale zase je fakt, že my máme reknostrukci a některé dveře zůsávali a jiné nové, tak je problém to sladit...🙂

janicka. taková zima, to je hrozný, to bych šla hend domů, kor v tvém stavu....v rádiu hlásili, že v Ostravě mají -23 stupnů, takt o teda snad prvně říkám zlatej Liberec, tady je jen -7.

janicka006
25. led 2010

No přemýšlím,že pokud to tady do oběda nevyfuníme alespoň na 17,tak to snad zabalím..jako sedím tady v budně jako trotl..nohy už mi i v kozačkách začínají umrzat...
Venku taky nemáme ty hrůzy co na Moravě..i u nás je nějakých -8.....ale naše kanceláře to jsou vlastně buňky na sebe naskládané...sídlíme v polích(kvůli parkovičti kamionů)..a přes okna prostě cítíš,jak ten vítr fouká..Holkám vedle se hýbou závěsy,jak okna netěsní....
Podle zákoníku práce je povoleno být v kanclu myslím max do 21 stupňů.....ale na zákoník se u nás v práci vůbec nějak moc nekouká....
Aci na výběr těhle"hloupostí" se já právě strašně moc těším....i když u nás to pak bude asi taky hlavně o ceně...ale třeba včera jsme šmejdili po Obi,tak jsem jen tak koukala právě na dlaždičky,dveře a tak....Ale jsem i v některých taková nerozhoda jako Ty.....Navíc mám pocit,že nemám ani dost fantazie...takže pokud mám v katalogu 4 dlaždičky,tak sice jo..řeknu,že se mi líbí,ale nějak si je nedokážu představit...proto je pro mne nejlepší třeba opravdové koupelnové studio,kde mi ukáží 50 koupelen...

petrajda
25. led 2010

skoro už se mi stýská po tom vybírání těhle hloupostí 🙂 . Dneska když zajdem do nějakého podobného obchodu,studia,tak se rozhlížím a to je to nejhorší. Teď je takovejch novejch vzorů a typů 😵 . Skoro bych potřebovala další koupelnu,kuchyň 🙂
Já vím,že se nemá koukat po jinejch,ale to prostě nedá ...

vcelka77
25. led 2010

Ahoj holky, tak po víkendu zase v práci, i když já tu mám naštěstí teploučko a šéfa na dovolené. Takže to bude super týden 🙂
Jména po rodičích se mi také nelíbí, ale kdyby se manžel nejmenoval Martin, tak bych to klidně dítěti dala, to se mi opravdu líbí.
Já bych také něco rekonstruovala, mám ráda nové věci a třeba takové dlaždičky do koupelny bych vybírala hned 🙂

lowe
25. led 2010

ahojky
tedy holky, nestíhám dočítat, vy jste hrozné
tak snažily jste se pořádně!!

petrajda
25. led 2010

mě už se to tady otepluje 🙂 , lítám tam a zpět,zametám,uklízím,ale jakmile sednu ke kompu dá se do mě zima..asi se na klábosení dneska vyprdnu, no ale mě to stejně nedá...

včelka- tak zkus doma navrhnout nějakou změnu 😉 my bouráme buď opravdu a nebo v myšlenkách a já doufám,že u myšlenek už jen zůstane...

klara.k
25. led 2010

no aci - ono je to tím, že když jsme před víc jak dvěma rokama začali a hrozně dlouho se nic nedělo a bylo to hrozně složitý si vykládat o takových věcech, kterým nerozumíš a nevidíš je a najednou to stojí a ty už vybíráš takový věci, tak je to relax, ale pr.. to není. ale úleva, že se to blíží ke konci je veliká. 😉

já tady taky dnes nemám šéfa ani zástupce, tak si užívám.

vcelka77
25. led 2010

když to máme všechno tak dva roky nové 😀 to by mi asi neprošlo.
Zajímalo by mě, jaká byla vaše první MS po HA. já jsem asi nějaká divná. Sice by se dalo říct že to přišlo asi 26 DC, ale já pořád nevím co čekat. Zatím to je pořád dost slabé a bez jakéhokoli píchnutí, prostě naprosto bezbolestné. Tak na co se mám ještě připravit.

acimedaca
25. led 2010

My dneska jdeme reklamovat sedačku, ulomily se tam ty nosné prvky a ten rám popraskal, máme jí přesně dva roky, cca 14 dní po konci záruční lhůty, tak doufám, že nám to uznají...snad jo, stála poměrně dost a byla vyrobená na zakázku, tak doufám,ž e budou soudní a uznají to i těch 14 dní po záruce....

janicka006
25. led 2010

moje první MS jak po vysazení,tak i po potratu byla normální jako všechny předtím...jen se mi strašně moc prodloužily cykly...až na 36 dnů.Takže poprvé jsem si myslela o Vánoce 2008,že jsem těhotná,protože MS pořád nikde,ale na testu taky pořád nic..a pak se přihnala po 35 dnech...Ale jako intenzita nebo délka..to bylo pořád stejné.
Ale i jsem četla,že někdo si to tím vysazením totálka rozhodí,někdo nepociťuje žádné změny.....jsme prostě každá jiná.
Klárko nechce se mi dočítat..copak teď vybíráte do baráčku ?????

klara.k
25. led 2010

jani - dveře, koupelny, podlahy, kuchyň, a schody. Je to teda ještě docela dopředu, pořád máme jen tu hrubou, ale do 14 dní by měli být okna a pak už se bude dělat elektrika a voda, topení a pak se začne omítat a je potřeba o tom mít přehled, protože něco se dělá hned a něco až pak, například dveře nám prý udělají až do úplně hotovýho domu, ale od objednání do udělání to je až 8 týdnů a pak ještě domluva na montáž. Takže není to tak, že už by to bylo hotovo, ale hodně dopředu musíme vědět co chceme a kolik to bude stát ať víme jak jsme na tom. Na spoustu věcí je dodávka fakt dlouhá, tak ať do podzimu bydlíme 🙂 , doufám.
Navíc taky naše firma měla do 31.12. předat hrubou stavbu a ještě pořád to není dodělaný tak jak mělo a nic se neděje, ani nemůže když tak mrzne, ale je to vlastně už měsíc po termínu a ty týdny tak letí a nic 😒 , ale to fajn

janicka006
25. led 2010

Klárko a to můžete takhel zuřivě makat i v tom mraze????
Ale čekají vás samé hezké věci....jéééé.....
Máš nějaké tipy,jak by sis to představovala????Jakou koupelnu-do jaké barvy???Kolik máte koupelen???
A co kuchyňská linka???
Chichi..já se přiznám,že já už mám od našeho neexistujícího baráku vybrané stůl a židle🙂))))
Jinak jak jsem včera koukala na ty dveře v OBi,tak ono se to nesźdá,ale jedny dveře..jako se vším všudy,to je docela ranec....říkala jsem si vždyky....jéé,co tam tom vidí,dveře stojí třeba 1500 tak to je v pohodě...ale už jsem nemyslela na kování,zárubně,prahy a tak....
A co děláte svépomocí a co firemníky?????
Včera dávali v televizních novinách reportáž o vývoji cen nemovitistí...a teda pozemek,který chceme my stojí u nás...tzn. cca 50 km od Prahy 500.000 a třeba ten samý hned u Pardubic i 3.000.000 Kč..jako to je strašný!!!!!v těhle končinách si normální zaměstnanec snad ani barák nemůže dovolit..to je opravdu jen otázka podnikatelů a tak.

petrajda
25. led 2010

včelka - tak to jo ..mě se taky občas zasteskne,ale jsem ráda,že máme hotovo, to co už hotovo máme 🙂 a hurá můžem se těšit na další stavební příležitosti.
Jinak co se týče MS po HA,tak nemůžu radit. Já pilulky nebrala a stejně si to u mě občas dělá co chce. Ale jen občas. Tak jsem si někdy na podzim nebo těsně před zimou myslela,že už jsem v tom,a bohužel ☹

janicka006
25. led 2010

Petrajda já si myslím...ale je to jen můj osobní názor..může to být totální pitomina....že se nám podařilo otěhotnět díky tomu polštářku a prstíkové metodě....Sice to nebylo nic úžasnýho,ale prostě myslím si,že jsem tím ty spermijky nějak pošoupla....

petrajda
25. led 2010

janicka - nemyslím si že by to byla pitomina...prostě,když to dlouho nejde,člověk se snaží používat rad zkušenějších...mi se u toho dost nasmějeme 😉 ,ale třeba jak mi jedna kamarádka z legrace řekla,třeba to děláme špatně 😀 😀

vcelka77
25. led 2010

co je prstíková metoda??K? 🙂

petrajda
25. led 2010

http://www.rodina.cz/clanek3050.htm
tady si to přečti 😉

petrajda
25. led 2010

http://www.rodina.cz/clanek3988.htm
a tady lahůtka k výběru jména pro naše škvrňata 😉

vcelka77
25. led 2010

k těm jménum. Moje prapra teta nevím co to bylo mého se jmenovala Tekla.

petrajda
25. led 2010

Tak to měla svátek třiadvacátého devátý..u nás v rodině se píše a dědí takvej rodokmen-knížečka co dědí vždy nejstarší syn případně dcera v hlavní linii a máma mi vyprávěla,že v dětství do ní nahlédla a byla tam samá Amálie,Anastásie,Anna a Květuše,chlapy neví,ty jí tenkrát nezajímali. Takže docela normální jména.Knížečku má nějaký její bratranec,takže pochybuju,že jí někdy uvidím.Ale bylo by to zajímavé.

vcelka77
25. led 2010

no petru u nás je máklej trochu muj děda a také dělal rodokmen. Jenže tam se dostal k nějaké kněžně co měla nemanželské dítě a podle něj to byl náš nějakej praprapra..... předek.
Když někdo dělá rodokmen tak je to super, ale aby někdo zpětně dohledával, tak z toho pak vznikají takovýhle nesmysly.
Ale jinak je to moc hezká tradice.

krtek.93
25. led 2010

Ahojky! Tak jsem najukla do toho kalendáře - a je tam můj oblíbecnec Kryšpín 😀 😀 😀 To jsem ještě mužovi nenavrhla 😀 Ale vážně - před rokem byla těhotná moje kolegyně a mně se v noci zdálo, že jsem těhotná i já a čekám kluka a určitě se bude jmenovat Kryšpín. Ještě jsem se v tom snu divila jak to, když se mi vždycky líbil Ondra?! 😀 Jsem to druhej den kolegyni navrhla, ale že prej ne. Nakonec maj holku Rachel, což je krásný jméno, akorát já bych se třeba neodvážila ho dítěti dát, mám ho tak spjatý s židovskejma kořenama... Což ale tušim že kolegyňka splňuje a to jméno tak nějak k ní hezky sedí 😉

Já měla prababičku Pepičku a na Slovensku mezi příbuznejma babičky bylo dost Desiderů - prostě Dežo. Takže já tohle jméno nemám spojený s naší "populární menšinou", ale s prázdninama na Slovensku, když jsem byla hodně malá. Taky Béla tam bylo častý, snad to byla nějaká zkomolenina Vojty, ale nechápu, jak to? (to je jak Jan - Honza 😕 ). Jinak některý jména z toho starýho kalendáře se začínaj znova vytahovat co? Bibiana, Rozálie...

vcelka77
25. led 2010

Bibiana je krásné 🙂

acimedaca
25. led 2010

Pepička je taky pěkný, ale v dnešní době si to moc nedovedu představit 🙂

petrajda
25. led 2010

Ráchel je hezké jméno,ale neumím si k tomu nějak přidat nějakou snesitelnou zdrobnělinu. A Béla-jméno- asi přišel z Maďarska, bylo jich tam králů 🙂 v Uhrách.

včelka - no já sem celkem nedávno požádala mého tátu aby mi dal dohromady nějaký rodokmen. Sice asi nepůjde do dávné minulosti,to fakt asi ne,ale celkem by mě to zajímalo. Jediné co vím, tak z tátovi strany tam byla kdysy nemanželská pra prababička-ale asi neurozená 😀 , a jeden blázen,ale naštěstí ten nebyl pokrevní,protože byl snad vyženěnej nebo co 🙂

petrajda
25. led 2010

no já jeden čas přemejšlela nad jménem Jozefka,alias Pepička,jako po mym tátovi,ale opustilo mě to dost rychle.A vůbec vím jen o jednom malém Jozífkovi a Františkovi ale jinak se to tady hemží samými Matěji,Vojtěchy,Tadeáš,Vilém,Nikolka,Kačenkami,jo a taky jeden Teodor. To si nějak neumím představit,přinést z porodnice dítě a říct "tak tohle je Teodor".Ale dobrý. No ale vidíte?Malá Janička žádná 😅

krtek.93
25. led 2010

petrajda: Jo, je to z Maďarska - akorát netušim, jak se jako dospělo od Vojtěcha k Bélovi 😕 😉 Ale podle babičky to tak je, jejich Béla je totéž co náš Vojta 😅

U nás teda rodokmen nikdo nesestavoval, ale z tátový strany se traduje, že to byl původně zemanskej rod, ale jeden nezvedenej předek celý jmění prochlastal a vůbec žil nějakej nepříkladnej život... No nevim, ale táta žije každopádně velmi příkladně 😀

vcelka77
25. led 2010

to jsou zajímavé zjištění z rodokmenů 😀

krtek.93
25. led 2010

petrajda: Ale zase Teo už neni tak špatný ne? Já znám jednu Theodosii, ale je původem z Řecka. A na to zkrácený Tea jsem si zvykla dost rychle, je to pěkný.

Matěj se mi taky líbí, ale přesně - je jich plná minimálně Praha 😒 Janičku bych asi nedala, když jsem byla malá, tak jich bylo fakt strašně moc a doufám, že teď neurazim všechny Jany, ale přijde mi to takový... niajký no. Taky nemusim takový ty krátký jména jako Eva, Iva, Ota... My máme v rodině takovou roztomilou story se jménem Stanoslav(a): Prababička strašně chtěla holčičku Stáničku (podle nějaký knížky či co) a narodil se jí kluk, tak je děda Stanislav. No a děda si pak naopak vůbec nepřipouštěl, že by neměl syna - Stanislava. A když se pak narodila máma, tak je holt Stánička 😅 Mně se teda to jméno nelíbí ani pro kluka ani pro hoku, zato se mi líbí Karel - jako můj táta. Jenže v manželovo rodině je Karel takovej ne moc oblíbenej strejda, takže opět zásadně NE 😒

salomme
25. led 2010

Klara - máš to v IP.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru