Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

acimedaca
26. říj 2009

edvi: vydrž 🙂 já zrovna dneska koukala na prstýne, kde je datum, ajk už je to dávno ☹

petrajda
26. říj 2009

klara - ještě k těm oknům,pokud je chceš nechat v přírodní barvě domluv si lazuru,ideálně Herbol nebo jiný kvalitní lak.My to tak máme taky,špaleťáky v barvě pinie a teak z venčí.Samozřejmě že Herbol dělá bezbarvý lak,natírám tím všechno.Je dražší,ale je to rozdíl po zaschnutí.
Je pravda že plastová se dneska mohutně používaj.Ale je to na každym,když polevíte navzhledu,tak si myslim,že i plastový se daj vybrat v nějaké snesitelné barvě.Dneska je výběr veliký.
My máme starej barák,kterej dáváme dohromady a ve stejnym baráku mam ten obchůdek.Loni jsem dělala novou výlohu a nechala teda udělat plastové rámy-přiznám se že lituju./Udržba je výborná,ale to je vše.Já zas víc dbám na vzhled a pokud je něco trochu o víc pracnější,tak to holt oželim. Okna jaké máme doma jsou dělané ještě starym dobrym truhlářem. Viděla sem tzv "moderní"špaleťáky vypadaly moc hezky,těsněj výborně a dávaj se mezi ně i izolační dvojskla,takže vám žádná moucha mezi ne neproleze 😉 .

klara.k
26. říj 2009

Já jsem právě taky pro dřevěný, mě je ten plast tak nějak nepříjemný, ale nevím. Právě jak ta údržba, ještě kdyby to bylo jen to natření tak fajn, ale nějaké přebrušování atd. už je dost. Na jednu stranu baráku nám bude svítit slunkov skoro celý den, pak taky jak je to se sluníčkem. Máme na příštích deset let tolik práce na baráku a zahrada atd., že se bojím aby toho nebylo moc a na něco nezapomněli a tím si to nezkazili. Taky bude rozhodující cena.

Manžel volal, že byl na těch plasťácích a fakt tomu nerozumím, že to má nějaký komory, např. 4,5 nebo 6, tak se vyptával jaký to má význam a řekli mu že žádný, stejně to izoluje, všechno jen cena je odlišná, samozřejmě vyšší. Ale proč? 😲

já už o měsící přemýšlela i v sobotu, kdy to bylo přesně před 4 týdny, dnes je to přesně před měsícem 😝

klara.k
26. říj 2009

myslím výročí svatby 😀

petrajda
26. říj 2009

6 komorový líp těsněj,ale taky záleží i na způsobu otvírání oken,to se takyu jednotlivých výrobců liší.Tohle vim,protože loni,když jsme ještě bydleli v podnájmu v paneláku tak nám je tam měnily za plastový.Měly by ta okna mít aspoň třífázový otvírání a určitě tu-nevym jak se to zprávně jmenuje-tu minivětrací schomnost. To je že okna otevřeš jen na takovou skulinku. A jsme u té logiky těsnění oken. Každej výrobce ti ručí za to jak jeho okna perfektně těsní.Že nebudeš mít žádné úniky.No a když ti je namontujou,tak by ti měli vysvětlit jak taková okna používat. Prostě ti doporučí,že větrat stejně budeš muset-právě tou minivětračkou.Jinak ti garantuju,z vlastní zkušenosti,že plísní se nezbavíš.Když nevětráš a přesto se ti plíseň se ti netvoří,stoprocentně okna někde netěsní 🙂 .To jsou prostě zkušenosti lidí co plastová okna maj. Samozřejmě že se mnohem líp udržujou,to je pravda.Ale já to berzu zase z toho pohledu,třeba švagrová má eurookna a docela to jde.
A upřímě..plastová okna se u nác dávají pár let zpátky a taky nikdo neví co to za třeba dvacet let udělá s jejich povrchem.

No jo dneska áme datumové výročí svatby 🙂

jana1k
26. říj 2009

zelvinka: děkuju 🙂

petrajda: jo,to máš pravdu,že plastové jsou tady jen "pár" let,a nikdo neví co udělají za 20 let,o tom jsme se s manželem taky bavili. Ale já to beru fakt s praktického hlediska,perfektně se udržujou. Ale je fakt,že na bílých jde vidět postupem času taková "zašlost" , ale my šli do zlatého dubu (ted bych řekla nejoblíbenější odstín), a fakt se mi líbí,kámošky mají taky takové na baráku (už pár let) a pořád to vypadá dobře.

Klara: no máme hrubou stavbu + zatřešenou,kritina příjde příští týden (černý bramak), o víkendu se dělal komín,dneska má manžel volno,tak je na baráku a dodělává příčky uvnitř. Takže už máme pěkně zobrazené pokoje jak budou.(malý už lítá do svého pokoje a křičí "hají" "hají" 😀). Takže po střeše a oknech (které budou asi do 14 dnů), se naběhne na elektriku + vodaři + topenáři....No je toho ještě hafo. Ale už to je super,když si vzpomenu jak jsme na jaře válčili se základ.deskou 😝 ,chvála bohu,že už jsme tam kde jsme. 😉

edvi: drž se....vím,musíš ted čekat,ale hlavně věř,že to dobře dopadne.... 😵

sidi.m
26. říj 2009

klara:Jo jo ty 6-ti komorový líp těsní a větrat člověk musí stejně.Jestli na to g´hodně nespěcháte,tak se vyplatí počkatdo zimy a t´řeba vekra mívá až 40 procent slevy a to už se vyplatí.Těch odstínů je mraky a kolikrát se ani nepozná,že to není dřevo,ale to už je na vás.

edvi:Takymoc držím palečky,to čekání je snad nejhorší ale stojí to určitě za to

jana:A kdy vidíte nastěhování?

jana1k
26. říj 2009

sidi: No snad !! na Jaře..... 🙂 První verze byli letošní vánoce,ale staveb.povolení se zdrželo a přišlo až v lednu,a tím pádem se do konce března čekalo až se oteplí až se může začít,no a tím že to děláme sami (vesměs manžel sám),tak bohužel jen o víkndech,a to se zpomalí,ale i tak je moooc šikovný 😉 ,takže snad to jaro klapne....

petrajda
26. říj 2009

jana - jojo,při koukání vida sem bulela.Přišlo mi to líto.ten den hrozně rychle utekl...stráááášně rychle. Jo a ten zlatej dub mám na té výloze ☹,barva pěkná,ale stejně pořád lituju.Ale říkám si mám to v práci,doma ne.To bych asi brečela. Ale jde i o zvyk.
jinak jak si pročítám to vaše stavební úsilí,tak úplně prožívám to svatbu co měli a vlastně ještě maj švagrová s manželem.Taky se mordovali,ale už bydlej

katcha.
26. říj 2009

Koukám, jak jsme od svatby rychle přešli ke stavbě. I ta písmenka se nám tu občas pomíchají 😉 . Teď jsem ze zvědavosti vlezla na tu Modrou střechu a taky mi učarovala. To zas bude šmejdění. Je tam taky bazárek a různé tipy a diskuze a cajky... To budu na netu fakt závislá 😒

janicka006
26. říj 2009

Nazdárek děvčátka,

teda díky Sidi jsem se o vás dozvěděla!!!To jsem ráda..a ani jste toho moc nenapovídaly..budu schopná to i dočíst.....
Jakpak se máte...přesun na koníka něco znamená..chichi 😉 😉 ??
Tak copak je nového??Kolik z vás je již snažilek a kolik se na to zatím jen připravuje???
My máme dneska měsíc od svatby...mě to teda nějak nepřijde....ale Pepča mi řekl,že to strašně uteklo.

janicka006
26. říj 2009

Zelvi ne každý doktor Ti napíše neomezené vycházky,ale mě je mudra už taky nabízela..(myslím,že je to jen o tom,zda bude mít dobrou vůli nebo ne)...jenomže já do práce chodit chci.Protože já to mám takové napůl proti Aci....já chci i dítě i práci....nedokážu si momentálně představit,že celou "svou" agendu předám někomu jinému a už se sem nevrátím...takže si práci snažím maximálně užívat...

Edvi tfuj tfuj tfuj..moc držím pěsti!!!!

A vy na nás taky prosím myslete..ve středu jsem byla dát krev a čekáme na výsledky triple testů...bojím se jako pes!!!Sestřička mi řekla,že si pro výsledky volat nemám..výsledky budou teď po svátku ve čt nebo pá.Pokud budou v pořádku,tak sestra volat nebude,a pokud se tam vyskytne nějaký problém,tak mi zavolá.....Tak se budu modlit,aby nezavolala...teda nevím,zda to vydržím jí nezavolat sama....

acimedaca
26. říj 2009

janicka: ahooooooj 🙂 my jsme se přesunuly, prý na svatbách nemáme už co dělat říkaly holky 🙂 že už to máme za sebou a je potřeba se posunout dál....ale jinak co si myslím, tak se poměr těhotné:snažilky:nic moc nezměnil
🙂

jizi
autor
26. říj 2009

Ahoj kočky - a ahoj Jani 🙂 To je dobře, žes nás našla 😀 A koukám, že už jsi docela pokročila - 17 tt je už krásný číslo - jak se cítíš, všechno ok? Na testy budeme poctivě držet palčáky, uvidíš, že to dopadne na jedničku s hvězdičkou!

Edvi: Držím palce a myslím na tebe! 😉

Aci: Ale no tak - ruku na srdce, tebe bavilo očumovat cizí oznámení, kytky a po stopadesátý první rozkliknout to samý postopadesátý první aktualizovaný album, kde uživatelka jednu fotku smazala a vzápětí znovu přidala jenom proto, aby byla na první stránce? 😎

petrajda
26. říj 2009

no jizi a jak daleko jste se s manžílkem dostali vy co se dětiček,nebo díťátka-raděj ti vícerčátka-přát nebudu,týče?? Už máte jasno a nebo ještě pořád nechce??Nebo neví??

Jinak já se hlísim mezi snažilky,ale nějak mi mé podvědomí říká,že asi budu mezi snažilkami dlouho.Mam trochu strah,že se třeba nezadaří a budem muset absolvovat to samé co edvi a klára.Strašně moc těm holkám držím palce!!

krtek.93
26. říj 2009

Čauky! Tak se musim pochlubit - dneska mi volali, že jsem ve druhým kole toho přijímacího řízení 🙂 Akorát nevim, abych tu teď neměla radost zbytečně - bude nás tam tušim pět, tak ta šance je pořád jenom 20%. A bude mě o to víc mrzet, když to nevyjde. myslim, že jsem je "zaujala" tim, že nechci moc velkej plat 😀 No jo, já jsem skromný děvče a hodlám se toho zatim držet 😀 Vážně, plat ať mám klidně menší, ale ty nervy teď bych hned vyměnila za blbě placenou "jistotu" 😒

zelvinka
26. říj 2009

ahoj holky, javascript:addEmoticon('😀','vBody')
držím pěstičky Krtečku
Jinak jsem si dneska založila albíčko s první fotečkou našeho mimáčka, jinak jsme si už byli vyzvedávat svatební video a je to fakt super,...a tak nějak jak před rokem 😀

jizi
autor
26. říj 2009

Jé, Petrajda má novou fotku 😀 ... U nás se zatím mluví o snažení od května, tak uvidíme. Teď máme spíš doma trochu spor o Pharmatex a konec s HAK - chtěla bych přestat žrát prášky - futruju do sebe hormony už deset let v kuse a nějak mě to už opravdu nebaví a mužovi zase děsně vadí představa spermicidu, tak nevím 😒 ...

Krtek: No super - kdy je to druhý kolo?

Zelvi: Ještě by to chtělo změnit si v nastavení TP, ať víme, jak daleko už jsi - miminko už není žádnej flek - to už byste taky pomalu měli vědět, jestli to bude holka nebo kluk, ne? Nebo to bude překvápko?

petrajda
26. říj 2009

krtku -- ahoooj,tak to už je taky menší obrat k lepšímu co?Bude vše dobré.Kdy je druhé kolo??

Zelvi - ten mimísek je legrační,je to nádhera vidět ho takhle.takovej malej zázrak 🙂

krtek.93
26. říj 2009

zelvi: Dík 😉 Hi hi, jak si tam malej/malá pěkně hajá 🙂

Já jsem nějak odložila na neurčito ten tisk fotek a výrobu alba. Nějak mě to najednou přestalo brát 😕 Asi si potřebuju odpočinout, ještě teď občas ukazuju fotky lidem, který je neviděli, a na ty komplimenty už dělám jenom "hm, hm..." 😅 Nějak mi to přijde, že to bylo moc hezký, ale už je to za náma, tak jdem dál. V životě bych neřekla, že zrovna já to budu mít vlastně už po měsíci takhle! Ale asi je to i tou situací a počasim a všim. Dneska jsem měla celej úplně den bezdůvodně takovej vztek! Takovou tu náladu, na kterou moje máma řiká "kousni se do zadku" 😀

jizi
autor
26. říj 2009

Tak to bylo asi něco ve vzduchu, protože já taky dneska vstala zadkem napřed ... 😖 Ale alba mám ze svatby de facto hotový - teď jsem jenom jedním vrzem doobjednala pár fotek spolu s těma z dovolený, zbývá mi ještě alba popsat, ale to už se nepo**e ... 😉

krtek.93
26. říj 2009

Druhý kolo je v pátek. zase i budu muset udělat volno z práce - doufám, že to zase půjde 😖

petrajda: Ahoj! jsem chvíli přemejšlela, co to tu máme za "novou paní" 😀 Hezká fotka 😉 Já si tam brzy dám asi nějakou neutrálnější, abych tady mezi maminama nestrašila ve svatebním 😀

jizi: Přesně můj stav teď - prášků mám plný zuby (po 5 letech - vadí mi už i ta představa, že teď jsem vlastně neplodná. A když tu čtu, jak maj holky problémy otěhotnět, tak mi HA přijde vyloženě jak rouhání 😒 nehledě na to, jakej dopad to má pravděpodobně na jistý aspekty našeho "rodinného" života doma 😠 ), ale plánovaně se teď hned snažit nechci, spíš jak jsem psala - občas to tak trošku pokoušet 😉 Protože jako zase ne že bysme to mimčo teď mít nemohli. A proč mužovi vadí představa spermicidu - to mu je jich líto nebo co? 😀 Já Pharmatex hodlám zkusit, ale mně zase vadí ten zásah do přirozenýho běhu věcí, jestli chápeš 😀 I když, to je vlastně jakákoliv nehormonální ochrana, že jo...

jizi
autor
26. říj 2009

Krtek: Vadí mu to z přesně těch samých důvodů, jak asi tobě - prostě mu přijde, že to zdevastuje veškerou spontaneitu... ale bóže, copak je nám šestnáct a muchlujeme se někde za stromem? Tak holt nechce plodit potomky, tak se pro to musí něco udělat... 🙂

krtek.93
26. říj 2009

jizi: jo jo, to si taky řikám. Známe se pět let, to už je dost dlouho na to, aby nám nemuselo bejt v těhle chvílích nějak trapně něbo tak. Ale aspoň v mým případě se to líp řekne než vykoná 😅 A co si budem povídat - "díky" HA (nejspíš) se u nás o nějaký spontaneitě stejně většinou moc mluvit nedá. Právě doufám, že to by se po vysazení mohlo zlepšit 😉

jizi
autor
26. říj 2009

Krtí, tak to slyším od všech, že jim po HAK klesl apetit skoro na nulu, ne-li pod ní a že se to po vysazení zlepšilo o 100%. Já problém s chutí nemám - u nás doma jsem ten větší loudil já, spíš mě láká představa, že bych se mohla zbavit těch věčných bolestí hlavy a migrén...

krtek.93
26. říj 2009

jizi: tak to je tak dobrej "vedlejší efekt" 😒 Já měla už asi před rokem (nebo před dvěma?) nějaký nepříjemný problémy, něco v prsou, docela i bolestivý a tak - fakt jsem se bála - a bylo to jasně hormonální, tak mi dr změnil prášky a ejhle - najednou byla pryč i alergie na kovy, která se předtim nějak záhadně objevila (dva roky jsem nemohla nosit náušnice 😠 ) Akorát teď mám pocit, že mi to začíná nějak zase vadit, nějak se prostě necejtim. A ten apetit může bejt samozřejmě způsobenej stresem a stereotypem a bůhvíčim, ale tak proč se nezbavit jednoho možnýho pachatele, že jo 😉

krtek.93
26. říj 2009

jizi: Jo, teď se na beremku v diskusi Pharmatex probírá ta cena - tak nás opravdu jedna "akce" momentálně vyjde s HA dost draho 😅 😠

zelvinka
26. říj 2009

tak holky to jsem ani netušila že se dá něco doplnit v nastavení takže jsem to hned napravila. 😀
Jinak už samozřejmě víme co to bude, ale necháváme si to před všemi jako překvapení,.....musím říct že ultrazvuk byl jedinečnej,..slyšeli jsme srdíčko,...vidělí všechny prstíky jak si miminko pořád jakoby prohlíželo prstíky(samozřejmě že víme že ještě nevidí) a otáčelo hlavičkou,..dokonce už cítím i pohyby. A ten nosánek a pusinka na tom úplně ulítávám 😵
Jinak holky jak jste tady probírali prášky,...tak moje zkušenost,..brala jsem je od patnácti let bez přestání, po 12letech jsem rok v tahu špinila, protože už mi nestačila hladina hormonů,..takže mi střídali jedny za druhými,...a pak nakonec odhalil doktor že mám v háji i z těch prášků štítnou žlázu, protože tělo nebylo zvyklé úplně fungovat tak jak má. A to mě doktor říkal že je to v pohodě, že je jím v tahu tak dlouho a je fakt že dvanáct let jsem neměla jeden jedinej problém. Takže jsem ráda že se nám zadařilo bez nějakýho velkýho snažení.

krtek.93
26. říj 2009

zelvi: Tý jo, tak to máš docela kliku. no, jak vidno, úplně neškodný to asi nebude co? jak se nám pořád snažej namluvit. Pohodlný, to jo. Ale asi tak trošku něco za něco 😒

petrajda
26. říj 2009

zelvi - jejda zelvi,štítná žláza. a co s tím to těhotenství dělá?Kontrolujou tě nějak víc? Ptám se jen,že švagrová má po porodu štítnou žlízu tak nějak jinak fungující spíš nefungující a musí teď brát doživotně nějaké léky.

no holky,tu fotku jsem změnila,ale asi jen dočasně.Přece jen na koníkovi se to asi zas tak moc nehodí,tak sem zvědavá jak mi bude trvat dlouho než si dám jinou 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru