Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

zelvinka
14. led 2010

Ahoj holky, byli jsme na nákupech tak jsem tu tabulku malinko doupravila podle připomínek 😉 😀

petrajda
15. led 2010

ahoj holky 🙂 ,jak je po ránu? Za plať bůch,že už je pátek. Ten já včera měla celej den 😠 .Pořád jsem byla tak nějak napřed-no lepší než pozadu..
Čeká nás snad hezký víkend,cejtím se sice jak zmlácená,ale snad to rozhejbu..

petrakellerova
15. led 2010

ahojky, za pátek jsem také moc ráda. Ráno zvonil budík a já jsem si tak říkala, vždyt je sobota 😀 No neprošlo mi to.

lowe
15. led 2010

Ahoj holky, náhodou jsem otevřele diskuzi září 2009 a tam odkaz sem tak sem tu 😝
a jak se všechny máte, některé si mě snad budete pamatovat 😉

petrakellerova
15. led 2010

Ahojky lowe, koukala jsem ti do albíčka a prozradila bys mi jak to že máš text takhle hezky pod sebou.??? Já na prostě nemůžu přijít

petrajda
15. led 2010

ahoj snažilko lowe 🙂 ,samo,že si tě pamatuju,byla jsi taková má inspirace,co se svatebních příprav týkalo 😉 .A také jsem si na tebe vzpoměla i po svatbě. Přišla nám gratulace od někoho z Manětína,a ještě jsme nezjistili kdo ti lidé jsou. Ani jedna rodina tam příbuzné nebo známé nemá.Malá záhada.
A jak dlouho se snažíte???

petrajda
15. led 2010

lowe - jojo,koukla jsem se ti do alba. Takže jste taky začali ještě před svatbou. My také,ale zatím neúspěšně... a co ta naděje??

zelvinka
15. led 2010

Ahoj lowe - to víš že jsme na tebe nezapoměli a je super, že jsi nás dohledala. Držíme pěstičky ať brzo místo snažení je to těšení se na mimáčka 😉 😅

lowe
15. led 2010

petrakellerova: napíšu ti to do IP ju

jo holky, já jsem to říkala, hned, že se pak přesuneme sem 😉
petrajda: tak já to nebyla, a víš jméno těch lidí?
jo snažíme už nějaký měsíc, tak naděje je pořád, ale manžel pořád říká, že se na to hodně upínám, a má asi pravdu
holky, kolik let jsme dělaly všemožné proto, abychom nebyli těhotní a teď?
no včera mi řekl, že si myslí, že do března budeme těhotní, no tak to jsou dva pokusy, tak nevím, ale kéž by

zelvi: ty už si se vdávala těhotná? něco mi uniklo 😠

petrajda
15. led 2010

lowe 😀 ,ano vím. Vzpomněla jsem si na tebe v souvislosti s tím Manětínem.Jmenujou se Budilovi 🙂.
Jinak chtít dítě a nemyslet na to je naprosto nereálné. Rady mohou znít opačně,ale v reálu jde všechno jinak.Jediné plus které tomu přičítám je to,že jsem si aspoň uvědomila a zjistila jak to v těle funguje a trochu poznala i sama sebe. Možná to zní hloupě 😝

lowe
15. led 2010

petrajda: no taky ty neznám, Budilovi, fakt ne, Burdovi jo
jo taky jsem po letech začala poznávat své tělo,a zjištovat, že to zase tak jednoduché není počít 😲

petrakellerova
15. led 2010

A hlavně na to nemyslet 😀
Tak my jsme měli na půl chráněnej a na půl nechráněnej sex a já se pozoruju jak blázen a když mě někde píchne tak si říkám, no to už jsem určitě těhotná. 🙂 Normálně mi z toho hrabe 😀

acimedaca
15. led 2010

lowe: vítej 🙂
je jasný, že na snažení musíš pořáda myslet....ale chce to třeba vyjet na dovolenou, kde není stres a pak to prý většinou jde lépe 🙂

krtek.93
15. led 2010

Ahoj holky!

Nějak se mi nechce dočítat, ale postřehla jsem dvě aspoň věci - tabulku a lowe 😀

lowe: To je fajn, že jsi nás našla, zrovna jsem si řikala, že nás tu zbylo nějak míň. A taky snažilka jo? Tak to držim palečky 😉

K tabulce: No jo, a co s náma nesnažilkama? Zatim 😅 Kolik nás vlastně je? Já mám neblahý tušení, že jenom já a aci. A vlastně jani, ale ta už jedno má.

Já už zase řešim v duchu bydlení. Konečně dorazila výplata a odstupný a když to tak spočítám dohromady - všechny moje a manželovo spoření a účty - tak máme docela dost peněz. pro mě kdysi přímo astronomická částka 😀 Jenže na bydlení to ani náhodou nestačí, ani na půlku, možná tak na třetinu, čtvrtinu 😒 Tak jsem ze zvědavosti jukla na hypotéky a teď mi u spořky vyšlo, že dvě mega při splácení na 30 let dělaj něco přes desítku měsíčně. Tak kurňa, to bysme snad utáhnout mohli... Totiž pořád tady v tom spropadeným bytě sonduju, jestli by se sem ta potýlka a věci pro mimčo vešly, nebo ne 😅 Plus jsem včera brouzdala ve fotkách na modrý střeše a to jsou muka - vědět, že takhle bych to chtěla a že bych třeba byla i schopná to zařídit a ty peníze by na to stačily, jenže sem to prostě nemá cenu 😒 Hrůza, muset v sobě tyhle věci potlačovat a bydlet takhle provizorně 🙄 Teď zrovna mám dilema, jestli dotlačit muže v létě k vymalování, nebo se na to vykašlat a ty penízky šetřit. Jestli to tu jako aspoň trochu vylepšit a bejt tu třeba ještě pět let, nebo to nechat bejt a snažit se o jinej byt co nejdřív. Navíc ten pitomej krcálek mi nějak přirost k srdci, už teď vim, že se mi jednou někde v krásným světlým velkým bytě bude snad steskat nebo co 😅

petrakellerova
15. led 2010

krtku my máme trochu podobný problém. Bydlíme u našich, máme teda svoje patro. Ze začátku jsme rekonstruovali jak blázni. Ale ted jsme se rozhodli že jednou půjdeme bydlet jinam. Manžel dostal barák od dědy. Jenže ted tam jít nechcem, protože tam nechceme dělat babičce a dědovi nepořádek s novou rekonstrukci a začít jim to tam bourat před očima.
A tak jsme si řekli že až jednou nebudou tak půjdeme tam. Zdí to teda strašně hnusně ale je to život. Dědovi je 90 a babičce 86.
Jenže já bych chtěla spoustu věcí ted do baráčku jenže nevíme jestli to má cenu nebo ne. Takže je to strašný rozhodování 😒

lowe
15. led 2010

ještě jednou děkuji za přivítání 😉

jakou tabulku máte na mysl?

fire85
15. led 2010

ahoj holky,tak se k vám zase po delší odmlce přidám

krtku já můžu bejt další nesnažilka,jak si tu psala-ty,já a aci 🙂 tak sem ráda že nejsem sama

petra-máme to stejně jako vy,taky budem bydlet u rodičů,přítelových.pořád z toho nemám až tak dobrý pocit,snažím se na to těšit,i se těším ale přece jen se říká že to nedělá dobrotu...i když budeme mít vše svoje,patro,vchod atd.a taky nemáme možnost jako vy někam někdy odejít.i když přítelovi rodiče taky jednou nebudou,no je to hnusný takhle mluvit ale je to život,takže nám barák zůstane celej...a jak vy vycházíte s rodiči???jen by mě to zajímalo, sem zvědavá až moc 🙂

krtek.93
15. led 2010

petra: Viď? Já bych třeba určitě počkala s nábytkem (jako skříně, máme dost starou obývákovou stěnu, ale co když jednou pořídíme vestavěný skříně?) a s nějakým dražším kobercem, protože to je prostě na míru. Jinak věci, který jsou přenosný, si klidně dopřávám. Jenže teď je tu to dilema malování. je to tu děsný, všude to praská, v obýváku máme obrovskej flek od vytopení sousedama. Jenže... to by se muselo skoro určitě škrábat, udělat zároveň i tapety a to už prostě něco stojí (máme vysoký stropy). Navíc ten flek pořád vlhne, ten by tam byl nejspíš za pár dnů zpátky. Na druhou stranu mám v šupleti už snad šest vyšitejch obrázků, který se mi ani nechce rámovat, protože věšet je na ty příšerný tapety s růžema fakt nemá cenu. A teď babo raď 😒

Pro mě coby "esteticky smýšlejícího" člověka je to fakt děs, podřizovat se takovýmu provizoriu. Jako většinu času jsem s tim smířená, jenže pak vidim třeba hezký fotky nebo jsem u někoho na návštěvě, kdo to má doma fakt pěkný... A já bych to moc chtěla taky a vim, že by mě bavilo se takhle realizovat a že bych to fakt uměla udělat hezký. Ani návštěvy si sem nezvu, jedna kámoška zdědila byt po babičce a už ho má krásnej a moderní a paradoxně vždycky obdivovala můj vyťunťanej pokoj u našich, tak prostě nechci, aby se tu zhrozila, jak jsem rezignovala. Vlastně sem coděj jenom naši a tchánovci. Před ostatníma je mi trošku trapně, i když já si na to zvykla, pro ostatní by to moh bejt trochu šok. Ne že bysme to tu neměli útulný, to v rámci možností jo, ale už to, že nemáme normální zděnou koupelnu a záchod, ale vlastně takovej umakartovej budníček postavenej naproti kuchyňský lince... Na to jsem si sama zvykala dost dlouho 😒

Pardon za tu litanii, ale už to muselo prostě ven. Jak jsem teď moc často sama doma, tak to na člověka tak nějak vleze 😅

krtek.93
15. led 2010

lowe: Mrkni k zelvince do alba, má tam takovej návrh tabulky, jak se která (ne)snažíme o mimčo a jak se to daří a tak 😉

krtek.93
15. led 2010

fire: Mně zase naši tak nějak navrhovali, že jednou by jim stačil menší byt, tak že bysme jim vlastně zafinancovali nějakou dvougarsonku třeba a šli do jejich 3+1. když to je zase takový divný - já v tom bytě vyrůstala, mám ho spojenej s rodičema, asi bych tam nechtěla nic měnit a tak. Navíc se na něm můj táta dost nadřel... No, stejně jednou bude vlastně náš, když už se takhle lehce morbidně bavíme. Naši i tchánovci maj byty v OV a my jsme oba jedináčci, takže kdybysme si pořídili taky něco vlastního, tak jednou budeme mít byty tři, to je fakt dobrá sranda 😅 Aspoň nás teda může hřát, že naše děti jednou tohle nebudou muset řešit. jenom nesmíme mít víc než dvě a nesmí přijít znárodnění 😀

fire85
15. led 2010

krtek
-my jsme zatím v podnájmu,nevypadá to tu tak hrozně, máme novou kuchyn i koupelnu ale určo se nestydím když sem někdo přijde.každýmu kdo by se divně díval,bych asi vysvětlila že nebudeme cpát peníze do něčeho co není moje.ale zase pokud víte že tam budete trávit ještě pár let,tak je to na zamyšlenou....těžko říct

fire85
15. led 2010

to je pravda s těma dětma,není nad to když je takhle člověk zaopatří,vždyt kdo dneska má vlastní byt.bez hypotéky,málokdo-teda já třeba jo, jednou jenže to bude až můj děda nebude,což je taky hrozný

petrajda
15. led 2010

krtku - a bydlíte ve svém nebo pronajatém bytě? Určitě jsi to tu už psala,ale asi mi to ušlo. Každopádně malování bych se nezříkala,jo je to práce,ale náklady zas tak velké nejsou. než si něco pořídíte bude chvíli trvat a celou dobu se vztekat v něčem kde ti fleky a spáry lezou ze zdi bych ani já nechtěla.Aspoň budeš mít chvíli lepší pocit.

fire - no bydlet s rodičema není vždyky výhra,ale máte své patro,vlastní vchod a na druhou stranu až budete mít děti můžeš je kam dát třeba pohlídat. Záleží i jak s rodičema vycházíte. Znám páry kde to funguje. Když budete jinde ,tak vás třeba místo rodičů budou rozčilovat sousedi-to je život.

fire85
15. led 2010

petrajda-trochu jsi mě uklidnila,tohle jsem chtěla slyšet 🙂 ano všechno vlastní,s rodiči se vlastně vůbec nemusím vidět,pokud nebudu chtít,a vztahy máme zatím dobré.s těma dětma je to pravda, bud.tchýně už se těší na hlídání,tak v tomhle vidím trochu plus.

krtku-a že maj na m. střeše krásný věci co? 🙂 já právě vybírám linku a kuchyn do baráčku

krtek.93
15. led 2010

petrjda: Kdyby ve svým, to by nám bylo hej 😉 Do svýho bych se pustila hned, to se ti vlastně vrátí, i kdybys to pak prodávala. jenže tenhle má majitelku. Takže ani kdybysme chtěli, tak nějaká rozsáhlejší rekonstrukce nepřipadá v úvahu - podlahy, okna a tak. Přece to nebudem dělat v cizím bytě 🙄 Rozlejzaj se tu prkna v podlaze z vlhka, který jde z tý provizorní koupelny... Ach jo. Platíme teda luxusně nízkej nájem, tak vlastně můžem docela šetřit, ale chtělo by to větší platy, aby to šlo rychlejc. Navíc já třeba nejsem ten typ, kterej si odpustí dovoldenou s vidinou toho, že šetří na byt. I když letos o tom skoro uvažuju - že bysme místo dovči dali to malování. Jak časově, tak finančně. Na druhou stranu - co když je to naše poslední dovolená ve dvou, že jo? 😉 Človek nikdy neví a moc dlouho s těma dětma čekat nehodlám. Ty brďo, já snad měla bejt Váha a ne Ryba 😅

lowe
15. led 2010

tedy holky, vy jste fakt ukecané, ještě že net nemáme doma, to bych tu pořád seděla a nevěděla co číst dřív
ale utíká čas v práci
😝

krtek:děkuji jukla jsem, taky bych tam chtěla být ale mezi snažilkama

petrajda
15. led 2010

jinak co se bydlení týče,nedávno něco podobného řešili i známí. Nevím jak moc je to příklad řady z vás,ale oni mají vlastní byt-relativně prostorný a jen při troše umu a šikovnosti si ho mouhou dát do kupy.Řešili ,že chtěj stavět a řešili kde vzít hypotéku. Můj názor na to byl,že je škoda se zadlužit na koupi pozemku a následně stavbu domu,když už něco vlastního maj. Samo i rekonstrukce něco stojí,ale nikdy to nevyleze do astronomické víše jako stavba baráku. I když i takoví experti jsou 🙂

fire85
15. led 2010

já sem taky ryba 🙂

lowe
15. led 2010

petrajda: tak my máme taky svůj byt 3+1 a ještě 6 let ho budeme splácet, ale pak chceme taky jít do baráčku, pozemek máme dost velký a byt pak prodáme a něco si půjčíme a bude to, jsme oba barákoví, panelák pro nás není, ale neměli jsme jinou volbu 😉

fire85
15. led 2010

petrajda-záleží jak kdo někdo chce barák,ti tvý známí by ten byt mohli prodat a za to postavit ne? kdyby teda v tom mezičase měli kde bydlet a něco teda ještě půjčit

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru