Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

petrajda
11. lis 2009

jani čka - já bych asi na místě sestřičku profackovala,ale to bych asi bohužel potvrdila její slova aspoň teda v očích přihlížejících. Jedním slovem k...a!
Jinak maminky co nakupují jen všechno značkové je asi víc než dost.Já to ale taky nechápu. Švagrová má jedno dítě? Známí mi občas posílají fotečky svých ratolestí a je to strašně znát ten rozdíl. Na některejch snímcích jsou dětičky jak ze žurnálu, na některejch uplácané na pískovišti za to ohromě přirozené. Hádej které snímky jsou lepší. Já tím nechci zas nikoho kritizovat. Prostě si taky myslím,že až jednou budu mít dítko budu něco mít třeba k panu doktorovi-jako lepšího,a něco "nadoma". Kterejch věcí bude víc? Bé je správně.Ale "všechno "next" fakt nebude. Určitě né nové 🙂

katcha - tak přeji hodně trpělivosti při tom řidičáku a na zubařskym křesle

acimedaca
11. lis 2009

janicka: no to je pěkná kr..va ta sestříčka....to fakt nechápu. Někdy lidi umí být vážně netaktní a nepříjemný, já taky nidky nevím, jak zareagovat. Jednou se mi stalo v práci, že jsme něco řešili ve čtyřech lidech - já a 3 manažeři (všichni si tu tykáme, i se šéfama a manažerama a máme docela přátelské vztahy, není to jen tak naoko) a já jsem mluvila hodně plamenně a víc nahlas,než je obvyklé, byl to trochu konflikt mezi názorama a jeden manažer na mě najedniouz ničeho nic začal řvát, at se uklidním a nehysterčím, že si mám uvědomit s kým mluvím a tak...no já byla jak když mi dá facku, vůbec sjem nevěděal, co dělat, styděla sjem se jako blázen a vlastně jsem neměla za co - přitom jsem vůbec nemluvila k němu. Je pravda, že asi za týden, co jsme byli v hospodě se mi omluvil,ale byl to fakt trapas....

taky znám takové maminky, které nakupují jen v Nextu, mě to přijde úplně zbytečné, jako nějaká kompenzace ega či co...dítě přece není opička, aby se předvádělo v co nejlepších hadřících. Jednou jsem o vánočních výprodejích zažila na Chodově rvačku v Nextu, maminky s kočárkama tam čeklay až se otevře - nějakého toho 27.12. kdy začínají ty slevy a rvaly se tam o to jako blázen....

acimedaca
11. lis 2009

petrajda: moje řeč, myslím,že daleko víc bude oblečení "neslušné" na hraní a na běhání venku. Taky nechápu maminky, které neustále vyžadují,aby jejich dítě bylo čisté....když si venku hraje 🙂 máme známe, co se s nimi scházíme, je nás tak 20 vždycky na chlupě a k tomu kupa dětí, které si hrají spolu...jedna maminka má holčičku 4 roky, která se nesmí při hraní umazat....pořád jí převlékají, nesmí se ráchat ve vodě, když je převlečená tak nesmí na písek....to taky nechápu 😒

petrajda
11. lis 2009

Když se tak bavíme o těch dětech a jejich hraní vybavil se mi zážitek od manžela z práce. Jejich šéf jednen čas scháněl pro syna na pískoviště písek,ale musel to být ten bílý křemičitý aby syn nechodil domu jako čuňátko 🙂 . A ještě jeden z dávnější minulosti,jak mi moje mamka vyprávěla,že její děti byly takový "normální" ucapkaná z bláta a s odřenými koleny a má sestřenice tak ta prej skutečně v bílých šatičkách šla na písek a v bílých se vrátila 😅 .prostě i takové děti jsou...

petrajda
11. lis 2009

aci - s tím egem na tom něco je. Dovedu pochopit,že si maminky přejí jen to nejlepší pro své díťátka ale pro někeré je fakt,že věci co nosí na sobě sami i jejich dítě je u nich věcí nějaké prestyže. Vidím to u kamarádek,ale spíš třeba co vyprávěj jak jejich příbuzní a tak.Někdy je to jak na palici.Děti chovaj sice jak v bavlnce,ale pak jsou z nich rozcápaní pa.....ti a nedovolej jim ani aby si hráli s jinejma dětma.A co z nich pak může vyrůst,když taková mamina své dítě odmítne dát i do školky?Vždyť to dítě pak není vůbec samostané,není zvyklé na kolektiv,není zvyklé se o něco dělit a půjčovat.I když ta rodina na to má tak si myslím,že školkou by měla projít všechna dítka pokud jsou zdravé a nemají nějaká hendikep.
Kámoška mi vyprávěla jak její švagrová když přijdou s malou na návštěvu tak jdou jen k babičce a nikoliv k nim nahoru,prtoože tam je špína a je naprosto nemyslitelné aby si třeba malá půjčila hračky jejich dítěte.Holčičky jsou skoro stejně staré a vlastně se neznaj.

acimedaca
11. lis 2009

petrajda: no jo,asi si to šéf mohl dovolit 🙂

já chápu, že matky nechtějí,aby byly děti špinavé,ale tak čeho je moc....kor když jsem třeba někde na chatě s přáteli, ještě neřeknu, když jde třeba do města a tam na písek....navíc na tý chatě děti běhají spolu a hrajou si ve skupinkách, to bych chtěla vidět, jak to uhlídat...

jo tedka mě napadlo, jeden čas jsem četla docela diskuzi na téma "jména dětí" a vyskytovalo se tam dost holek které odmítaly jména zdrobňovat a měnit jinak od základního tvaru - jako že si maminka vybrala že se holčička bude jmenovat Kristýnka a od všech vyžaduje, aby jí tak říkali,nepužívali žádný jiný tvar (krista, kiki, kristýna), vlastně i na základě toho jednoho tvaru to jméno vybrala ..... i ve školce a u příbuzných to požaduje a tak....to mě přijde úplně stejně neovlivnitelné, jako s tím ušpiněním se 🙂

petrajda
11. lis 2009

aci- já někdy nechápu co se matkám dokáže vyrojit v hlavě 😖 . sem si vzpoměla..když se narodila u nás v rodině "Míša",její maminka jí z počátku,v postýlce taky pořád říkala Michaelo 🙂 pak jí to tedy přešlo.Michaele je teď už 14 a teď už je to "Mišáček" 😀

acimedaca
11. lis 2009

petrajda: no to je pěkná pakárna....já nevím, kam ten svět spěje....dřív to bylo všechno takový, jak to říct...jednodušší...tedka je všeho ohromný výběr a lidi se chovají módně a kdesi cosi... ☹
Maminky si sie přejí to nejlepší pro svoje děťátka, ale často mi to přijde, že to je spíš tak,že by si to představovaly pro sebe - to je jako moje mamka, nesluší jí vůbec hnědá barva ale přitom se jí moc líbí, tak mi k vánocům kupuje výhradně hnědá trička 🙂 myslí to sice dobře, ale je to jakoby "její preference " tý barvy, přenesená na mě

acimedaca
11. lis 2009

petrajda : jo,to je podle mě taky přesně "přenesená preference" (no to jsem tomu dala pěknej název), mamince se líbilo jméno Michaela a bylo...ale tak je dobrý, že časem z toho slevila, protože říkat dítěti celej život Michaelo, to mi přijde hrozně bezcitné, nemůžeš vyjádřit v tom jméně náladu - zlost, nebo pochvalu, je to protě pořád stejné 😒 Navíc, myslím,ž e přesvědčit cizí lidi (kamrády, učitelele...) aby dítěti říkali jen tím základním tvarem, to je nadlidský výkon, to by je musela pořád kontrolovat....snad jednou bduu rozumná a vyberu svýmu dítěti pěkný jméno, které se k němu bude hodit, i k příjemní, aby z toho nemělo nějaké trauma nebo tak...protže jsmenovat se třeba "Nora Zaječí" jak v té diskuzi o jménech bylo zmíněno, nebo Samuel Pečenka, tak to bych opravdu svýmu dítěti neudělala i kdybych měla ego až na půdu 🙂

petrajda
11. lis 2009

aci - máš pravdu,přešlo jí to,ale chvilku to trvalo. Byli jsme z toho docela nešťastný a jak píšeš,je to takové necitelné oslovení pořád dokola to samé a hlavně když malému miminku říkáš Michaelo, je divné. No kdyby chudák věděla jak jí tu pomlouvám 🙂 .

Jinak si taky myslím že je to tím že je věcí až přespříliš. Dřív nebylo nic a nebo jen málo,lidi si dělali víc věcí doma,ale zas ty ženský a někdy i chlapy uměli šít,plést a ruční práce vůbec. Já to vidím na sobě.I když mě ruční práce bavěj,tak třeba bych nebyla schopná si ušít ani zástěru. Nic mě totiž nenutí - tak abych nebyla kritická jen k těm ostatním 😨 .
Když přijdeš do obchodu všude jsou narvané regály ať je to spotřební zboží,drogerie a nebo jídlo.Vlezeš do Globusu a vidíš dálnici plnou jogurtů atd..Když sem se přestěhovala na malé město nejdřív jsem byla zblblá z Prahy ..proboha co tu budu kupovat,tady nic není - říkala sem a nadávala. A pak zjistíš že ty narvané regály a třicet druhů jogurtů,salámů atakdále prostě nepotřebuješ. Stejně si z toho obchodu odneseš dva tři kusy.

salomme
11. lis 2009

Ahoj holky, tak po delší době jsem se začetla a fakt mě debata pobavila 😀 Tak se taky přidám.

Ad povlečení - taky miluju různý povlečení, tcháni v jedné firmě na výrobu pracovali, tak jsem ho dostávali pravidelně darem k svátkům, narozeninám, vánocům...A je fakt super, německá značka, moc příjemný materiál - dělají na zimu teplejší bavlnu nebo co to je a i takový letní satén, má to v sobě nějakou úpravu proti roztočům a nemusí se ani žehlit, když se po vyprání dobře pověsí. Je to fussenegger.com. Koukala jsem ale, že ta současná kolekce vzhledově nic moc, mívávají i lepší, pravidelně to obměňují.
A nad ručníkama taky slintám. Nejraději mám takové ty hodně huňaté.
A pak v Ikei vždycky narazím na nějakou zbytečnost, co ale prostě musím mít 😅

Jak jste probíraly vaše excesy z mládí - tak já musím přiznat, že jsem asi byla hodně poslušná a nebo naši o mě neměli takový strach. Máti si pamatuju, že čekala snad jen jednou než se vrátím z nějakého plesu, musím ale podotknout, že oni mi nikdy nedávali nějaký časový limit, do kdy že musím být doma. Prostě řekli, ať se vrátím ve slušnou hodinu. A protože jsme chodili v partě holek, a některé z nich u nás po akcích pravidelně přespávaly, tak se asi nebáli, protože věděli, že je nás víc a nechodím sama po nocích po venku. A taky je asi rozdíl žít ve velkoměstě a nebo tady u nás v šestitisícovém městečku.

salomme
11. lis 2009

Co se týče těch jmen - já miluju patvařit jména - ale jen v tom dobrém. Takže asi nebudu ten typ, co trvá jen na jednom určitém tvaru. I když chápu, že určité podoby jména se prostě nelíbí nebo příčí, taky se mi jedna podoba mého jména nelíbí, ale řeknu to na rovinu - že mi můžou říkat dalšíma 4 způsobama, tak nech si vyberou některý z nich.

petrajda: ono se dnes kolikrát bohužel už ani nevyplatí si něco doma šít a plést. když si spočtu, co by ěm stála vlna na svetr a kolik času a v mém podání výsledek nejistý...a hezký světřík "no name" jde koupit v akci od 150Kč nahoru...to se mi fakt nevyplatí plést. A stejně je to tak se šitím - sestram, ač není švadlena, dokáže leccos sama ušít, ale když vidím ve výprodeji pěknou sukni za 200Kč i s podšívkou a zajímavě řešeným střihem, tak není o čem mluvit, za tu cenu mi to ségra neušije i kdyby se rozkrájela, protože jen ten materiál by vyšel přes dvě stovky a ještě by u toho ztrávila dva dny...

petrajda
11. lis 2009

salomme - jo to je přesně ono s těma cenama a domácíma výrobkama 😀

acimedaca
11. lis 2009

salome: no ty zbytečnosti z Ikea, to je taky moje 🙂

manžel má taková "špatné" jméno, co se nedá nijak zjemnit a změnit - má jen dvě varianty - tu normální - Luboš a tu hroznou - Lubošek 🙂 takže já mu říkám "kulíšku" a musím říct, že za těch 8 let co jsme spolu jsem na něj zavolala "Luboši " málokrát.

petrajda
11. lis 2009

a máte nějaká oblíbená jména,která by jste chtěli jednou dát třeba i svým potomkuům?? Třeba někdo s oblibou pojmenovává své děti po sobě,což mě přijde děsný!!! V životě bych to nechtěla.Stačí když se manžel jemnuje jako jeho otec..nikdy!!

acimedaca
11. lis 2009

petrajda: mě to taky přijde hrozné...máme v rodině část rodiny, kde sjou všechny holky Alenky a všichni kluci Láďové, to je pěkná pakárna, zavoláš a ozve se ti jich pět...u nás to nepřichází v úvahu - Luboš bych svýmu dítěti nikdy nedala a já jsem Eva, čož taky není nic moc jméno.....mě se líbí Jirka, ale to je tchán i můj táta, takže to ne...pak Tomáš, to je zase brácha , takže blbé....tak moji favoriti pro kluka jsou Jakub (to se nelíbí manželovi) a Matěj...a pro holku se mi líbí Jůlie a Johanka

petrajda
11. lis 2009

mě se taky líbí Jirka,ale to je můj manžel a tchán,takže bohužel nepřipadá v úvahu. Jinak holčičí se mi líbí Jana,budeš se divit,ale i Eva 😉 ,ale to bych nedala z toho důvodu,že má svátek na štedrej den a s klukovskejch tak to se přiznám nevim,dřív se mi líbil Petr,ale z nějakého neznámého důvodu sem si to jméno zprotivila.Takže v klučičích jménech plavu,ale dala bych určitě nějaké české. Máme i české příjmení,Kořínková,takže do toho nebudu komolit Edvarda a podobné vylomeniny v českých jménech 😉 Ale jméno Janička se mi moc líbí...

petrajda
11. lis 2009

a když sem u té Evy,tak naše sousedka má dceru Evu,která se narodila 24.12. Tak tomu říkám pomsta!!

acimedaca
11. lis 2009

petrajda: no právě proto bych to nikdy nedala, že mít svátek o vánocích není nic moc 🙂 no a k tomu ještě narozeniny, chudák dítě. My máme taky české příjmení,takže plánuju české jméno. Tedka strašně letí cizí jména, jako Maxim, Samuel,Ema, Ella, Nela...mě přijde, že se to k těm českým příjmením vůbec nehodí. Stačí se kouknout do té diskuze na beremku, tam je výčet, samá cizí jména..Neřeknu když to někdo vyvdá,ale hned od narození...my jsme měli třeba v práci učitelku na Aj (cizinku) a ta se jmenovala Angelique Plecháčová 😀 😀

petrajda
11. lis 2009

aci - hm...paní se asi sem provdala? Ale řeknu ti teda nic moc. To ta naše politička Kateřina Jaques -nevim jestli to píšu dobře 😅 ,už zní líp.Kateřina je takové světové universální jméno,ale vím ta paní to příjmení vyvdala..

salomme
11. lis 2009

Aci: I na Luboše by se toho dalo vymyslet spoustu, ale asi před cizíma lidma bys u tak moc neříkala. Můj je Michal - takže mám doma Myšáka, Mišela, Mišelina, Myšpulína, Majkla, Mikiho...Ale hlavně ne Michálek 😀 A jinak mě se ta méně obvyklá jména líbí, ovšem musí alespoň trochu jít k příjmení...

acimedaca
11. lis 2009

salome: no to by mě zajímalo, co bys vymyslela 🙂 já leda tak Lubo a to mi připomíná bubáka...Michla je super jméno na ruzné zdrobněliny - já jsem jezdila na tábor s klukem, co se tak jmenoval a s oblibou jsem mu říkal Míšo,tak jako "sladce" 🙂

janicka006
11. lis 2009

Ahoj kočulenky,
jsem tady jen na chvilinku....musím jít něco klohnit na zítra.
Vybrat to správné jméno je docela oříšek....u nás je z nějakého důvodu boj o jméno klučičí ale holčičí Pepča nechává zcela bez reakce...Máme dlouhé příjmení..Černohorský..takže bych si přála Honzíka..ale prostě přes to nejede vlak....no uvidíme časem..vždyť víte,jak pořád chtěl Pepíčka po sobě,ale už ho to taky pustilo...
Kvůli zdrobnělinám se mi líbí jméno Michaela...ale k tomu Černohorská..no nevím...než by se chudák podepsala tak už budou všichni na obědě 😀 😀 ...Takže Aneta-Áňa,Aninka...ale času je ještě habaděj,tak uvidíme....až budeme vědět za týden co to bude,tak pak se tomu asi budeme věnovat intenzivněji..
Jinak dneska jsme měli poradu,tak tam řešili i můj odchod na MD..holky musím se přiznat,že to nebylo ani trochu příjemné....Takové to,že s váma už nikdo nepočítá....

krtek.93
11. lis 2009

Ahoj!

jani: S tou sestřičkou - taky záleží, JAK to řekla. Ale obávám se, že s takovou tou milou starostlivostí v hlase to asi nebylo, že? Jeslti to tk kysele ucedila mezi zubama, tak bych taky měla chuť dát jí ránu 😉

Já to s tim dětským oblečením nějak nechápu. jako ty hadříky jsou krásný, to jo, ale myslim, že tak jeden dva "hezčí" kousky na návštěvy a k pani doktorce stačej 😉 JInak daleko víc to dítě užije nějaký tybtepláčky, trička... Já bych teda asi nechtěla nošený věci. resp. "jetý" (takový ty flekatý a fakt utahaný) - třeba budem mít dítě jenom jedno, tak bych si tohle nakupování a tak chtěla užít. Ale jinak taky klidně Tesko, hlavně aby to bylo příjemný, bavlněný, aby tomu dítěti v tom bylo dobře.

A ta izolace od ostatních dětí a "špíny" je taky pěkná blbost - to dítě prakticky nemá kde si posílit imunitní systém, pak nastoupí do školy a chytne kde co 😒

Já dneska viděla na jednom seznamu děti krásný jméno - Šimon Matoušek. Ale to nemyslim ironicky, fakt se mi to líbí 🙂 Mně se taky nelíběj některý zdrobněliny a zkomoleniny, ale tak našim asi taky nedocvaklo, že mi půlka škodolibejch spolužáků bude řikat "Bláno", že jo 😀 Jsem si vzpomněla, jak jsme původně našeho psa chtěli pojmenovat Bleška (byla z útulku a fakt byla totálně zablešená 😅 ). Jenže pak jsem se zamyslela, jak jí jako budeme kárat, když něco provede... Blecho jedna ošklivá? Tak je to nakonec Majda, ale mamče je to dodneška líto 😅 A totéž s druhou čubičkou, co máme teď doma s mužem - ta byla pracovně Čudla, že je malinká, ale ze stejnejch důvodů je to nakonec Ája. Tak máme Majdu a Áju. A někdy je to Mája a Ája a pro mýho dědu zase Majda a Aida (což mě sice čtve, ale člověk to fakt neovlivní). Teda pardon, že vy tu o dětech a já o psech, ale tak mě to napadlo no... 😀

krtek.93
11. lis 2009

Jo, jak jsme tuhle byly u asexuálních domácích oblečků - jsem si dneska koupila úžasnou věc. takovou "myšatou" noční košili s dlouhým rukávem a klokaní kapsou, světle modrou, s ledním medvědem na prsou. Navíc o číslo větší, neb menší neměli, takže v tom ještě krásně plandám 😀 Ještě k tomu měli bačkůrky s opravdovým plyšovým medvědem nahoře - no ještě že máme miniaturní předsíň a prdlýho psa, kterej by to byl schopnej považovat za svojí hračku, odolala jsem - zatim 😀

petrajda
11. lis 2009

krtek - Šimon Matoušek- to zní pěkně. Myslím,že ti rodiče se docela trefili a maj uvažování na správnym místě.
Jinak já su občas chodila s kamarádkou po dětskejch sekáčích a řeknu ti že tam se daj vybrat a sehnat krásné věci a za málo peněž.A nijak nevypadaj obnošeně 😉

krtek.93
11. lis 2009

petrajda: Věřim. Ale třeba mojí mámě, když byla těhotná (a věděla, že chce jenom jedno dítě) nosili snaživý příbuzný pytle fakt ohavnejch flekatejch vytahanejch věcí už třeba po dvo, třech dětech s tim, jak se jí to bude hodit. tak se nad tim nejdřív div nezhroutila (se taky těšila, že si pořídí pěknou výbavičku sama), až jí jedna praktická kamarádka poradila, že popelnice je blízko a většinou se to tam vejde 😅 A když jí to teda mermomocí cpou, i když vědi, že o to nestojí, tak hezky poděkovat a šup tam s tim 😀

petrajda
11. lis 2009

😀 jo tak toho máme na chodbě taky dost,ale muž to používá v dílně na utírání nářadí nebo když třeba doma něco silikonuju 🙂 .Takžě užitek to má i nadále a pak šup do blízké popelnice. taky si určo někdy pořídím něco nového,ale rozhodně neopovrhnu něčím věnovaným obnošeným,samozřejmě pořádně to proberu a co nebude vyhovovat věnuju manželovi do zmíněné dílny...

klara.k
12. lis 2009

ahoj holky - dobré ráno!!

krti - majda a aida se mi líbí, hned mě to napadlo, jak jsem to četla, a Šimon Matoušek je taky fajn.

Jani - sestřička je na ranu, a myslím, že je jednou jakým tónem to říkala. Hlavně se nerozčiluj, toto za to nestojí. Pro příště si nachystej nějakou vtipnou poznámku až tam půjdeš a s úsměvem jí to vrať

Konečně máme občanky, tak už jsem opravdu vdaná paní, je to docela zvláštní. V práci jsem si na jméno zvykla rychle ale někde venku je to docela zvláštní pořád.

Ale hlavně vám chci říct, co se u nás děje za blbosti - začali nám konečně dělat přípojky k domečku 🙂 , je rozkopaná celá silnice a chodníky atd. no děs, lidi nas.rátý, všude objíždky atd., ale s tím se nedá nic dělat, pro každýho se to muselo někdy udělat. Ale otřesná byla jedna naše sousedka, která hned první den si šla stěžovat, že když je tam ten bagr a všechny technika, kontejnery, dlažební kostky no prostě bordel, tak že tam není lavka, aby tama mohla chodit, že je stará bolí ji zadá, museli ji nějak snášet dolů atd. Já chápu, že je to obtěžuje, ale hned první den přípojek, kdy tam ti chlapy kopou a bagrujou, tak bych tama teda raději ani nechtěla jít kvůli své vlastní bezpečnosti, ale ona asi jo, pěkně mezi bagrama jdu pro rohlíky 😒 nějak tomu nerozumím, že někomu stojí za to všechno kritizovat, nic není dobře a tolerance je někde v trapu 😢

Dnes jdeme s mužem zase na okna, tak je dnes už snad knečně objednáme a budeme moct, začít dělat taky něco jiného 😝

petrajda
12. lis 2009

krásné ráno -
klara - stavební práce jsou opruz největší,ale ještě větší dělaj lidi si sami.Neustále taky poslouchám nářky těch lidí,kde se něco děje,něco jim dělají. Chtěla bych to někdy slyšet i z té druhé strany,jak si ti dělníci užívaj s těma lidma co jim pořád něco nelíbí. Vždyť to dělaj pro ně...

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru