Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

salomme
17. lis 2009

Ahoja ženy, koukám, že tématem je první máj. já na něm byla jen jednou a z toho si pamatuju, že jsme nějak nemohli tu svíčku upevnit do toho lapmionu, aby neshořel. To je všechno. My jinak na tyhle akce nechodili, naši to asi bojkotovali nebo co.

A téma důchodci....já si jen říkám, jetsli taky budu taková, pokud se toho dožiju. Někdy je to fakt děs. A nejhorší mi přijdou ti "mladí" důchodci - jsou ještě čiperní, vyčůraní, furt se předbíhaují a cpou, protože mají hrozně moc práce...A nejlepší jsou ti, co si libují v tom, kolik mají léků - protože čím víc jim jich doktor napíše, tím líp se o ně přeci stará 😉 A téma peněz je snad zbytečné zmiňovat - oni celý život pracovali a co z toho teď mají...(a že my taky budeme celý život pracovat a nemít z toho ani to co oni, to je každému fuk).

jizi
autor
17. lis 2009

Ahoj kočky,

nějak vás nestíhám dočítat, co je kde u koho nového?

Jediné, co jsem ještě zaznamenala, je Edvi - je mi to opravdu líto, moc jsem na tebe myslela 😔

estrellita
17. lis 2009

jizi: ja taky nestiham docitat, tak doufam, ze nekdo napise souhrn 🙂

jinak vas vsechny zdravim a doufam, ze jste si v pohode a klidu uziyl dnesni volno 🙂

krtku: co prace?

estrellita
17. lis 2009

tak jsem kousek docetla: krktu drzim moc palce!!

aci: ja si nakup potravin pres neti nedokazu predstavit, preci jen jsem rada,l ze se muzu kouknout na datum spotreby, okouknout to atd. 🙂

krtek.93
17. lis 2009

Ahoj! Hlásim umytý okna, podlahu, tak nějak poklizeno a totálně zničenýho krtka 😅 A to jdu zítra do práce. Ach jo 😒

acimedaca
18. lis 2009

ahoj jizi a estrel, kdepak jste byly ztracené?

krtek: mě to povídej, dělali jsem včera celý den střechu, jsem vyřízená

sidi.m
18. lis 2009

krtek:Nechceš přijít i ke mě?Taky mě to čeká ☹

klara.k
18. lis 2009

jani - to znám v tom jednopokojovým bytě, je to děs, manža taky lehne na postel a já se můžu zbláznit, život v posteli mě už fakt vadí. Taky se těším, až budeme mít ložnici oddělenou a nikdo tam nevkročí pokud nejde spát.

krti - odběr byl přímo na gyně, žádní důchodci, spíš špatná komunikace mezi slečnou na recepci a jejich sestřičkama. Já mluvila se slečnou na recepci, tak mi řekla ať dojdu a byla milá a sestřička co mi to brala mi nadala, to je z toho jeden blázen, jsme zvědavá na výsledky.

v podnělí večer jsme byla na skvělé akci, pořádal kamarád oldies - v malé hospůdce pouštěli se desky, sešli se jen známí lidi a bylo to super. Včera to bylo teda trochu horší, jako kdyby mě bolela hlava 😲 netuším proč 😀 , tak jsem celý den jen tak polehávala, lehce uklidila a mužíček se staral, šel nakoupit a uvařil oběd a chtělo by to takových dnů více

acimedaca
18. lis 2009

klara: jo, život v jedný místnosti taky znám, když jsem reknostruovali, byl to boj...nejdřív jsme měli jen kuchyn,tak tam byla nacpaná i velká postel a stůl - to byla hrůza , je to cca 15 m2, pak přibyli obývák, tak se postel přestěhovala tam....je to děsný, nemít si kde sednout ,prakticky musíš pořád ležet v tý posteli.....

tedka naštěstí už máme i ložnici 🙂 a v obýváku sedačku, takže paráda

katcha.
18. lis 2009

Tak jsem koukala, že Modrá střecha už má novou podobu webu. Tak uvidíme, kdy se změní Modrý koník. Zatím jsem moc nezjistila, jaké změny nastaly, spíš jsem viděla vzhledový rozdíl.

jizi
autor
18. lis 2009

Ahoj kočky, tak co, jak se vede?
My máme od pondělního večera nové kotě - je to docela hukot, ale zdá se, že už si to začíná pomalu a jistě sedat (co mě trochu straší je fakt, že má v ouškách svrab a na hlavě plíseň - což teda poctivě kapeme a mažeme, ale je to vysoce nakažlivý, tak jenom doufám, že to nechytne ani Česťa, ani my... - a preventivně doporučovaný Stronghold je jen na předpis od veta a toho máme v Nbc, kam pojedem až za týden 😒 ) a prodali jsme auto... Jinak nic nového pod sluncem - akorát co jsme si s mužem řekli, že teda necháme tomu potomkovi od května volný průběh, tak mám z toho nějakou čím dál tím větší hrůzu ...

krtek.93
18. lis 2009

Tak dnešek přesně podle mého očekávání - sotva se hejbu. Namohla jsem si nějak divně ruku, do toho klasika záda a zadek z lození po štaflích. A jako bonus mě bolí hlava... bezva 😖

Koupila jsem dneska první vánoční dárek (vlastěn druhej, ale ten pro muže nepočítám, ten měl bejt původně k narozeninám) - pro babi s dědou kvetoucí čaj spolu se skleněnou konvičkou, jako dárková sada to je. Takovej ten čaj, co vypadá jak kulička a když se zaleje, tak se rozvine a udělá krásnej květ. Děda s babi to asi ještě neznaj, tak snad budou mít radost. A zelenej čaj jim tušim docela chutná, dědovi teda určitě, ten si na čaje potrpí.

Horší je, že z těch blížících se Vánoc nemám prakticky vůbec radost, a to je jinak vždycky prožívám a mívám touhle dobou už nějaký ty dárky dávno ve skříni a shromažďuju svíčky a dekorace... A letos zatim nic, spíš na mě z toho všeho padá depka, jak nevim, co bude. Mám vztek na ty svině, co na nás ušili to v práci - tak se jim podařilo zkazit mi to krásný období po svatbě a teď nejspíš i advent a svátky ☹ A když jsem se s tim svěřila mamče, která pořád sonduje, co chcem k Vánocům, že na to nemám vůbec myšlenky, tak prej to nemám kazit aspoň ostatnim. Já nevim, prostě mi dělá problém vymyslet dárky pro ostatní, proč bych měla vymejšlet ještě pro sebe? Oni mi taky nic neporaděj a co je znám, tak tvrděj, že nic nepotřebujou. Tak se holt jednou zachovám stejně, navíc v pochopitelný situaci - a je to asi špatně nebo co 😒 navíc prvního prosince začne u nás v práci částečná rekonstrukce, takže jsem fakt zvědavá, co s náma bude - doma nás nechat nemůžou, tak nás asi rozesejou po všech možnejch objektech. Takhle jsem si ten konec teda nepředstavovala, si ani neužiju ty poslední dny s kolegyněma. Na novou práci to zatim nevypadá, teda aspoň ne od prosince. Příští čtvrtek jdu na druhý kolo kamsi, kde chtěli nástup od prvního - to teda ale stejně nestíhaj, i kdyby mě chtěli 😕

krtek.93
18. lis 2009
edvi
18. lis 2009

Ahoj holky. jak se máte? nemám čas dočítat, přišla jsem vás jen zase pozdravit. Něco nového tady? Neměla jsem poslední dny moc náladu na internet, ale už jsem se z toho nezdaru trochu otřepala. Našla jsem si brigádu at se odreaguju. Zítera jdem k dr., tak uvidíme co dál a jestli bude něco dált

Jinak manže si dneska useknul sekyrou kus palce, takže taky paráda. 😖
.

petrajda
19. lis 2009

ahoj holky- jak se daří? 🙂

jizi- kde a jak jsi byla? Byla to ta svatební cesta nebo se opětovně mílím,jak je mým milým zvikem?? Koťátko,tak to máte teda vzrůšo 🙂

krtek - já se ti nedivím s tou náladou,zabíjela bych taky.Když sem měla v práci to blbí období,že to prostě stálo a myšlenky kam se tady na malém městě poděju,že budu muset zavírat atakdále,tak jediný kdo mě dokázal uklidnit a dostat mě z těch depek byl můj muž.Netvrdim,že se to zas o mnoho zlepšilo,ale jaksi sem v sobě přehodnotila,jako už několikrát v životě, hodnoty a tak nějak si uvědomila , že jsou lidi na tom daleko hůř. Ale nechci tě tím nějak usazovat,dokážu tě pochopit.Protože nemít jistotu práce,já bych to ořvala taky.

edvi - ajajaj,to jsou teda taky radostné noviny.
Jo a co máš za brigádu? Něco doma? Je dobře že jsi se otřepala,ono to zas půjde a jeden nezdařenej pokus neznamená že to nevyjde jindy. Pojedete někam na ty hory?

Já včera holky lítala po Liberci a vyřizovala si věci,co sem ještě nestihla.Kolegyně už je zdravá tak sláva,koupila sem v akci 🙂 prostírání na vánoce,takovej kobereček do předcíně a obraz domů,bude asi na stěně v kuchyni.Dárek pro švagrovou,ale k svátku,chtěla album na fotky pro malýho,takže to dostane a jinak z dárkama jsme se třeba dohodli s našima,mě koupěj,vlastně už koupili ten elektrickej kráječ na zeleninu a mužovi kuchyňskou váhu 😀 . On občas rád kutí něci v kuchyni a s váhou to je u nás takovej boj. Zatímco já váhu nikdy nepotřebovala on pořád že mu chybí a takdále.No tak ji dostane.

katcha.
19. lis 2009

Ahojky. Dneska si jdu změnit platební karty na nové jméno. No a pak už zbývá výměna snad jen na schránce a už nebudu mít nikde svoje původní jméno ☹ . Já zatim nemam z čeho mít depky, ale někdy je to počasí u nás fakt na pěst. Jeden den je krásně sluníčko (včera) a jindy celý den mlha jak mlíko, to je pak depka jedna dvě.
Fuj, včera jsem si stoupla na váhu a nevěřila vlastním očím. Budu muset nějak zredukovat přísun živin 😀

petrajda
19. lis 2009

katcha - 😀 tak to máme podobné problémy. Já váhu raději odsunula pod skříň.
Jinak k výměně platebních karet jsem se ještě neodhodlala,se mi prostě nechce..těch papírů 😠 . Ale nedávno sem byla v makru a tam mě málem nenechali nakoupit 🙂 .Hned sem si vzpoměla na lamentace na neochotné sestřičky z ordinací atd. Tady ta paní mě odkázal,že měnit registraci a jméno musím tam kde sem se zaregistrovala,tudíž na černym mostě.V Liberci to prostě nedělaj,ale že prý nakoupit si můžu-to mě teda dostalo.Stejně sem tam nesehnala co sem potřebovala,ale doprošovat se,že si mohu u nich nakoupit,já bych v tu chvíli vraždila 😠

acimedaca
19. lis 2009

ahoj všem
jizi: to máte tedka doma veselo, co?...a manžel ti kývnul na snažení? to máš asi výborné přesvědčovací metody 🙂 , na to že byl před měsícem razantně proti

edvi: to jsem ráda, že už je líp...alespon přijdeš s tou brigádou mezi lidi 🙂

krtek: jo přesně, cítím nataženej každej sval

petrajda: já si nechala karty na starý jméno...ptala sjem se v bance a neřekli,že to je nějaký zásadní problém, tak na to zatím kašlu...blbý je,ž e jsem ještě nezvládla dojít vyměnit kartičku pojišťovny

holky, já jsem dnesak nějaká přešla, nic mě nebaví...už na mě zase jde ta depka malýho města ☹

petrajda
19. lis 2009

aci - nebuď,ty asˇpoň žiješ v krajskym městě 😀 nebo se to město tak aspoň tak snaží tvářit.
Jinak já bych měla změnit aspoň to podnikatelský,ale nechce se mi. Byla sem dnes na poště,ale jen platit složenky.Nic víc se mi nechce řešit,protože už dopředu vím,že to zvořu.
A je taky blbí počasí,takže nálada se od toho vždy odvodí-takže nic moc

acimedaca
19. lis 2009

petrajda: no jo,ale docela často je mi to "krajsjé město" jako rodilému pražákovi těsné......☹

jizi
autor
19. lis 2009

Petrajda: Svatební cestu máme dávno za sebou 🙂 Prostě to jen nějak nevycházelo ... Doma je teď docela veselo, řešíme, co je ještě hraní a co už rvaní, kdy je od sebe odtrhávat a kdy nechávat. Malá je hrozný svízel přítula, mám ji na sobě pořád přilepenou jak přísavku a Chester je z toho perplex...

Aci: On nebyl razantně proti, on spíš počítal s tím, že to budeme řešit až po promoci...

Karty mám zatím na starý jméno - ale v bance jsem se už nechala přejmenovat - ona mi platební karta v březnu vyrpší, takže bych musela nechávat stejně dělat znovu novou a pojišťovnu chci měnit, takže to samý... Akorát jsem ještě nebyla schopná dojít do O2 kvůli paušálu...

Edvi: A co budeš dělat?

Krtek: To znám, to jsou prostě dny posraným na vrh... jinak jsem koukala, že jsi taky řešila Pharmatex - tenhle měsíc jsem se už vyprdla na HA a začali jsme používat ten krém a docela v pohodě - myslím, že to není žádný problém. Akorát se člověk ex post nesmí zapomenout a neumejt se mýdlem, jako se to povedlo mně 😉 ...(tak snad z toho nic nebude, to by se teď opravdu nehodilo...) Akorát čím víc si o tom, jaký mají holky po vysazení HA problémy, čtu, tím víc se toho děsím...

petrajda
19. lis 2009

aci - ok,tak to souhlasim.Taky sem sem přesídlila z Prahy.

Tak sem si zadělala těsto na perníky a krom lineckýho a vanilkáčů nic jiného dělat nebudu.u nás to v podstatě jí jen manžel,já jen sem tam uzobnu a návštěvy k nám moc nechoděj.Každopádně návštěvy bejvaj přežraný z domova a všude maj to samí. Na vánoce se těšim,ale né na to jídlo. Za co jsem tady ráda,že jsme si upravili k štědrovečení večeři to menu. Takže žádnej kapr,brrr toho moc nemusim,i když ryby jinak jím,ale vinná klobása s bramborovym salátem,mňam,a hrachová polívka a když mám náladu tak i předkrm šunkové rolky.
A jak vaříte vy??

katcha.
19. lis 2009

Petrajda: to už pečeš cukroví? Kolikátého je? 😕 No my si dáváme kuřecí řízeček se salátem, ryby nežeru 😀
Jinak v bance jsem strávila 3/4 hodiny!! A stejně se musí dostavit i manžel, protože je disponent a podpisový vzor je jeden papír pro oba a musí se vyměnit kus za kus. Stejně mi to připomnělo, že musím znovu do banky, pač mám 2 různé bank. instituce...
U nás dneska zas praží sluníčko, se člověku chce chodit v tričku. Jak na jaře 😵

petrajda
19. lis 2009

katcha - ještě nepeču 😅 ,mám jen jedno těsto 😀 a to mi v lednici zpravidla vydrží 14 dní.Akorát ty perníky musím udělat dřív aby pak změkly
U nás je už taky hezky.Mám dneska volno,tak uklízím doma,ale asi vyrazím trochu spacifikovat dvorek,abych nabrala taky trochu toho slunečního svitu a zlepšila si náladu

acimedaca
19. lis 2009

My máme na vánoce kapra se salátem, máme moc rádi ryby...jen tak na kmíně, ne obalovaného.....Na cukroví jsme manufaktura, pečeme asi 20 druhů, celkem z 15kg těsta....pečeme to dohromady s našima, sejdeme se o víkendu na chalupě is babičkama a celý dva dni od ráno do večera děláme cukroví a pak je to hotový a je od toho pokoj...většinou tak 14 dní před vánoci, mezitím se to rozleží a je to mnamka

v bance jsem byla 2x (mám dvě karty) a pokaždý jsem myslela, že mě klepne......
ve spořce mi paní vnucovala furt nějaký produkty, novou kartu - to jsem taky byla z ní na větvi - tedka mají tu "chytrou kartu" - já si myselal, že to je jako debetní karta, normálně k účtu....Tak ona nejdřív, at si pořídím to Osobní konto (já už jsem si to doma několikrát počítala a nikdy mi ty moje polatky nevyšly víc, než ten poplatek za to konto), tak jsem si to od ní nechala vysvětlit, už sjem si říkala,že si to teda pořídím a paní najednou...ale je tu jedna nevýhoda, nelze na to sbírat Bonus body - já platím kartou všude a za rok jich nasbírám dobře 6000 bodů a za to už jsou pěkné ty odměny. Tak říkám, že to mi vadí, že platím kartou a ty body sbírám....a ona hned, že mi teda zařídí tu Chytrou kartu...že tam se ty body načítají a že jsou za čas tam pošlu peníze a bude....já na to, jaký peníze tam mám poslíat?...a oan tak jako že to jedou za čas doplatím...a já to furt nechápala...a nakonec z ní vypadlo,že to je kreditní karta...Začala mě přesvědčovat,a t mám karty dvě - a já na to, na co? a ona "no tou jednou budete platit a sbírat ty body a tou druhou budete vybírat z bankomatu (v rámci Osobního účtu zdarma)" ...no tak to jsem se tam fakt rozesmála nahlas....pak mi vucovala ještě půjčky a tak....

acimedaca
19. lis 2009

no a v druhý bance.....tam jsem měla novou kartu automaticky od října....tak jsem si jí šla vyzvednout...ze slečny vypadlo,že je na pobočce v Praze...nevím proč, když jsem si účet loni převedla do liberce, slečna po mě žádala potvrzení, že mám ten účet převedný, to jsem vůbec nepochopila.......no tak jsem řekla, že týdne počkám, než jí přepošlou.Při tý příležitosti jsem si tam změnila jméno a občanku. Jdu tam za 14 dní a paní na přepážce neochotná, tak jí dám občanku, ona jí klidně sebere a na 5 minut zmizí někde "vzadu"....pak se vrátila, že ta karta tam není...tak jak kretén vysvětluju, že byla přeposlaná z Prahy a na staré jméno..a ona povídá "no to je teda dorbý, tak tam pro velký úspěch půjdu ještě jednou"...a zase na 5 minut s mojí občankou zalezla někam dozadu...no paráda

filu
19. lis 2009

Ahoj holky.

Edvi: Chudák manžel, to je mi líto. ☹ Jinak jsem taky moc zvědavá, co máš za brigádu, je to určitě bezva nápad, jak přijít na jiné myšlenky.

Jizi: Copak jste si nakonec pořídili jako druhé koťátko? Nás to taky čeká, ale chtěli bychom co nejdřív, dokud je Spinky malá, že by byly obě stejně staré a mohly by si snad na sebe líp zvyknout, i když to se asi nedá nikdy moc předvídat, jak to nakonec dopadne... My byli včera se Spinky u veta na první očkování, tak jsem z toho byla nervózní, jak to holčička naše zvládne, ale byla hrozně statečná, po cestě nemňoukala a při očkování ani nepípla (já pořád čekala, kdy dá sestrička tu injekci, kotě bylo pořád v klidu a pak najendou říká sestra, že už je hotovo 🙂)

Krtku: IP 😉

Aci: S těma bankama je to fakt radost. :-/ Já se tam teprv chystám, ale nemám tu svou moc při ruce, tak to pořád odkládám. Jinak mi poštou už přišla nová kartička pojišťovny, ale je to fakt na hlavu, protože jsem jim tam nahlašovala změnu jména a adresy trvalýho bydliště a oni my pak tu kartičku pošlou na starou adresu bydliště. V mém případě naštěstí k rodičům, ale když se někdo přestěhuje a v původním bytě bydlí už úplně cizí lidi, tak ho určitě moc potěší, že po nahlášení změny bydliště v pojišťovně přijde jeho nová kartička úplně cizím lidem a on se jí nikdy nedočká. 🙄 Mmch, kdo bydlíte v Praze a máte opencard, necháváte si ji měnit? Já na to asi kašlu, protože jsem se dočetla, že změna údajů uvedených na kartě (což nové příjmení je), stojí 400,- (úplně stejně jako by člověk tu kartu třeba sám ztratil nebo žádal teď o novou... na palici :-/).

Jinak v práci to teď mám fajn - já pracuju v nakladatelství jako redaktorka a jsem v oddělení technické literatury, takže mám normálně nastarost taková hodně odtažitá témata, ale jedna kolegyňka teď odchází na mateřskou, tak po ní "zdědím" příručku jak pečovat o miminko, tak mám docela radost, aspoň se něčemu do budoucna přiučím. 😉

No a Vánoce - už začínám shromažďovat nějaké dárky, ale jsou to zatím spíš takové ty doplňkové a moc nevím, co komu, akorát pro Spinky už máme krásnou fontánku na pití. 😉 Ale stejně se těším už na tu atmošku a na pečení cukroví... 🙂

acimedaca
19. lis 2009

filu: jéé, jako redaktorka? to musí být super zaměstnání 🙂
já myslím, že kotě jakokotě, že si na sebe v tomhle věku zvyknou bez problémů.....u staršího by to byla si problém....my měli to koťě a naše stará kočka z něj měla hroznou hrůzu, kdykoli zamňoukalo,tak zdrhala prryč, mě jí bylo úplně líto..kocour ho vzal dost v pohodě (kotě byla kočička),akorát se mu nesmělo cpát do misky 🙂
jo když jsi žádala o novou průkazku pojišťovny, byla jsi tam osobně, nebo jsi jen poslala nějký formulář poštou?

s tou Opencard jsi mi připomněla, že mám taky Libereckou kartu a ta je na jméno....takže taky změnit ☹ uf, nějak se to kupí...taky musím ještě oběhnout stavební spoření a penzijko...☹

holky, já vám ty koťátka tak závidím ☹ já bcyht aky chtěla, ale fakt mi to nedělá dobře a nedokážu si představit, že bych je po 15 minutách chování vyhazovala na verandu ☹

edvi
19. lis 2009

Ahoj, tak na tu brigádu chodím do pekárny na cukroví, je to sice mizerně placené, ale o to mi tak nešo jako přijít na jiné myšlenky a snad jsem trochu zažehnala tu depresi. Je to jen na tři týdny, takže tak akorát. Já totiž nemůžu nikam do práce protože musím být osvč ještě nějakou dobu a hlavně kvůli těm pokusům, když jsem co chvíli na nemocenské a co druhý den na ultrazvuku tak by ze mě asi měli někde radost. 🙂
na ty hory jedem 😀 8.12. do Itálie 🙂 Jen doufám, že nám to nějak nepřekazí ta chřipka.

Jo holky koukám, že řešíte přijmení, mám konečně občanku, docela to trvalo a dnes jsem poprvé využila nové, když jsem šla na přady vyřizovat a měli tam kanclíky podle počátečních písmen příjmení a jelikož mám obě příjmení tak jsem usoudila, že asi podle toho co je prvni, tedy manželovo, tam bylo obsazeno, tak jsem šla k okýnku podle rodného a tam mě vzali taky. Takže je to docela výhoda mít dvě. 😀 😀

acimedaca
19. lis 2009

edvi: dobrý tah s tím příjmením 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru