Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

petrajda
24. únor 2010

😀 😀 😀 mě to připadá,že jsme se všechny nechali inspirovat zelvinkou,prostě se nám líbí její holčička 😀 Jedině snad ona si možná přála chlapečka..

vcelka - nojo jsou na nás hodní 😉

brumdinka
24. únor 2010

ahojte, no sláva aspon jednou v tý sněmovně schválili něco dobře 😀

jejda to už je tolik hodin, musim rychle ukliohnit něco k obědu, tak se zatim mějte fajn 😉

vcelka77
24. únor 2010

brum ty nás ted teda bereš ale hopem 😀

petrajda
24. únor 2010

a co budete mít teda dobrého? Přihoď nějakou inspiraci 🙂

werunka87
24. únor 2010

ahoj holky tak mám za sebou 14 dní dovolené při které jsme rekonstruovali byt 🙂 bylo to peklo ale máme to za sebou... fotky jsou zde:
http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/werunka87/a...

koukám že jste popsali skoro 20 stránek to mám co dočítat, co se událo nejdůležitějšího? 🙂

vcelka77
24. únor 2010

jsme tetky malé zelvicky Denisky 😀

vcelka77
24. únor 2010

musím tedy werunce pochválit barvičky, opravdu nádherný 🙂

petrajda
24. únor 2010

teda werunko vy jste teda řádili. Ale hezký. Mě se líbí že jste se nebáli použít tmavší odstíny na zdi.Mám to taky tak v koupelně a chystám se pak na ložnici taky něco vymyslet.Mám ráda kontrasty..

vcelka77
24. únor 2010

mě by se také hodila brum inspirace na vaření 🙂 my dneska třeba budeme mít buchtičky se šodou 😀

klara.k
24. únor 2010

weru - i já chválím, taky se mi to líbí, šikulové. To jste dělali celé sami nebo firma? Pouze 14 dní?

zelvinka
24. únor 2010

vcelka a je super na atlasu jsem našla k té mateřské, že budou i zpětné maminám doplaceny od ledna ty částky,..to je super
Jinak k té porodnici, malá se narodila večer, dvě hodiny jsme ještě zůstali sami i s taťkou a malou na porodním boxe a vychutnávali si první dojmy,akorát mě ji přiložili k prsu a pak nám nechali soukromí, po dvou hodinách jsem šla do sprchy a taťka ještě před tím odnesl na novorozenecké malou na umytí a asi i další nějaké prohlídky. Pak jsme se s mužem rozloučili a já šla na pokoj,sestra se přišla zeptat jestli chci malou hned nebo až ráno,..dala jsem na rydy všech a že tedy až ráno,..naivně jsem si myslela že usnu,..ale spala jsem jen hodinu,..prostě najednou má člověk miminko, v hlavě tisíc otázek a představ jak to asi bude,..ale je fakt že jsem si odpočinula,..takže toho nelituji. Hned ráno mi ji donesli, dovezli postýlku, dali hadříky pro ni, podepsala jsem jim papíry že už ji přebírám do své péče a od té doby už jsem ji nemohla,..ale hlavně ani nechtěl odložit. když jsme byli na pokoji tři maminy, tak jsme si mimča vzájemně hlídali kdyýž šel člověk do sprchy, protože na malou většinou chodíte tam,ono to pak neštípe a hlavně se hned i umyjete aspoň od toho pasu dolů, protože ten třeba tu první noc, jsem si připadala fakt jako cisterna 😀 😀 Jinak sestry chodili docela často jak za malou tak za námi vždycky nám poradili, ukázali jak uchopovat, zvedat, přikládat, odpovídali mnohdy na naše stupidní otázky, a když jsme některá náhodou potřebavali i v jinou dobu, tak jsme prostě za nimi došlil. Jinak samozřejmě jsme podstoupili stříhání pupíčku po několika dnech, očkování proti tuberkuloze, odběr z patičky kvůli vadám metabolismu a ještě něčemu. Jinak malá den před propuštěním dostala novorozeneckou žloutenku, takže jsme se museli nahatý slunit u okna, ale už je to v pořádku. Jestli vás ještě něco zajímá, tak se ptejte.
Petrajda - ne ne já chtěla od začátku holčičku,..možná tak soudíš podle mého tipu pro Janičku,..ale mě by se k nim víc hodil podle fotky chlapeček🙂 ale samozřejmě jim přeji ať se jim narodí zdravé miminko po kterém touží ať už to je co je to 😀

petrajda
24. únor 2010

vcelka- tak to by mi manžílek zulíbal ruce udělat toto,ale já mám vyndané z mrazáku vepřové koleno,tak ho uvařím na ovar. Maso sní on já si dám ten vývar..s trochou zeleninky. Já spíš zas nevím co vařit na víkend,vypadá to že se k nám přidaj na oba víkendové dny švárovci,protože pod náma dávají dohromady ten svůj byt,ale mě nic nenapadá. Nechci nic náročnýho,možná budou špagety...

zelvinka
24. únor 2010

weru - máte moc krásné bydleníčko,..určitě je to radost se vracet domů z práce

vcelka77
24. únor 2010

zelvi ty to tak hezky popisuješ 🙂 že snad z toho ani nikdo memůže mít strach ani obavy.
Takže je možná lepší společný pokoj než nadstandart co? Aspon ste si mohli navzájem pomoci a poradit.

petrajda
24. únor 2010

teda zelvi to je elaborát,ale vážně děkujem za něj.Měli jste doboru péči aspoň to tak popisuješ.Jojo máš pravdu,jsi jediná co tipuje kluka,ale já si nemyslím,že by jsi si víc přála chlapečka 😉 .Mě to prostě rozesmálo ta jediná modrá. Ale tabulka se včelce moc moc povedla.

vcelka77
24. únor 2010

petru a to si myslela ironicky? nějak jsem nepochopila smysl. 😵
Jinak já když nevím co uvařit tak jsou to taky většinou špagety, a nebo upeču kuře. Takový nenáročný, rychlý, dobrý 🙂

vcelka77
24. únor 2010

tedaaa děkuji za chválu 🙂

werunka87
24. únor 2010

tééda mega gratulace!!!!!!!! taková novinka!! tak hlavně hooodně zdravíčka a spánku 😀 tželvi jaké to je být maminka? 🙂
jinak moooc děkuju za pochvaly jsem ráda že se vám to líbí, času ani financí nebylo mnoho, ale dopadlo to docela dobře 🙂
Klarka.k ano všechno jsme si dělali sami, pomáhal ná můj tchán s podlahama a výmalbou udělal nové trubky v kuchyni jelikož je instalatér, mamky brácha zase pomohl s elektřinou, strejda obložil záchod a koupelnu chudinak dřel 19 hodin denně od úterý do soboty a zbytek jsme dělali sami. Bratránek nám teda ještě pomohl se stěhováním. 🙂

zelvinka
24. únor 2010

petrajda - a to slohovky pro mě byli vždycky velkej problém 😀 Jo jo nedokážu si představit být na nadstandartu, kde bych byla celej den jen s malou, vcelku s nikým nemohla promluvit, poradit se,takhle jsme každá něco věděli a tak jsme obkoukávali, navíc každá jsme měli třeba jinej problém takže jedna kolegyně se učila kojit přes kloboučky a my aspoň měli názornou ukázku, kdyby třeba doma bylo třeba,..já se zase naučila správně krmit stříkačkou.
Jinak je pravda že nemocnice byla super, ale musím říct že co sestra to jinej názor, a to dokonce i když doktor řekl dělejte to takhle, tak pak přišli a řekli že to máme dělat takhle,..ale obecně např,jedna sestra řekla přikládejte ke každému prsu ze začátku na deset minut,..pak přišla druhá směna a ta řekla ,že deset minut je zbytečnejch že si akorát odrovnáme bradavky a mlíko stejně ještě nemáme, ale obecně musím říct, co měl člověk dopředu nastudovaný, tak nebyli prostě mimo, jen každá měla tu krajní hranici, ale opačnou, která se udává

petrajda
24. únor 2010

vcelka - myslela sem to vážně. On buchtičky se šodo miluje a já mu je asi proto nedělám 😀 .teda jednou sem je dělala,ale tak,že buchtičky jsem koupila v pekárně hotové a šodo vyrobila doma.Jenže to podle něj není ono..on je zvklej od maminky na domácí... tak s vařením jsme na tom podobně,když nevím jsou špagety,kuře a nebo sekaná 🙂

zelvi - co je to krmení přes kloboučky 🙂 ,to je nějaké násada? 🙂 Já vím,že se ptám asi blbě..

acimedaca
24. únor 2010

tak já se teda blbě zeptám...pro nás natrvdlý, co jsme se nikdy o takový věci nezajímaly.......to ty mimča, hned po narození, ten den dva (teda tipuju že to tak nějak trvá), než se ti udělá mléko, tak opravdu nic nejedí?

vcelka77
24. únor 2010

petru to je násada ano 😀 😀 😀 známá to používala když jí malá moc hryzala bradavky.

no vidíš sekaná, to je taky rychlovka. Já třeba vůbec nevařím omáčky, to by mě u toho kleplo 🙂 A navíc když nás někdo z tchýněk zve tak to jsou vždycky omáčky, takže to vaří vlastně za mě 🙂

tak koukej manželovi hezky udělat domácíí. Já jsem teda taky ostuda, mě je peče babička 😀 😀
No co, pořád si stěžuje že se moc nudí a nemá co dělat, tak vlastně dělám dobrý skutky. To bude mňamka 😀

filu
24. únor 2010

Ahoj holky,

werunko, fakt moc parádní bydlení a navíc když jste si to sami dělali, to si toho pak člověk určitě ještě víc cení.

zelvi, na to jsem se přesně těšila, že nám budeš takhle radit a vyprávět co a jak, to je bezva. 🙂

estrell, jak se cítíš? Nějaké novinky?

Já byla včera na kontrole u doktorky, ale nemá v ordinaci ultrazvuk, takže jsme akorát poslouchaly srdíčko a na ultrazvuk půjdu až na konci března... to je doba. 🙂 A to jsem si říkala, že se s tím pohlavím necháme překvapit a teď mi je to dlouhý vydržet další měsíc a to ani nevíme, jestli se bude prckovi chtít nám něco ukazovat. 😉

vcelka77
24. únor 2010

no a si rozhodlá si to tedy nechat říci? nebo budeš odolávat 🙂 já bych to fakt nezvládla 😀

acimedaca
24. únor 2010

filu: taky ti ty týdny naskakujou, co? ...ono to uteče hrozně rychle.....

zeptám se holky, vy co se už snažíte, je někdo z vás alergička? řešily jste těhotenství nějak s alergologem?

petrajda
24. únor 2010

aci - já myslím,že jo...to co ti teče z prsu,no jmenuje se to nějak jinak,tak možná miminka pijou to 😅
vcelka - jo aha...to mě nenapadlo 🙂 ..násada...
sekanou dělám ale raději jen nám dvěma. Pokaždé mi vyjde jinak,tak nechci přiotrávit návštěvu.Já jí kořením tím co mám zrovna poruce..
filu ano - zelvinka je odteď taková naše porodní babička..teda babička... 😅 ...holky hoďte na mě něco já fakt asi perlím!!!

petrajda
24. únor 2010

aci - mám alergii na kde co..senný rýma,ovoce,ořechy.A někerý lidi,ale to se asi s alergologem neřeší co 😅 . Ale ani k žádnému nechodím a ani mě to s ním řešit nenapadlo.Musí se to? Ale až třeba náhodou otěhotním,tak s gynekoložkou budu asi rozebírat nějaké rodinné zátěže,protože u nás jsou.

petrajda
24. únor 2010

holky teď je na řadě janička,pak estrellita a pak filu?

vcelka77
24. únor 2010

a pak snad my dvě 🙂

filu
24. únor 2010

vcelka, už jsem se rozhodla, že si to necháme říct. Nemůžu to prostě vydržet. 😀 A taky máme zatím vymyšlené jméno jen pro holčičku a manžel pořád, že to bude určitě holčička, takže nic vymýšlet nebude, zatímco já si myslím, že to bude chlapeček, tak jsem zvědavá, komu ten tip vyjde. 😉 Ha, což mi připomíná, že si pak na mě taky můžete vsadit. 😀

aci, teď už to utíká rychle, jen do toho konce 3. měsíce se mi to docela vleklo, protože jak se pořád říká, že to je nejrizikovější období, tak jsem to už chtěla mít za sebou... No a za měsíc budu najednou už půlce těhotenství. Jinak já na alergologii léta chodila, ale nikdy mi nezjistili konkrétní alergii na něco, spíš jsem byla taková citlivější na všechno, nicméně posledních pár let - ťuk, ťuk - nic, takže jsem to teď vůbec neřešila, takže nevím.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru