Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

klara.k
4. lis 2009

aci - no jo ale zase bude mít něco co je její a může s tím nakládat jak chce. Je pravda, že je tolik hypoték, že se to zneužívá, ale při finanční krize je to zase o trochu lepší, je jich míň a víc se zvažuje komu ji dát.

krti - nemáte třeba stavebko, přesto se dají brát pěkné úvěry na bydlení a třeba by to stálo za to. Já jsem si takto pořídila byt, ke smlouvě kterou jsem měla, mi nabídli překlenovací úvěr a bylo to raz dva hotovo.
Bydlím ve svým, platím 3000 (i s elektrikou) za měsíc a můžu dál šetřet (je to teda jednopokojový byt, ale jsi ve svým) a dá se to vyměnit za větší a pak už to není takový pálka, jako rovnou kupovat 3pokoják.

já jsem jednoznačně pro bydlení ve vlastním

těhulky nám ještě vyspávaj?

janicka006
4. lis 2009

Katchi tak ten Eddie je maskot Iron Maiden.....mám doma takového pošahaného chlapa,co pořád otravuje,že Edík pokud bude trapný popíkář,tak mu nesmí domů a prý mu co nejdřív koupí malý bubínek,aby mohl bubnovat....

edvi
4. lis 2009

Ahoj holky, jdu jen říct jak u nás. Dnes stále test čistě negativní a naděje už je téměř pryč. Jsem 16 dní od oplodnění a 12 od transferu a to už by mělo jít vidět. Od rána akorát brečím, jsem na tom hodně špatně psychicky a neumím se s tím vyrovnat. Tak nechci moc kazit náladu. Vůbec nevím co dělat. ☹

acimedaca
4. lis 2009

edvi: jejda, to je mi líto, že je to tak špatné, držely jsme všechno moc úpalce, aby to vyšlo....☹ a už jsi byla na nějakém oficiálním vyšetření, nebo zatím to testuješ jen těhotenským testem?

filu
4. lis 2009

Ahoj holky.

Edvi: Nevím, jestli to pomůže, ale určitě všechny na Tebe myslíme... ať se držíš a zvládneš to všechno, ať už to dopadne jakkoli.

A pro všechny, aspoň pro maličké zlepšení nálady, protože v tomhle počasí musí zákonitě mít depku každý, i kdo nemá žádné faktické důvody, posílám aspoň prvních pár fotek našeho koťátka:

http://www.facebook.com/album.php?aid=26007

acimedaca
4. lis 2009

filu:odkaz na fotky nejde, zobrazí se jen první stránka facebooku...

filu
4. lis 2009
zelvinka
4. lis 2009

krti - drž se uvidíš že bude líp s tou prací a splácení hypotéky? v dnešní době je to asi vcelku jedno jestli dáváš peníze za nájem nebo hypotéku,..pořád ty peníze na to musíš dát,..akorát u hypotéky si splácíš svoje,....na druhou stranu asi zase hodně přeplatíš, tak je dobrý mít hodně našetřeno.

Holky já jsem vás ještě nedočetla, ...ale jsem totálně vytoč a vydím rudě. Právě jsem přišla od doktora a chtěla jsem neschiopenku ale až od 18.listopadu(do té doby čerpám dovču v práci,...s tím problém nebyl,..ale vycházky,...ty v..e...musím být fakt sprostá,...mi prvních čtrnáct dnů nedá v žádným případě protože si prý podniky najímají agentury a chtějí si své zaměstnance zkontrolovat(houby leda, alespon ne v nasí firmě) a pak mi milostivě dá dvě hodiny ráno a dvě hodiny odpoledne,...podotákým dostat se v Brně někam šalinou je tak na 45minut plus cesta zpátky,...takže je mi to vcelku k ho..u.jo ale nezapoměl podotknout že víkendyx mi dá celý,..no chápete tu logiku? přes tejden to nejde a o víkendu to jde?fakt mě vytočil 😠

zelvinka
4. lis 2009

Edvi - tak to mě taky mrzí,..třeba to ještě nejde vidět,....zkus krev u doktora, testy nemusí být stoprocentní a ty se třeba teď trápíš zbytečně

acimedaca
4. lis 2009

filu:funguje 🙂 jééé, to je maličký miláček 🙂 úplně bych si ho hned pochovala 🙂

zelvi: a jejda....já to nechápu, přitom je jasné, že nejsi na rizikáči z důvodu, že by ti bylo špatně,a le že máš náročné povolání, které nemůžeš vykonávat...a pořád se mluví o tom, že těhotenství není nemoc, že to je normální stavu, tak proč to kruci ty doktoři nechápu....navíc, člověk potřebuje spoustu věcí zařídit a tak a kdy tomá asi stíhat, když má dvě hodiny vycházky....grrr, to bych ho asi tak praštila....Navíc, co je mu do toho,že si někdo někoho najímá, přece vycházky závisí na nemoci a na doktorovi....jsem naštvaná i za tebe

zelvinka
4. lis 2009

jo a to mi řekl, že snad dostanu neschopenku na to že jsem na rizikovce a nbo potom můžu chodit dál do práce. Jediný co mě utěšuje, že na neschopence budu cca měsíc a půl a pak už mateřská,....mám chuť někoho zmlátit

acimedaca
4. lis 2009

zlevi: já to nechápu....já myslela,že ses s ním tedy dohodla, že máš těžké dojíždění a že ti to nedělá dobře....tak že ti to dá jako rizikové těhotenství proto...ach jo, já myslím, že to někteří ti doktoři snad dělají schválně, jen aby ukázali, že mají nějakou moc.....

janicka006
4. lis 2009

Edvi ještě je třeba opravdu brzo..a jaký máš ten test??Některé jsou opravdu poruchové....těm co těhotné nejsou ,tak ukazují,že jsou a naopak!!!!!Kup si růžový mamatest,ten je spolehlivý.
A nebo bych si skočila k mudře na krev,to je moc dobrý nápad..v krvi se ti ukáží hodnoty přesněji!!!
Dělala sis ho hned ráno s prvním vyčůráním???
Možná ti dávám nápady jako pako,tak se když tak nezlob 😉
Moc držíme palce...i na nohou!!!! 😉

Ale jinak se s depkou přidávám...já jsem měla takové tušení,když se mi nechtělo z pelíšku,že dneska do práce chodit nemám...jen abych to trochu objasnila..snad vás nebudu nudit...Kolegyně,která k 31.10.2009 ukončila PP se vykašlala od července na zadávání stazek do kompu...teď to chybí..máme cca 110 aut,každé má 10-12 stazek měsíčně,a zanedbané je 3,5 měsíce....takže si dáte snadno dohromady kolik to je stazek....No a majitel řekl,že nevidí jediný důvod,proč bych to nemohla zadat já a hned taky aby si tady kolegyně hledaly někoho nového za mne..jako budu tady ještě cca 5 měsíců(pokudu teda zdravotní stav dovolí)a on už se mnou nepočítá...Jako zadat 100 stazek denně a člověk je z toho na prášky....tak jak můžu zadat takové množství???Sama a ještě vlastně kydat hnůj někoho jiného...
Budeme o tom muset doma hodit řeč...teď to tady nějak doklepu..ale měla jsem navíc brzo vracící tendence(kvůli penězům-baráku)..ale nevím,zda si raději neužít 2 roky v klidu doma na MD,a pak si najít práci jinou a zatím třeba jen koupit pozemek a při mé MD splácet jen pozemek(což je reálné)

Zelvi jinak u nás taky ale na prvních 14 dnů dávají nemocenskou bez vycházek!!!!Ale pak je jim to už šumák...ono taky,proč má být žena,která se prostě jenom musí šetřit a odpočívat zavřená doma,když je venku třeba hezky a ona by mohla odpočívat v přírodě,na zahradě nebo tak,stresovat se zavřená mezi 4 stěnama...Někdy mi přijde,že to prostě nechtějí dělat z nedostatku dobré vůle a ne kvůli nějakým předpisům...

acimedaca
4. lis 2009

janicka: no a není to jen tak,ž e chce prostě, aby se někdo zaučil a pak za tebe dělal? přece jen nemůžeš čekat, že nastoupí až ty odejdeš, to by nic neuměla ta holka....No jo, holt když je špatný šéf a neumí kontrolovat práci svých podřízených, tak ti ostatní si to za toho špatného zaměstnance vyžerou...to mi věř, to znám, mám takovýho taky v kanceláři ☹ Tak to tam zadávej nějak postupně, až to bude,tak to bude, když se to nezbláznilo doteka a nikdo na to nepřišel, tak nevím, proč bys to měla ty udělat za den.....

no a k těm vycházkám na neschopence při těhotenství, to už nemá cenu řešit, to by mě z těch doktorů trefilo....jo hele, vy holky těhotné, jak je to, máte gynekologa a to je zároveň porodník, nebo to je nějak jinak? a to se registruješ do porodnice a tam ti přidělí doktora a ten tě pak rodí a k němu chodíš na nějké prohlídky? já jsem četla tuhle nějaký článek o úplatcích a připlácení načerno za nadstandard u porodu a že jakoby platíš za rok u nějakého pordoníka a on by ti měl být k dispozici.....tak jak to vlastně funguje s těma doktorama, to nestačí obyčejný gynekolog?

edvi
4. lis 2009

Všem díky za podporu, musím se někam odklidit, než se trochu vzpamatuju, bude to trvat.

Janičko testuu jen z ranní moči a jen mamatesty. 😒 Na krev jdu v pátek. Takže to už bude stoprocentní, že to pro nás skončilo.

Zatím se mějte.

klara.k
4. lis 2009

edvi - někomu se to na těhotenském testu neukáže dost dlouho, ještě to třeba vyjde, zkus tomu věřit. Myslím na tebe a držím palce, at to všechno zvládneš.

aci - já si myslím, že chodíš pořád ke svému gynekologovi a až před porodem(nevím jak dlouho) jdeš do porodnice, kde tě vyšetří a pak už chodíš tam, je to třeba měsíc před nebo tak nějak

odcházím jdu si úžít k zubaři 😝

janicka006
4. lis 2009

Aci to bys to tady ale musela znát..kolegyně si klidně zůstala doma protože se jí prostě nechtělo chodit do práce..má manžela který nemaká,čorkuje a ona to pak prodává na Aukru..a ta půstala doma před Vánoci...nikoho nehledali,takže já jsem 3 měsíce dělala 2 úvazky,ale pouze za jeden plat...a nikoho to nezajímalo a najednou i když je do mého odchodu času ještě ažaž,tak už se má někdo hledat.Jsem naštvaná,ale třeba vám to vyzní jinak,musela bys znát tuhle firmu....

zelvinka
4. lis 2009

janičko chápu tě jak to myslíš

janicka006
4. lis 2009

Moje doktorka není můj porodník....vůbec totiž netuším,kdo nás bude rodit...můžu se maximálně podívat na stránky Nemocnice Žatec a tam si přečíst jací lékaři tam pracují,ale kdo vyjde zrovna na naši směnu netuším.Přiznám se,že tohle ani nějak moc neřeším.Prostě lékař tam nějaký bude a to mi stačí.
Jinak tady u nás se nemusím do porodnice ani nijak složitě přihlašovat...třeba když jsem slyšela,jak to funguje v Praze brrr......jsem takový pesimista a abych se registrovala do porodnice ve 12tt,když je člověk na začátku a nic není jistého,to mi přijde dost divoký....

Edvi sluníčko,tak to mě moc mrzí...ale nejsme odborníci...opravdu uvidíš až v ten pátek na krvi.A proč myslíš,že snažení o miminko skončilo????Tak to podstoupíte za čas znovu,to jde ne???Teď buď hlavně v klidu a nech to na pátek.Budeme moc držet palce!!!!Tak pak dej stopro vědět.

Já se přiznám,že jsem taky taková nervozní...nedělal mi ten UTZ,takže sice na koze všechno ok,ale jinak nevím,zda je uvnitř všechno ok.Navíc i holky co jsou v tt za náma tvrdí,jak cítí pohyby a já teda vůbec nic....žádný šimrání natož ťukanečky....Zítra jsme přesně na den 18tt podle mudry..tak nevím,zda bych jako prvorodička už měla něco cítit....

acimedaca
4. lis 2009

klara: chudinko, zubaře nesnáším....

janicka: já to v žádném případě nechci zlehčovat, to nee.....jestli to máte tak blbé v kolektivu, takt o je ošklivý...být tebou,tak se tím nestresuju, ted když jsi těhotná, tak tě vyhodit nesmějí, tak si v klidu pracuj tak, jak to zvládáš bez stresu a kašli na to...když na to můžou kašlat jiný, tak proč ne ty....Já vím,že to je blbý, někdo se tak prostě chovat neumí (já jsem to samý),ale zase, odsuď podsuď, přece se kvůli šéfovi nezblázníš a kor v tomhle stavu.
Já mám v kanclu kolegu, je to lemro líný, sobecký, celý dni nic nedělá, serfuje na netu, nemůžeš mui dát žádnou práci, všechno zkazí, nemá žádnou zodpovědnost (a to se tu pracuje s milionovýma částkama)....už tu dělá rok a ještě ho nevyhodili a je jim to fuk, přitom jsme na to xkrát upozornovali....to co jemu projde by nikdy nikomu jinému neprošlo, my tu dřeme na něj a za něj a přitom on má skoro stejný plat jako my (já a kolegyně)...

katcha.
4. lis 2009

Ahoj,
Filu: to je čumáček 🙂 Závidim
Želvi: Ohledně těch vycházek, nelze změnit doktor podle toho, který ty vycházky dá, že by sis to někde zjistila a přešla k němu?
Edvi: ☹ , ale držím palce 🙂

salomme
4. lis 2009

filu: To je krasavec (ci krasavice?)

želvi: Hmmm, tak to zamrzí s těma vycházkama. Dejme tomu, že těch prvních 14 dnů teda bez, když už tak už, ale pak jen 2 hodiny denně...To si člověk nedojde ani na úřady nic vyřídit, natož na větší nákup. V Brně jsem žila 5 let, tak vím, jak dlouho mi to trvalo z jednoho konce Brna na druhý šalinou. A autem to není rychlejší, spíš naopak....A to jsi se zeptala, zda ti dá neomezené a on na to řekl rezolutně ne??? Nebo by se s ním šlo posléze ještě nějak dohodnout...?

edvi: Počkej se smutkem do pátku, nemusí to být hned nejčernější...

krtek.93
4. lis 2009

Ahoj! Ty bláho, já jsem dneska tááák utahaná! Jsem včera večer usnula u telky a pak jsem v noci nemohla zabrat 😒 Čučela jsem minimálně do půl čtvrtý do stropu 🙄 Ale už nemám tak hroznou depku jako včera, akorát mám čim dál větší strach otvírat mail, že tam bude opět totéž... Jinak díky moc za podporu, mně je jasný, že nějak to dopadnout musí, každej snad dřív nebo pozdějc musí něco majít, ale občas mě to prostě bere...

jani: my jsme z PRahy, akorát svatbu jsme měli v Brandýse 😉 Jinak taky jsem pro hypo, stavebka máme dohromady tři - já teda docela na prd, protože je na tu nejmenší částku (100 000), ale muž je na tom snad líp. navíc kdybych chytla nějakou tu práci, tak si asi založim druhý - přesně z toho důvodu, jak tu někdo psal - kvůli překlenovacímu úvěru.

edvi: Achich ouvej, co na to napsat? Drž se, moc tu na tebe všechny myslíme, ať už to dopadne jakkoliv 😉

filu: Koťátko je kouzelný, jak z nějaký pohádkový knížky 😵

zelvi: Tak zase se můžeš utěšovat tim, že aspoň ty víkendy... Dneska maj ty nákupní centra otevřeno nonstop, pokud jde o tohle... Ale je to blbý, bejt takhle uvázaná doma, to věřim 😒

Jinak asi si zase půjdu změnit ikonku na nějakou anonymnější a nejspíš taky smáznu alba na beremku - mi teď došlo, že se tady člověk občas rozepíše docela upřímně o těch dětech a tak... A náhoda je blbec, ještě sem poleze nějaká personalistka a bude zle 😕 Jsem asi paranoidní co? 😅

zelvinka
4. lis 2009

salome - jo jo řekla jsem mu to narovinu a on protě že to ne

acimedaca
4. lis 2009

zelvi: no to mi přijde teda blbý...a řekl ti nějaký důvod? teda kromě těch kontrol co teoreticky chodí z práce.....jako nějaký zdravotní důvod

krtek: to je dobře, že depka tě už opustila....neboj, oni si tě někde vyberou

u hypotéky je příšerný, kolik člověk přeplatí - na hypotéce 2mil přeplatíš skoro to samé, takže ve výsledku jsouz toho 4mil.....to je hrůza.....v tom je to savební spoření lepší

krtek.93
4. lis 2009

Ach jo, tak aby toho nebylo málo, tak máme nejspíš nemocnýho psa - je celá nesvá, zalejzá, kouká jak puk, klepe se a když se jí mažel snažil šáhnout na bříško, tak vrčela 🙄 Já se fakt zbláznim, jsem sama nějaká nachlazená, tak doufám, že "jenom" chytla to co já. Fakt nemám náladu, čas a vlastně ani moc peníze lítat zae někde po veterině ☹

petrajda
5. lis 2009

ahoj holky, zdravím jsem ráda zpátky z prahy 😝 . Dočítám pomalu, Edvi - myslíme na tebe všechny,někdy si příroda,i když se jí trochu pomůže,dělá co chce.I tak dál držím pěsti co jich mám na těle.A jinak ti TT nebejvaj vždy 100%.Jsou holky,které těhotné byly ale nikoliv podle TT.

zelvi - to snad doktor dělá schválně.myslela sem,že s ním budeš mít lehčí dohodu.vím,že dneska se chodí dost často na riziko,ale přece nemůžeš bejt zalezlá furt doma.Kdy máš si sehnat třeba věci okolo mrněte?Měl by to brát případ od případu a ten tvuj je dost jasnej. Složité dojíždění do práce atd..fakt ti doktoři by měli mít víc pochopení...

janicka006
5. lis 2009

Petrajda Zelvin doktor asi myslí,že se bude v týdnu šetřit..a pak o víkendu bude běhat jako čokl až do úplného vysílení a z toho se pak zase celý týden bude léčit,takže by vlastně ty vycházky v týdnu ani neužila......Dělám si legraci,tak snad se Zelvi nebude zlobit...ale ono s tímhle doktorem snad ani nic jiného dělat nejde.
Ale hlavně,pokud ještě nemá kompletní výbavu..jako že asi si myslím,že ještě ne..tak těch víkendů zase tolik před sebou nemá..a taky neznamená,že bude každý víkend někde lítat.....Doktoři opravdu někdy neví,jak je to jejich nařízení těžké pak v praxi splnit....a hlavně jak je nesmyslné....když o víkendu jí jako má být dobře,takže si zaslouží bez omezení a v týdnu jí má být jako špatně,takže má smolíka....nechápu...

I když holky možná,že je to i kvůli tomu co frčí teď u nás v práci !!!!Náš zaměstnavatel má cca 7 firem...takže kolegyně se hodila na marodní a on jí zaměstnal u jiné z těch sedmi firem na dohodu....takže výsledkem bylo to,že ona chodila do práce,peníze měla prý dokonce ještě asi o tisícovku lepší a zaměstnavatel neplatil daně.

janicka006
5. lis 2009

Petrajda a jakpak v Praze???Vyřídila jsi všechno,co bylo potřeba???
Já mám dneska hodně netahavou..i z důvodu,že mne něco trápí...takže jsem si vzala dovolenou...už peru druhou pračku,Pepča si objednal tvarohovou bábovku,včera jsem koupila neteřím knížky k Vánocům,tak je zabalím a jdu ještě odpoledne jim koupit nějaké stolní hry...nějak mne totiž nenapadá,co koupit 8 a 9 letým slečnám se kterýma pomalu začíná cloumat puberta..nic se jim pořádně nelíbí,oblečení si hned tak na sebe jen tak nějaké nevezmou....

zelvinka
5. lis 2009

janičko to víš že se nezlobím,...docela jsi mě tím pobavila.Prostě ten dokrtor řekl že i na ně pak chodí,..a že jdu na rizikovku a podle toho se budu chovat,..nebo ať chodím do práce.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru