Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

petrakellerova
13. led 2010

petrajda se sem asi nemůže dostat. Já mam taky trochu problémy, nějak mi tadyta stránka stávkuje, musim jí naskakovat několikrát než se rozběhne.
Tak se asi nedozvíme kdy je to nejlepší 🙂

petrajda
13. led 2010

už tu jsem...pořád mě to zlobí 🙂
Dle doktorky na začátku ovu.V tomhle se názory z jinejch zdrojů dost různěj,někde píšou po,někde tak v polovině. Já u sebe ovu poznám,právě kvůli těm bolestem. Někdy to je mírnější a někdy mývám dost nepříjemné křeče. Kdysy sem to přisuzovala močáku,protože jsem kdysy měla zánět.Čert se v tom těle vyznej 🙂 . Doktorka mi na ty bolesti dala čípky,se slovy chápu,že když vás to takhle postihuje,tak na nějaké techtlemechtle v posteli asi nemáte chuť,tak si zaveďte čípek a bolesti by měli do půl hodiny ustat. Tak asi doma zavedeme plánovanej sex 😀 Jenže až bolesti ustanou,tak už je vajíčko kde sice má bejt,ale jaksi ochuzené o to radostné dělení spermiemi 🙂 .
Jako manžel byl včera zvědavej co sem se dozvěděla a byla to fakt sranda vyprávět a vysvětlovat. Taky se mi dostalo ponaučení,že tak 3 až 4 dny před ovu,je lepší žádný styk nemít,protože spermie dozrávají pomalu.Vtip je v tom,že ovu přichází nepravidelně a každá žena ho má jinak a nikdy pravidelně,tak na to sem se neptala,já si připadala jak v hodině přírodopisu páté třídy nebo kdy se to probíralo ve škole 😀 Já u sebe vypozorovala,že většinou tak v polovině ciklu

Holky taky máte problémy s touto stránkou???

petrajda
13. led 2010

Jen info pro aci - byla jsem u "naší" paní doktorky,a sestra-jinak jak jíříkáme úča,byla neuvěřitelně příjemná a skoro bych řekla ve veselé náladě. Zná Český Dub,vyprávěla mi příběhy a dokonce mi "proszradila" 🙂 ,že paní doktorka ordinuje i odpoledne,tak prej se stačí objednat a do deseti minut jdeš...Že je škoda takhle čekat,když tam je tolik lidí 🙂 Ani mě nezprdla ,jako posledně, že jdu na kontrolu o dva měsíce později. Já zírala....

petrakellerova
13. led 2010

Tak to sis musela připadat jak ve škole 🙂 Ale každá rada dobrá, zvlášť když pomůže.

petrajda
13. led 2010

Tak to máš naprostou pravdu 😀 😀 😀 ,ale byla příjemná. Vysypala to ze sebe sama, já se zas tak moc nevyptávala

petrakellerova
13. led 2010

petru: tak to já jako začátečník teda nepoznám kdy mam ovulaci. Jestli ji teda vůbec mám 🙂
Patří k tomu taky že tě bolí prsa? Protoře jestli jo tak ovuluji o sto péro. 😀

janicka006
13. led 2010

Ahojky kočičky,

teda zase jste toho napovídaly..mám teď oběd,tak se jdu připojit.

Filu ty bys chtěla pochvalu v práci....no teda to jsi nějaká divná,ne.. 😀 😀 😀 .U nás majitel ZÁSADNĚ jen kritizuje....nikdy nikoho nepochválil za nějaký úspěch.Ale hlavně strká čenich i do věcí,kterým nerozumí,takže to pak vypadá tak,že se všechno předělává 10x, a pak to stejně nefunguje,protože to vychází "od stolu" a nikoli z praxe.Dneska jsem se napříkad dozvěděla,že když jsem tady včera nebyla,tak řešil,že na mé místo chce někoho s profesionální praxí,bývalého pracovníka pojišťovny.Přitom ale mne do toho vrazili rovnýma nohama(ani jsem neměla auto,takže jsem neznala rozdíl mezi HAV a POV),agendu jsem převzla ve stavu v jakém byla(otřes-žádný systém,evidence..prostě jen halda papírů,kterou jsem se musela prokousat a vykydat),tam kde je to teď jsem to dostala jen já,za 2 roky jsme měli přes 400 pojistných událostí(protože máme zaměstnance jaké máme)...takže jsem se tady vlastně dloubala v nose,vyhodila nohy na stůl a neměla do čeho píchnout.Jsem tak naštvaná,že mám sto chutí jít na MD hned jak to půjde....tzn. ne nakonci února,ale už 11.2.......ale pak si říkám,že to není můj styl,že nebudu utíkat a odevzdám všechno s nejlepším svědomím..byť se mu nezavděčím.

Aci myslím si,že na to koukáš sice alibisticky,ale i zodpovědně....když se na to necítíš,nedělej to.Ale musím říct svůj názor..nevím,zda ho má i Zelvi..ale to,až objevíš //,tak pak věci úplně přehodnotíš..nebude to pro tebe už tak strašně cizí,ale dojde ti spousta věcí(já ten pocit neumím dobře popsat).Navíc ses přistěhovala do velkoměsta..tak tam určo fungují nějaké spolky,takže bys mohla kontaktovat jiné maminky a určo bys sama nebyla.Manžel se nezmění,bude takový pořád..takže čekat z tohohle důvodu asi nemá význam.A věř mi,čím je člověk starší,tak tím hůře opouští své zvyky,návyky a omezuje se(vidím to na sobě).

Zelvi my máme předporodní kurz za sebou..ale u nás byl trochu jinou formou...pořádalo ho místní MC..a skládal se ze 3 přednášek a pravidelného těhucvičení.Byla jsem na přednášce o kojení,novorozencích,o porodu..a asi 2 x civčit(jsem ostuda,ale nějak mi to nevycházelo nebo nebyla ani chuť).No a do porodnice se chystáme na čumendu tak za měsíc.Prý tam dostaneme už papíry,abychom to pak nemuseli vyplňovat až tam přijedeme na samotnou"akci",takže si to můžeme v klidu připravit doma(ještě bude boj o jméno 😀 )

petrajda
13. led 2010

petra- mě se to také stává každý měsíc. Zpočátku jsem šílela,že už sem v tom.... Jednou to bylo tak silné,že jsem byla naprosto přesvědčená,že těhotná sem,ale měla sem jen něco přes tejden zdržení ☹

janicka- koukám kolik je k mání kurzů a přednášek 😕 To je docela fajn,asoń do toho nevlítneš rovnejma nohama aniž bys něco věděla a znala. Jen si nedovedu představit to všechno stíhat a skloubit to z prací.

aci v Liberci je nabídka předporodních a porodních a maminkovskejch 🙂 🙂 kurzů docela silná. Vím to od švagrové..je podruhé těhotná. A až to přijde tak to přijde. Si myslím,že // z každou ženskou dokážou divy.

janicka006
13. led 2010

Ty přednášky u nás MC dělalo vždycky tak nejdřív od 16 hodin,takže to bylo v pohodičce(sice se jednalo jen o tři přednášky,ale dovolená v práci by se mi kvůli tomu brát nechtěla)..ale už jsem taky slyšela,že mají takovéhle přiblblé časy jako v poledne,od jedné,dvou.....
A třeba přednáška o kojení mne ale vyloženě vystresovala..ono totiž kojit,podle toho co tam povídala ta paní,není žádná prča...Takže snad i tohle zvládneme.

Teď jsem si hodila na koníka téma..dovolená s 4 měsíčním miminkem,tak jsem už dostala nějaké tipy..nechci být doma,ale na nějakou dobu vypadnout.Sice to nebude o kamzýkování po horách,jako jsme si zvykli..ale tak se podíváme i jinam.I když jsem dostala super tip na penzion ve Vimperku...to by se Pepčovi zamlouvalo.
Já jsem si moc přála jet na Ještěd..takže to chtěl Pepča objednat ještě teď..ale nevím s tím břuchem a v kalamitě se tam někde plácat...

Petrakell...ani já nevím,kdy mám ovulaci..navíc jem měla cyklus vždy 35-36 dnů dlouhý...ale prostě jsem si to vydělila 2. tzn.18 DC...a od toho 18DC jsem na každou stranu dala 5......takže nejvetší intenzitu(ale ne denně!!!!) jsem směřovala na dny mezi 13-23 DC....k tomu ten polštářek a klaplo to.

zelvinka
13. led 2010

JAni musím potvrdit, že tak jak aci - dostat se do Brna mezi cizí bylo pro mě muka,..bylo to něco strašně neosobního,..všude tolik cizích lidí a i když pár přátel ze strany manžela tu bylo, rozhodně jsem je nikdy náhodně nepotkala. Měla jsem i stavy že se odstěhuji, ale časem se kamarádství prohloubilo a člověk si zvyknul že prostě ve městě nepotká na každým rohu známé. A jestli se Aci na to necítí vnitřně?...tak říkám nedělej to,...i když je pravda že když už se to stane hormony změní tvoje názory natotata.
Jinak dneska jdeme na první kurz a pokud se mi v té porodnici bude líbit, je nově zrekonstruovaná,...a menší než jsem měla původně vybranou, tak tam budu i rodit. tak jsem zvědavá. Někde říkají že menší je lepší, že to není tak neosobní,..že při porodu tě nechodí kontrolovat šest různejch asistentek a tak. No jenže všude raděj něco jinýho a každá jsme jiná a máme jiný požadavky, tak snad se rozhodnu správně a nebudu litovat

petrajda
13. led 2010

janicka - v Liberci a na Ještědu žádná kalamita není. Jako sněhu dost,ale už sem ho tu zažila víc. Navíc silnice přes Ještěd je dobře udržovaná. Je to jeden ze zdejších hlavních tahů.Včera sem přes jela.
navíc nahoru můžete lanovkou,zpátky taky a pokud by jsi chtěla přece jen absolvovat výšlap,vyjedete autem na Vípřež a od tamtud to není daleko...
Je fajn,když chceš někam s mimískem.Málokterá by si to troufla. Zvlášť prvorodičky.Taky bych asi byla vystreslá co a jak...jako třeba švagrovka byla. Ta s malým zpočátku ani nechodila ven,to nechci kritizovat,ajen se usmívám a sem zvědavá na sebe jak jednou budu blbnout..

acimedaca
13. led 2010

teda vy jedete, ani nestíhám číst....
petrajda: takt o je fajn, že sestra byla milá, počkej, ona si to vybere jindy 🙂

no uvidíme, jak to s tím snažení bude, ještě tak 3 měsíce nic, mám ještě prášky...

janicka006
13. led 2010

No Ještěd by se mi líbil....hooodně líbil..ale nevím,zda bych to s tím břuchem co mám, ještě dala.
O dovolené jsem přemýšlela hned od začátku,ale chtěla jsem se ujistit více názory,že to není sci-fi.Až na jeden negativní,všichni souhlasili.Jen mám trochu strach,aby se tam Pepča nenudil..on je takový "kamzýkoidní" typ....týden v Tatrách a myslela jsem,že mne chce uštvat...takže teď výlety po nížinách..to asi nebude pro něj úplně to pravé ořechové.Ale dostala jsem tip na nějaký hotel u Vimperka....tam by se mu mohlo líbit.

K tomu stěhování...já jsem takový ten typ peciválek..nedokážu si představit,že bych se někam odstěhovala..mám tady silné vazby..řekla bych až takové přehnané..takže třeba když jedeme z dovolené a já vidím náš kostel..tak prostě cítím jak jsem doma.Možná ale právě setkávání s jinýma maminkama by to Aci trochu ulehčilo....přes děti by se jí seznamovalo líp..

Zelvi my máme vybranou malou porodnici(mám jí odzkoušenou z potratu)....ale jak píšeš,je to o požadavcích a náročnosti každé z nás.Právě na jedné z přednášek chválili tuhle malou porodnici za to,že tam mají na tebe víc času,sestra si k tobě sedne a opravdu se ti věnuje,když tě učí kojit.To třeba kamarádka rodila v porodnici v MOstě a tam si vyloženě stěžovala,že jí to nenaučili.......a samotný porod byl víc stresující,protože tam "békalo" víc bab najednou..a ono když jsi se svým strachem z neznámého a k tomu posloucháš různé řvounky a hysterky,tak ti to asi nepřidá.Rozhodni se podle svého pocitu,jak se tam cítíš.Myslím,že na člověka,který se špatně vyspal narazíš všude....jsme všichni jenom lidi,takže tím bych se ovlivňovat nějak moc nenechala...můžeš mít dobrou směnu s příjemnýma sestrama nebo druhou partu,kde jsou třeba dvě protivky...Ale spíš bych řešila odbornost,vybavení,prostředí a zvyky......Třeba o porodnici v Chomutově se říká,že tam nechtějí moc dělat císaře....takže když jsem byla v poradně,tak tam byla holka,co tam rodila a neudělali jí ho..a chlapečkovi přetrhali nějaké šlachy nebo co v ručučce,takže je čeká dlouhodobá rehabilitace a i tak není jasné,zda bude ručičku normálně používat...a to je pro mne už argument.

petrajda
13. led 2010

aci - s tím počítám 😉
a co se snažení týče,tak stejně se jednoho dne dočkáš. Ono to někdy nejde hned ,samo že to předem nevíš,a pak už máš jiné starosti a nemyslím si,že by ti začalo vadit,to přicházející škvrně. Já bych se nebála. A zas na druhou stranu,společenský člověk jako ty si nějakou zábavu vždycky dokáže opatřit.Sama píšeš,že v lbc nikoho moc neznáš.I mteřství ti dokáže přihrát do cesty zajímavé lidi. Znám spoustu maminek,které se dokážou bavit i o něčem jiném než o plínkách a rozhodně jen neseděj doma ve víru kolotoče nakrmit,přebalit,vyprat 🙂

petrajda
13. led 2010

janička- tak to bude pro Pepču aspoň malá změna.Třeba si tě bude hlídat a bude vašemu drobečkovi,kterému to bude fuk 🙂 ,vše vysvětlovat. Mě se ten nápad líbí. Samo,že nevím co já sama,ale taky bych klíďo někam vyrazila. Na děti se těším už z toho důvod,že mě tyhle rodinné vejlety a pak třeba i čundry,až budou větší,budou vyloženě bavit.Ale třeba se mejlím.Já sem takovej vandroidní typ 😅

Jinak stěhování jinam mi taky problém nedělalo,ale spíš proto,že v Praze sem mnoho štěstí nepotkala. U mě to rozhodnutí ani nezrálo dlouho,prostě sem se jednohoho dne rozhodla a druhej jela...Pravda je ,že si tu ani po devíti letech jako doma nepřipadám,ale to v Praze taky ne. Třeba až bude ta rodina tak to pak bude jiné. Zatím se snažím,ale poznala sem tu spoustu bezva lidí a přátel...

acimedaca
13. led 2010

já jsem jednoznačně pro s mimčem cestovat, klidně i s malým, naši známí byli s 4 měsíčním chlapečkem v Itálii pod stanem a všechno v pohodě....
janicka: stejně bys ho v těch tatrách vozila v kočárku, tak si myslím, že byt o nebyl takový problém, jen byste chodili po cestách...naši známí - jiní než ty pod stanem - byli v létě v alpách s 5 mesíční holkou a taky to šlo....

janicka006
13. led 2010

no holka zlatá nevím,jak bychom to třeba ale v těch Tatrách dělali....protože když si vzpomenu na výstup na Terryho chatu(tam jsem málem zemřela na vyčerpání 😲 😀 ),tak tam bych s kočárem nemohla ani náhodou.
Ale loni jsme byli na Zadově...Horská Kvilda...Antýgl....řeka Vydra....Modrava(viděli jsme sídlo toho Bakaly...strašně ošklivá kostka)a tam bych si to dokázala představit...
Mne teda osobně láká spíš jih Moravy....byl by to úplně jiný typ dovolené.
Taky se rozhodneme jak daleko i podle toho co nám pak doporučí mimimudra...

A kampak se chystáte vy ostatní?????Máte už něco v merku????Byly tady báječný svatebky..tak copak podniknete letos????

petrakellerova
13. led 2010

jani, jižní Morava je super. Třeba jen zahrada na zámku Lednice prostě paráda, krásné cesty, hezká příroda a dost dlouhé stezky, to by bylo na kočárek jak dělaný. To samé kolem Vranovské přehrady. Byly jsme tam předloni. Sice jsme původně mysleli na kola, ale bylo blbé počasí, takže jen pěšmo. A fakt jsme si to moc užily 🙂

petrajda
13. led 2010

no my koukáme po nějakém tom zahraničí,ale nevím,nevím. Taky kvůli penězům..Jinak dovolenou v tuzemsku naprosto vůbec nezavrhujem,jinde sme vlastně spolu ani nebyli,takže pokud nám bude přát rozhodně se letos plánuje Otava,v podobné sestavě jako loni Ohře. Byli jsme dobrá parta,tak se letos zadaří. Jinak sme si ještě nekoupili tu kanoi-dostali jsme na ní peníze jako svatební dar,tak snad nějakou pořídíme. Barely jsme si už koupili,tak ještě tu loď.A jedno pádlo pro mě - ubohého háčka 🙂 .

acimedaca
13. led 2010

my jedeme v březnu na týden lyžovat do rakouska....a léto ještě neřešíme, loni jsme měli v plánu francii autem,ale kvůli svatbě to nevyšlo...tak možná letos

mayner
13. led 2010

ahoj,
my jedeme v unoru na valentýna na severní moravu do hotelu relax. i cenově přijatelné.

petrajda
14. led 2010

jinak známí nás tahali na hory,ale ani jeden na to nejsme. Taky jsem přemejšlšla unést miláčka někam na víkend. Třeba Francie-Paříž,ale láká mě i Budapešť.Jako překvapení třeba k nějakému výročí.Ale uvidí se podle financí,zatím teda nic moc 😒

petrakellerova
14. led 2010

To já zase hory miluju 🙂 Ale víkend ve Francii nebo třeba termály v Maďarsku bych také brala 😉

petrakellerova
14. led 2010

Jéééé už se ukazuji jako snažilka 😀

petrajda
14. led 2010

🙂 jéé čau snažilko...
s dovolenou ještě uvidíme.Nějak se nedokážu rozhoupat..teď nás snad čeká bezva víkend s přáteli

petrajda
14. led 2010

tak se opičím,ale jen trochu,zatím bez alba,ale ty tam máš hezké fotky. Vaše svatební je krásná,sluší vám to tam a ten obrázek zobrazující a vysvětlující početí je fakt rachot 😀 😀

petrakellerova
14. led 2010

petru děkuji 🙂
Taky jsem se chtěla zeptat, proč nejsi snažilka, ale už jsme snažilky obě 😀
Albíčko stačí až se zadaří, to jen aktivistka jako já ho má, v práci je nuda tak se musím nějak zabavit 🙂

petrajda
14. led 2010

mě tyhle věci trvaj hrooozně dlouho. Na beremku jsem ani nedodělala alba z příprav. Pořád mi to nešlo 😠 . Já jsem takovej pcantitalent. Jinak u mě v práci taky nuda.

petrakellerova
14. led 2010

no já jsem se také pořád rozčilovala. Na beremeku, mi to pak smazali, no porstě děs. Tady jsem to zase chtěla psát pod sebe, to prostě nejde. Tak jsem přemýšlela že si to co budu chtí psát udělám ve wordu a překopíruji a pak to možná půjde podle představ. Já tomu taky moc nerozumím, řešim to pokus - omyl
Ale z beremka už mám trochu zkušenosti. 🙂
Je to děs jaká je nuda. Tak před rokem jsem nevěděla kde mi hlava stojí a ted hrozná flákárna 😒
Vypadá to moc hezky to naše "snž" 🙂 Mam z toho strašnou radost 😉

petrakellerova
14. led 2010

Tak s tím wordem to teda nevyšlo, prostě to neumím psát pod sebe 🙂
Jinak jsem přidala nový obrázky, tak se pokochej, jsou to takové hlouposti 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru