Uštvané nebo pohodové matky? Jaké jste?

marti7
29. dub 2008

Jaké jste maminy? Uštvané nebo v pohodě? Kolik času denně věnujete sami sobě a ne jen prckovi a domácnosti? a hlavně kde ten čas berete? 😀

aponchie
29. dub 2008

no ze startu asi tak rok ustvana jak mezek..potom cim dal lepsi..uz chodi di skolky takze super konecne sem zacala odpocivat 😀 sobe?denne tak dbe az tri hodky a staci mi to azaz male veskery zbytek casu o domacnost se praci delime 🙂

jankao2
29. dub 2008

ja v pohodě uštvana,mala začina vic vyžadovast pozornost tak si spolu furt hrajem přes den naspi tak 1hodinu je hodně aktivni,takže pro sebe mam čes až jde večer spat,s domacnosti mi naštěsti pomaha manžel tim že většinou vaři(bavi ho to)ale sem moc spokojena 😀

amina
2. kvě 2008

Jak kdy. Někdy se cítím báječně, to když prcek dobře spí. Zvládnu v pohodě domácnost, jdeme ven - nakoupím si noviny, časopisy, něco na zub a stačí mi to. Nebo si udělám sobotní dopo jen pro sebe a manžel hlídá.
Když má drobek horší dny i noci, docela zavzpomínám na svobodné časy...
Není nic horšího, než se několik dní nebo týdnů nevyspat. Jinak se dá všechno zvládnout a čas na zájmy se najde.

krista
2. kvě 2008

Já bych hrozně ráda byla pohodová mamina, ale když malá často pláče (prdíky 😖) tak to se nedá 😅
Těším se až to bude lepší a budeme se moct více radovat 🙂 Jinak na sebe moc času neni, kolikrát se nestihnu ani najíst 😅 Ale když se zadaří tak třeba 3 hodinky denně 🙂

lenkabu
2. kvě 2008

Víceméně pohodová, někdy je trochu krizi,ale to je asi normální.Přes den mám pro sebe tak hodinu, večer většinou ještě dvě..2x týdně chodím do posilovny a hlídá MM, je to super relax.

myschka
2. kvě 2008

já jsem myslím pohodivá matka. Jsem zvyklá všechno zvládat sama. Mamka je daleko, tchýně nepoužitelná a přítel celou noc v práci a ráno se jen vystřídáme v posteli . Vstává odpoledne, nají se a jede do práce.
Musím říct, že mám moc hodné dítě, když byla malinká tak se dokázala úplně sama zabavit a to jí zůstalo ale co začla lézt a teď i chodit tak je to trochu náročnější pač má člověk strach aby si něco neudělala.
Máme takové zaběhlé rituály a vyhovuje nám to. Trochu jsem slevila ze svých nároků na pořádek a jde to 😉 zvládám každý den uvařit a občas upéct nějakou dobrou buchtu.
přes den mám tak 2 hodky to si většinou tak něco přerovnávám nebo si čtu a večer od šesti než jdu spát mám čas na koníka, úklid a nutnou udržbu 😎
jsem spokojená a mateřství mě naplňuje jen mám poslední dobou pocit, že se odcizujeme s přítelem ale to je do jiné diskuse.

berynka
2. kvě 2008

Snažím se být pohodová matka, ale pár dní před MS bych nejraději zabila sebe a pak zbytek rodiny 😎

anatanka
3. kvě 2008

Jak to tak vypada, tak moc pohodova nejsem. Hormonalni bouri mi preskocilo uz na zacatku tehu a od ty doby jsem maximalne podrazdena a vytocena z kazdy malickosti, takze porad jenom "prdeluju", at uz malou oblikam, petkrat se vracim pro piticko, pro dudlika, cela spocena rvu kocarek do auta, Miri do autosedacky...

luciferek
3. kvě 2008

ahojky, tak já si myslím, že jsem taky pohodová mamča, i když než jsem se ze začátku trošku otrkala, taky jsem někdy myslela, že to nezvládnu ☹ a stejně jako myschka jsem na všechno sama... babičky jsou na Moravě, manžílek celý den v práci, takže jsem s malou nonstop celý den a všude jí beru sebou 😉 . Teď když už je větší,jde to všechno líp... a jsem šťastná, že jí mám 😉

alcatko.j
3. kvě 2008

Jsem desna, neprijemna, nasrana a protivna jak vred vite kde 😀 😀 😀 😀 Ale je to tisickrat lepsi nez to bylo, jestli si to dokazete predstavit 😀

luciferek
3. kvě 2008

alčatko 😀 😀 😀

alcatko.j
3. kvě 2008

Lucí 😀

luciferek
3. kvě 2008

ale smích tě ještě nepřešel tak je to dobrýýýýýýýýýýýýý 😀 😀 😀 😉

vikvik
3. kvě 2008

mame zlate miminko takze jsme totalne v pohode 🙂 snad nam to vydrzi 🙂

luciferek
3. kvě 2008

držíme palečky vivik 😉, ať je mimíško zlatý co nejdýl 🙂

nasticka
4. kvě 2008

alčátko 😀 😀 😀 😀 to jsme na tom úplně stejně..ale lepší se to..

andrysek2
4. kvě 2008

,n 😔

mamina
5. kvě 2008

S pěti dětma,barákem v plné rekonstrukci,velký hypotéce,při manželových 2 zaměstnáních a bez babiček se řadím spíš k těm uštvaným.Snad bude líp... 🙄

karot
5. kvě 2008

Já mám zatím jedno dítě a bohatě mi to stačí na to,abych pro sebe urvala kousek volného času(kopel,TV,MK 😀 ),vychutnala si mateřskou a zvládala domácnost(úklid,vaření pro nás,Adama a kočky 😉 ).
Sice občas přemýšlím nad tím,jaké to bylo před Adamem a jaké je to teď,.................nicméně souhlasím s Alčou,..........nikdy bych neměnila. 🙂

ivulinda
15. kvě 2008

Tak já jsem v pohodě mamina,malá už je trošičku aktivnější,vnímá víc věci takže si spolu hrajeme,smějeme se,spí už jen po obědě takže super a večer taky krásně spinká takže 😀 😀 😀 .a čas si taky na sebe udělám 😎

supina
18. kvě 2008

Tak já jsem právě uštvaná. Synovi je 8 měsíců, rostou mu zuby, trpí na prdíky, takže aby neplakal se mu musím neustále věnovat - péruje na nohách a já ho podpírám, což je dost fyzicky náročný, lítáme jako letadlo, dělám opičky atd. Poslední dobou mi nějak nezbývá čas pro sebe, protože když je chvilku v klidu, tak se snažím rychle uvařit, mýt nádobí a ty ostatní domácí práce. Je tu některá, která časem přesvědčila partnera, že potřebuje jeho pomoc - třeba jen pohlídat dítě. Ten můj si s ním hraje chvilku a tím to končí a všechny domácí práce jsou také jen na mě 🙄

petule.h
18. kvě 2008

Ahoj, supina: to tě chápu, doma mám to samé, pro chlapi je hlídání že si sednou, čtou noviny, čučí na telku a dítě si dělá co chce .Ale já už mám 2 leté dítě.nicméně jsem vše v pohodě zmákla.Nicméně si myslím, že není dobře se zase dítěti tak extrémně věnovat, protože potom to na tobě bude vyžadovat. Zuby jsme taky protrpěli dost intenzivně.vařím téměř denně a mám velký barák, takže chápu.mám dost aktivní dítě, které mě taky uvede často do pláče ..není to jednoduché, ale člověk trochu otupí časem, 😉 až pomaluje zdi, bude se vztekat. Uštbvaníá jsem určitě každopádně a teď čekáme druhé a dost se děsím co přijde a jak to zmáknu,asi se zhroutím 😀 . jinak manžel te´d pomáhá s úklidem, ale vidím to do porodu, max 2 měsíce po porodu 😀

supina
18. kvě 2008

petule.h: a tos ho nechala brečet? Já si pak připadám strašně - on dělá takový nešťasný ksichtíky.. Když byl menší, vydržel si hrát dlouho sám - schválně jsme ho moc nechovali, ale teď to prostě nejde.. Je dost zvědavej, ale ještě neleze, zatím se jen plazí, možná, až poleze, bude to lepší - dostane se, kam bude chtít..

sylvar
18. kvě 2008

Tak já jsem v poho, hodně pomáhá přítel, krmí, koupe, přebalí dítě za chodu, když se malá vzteká, jsem nas*aná a ječím,ale bouchnu dveřma a uklidním se a je to dobrý.A nemusela jsem přesvědčovat, dělá to sám od sebe 😉
Dojdu si do práce, na nehty,takže pohoda, dost mě uklidňuje jízda s kočárkem, mi ani nic jiného nezbývá, co??? 😅 😅 😅

aponchie
18. kvě 2008

ja jsem byla ustvana do roku a pul a pak uz to slo lip a lip ..byla jsem na vse uplne sama,zadne hlidani ,zadne babicky ,zadna zabava..kojeni do roku a pul a tim vsim zavislost na me asi do 2let cca.pak uz je to lepsi a lepsi kazdym dnem ve2a pul letech skolka na 5dni v tydnu a to byla uleva nyni uz je to parada,ale ziva je teda fakt dost a neposloucha ale mame asi 3lety vzdor zrovna..jsou dny kdy bych ji zabila jak uz nemuzu a ona ma aktivit na rozdavani a energie nechapu to..to ja bych lezela jak lemra a zbytecne se nehla to ona neee,ale manzel je velka pravda cele prvni 4mesice pomahal jak se dalo dosel v noci z prace celou noc ji hlidal v kolibce v obyvaku a nosil mi ji jen nakojit abych se vyspala..cvicil ji nozkama a tak mela dost prdiky a ted kdyz ji hlida je pravda ze sedi na netu a mala cumi na tv zadna aktivita 😖

j.a.n.u.s.
18. čer 2008

Ja i kdyz bez chlapa, ale se suuuuuprovou babickou (ma maminka), jsem byla ustvana prvniho pul roku a pak jeste ty okamziky neprospanych ZUBNICH noci...ale ted? Uplne nadhera...jak nekdo nahore psal...casem otupis. Ja otupela k sobe, uz mi nevadi, ze moc nespim.

Pro sebe mam cas kdykoli mi ji babi veme (je v duchodu), ale to vetsinou pouziji na uklid a velky nakup...kdyz uz jsem opravdu na dne...jen tak zalehnu, oblozim se jidlem a koukam na dvd, tak 2 hodky...(holky sorrac 😀 ) . Mamca bydli dva bloky od nas...tak to jde.
Mala je hodna holka, sikulka....zvedava jak opice.
Je pravda, ze se ji venuji na 110%...pohadky znam z pameti, tak s ni vzdy vyrukuju, kdyz je protivna...a to ji uklidni. Jinak je odvazna a kouka na svet sama, jsem za ni, kdyby "klopytla"...
Kdyz jsem s ni a zapomenu na sebe, tak si vychutnam to materstvi. Mam asi genialni dite, jak potrebuji neco udelat, tak si hraje sama a necha me byt...mozna mam stesti... 😉

maart
19. čer 2008

....tak dneska jsem ustavana jako blazena....mala jeci, nespi...fuj, dneska mam tech deti fakt nejak moc..... 😠

simlenka
20. čer 2008

já jsem mamča flegmouš - v noci hotová, protože malá nespí, ale ráno jí vše odpustím - tak nějak je pro mě přednější mít spokojený mimi než naklizený byt, takže občas je tu čurbes, ale zase ne nic katastrofickýho... a kupodivu jsem radši, když jsem tu s malou sama než když je tu ještě přítel... s malou si vystačíme a nemusím mu vařit 😀

marti7
autor
29. čer 2008

simlenka - s tím vařením máš pravdu 🙂

ina.b
29. čer 2008

Malá se začala plazit, tak ji pořád honím po bytě a nic nemůžu dělat. Když vařím, připlazí se za mnou a už se matlá kocourovi v misce, nebo rochní v dolních regálech 😀 Jsem většinu času s malou sama, tak uklízim, když spinká a vařim, až když manžel přijde z práce nebo nevařim někdy vůbec 😕
Když to tak shrnu, tak ráno v pohodě a jak se blíží večer, mám toho pak plný kecky.