Už mě nebaví čekat na "vhodnou" dobu k početí 🙂

majatob
26. lis 2008

mile planovalky, vim, ze je nas tu vic, ktere cekaji az dodelaji skolu, splati pujcky a jine dulezite veci a hned potom si chteji poridit miminko. Ja uz sice jednoho prdouska doma mam, ale moc bych si prala druhe. Ale je tu malinkaty hacek... musim pockat se snazenim do cervna a to mi pripada siiilene daleko 😀 a tak pokud se najde nekdo, kdo je stejne netrpelivy jako ja, velice rada ho uvidim v tomto tematku 😀

majatob
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
elischqa
26. lis 2008

kopa : Na názor okolí vůbec nedej .. můj táta to nesl první 3 dny po oznámení děsně těžce .. jeho 19ti letá dcera, která míří na VŠ je těhotná .. Ha ha ha.. Brzo se vzpamatoval a masíroval mi oteklé nohy a bolavá záda při každé návštěvě u našich. A když se malej narodil - vidí se v něm .. první pokrevní vnouče - vyřízenej, poprděnej, vyklepanej, zkrátka v pr... 😀

katuska23
26. lis 2008

taky nenávidíte větu máte čas?užívejte si?já mám pokoj od té doby co jsem řekla že se nesnažíme.a byl velkej humbuk když jsem se ve 22 vdávala 😝

terysek005
26. lis 2008

Holky, mě je 21 a každý kdo se dozví, že bychom chtěli mimčo tak jen valí oči 🙂 znáte ten kukuč? 😉

katuska23
26. lis 2008

jojo znám přesně 😕 😨 😀 😀 😀

kopa
26. lis 2008

maja: já vím,že je to hrozný název 😀 Ale plánovali jsme svatbu když jsem byla těhu,po tom všem jsme to nak odložili,takže to vidím taky až v létě.

elischqa
26. lis 2008

maja : Jo, vdávala jsem se v 6tém měsíci, řádně oteklá a neforemná .. pak jsme odjeli na 3 týdny na svatební cestu do Itálie 😀 Tam mi bylo z celého těhotenství nejlépe.. a když jsme se vrátili, začalo to jít z kopce až moc rychle 😖

majatob
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kopa
26. lis 2008

Katus,tak mě nejdřív všichni otravovali,že jsem těhu,když jsem byla po potratu,tak zase mě všichni otravovali a vyptávali se a ted denně slýchám kdy bude svatba.Přemýšlím,že si pořídím špunty do uší 😀 😀

elischqa
26. lis 2008

Kdyby jenom kukuč .. ale ty poznámky ... 😀 i sebenenápadnější ... 😅 Tfuj, ještě, že je to za mnou.. musím se tomu teď smát 😀 protože vidím, jak obrátili, jen co spatřili ten růžovej uzlik 😀

majatob
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
elischqa
26. lis 2008

maja: Těžká preeklampsie 😖

kopa
26. lis 2008

To eli věřím,že to ze všemi zamávalo.My se sejdeme jako rodina a už si ani moc nepovídáme,sedíme v kruhu a pozorujeme třeba 2-3hod,synovce a jsme všichni naměkko.
O to víc je mi někdy hůře,když se mě ptají kdy to bude 😖

majatob
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
terysek005
26. lis 2008

jsem ráda že jsem ten blázen, cítím se na to 😀 dneska jsem kamarádovi oznamovala jen to, že se budeme brát a mlčel dobré dvě minuty a pak teprve nabral dech a dobrých pět minut zkoumal kolik že nám to je a čím to že se chceme brát 😀 jeho reakce byla skoro nejlepší 🙂

elischqa
26. lis 2008

kopa : Tím se netrap.. všechno má nějaký důvod... Oni prostě nepochopili, že jsme chtěli .. že nikomu nohy neujely 😀

Maja : no málem jsme zemřeli

majatob
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kopa
26. lis 2008

Tak to já chci aby bylo vidět bříško,aby mi to zakrylo to moje 😀 Tak snad nám to vyjde.

elischqa
26. lis 2008

maja : Děkuji ... 😵 To ten váš prťousek taky .. 😵

majatob
autor
26. lis 2008

eli: diiik 🙂

elischqa
26. lis 2008

maja : ale chtělo by to nějaké aktuáááální 😅

kopa
26. lis 2008

Holky já vám prcka neukážu,ale můžu ukázat fotku Jarmily,Boženy,Kubíka 😀

terysek005
26. lis 2008

Eli: hlavně že to dopadlo, ondrášek je krásný 🙂 ale umím si představit jaké to byli nervy... 😖

Kopa: to věřím, já taky nemám ráda když se všichni ptají, mám pak strach že se to všechno zakřikne... ale my si za to můžeme trichu sami, jak se těšíme a plánujeme tak se o tu radost chceme dělit, s rodinou, s kamarády

kopa
26. lis 2008

Tery já když plánovala,tak to věděla snad celá práce.Kolegové mi chodili kupovat těhu testy a ovulační testy 😀 O to horší to bylo když to nevyšlo,naštěstí jsem se do práce již nevrátila.Nebot jsem se za to styděla 😖

elischqa
26. lis 2008

Od 4. měsíce těhotenství byl každý den doslova hororem. Měla jsem preeklampsii, takže vysoký krevní tlak, nehorázné otoky, bílkovina v moči, mdloby.. Dvakrát doporučená hospitalizace v nemocnici.. Extremně jsem zadržovala vodu, takže jsem přibrala 30 kg.. Bylo to fakt silný kafe. Špatně se mi dýchalo, pro otoky na nohou už jsem nemohla pomalu chodit a při každé změně polohy - tlaku jsem málem upadla.
Dne 23.10.07 jsem byla u našich, celý den se mi špatně dýchalo, otoky byly tak hrozivé, že mi voda začala na nohou prosakovat, měla jsem naběhlé karotidy a bylo mi fakt zle. Řekla jsem si, že ráno navštívím Dr, že to není normální. V noci jsem nemohla vůbec spát, nemohla jsem popadnout dech a když jsem usnula, budil mě manžel protože jsem měla krátké zástavy dechu. Bylo mi neskutečně zle a motala se mi hlava, přestávala jsem ostře vidět.
Ráno jsme jeli k Dr, tlak jsem měla 220/170, vyoký podíl bílkoviny v močí, obvod kotníku přes 40 cm.. Okamžitě chtěl zavolát záchranku. Ukecali jsme ho, že me manžel odveze sám. V autě jsem zvracela a asi svakrát ztratila vědomí. Když jsme dojeli, vzali mě okamžitě na příjem. Tam mě vyšetřili a zjistili, že na porod to ještě není (38tt), dali mě na hekárnu a narvali mi infuze..a chodili mi měřit tlak každých 5 minut, nešlo to pod 200/150 To bylo v 11:40h... Začaly mi praskat žilky v očích, tekla mi krev z nosu, z uší a začala mě šíleně bolet hlava, znovu zvracení.. Tep jsem měla jak po marotnu a pomalu jsem začínala ztrácet vědomí.. jen si pamatuji, že jsem si na pokyn sundala šperky a vezli mě na sál.
Ve 12:16 hodin se Ondrášek narodil císařským řezem .Celej oteklej, pomačkanej, ale v pořádku a zdravej !!!! Mě převezli na ARO.. Ta cesta byla děsná, jizva mě bolela takovým způsobem, že jsem myslela, že umřu.. cítila jsem každý kamínek a hrbolek na lehátku a při vyzvednutí do sanity jsem řvala bolestí. A co můj syn? 9 měsíců jsme byli spolu a teď? Neviděla jsem ho, ale byl s ním MM. Odpoledne za mnou (z protekce) mohl přijít a tak mi ho ukazoval alespoň na fotkách. Brečela jsem, ba jsem přímo řvala. Bylo mi hrozně, všechno mě bolelo, byla jsem na morfiu, nemohla jsem se pohnout, všude samé infuze, snímače, mnitory, redony, cévka, sonda a podobné.. ale přesto jsem byla tak šťastná!!! ONDRÁŠEK BYL V POŘÁDKU !
No.. pak mi řekli, že kdybych bývale k tomu dr. nešla - jsme do večera oba mrtví. A prý mi další těhotenství nedoporučují ..
I přesto všechno to stálo za to a já ho MÁÁÁÁÁM 😵

majatob
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
majatob
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kopa
26. lis 2008

Eli,to je mi líto,že sis takhle protrpěla,to muselo být dost psychicky náročné.A ještě ani po porodu nevidět syna,to muselo být těžké.Uplně mi naskočila husí kůže z tvého příběhu.

kopa
26. lis 2008

Holky,já jdu spinkat,to víte už patřím do té kategorie 23let,tudíž musím dbát o svůj spánek. 😀

elischqa
26. lis 2008

maja, kopa : Fyzicky mi bylo zle, ale psychicky jsem trpěla jako pes.. malého jsem viděla až druhý den, odpoledne, když mi ho přinesl Ondra 😢 Ten prvotní pocit mi vzali a to mi nikdo nevrátí.. díky tomu jsem přestala i kojit - psychikou se mi vytratilo mléko již v porodnici. Řekli mi, že mi ho nedají, že se o sebe sama nepostarám, natož o něj. To bylo ten druhý den, co mi ho ukázali.. já ještě ten den večer vstala z postele a začala chodit po pokoji.. bolelo to, jako kráááá.., sebou jsem tahala v ruce redon a cévku .. zamnou kaluže krve.. celou noc jsem proštrádovala a ráno jsem si pro něj takhle sama došla až na novorozence - nikdo to nechápal.