Užívání AD, mutace Leiden, potraty a 3. těhu v pořádku

pampalin
2. kvě 2014

Ahojky holky!
Zajímalo by mě, kolik nás tady je, které se dlouhodobě léčíme s depresí, první těhotenství dopadlo více než dobře, druhé a třetí těhu se špatným koncem a po prvním nešťástném těhu vám byla zjištěna mutace Leiden?

veruska007
2. kvě 2014

@pampalin Ahoj. Leidena nemám, ale jinou formu trombofilie ano. První těhu bylo bez problémů. Ze šesti těhotenství máme tři děti.

pampalin
autor
2. kvě 2014

No, já už to tady napíšu, stejně to píšu hlavně kvůli tomu. Jsem nejspíš těhotná, teda tt je pozitivní. U doktora jsem zatím nebyla, podle MS bych měla být v 5. tt. Asi bude lepší jít k doktoru už v pondělí, pokud se těhotenství potvrdí, tak abych si začala píchat Fraxík co nejdřív, co?
Jinak trpíš i depresí?

teenyel
2. kvě 2014

@pampalin ja mam leidena heterozigota V. Ale o mimco se teprve snazime,tak doufam, ze nedopadnu jako sestrenka. Ta 2xpotratila. Az pak ji ho zjistili. Ja lezela s trombozou,tak mi to zjistili uz drive.

veruska007
2. kvě 2014

Jinak mě dr. říkala, že si mám píchat injekce hned po otěhotnění 😀 . Takže jsem měla u posledního těhu už injekce doma a sotva jsem uviděla prvního slabého ducha, už jsem píchala.
Ale teda, abych trochu zklidnila nadšení, o jedno mimčo jsem přišla i přes ty injekce 😒

pampalin
autor
2. kvě 2014

Já taky, v prosinci minulého roku, v 9.tt. A předtím v lednu téhož roku, ale to bylo v 21.tt.

teenyel
2. kvě 2014

@veruska007 a jakej mas konkretni typ leidena? Mas i nalezenou protrombinovou mutaci? Nebo jen tohle?

veruska007
2. kvě 2014

@teenyel Jak jsem psala, Leidena nemám. PAI, jiný druh trombofilie.

teenyel
2. kvě 2014

@veruska007 ahaa. Promin,spatne jsem si to precetla.

svija
2. kvě 2014

@pampalin - já mám Leidena heterozygot + beru AD. Ale během těhotenství jsem o tom Leidenovi nevěděla a dopadly obě dobře. Sice jsem u obou měla menší hematom a špinila jsem, byl to stres, ale donosila jsem je oba 🙂 . Ale AD s Leidenskou mutací spolu nijak nesouvisí, nebo jo?