Vadí sousedům (panelák), že je vaše dítě ubrečené?

cervikova
9. čer 2011

Mám 14měs syna,který je občas ubrečený,hlavně ,když mu něco je hodně pláče a to i v noci.Už se mi párkrát stalo,že sousedi co bydlí nad náma na mě bouchali a dokonce měli jednou i připomínku ,že je hodně ubrečený a že ho slyší.Je to normální??? 😠 Malé děti přeci pláčou ,když jim něco je.Jaký na to máte názor?

breberka
9. čer 2011

sousedi buď nemaji děti nebo už jim dáááávno odrostli a zapomněli 😒.
U nás v paneláku tedy nikdy nikdo nebouchal, jen když jsme se potkali na chodbě, tak říkali synovi, že ho slyšeli, jak plakal, protože má postel u zdi, kde oni maji ložnici, ale jinak nic. Taky jsem kolikrát trnula, když malej začal řvát v noci a mě bylo jasný, že ho slyší spousta sousedů, ale bohužel s tim člověk nic neudělá. 😉

kutcher
9. čer 2011

@cervikova tak ti by šli teda - normálně bych jí řekla, ať se fofrem rovzpomene, jaké je to mít dítě, megera jedna... hele, až zas zaklepe, tak jí to úplně normálně vrať zpátky, ono jí to přestane bavit.

jijitka
9. čer 2011

Naštěstí nebydlím v paneláku, takže něco podobného nemusím řešit. Myslím si, že sousedi by mohli projevit trochu pochopení a tolerance. Jde přece o malé dítě, které prostě pláče - některé víc, jiné méně. Sama vidím u svého syna jak se dokáže vztekat a řvát u toho. A někdy nezbývá nic jiného než ho nechat, pokud si z něho nechci vychovat rozmazleného vzteklouna, kterému budu všechno povolovat, protože si to vyřve.
Tak hodně štěstí se sousedy, občas jde fakt o nervy 😉

sayast
9. čer 2011

tak nasemu sousedovi vadi i to, ze mala pres den v byte chodi 😝. a to nebehala,nic. a to nemluvim o tom jak nabehl kdyz jsme si 5 min v predvecer (okolo 6) hazeli s mickem 😝. my uz meli konfliktu jen kvuli tomu ze tu bydlime s ditetem a jsme mlady... a to se snazim s ni byt co nejvic venku

laloona
9. čer 2011

Tohle u nás bylo taky 🙂 sousedce jsem řekla, že psi štěkají a děti pláčou a že jestli jí to vadí,tak mě začne vadit jejich pes 😉
od té doby klid 😀

sarkaa
9. čer 2011

Záleží na lidech...s někým se dá normálně mluvit a pochopí to, a někdo je prostě šťoural a vadí mu každá blbost. Možná bych se s nima snažila promluvit jestli to k něčemu bude. A pokud ne, tak bych se na ně vykašlala, je to přeci malé dítě 😠

janulka21
9. čer 2011

Stalo se nám to samé, taky malá začala brečet v pět ráno ( rostly jí zoubky ) a sousedi nad náma začali klepat. Asi po týdnu jsem jí potkala ve výtahu, ještě jsem jí ten výtah podržela a vděk? Já slyším tu vaší malou pořád plakat tak jí říkám, ž ejí rostou zoubky a chtěla by se pořád chovat a to taky nejde, že bych si ani neuvařila a odpověd? Jak to, že to nejde? Ona ( naše malá ) až bude mít svojí holčičku tak jí taky bude pořád chovat. Kráva, no ☹ podotýkám, že je to paní gynekoložka 🙄

romana.st
9. čer 2011

U nás to bylo to samé. Aďula nám jednou v noci hodně plakal, měl vysokou teplotu a nešel uklidnit a sousedi na nás zabouchali. To jste měli vidět.....Jirka vzal do ruky první věc, kterou uviděl a zabušil jim na strop a ze mne vyletělo takové sprosté slovo, že to musel slyšet celý barák 🤐 Pak šla sousedka opisovat vodu, tak jsme malému před ní říkali......"Adámku to je ta paní, co na tebe v noci buší, když jsi nemocný". Ještě jsem jí řekla, že asi nikdy neměla děti (má 2) a ona, že chodí brzo do práce a kecy kecy..... Více jsem se s takovou vypatlanici nebavila...

baca
9. čer 2011

My teda bydlíme v rodinném domku. Ale sousední domy jsou na nás "nalepené" bez mezery. Z jedné strany bydlí naši, ti občas slyší, jak naše děti pláčou. jednou dokonce mamka přišla se podívat, co se děje, jestli jsem doma. A když byla Bára menší, tak nám říkal i soused přes dva domy, že ji slyšívají. Ale nemyslel to špatně, usmíval se u toho.

marcelkap
9. čer 2011

Naše malá první tři měsíce prořvala od 18h večer do 3 ráno a nikdo ani neceknul. Teď jak už má silnější hlas, tak občas sousedka pod náma, když se potkáme, tak na ní povídá "A copak ti bylo, žes tak plakala? Rostou zoubky?" nebo něco podobnýho. A já "Jé, vy jí slyšíte jo? A hodně? Budí vás to?" No a ona, že ne, že zrovna ještě nespala, že to je v pohodě, že děti přece brečej. Takže takhle u nás.

ssimmikk
9. čer 2011

Ahoj, tam jak jsme bydlely minule jsme měly to stejný, babě pod náma vadilo vše i to, že manžel došel v 23hod.z práce a šel se vykoupat, to hned bouchala, jak prdlá, když se nám narodila malá a trpěla na prdíky, tak bouchala skoro furt, ale nemá cenu se tím zabývat, rozumím, že není příjemný, když slyší dítko od vedle každej den dvě hodiny v kuse plakat, ale co naděláš,bydlíme teď jinde, malé jsou tři roky, je to rarášek a nevydrží chvilku posedět, furt skáče, dupe atd., ale ještě nikdo na nás nikdy nezabouchal, třeba to přijde, čekáme další přírustek.....drž se a takových lidí si nevšímej 😉

katzi
9. čer 2011

Naštěstí ne, ale kdyby někdo přišel, tak bych jim řekla, že dítě bohužel nejde vypnout, nebo ztlumit jako hlasitá hudba, nebo televize a tu od nich my slýcháme často 😒

petule246
9. čer 2011

bydlíme v RD a sousedce dokonce vadí hluk od hrajících si dětí na zahradě, že si prý nemůže vypít v klidu ani kávu ... vlastně jsem nevěděla, co jí na to mám říct, snad to, že jsme si koupili dům se zahradou, aby se na ní děti mohly vyřádit. Každopádně člověka to otráví, ale nejlepší je si toho moc nevšímat, řekla bych ...

haninac
9. čer 2011

no tak náš malej (2měsíce) sice občas v noci brečí, ale naši nejbližší sousedi zase hodně hekají (ano sex 🙂 ) takže je to takový vyrovnaný 😉

bydlíme ve 4.patře paneláku a jednou mi paní z druhýho říká - jééé, já jsem si říkala, že je v domě nový miminko, slyšela jsem pláč.... takže to asi musí být dost slyšet. No co, s tím se musí počítat a lidi by k sobě měli být tolerantní. Miminka prostě pláčou.

Kup špunty do uší a dones jim je v dárkové krabičce 😀

ygreen
9. čer 2011

Já bydlela v paneláku jen 6 měsíců když se narodila dcera a byla hrozně hodná, téměř neplakala a pod náma bydleli nějací lidí s klukem tak 12letým a to byl asociál jak prase, furt řval, ječel, bouchal dveřma, pak na sebe ječeli všichni do toho jim tam štěkal a smrděl pes. Jako úžasný a když jsem uložila děti ke spánku a chtěla si jít taky zdřímnout a pod náma začalo to divadlo otevírala se mi kudla v kapse. Takže já chápu že někdo, kdo má třeba problémy se spánkem, nebo má malé dítě a chce si dáchnout o náročné noci, má po dlouhé službě v práci a chce se vyspat, nebo je někdo nemocný a chce mít klid na spánek a odpočinek, je pak nevrlý a chce klid.

kaculetka
9. čer 2011

V našem "papírovém" domě, kde jde slyšet opravdu všechno, náš soused buší na zeď našim "méňe přizpůsobivým" občanům bydlící pod námi. Když malá měla období růstového spurtu a večery doslova prořvala, soused říká: "U toho prcka mi to nevadí, ale u těch dole ano..." Tak to mně hodně zahřálo u srdíčka! 🙂

mifinka
9. čer 2011

Zkusil by mě někdo něco říct... Letěl by jak špinavé prádlo.. Pod náma pakoš kterej mlátí do parapetu a plive fakt hnusné chrchle z okna, vedle vrtací blázen... no opravdu, to že miminko kříčí ( nebo i větší dítko) prostě je normální.. Zkusit mi někdo bouchat do stropů nebo topení, tak si bouchnu taky.. Ale na jeho dveře a neslušnýma slovama na rtech...

A ta buzerace v RD.. konec... jednou je jakýsi noční klid od 22-6 hodin , tak mimo tu dobu si na zahradě můžu dělat co chci...

alisek
9. čer 2011

doporučila bych sousedům ať se odstěhují protože v paneláku je slyšet snad vše i spláchnutí hajzlíku natož pláč dítěte nebo ať si odhluční byt. Brácha 27r. bydlel taky v paneláku (1+1) asi rok ale radši se odstěhoval, měl ložnici hned vedle dětského pokoje a přistěhoval se v době kdy se sousedům narodilo miminko, takže řev skoro každou noc, měl na výběr buď to vydrží nebo si najde jiný bydlení.

lucajdak
9. čer 2011

no tak toto je běžný všude v "papírákách".Bydlíme v novostavbě z cihel, ale to co je slšet od sousedů pod námi, to je hrůza, ani nedělají kravál, ale ve dvě v noci si povídají, je slyset kazde druhe slovo, nebo slyším smrkání, tak přesně vím, kdy má rýmu, to že náš Peťa řve a vzteká se , tak z toho si já nic nedělám, dítě je dítě a to nestlumíš, to nejde.Když chodí spávat, tak nejlepší je, když si jde sousedka vyvenčit smradavýho psa, kterej nedělá nic jinýho že štěká, bydlíme ve třetím patře, ale je to šílenost.
Pokud by na mě někdo zabouchal, tak to bych mu teda řekla něco hodně sprostýho...drž se!

anetka1701
9. čer 2011

Tyjo, to by si někdo zkusil na mně přijít... Bych ho hnala!!! Dítě je malý a brečí. To je prostě daný a hotovo... A komu to vadí, tak ať si trhne kopytem... Je pravda, že já jsem už jednou vlítla na sousedy kvůli hluku, ale to bylo asi v 11 v noci, když se hádali, řvali na sebe, mlátili dveřma a pak si každej ostantativně pustil jinej televizní program v jinym pokoji :oD To vám bylo hluku, že jsem si připadala jak někde na pouti :oD A mně spalo - no vlastně v tu chvíli už moc nespalo - v ložnici dítě... No a od tý doby, světe div se, je klid...

anieanne
10. čer 2011

Jestli vadí, tak mi to neřekli 🙂 Každopádně syn je taky hodně uplakaný, v podstatě první tři měsíce probrečel. Nikdo si nestěžoval, jen jednou se sousedka přišla zeptat, co se děje, že pořád pláče.

evvina
10. čer 2011

I mi máme praštěný sousedi. Mladý a bezdětný a už na mě několikrát přišli že děti dupou. POdotýkám že malá v té době ještě nechodila jen lezla a to přišli poprvé. Od té doby chodí pořád, většinou v zimě a kolem 5 hodiny večer. A to se snažíme být co nejvíc venku, stejně je to špatně. Děti hoooodně krotím aby neběhali a nedupali a jsou jim 3 a 8 tak prostě běhají. Njehorší je to když máme návštěvu s dětma, pořád jim vysvětlovat že máme debilní sousedy a nesmí dupat. Strašný. a co na to další sousedi? ptala jsem se lidí co bydlí vedle nás v bytě a jsou to straší pár a jsou v pohodě. Prý taky mají dětí a v noučata ať si sousedů pod náma nevšímám. Naposeldy jsem ny ně byla i sprostá když mi vyhrožovali že na mě pošle sociálku. Pak jsem měla fakt strach že někdo přijde. No sousedy si nevybíráme ale takový bych vyhodila z baráku. 😅

kaleilah
10. čer 2011

Ahojky.... zrovna dneska jsem řešila to samé se sousedama, ta kráva pod náma zase v jednom kuse buší do topení, dneska byla skoro hodinová debata, jim vadí že peru 6 hodin v kuse- klasika, je hezky, přes den tři pračky, at to schne... vadí jim že děti chodí, blbnou, hádají se, dokonce jim vadí že se koupeme v jedenáct večer a je prý slyšet když u nás v koupelně napouštíme vanu... to už je na odstřel

lenulab
10. čer 2011

Sousedi pod náma teda naštěstí věčně nejsou doma, ale když jsou a potkáme se tak to jenom slyším "my jsme tě v noci slyšeli" a "ty si hezky nahlas prdolíš" 😀 Jako oni to neříkají ve zlém, takže dobrý 🙂 A vedle přes chodbu to není slyšet. Co říct na blbce, kteří to nechápou?? Jedině se povznést. 😀 😀 😀

blanka.k
10. čer 2011

Z 30 bytů se v 9 ve stejný rok jako u nás narodilo dítě, a dalších X dětí je mladších/starších, takže tu někdo pláč dítěte, praní pračky atd. neřeší (není to panelák, ale slyšet to trochu v noci je 😉 ) Většina z nás tu je ve věku 30-35, nejstaršímu může být do 50, takže "mladoši" a pohodáři 😀 A kdyby ne, dítě prostě pláče, jinak se ze začátku vyjadřovat neumí, tak co 😔 Jiné je to třeba s praním v noci, to tady řešíme a píšeme vzkazy na nástěnku (protože se blbě odhaduje od koho to jde), to není nic příjemného být vzbuzen 3x týdně 😖

veronikaka
10. čer 2011

U nás je to opačně. Sousedi se ptají kde pořád jsme, že malou neslyší. Je to zlatíčko hodný.

winterska
10. čer 2011

kamarádka bydlí v RD a v bytě pod nimi žije její vlastní bratr s manželkou a dětmi v podobném věku jako děti mé kamarádky. A došlo až k tomu ,že si kamarádka musela dát koberce jak do kuchyně tak i do předsíně, aby náhodou bratra a švagrovou nerušili svým chozením. A protože k ní dost často jezdím, vím jaká je švagrová pěkná fúrie - navrch milá hodná a vespod by tě hnala před soud (právnička). Její děti asi létají.. Jo v tomto směru je vlastní rodina horší než cizí lidi 😖
Tak si říkám, zlatí moji sousedé v paneláku, i když jsme si při rekonstrukci bytu snížili stropy kvůli izolalaci hluku a aj pod plovoučky dali více protihlukových filtrů. A jsem zvědavá za půl roku, až porodíme, zda se někdo ozve.. 🙂
BTW. sousedé jiné mojí kamarádky si v neděli v 8 ráno bouchají s florbalovým míčkem přímo v pokoji nad její ložnicí do plovoučky.. děs běs hrůza, když dospáváš po pařbě.. 😝

benjik
10. čer 2011

Momentálně bydlíme v paneláku, v posledním 9.patře. dceři jsou skoro dva roky a když má bolení bříška nebo zubů řve jak blázen. Ale ještě se nestalo,aby si nikdo stěžoval,tady bydlí bud mladý rodiny nebo důchodci,co už mají vnoučata,tak mají pochopení. No a komu vadí hluk,tak at si odhluční byt a je to.

romana29
11. čer 2011

Tak my máme naštěstí byt v posledním patře a pod náma bydlí hluší důchodci, takže spíš paradoxně někdy oni rušili nás (pán teď v zimě zemřel) a budili děti, když spolu v noci debatovali v kuchyni.
Když se malá narodila, hodně řvávala, bylo léto, tak byla otevřená i ventilačka a pak mi jedna maminka z protějšího baráku říkala, že se vždycky budila a lekla se, že to brečí její dítě 😀 a ono to bylo dycky to naše 🙄

sylvar
11. čer 2011

Naše Sofinka měla dost brečící/vztekací období(kolem 3 roku), v noci se třeba ani neprobudila,ale 3hodiny bulila,ale tak nahlas, my ji nemohli vzbudit, nepomáhalo rozsvítit, pokapat vodou, mluvit, nosit, nic...no a 35letý pán se svojí maminkou nad náma nám pravidelně třískali do stropu, topení...a když jsme se potkali,tak ani slovo, jsou to k.eténi debilní a jiné slovo pro ně nemám...chápu je, mě to taky nebylo příjemné, když mi tu dítě sotva popadalo po třech hodinách dech 😒
no a na blbý kecy, že proč nám pořád reve, co jí děláme, to bych tu bábu nejradši zaškrtila 😝