Váhový přírustek díky pití, setkali jste se s tím?

ewoluce
9. pro 2013

Ahoj holky, setkali jste se už s tím, že by vám Dr. řekla, že jste moc přibrali díky pití?? 😖 Dr.to bere podle nějakých tabulek nebo nějakého grafu v průkazce..
Jsem z toho celkem nervozní, protože se musím hlídat kolik toho vypiju a jíst pomeranče, mandarinky taky moc nemůžu... zrovna teď , kdy je období a já mám na to takovou chuť.. ☹ ale nebaví mě se omezovat, myslím si, že by se v těhotenství ani nemělo.. chci si těhu užívat a ne se trápit jestli jsem toho nevypila moc ☹
Před otěhotněním jsem vážila 50 kg, nyní jsem v 5.měsíci a vážím 56 kg. Nepřipadám si ani oteklá jako známka zavodnění..
Tak jsem se chtěla zeptat, zda-li má některá z vás podobné zkušenosti nebo jste něco podobného slyšeli.. díky za odpovědi, moc mi to pomůže.

jpetraa
9. pro 2013

@ewoluce to jsem ještě neslyšela. a co piješ?? ono jestli do sebe liješ litry slazených šťáv atp., tak bych řekla, že je to hlavně nezdravý.

jetynka
9. pro 2013

Můžeš pít a zadržovat vodu, aniž to na sobě sama poznáš (já to tak měla u posledního těhu) , nesouhlasím s tím ale, že by se neměla žena v těhotenství omezovat, tady neplatí pravidlo jíst za dva a mnohdy se musí ženská hodně omezovat ve sladkém kvůli cukrovce anebo i to pití při hrozících otocích a zadržování vody, to zase hrozí preeklampsie apod.
Omezovat ano, ale s mírou, pokud nemáš zákaz přímo, jak píše @jpetraa záleží co piješ, pokud piješ coca colu a podobné břečky tak se ani nedivím že přibíráš, to přibírají i lidé v netěhotném stavu 😀, na druhé straně, je třeba respektovat co říkají lékaři, ale znám i takové co hodně přehánějí. To už potom musí člověk přemýšlet selským rozumem.
Navíc jsi teprve 23.tt, takže to nejnáročnější období těhu máš teprve před sebou, rychle poroste bříško, kila polezou taky nahoru a otoky se mohou taky objevit i s vysokým tlakem, třeba nee ale je mít se třeba na pozoru.

mysicka_lb
9. pro 2013

To je nesmysl, co to máš proboha za doktorku? Jednak jsi podle tabulek vůbec nepřibrala nad míru. O tom, že i teď vážíš míň než já před těhu (a to jsem huběňour), ani nemluvím.... A jednak pokud tedy dle doktorky přibíráš proto, že Tvé tělo zadržuje vodu, tak na to naopak pomáhá více pít, tím se přebytečná voda z těla vyloučí.

chroustinka
9. pro 2013

stresovat nekoho kdo vazil 50kilo a za pet mesicu nabral sest, to je fakt "odbornice" na svem miste. kasli na ni, neomezuj se. taky jsem si vyslechla ze jsem z 53 pribrala na konci "silenych" 13kilo a ze budu mit obri dite ale slusne jsem pani doktorce rekla at me nestresuje.

saminomimino
9. pro 2013

panebože že jsi posloucháš v 5 měsíci máš 56kg přibrala si zatím 6 kilo a omezejuš se v tom co jíš a piješ 🙄 🙄 😕 😕 😕 to je snad vtip ne?,holky proboha máte vlastní rozum ne??vypij si třeba cisternu čehokoliv denně,samozřejmě nejlíp voda čas jes si pomeranče i mandarinky melouny,v těhu vodu budeš zadržovat,to k tomu patří,já mám nahoře 6 kilo už dávno a to jsme ve 4 měsíce starotvní váha byla 52kg,trochu clatního rozumu a bude dobře

llluckaaa
9. pro 2013

Tak tohle jsem v životě neslyšela 😒 Jako jediný důvod pro omezování pití bych viděla, že bys pila moc (přes 3 litry denně, to bys pak zbytečně zatěžovala ledviny) a nebo bys měla problém s ledvinama a kvůli nim bys musela tekutiny omezit. V ovoci bych se rozhodně neomezovala. Máš nízkou počáteční váhu (a nižší zásoby tuku), takže je "normální", že budeš nejspíš nabírat víc než ostatní. Já přibrala 18 kg z 59 kg, první 4 kg hodně rychle ještě v prvním trimestru a nikdo si s tím hlavu nelámal 🙂 V dalším těhu i s dietou jsem přibrala z 59 kg 14 kg a opět s tím nikdo neměl problém 🙂

dadushe
9. pro 2013

Na přibírání se vyprdni. Jako když někdo přibírá extrémně (sousedka hodila během 6 posledních měsíců těhu 42 kg nahoru 😕 ) a neví se z čeho, je důvod proklepnout př. štítnou žlázu, ale 6 kg? Co by za pouhych 6 kg v 5. měsíci někdo dal 😀
Jinak teda máme tady taky jednoho takového exota gynekologa, mojí kamarádku "namotivoval" v těhotenství tak, že přibrala celkem 3 kg a vypadala fakt bídně....jedla jenom melouny a cvičila, protože jí vždycky při každé kontrole popichoval, jak přibírá...blbec. Má s váhou vůbec problémy, vidí se jinak než jaká je realita (je to kost a kůže a pořád si sama sobě připadá tlustá). Nenech se bábou rozházet 😎

aninousek
9. pro 2013

Ahoj tak já v 5.měsíci přibrala za 4 týdny 6 kg přišlo to najednou počáteční váha 55 kg přibrala jsem celkově 20 kg a to jsem rodila o měsíc dřív nevím kam bych až narostla 🙂a rozhodně jsem nejedla víc než normálně takže takové řeči ,že se má člověk hlídat neumřu hlady 🙂

helcenka
9. pro 2013

To mi přijde jako pořádná blbost, přibírat díky pití. Jedině, jak psaly holky, že bys pila slazený limonády a tak. Spíš by mohlo jít o zadržování vody, což je v těhu docela běžný, ale rozhodně se to neřeší tím, že bys měla přestat pít...
A v jídle bych se teda taky neomezovala, teda myslím tím samozřejmě, ne že se budeš ládovat čokoládou, dortíkama, řízkama a tak. Ale jíst normálně, a jestli máš chuť na mandarinky a pomeranče, tak si je klíďo dej, je jasný, že nesníš kilo denně, ale na jedné mandarince nebo pomeranči denně nevidím nic špatného.
Mně třeba u posledního těhu bylo pořád špatně z hladu, když jsem se nenajedla každé 2 hodiny, tak už mi bylo mdlo, všude jsem sebou nosila jablka, banán, musli tyčinky, abych zahnala rychle hlad a mdloby. Jedla jsem 10x-12x denně, menší porce teda a to můj dr. není zastánce zbytečného přibírání v těhu, ale tohle mi schválil a doporučil se opravdu najíst a nijak zvlášť se neomezovat...

klaire22
9. pro 2013

to slyším teda poprvé 🙂
já byla zavodněná neskutečně, zažalo mi to v 6 měsíci a nikdo mi teda pít nezakazoval. Naopak je přeci zdravé hodně pít - cca 2-3l denně. A těhotenství podle mě není výjimka.