Vánoce s cizincem / v cizině

mamkamarketa
11. lis 2011

ahoj,urcite nejsem jedina,kdo ma manzela ''neCecha'' kdo je ve stejne situaci vi,ze ne vzdy je lehke skloubit 2 kultury do jednoho,tak aby vsichni byli spokojeni 😅 podelme se 🙂

mars3000
23. lis 2011

moje sestra ma Rakusaka, takze ten ma nastesti v podstate stejne zvyky jako my, takze se zatim zadny problem nevyskytl 🙂

andilek01
23. lis 2011

Tak záleží asi dost na tom, jaké národnosti ten dotyčný je.. Pokud jde ještě o Evropana, jak píše třeba @mars3000, tak se to dá myslím rozumně skloubit..

@mamkamarketa Jaké národnosti je tvůj muž ? 🙂

terrs
23. lis 2011

@mamkamarketa my si s mužom akurát dnes poobede ideme sadnúť nad to, ako budú vyzerať Vianoce u nás. Island má svoje zvyky, rozdielne od Slovenska a plus je to tu naozaj silno ovplyvnené Amerikou.. Takže uvidíme ako to dopadne, ale nejak sa to skombinuje, z každého to najlepšie a ide sa 😀

mamkamarketa
autor
23. lis 2011

@andilek01 ja mam americana 😅 takze je to hodne rozdilne. hlavne to,ze ja odmitam Santu, blikaci soby a otvirani darku v pyzamu 25.12. 😅 Matt zase nechce kapra a zdobit stromek pred Vanocema...

mars3000
24. lis 2011

@mamkamarketa teeeeda, tak to je opravdu asi rozdil jak u nas,ale asi budes muset prijmout santu a zapomenout na kapra ☹

andilek01
24. lis 2011

@mamkamarketa a žijete v americe nebo v česku? Můj švagr je také američan, a žijí v americe a Vánoce jsou celé podle nich.. Asi i kvůli dětem, když by věděli, že všechny děti rozbalují dárky až 25.12., tak by se jim podle mě těžko vysvětlovalo, proč oni to mají dělat jinak.. 😀

mamkamarketa
autor
25. lis 2011

@andilek01 momentalne sme v usa,ale zijeme v cechach. .. sice na jeziskovi sme se nejak shodli,ale zase manza je proti mikulasi 🙄
@mars300 a jakou narodnost mas doma ty?

alamo
27. lis 2011

@mamkamarketa A proc je proti Mikulasi? My to mame tak, ze jeden rok jsme v CR, to mame kapra, Jeziska, atd., a dalsi rok v USA a to je Santa. Nejak s tim nemame problem, maximalne se ze srandy dohadujeme: jak to, ze je miminko Jezisek schopny rozvozit darky vsem detem, kdyz jeste ani nechodi? vs Jak muze tlusty hnusny chlap prolezt kominem? atd.

mamkamarketa
autor
28. lis 2011

@alamo prici se mu cela myslenka certu,deti v pekle atd.uprimne ja jsem taky proti straseni,ale on je v tomhle fakt razantni. no, me vadi to otvirani darku v pyzamu 😝 🙄

pospes
29. lis 2011

Ahoj holky 🙂 Jdu se přidat. Přítel je ze Skotska. Žijeme v Čr a dokud jsme neměli synka, tak jsme měli klasické české vánoce. Co se narodil syn, tak 24.12. rozbalujeme dárky od Ježíška a 25.12. ráno od Santy 😉 Máme to jako alamo, 1 vánoce v Čr, jedny ve Skotsku.

maksim
9. pro 2012

Ahoj, jak psaly holky, jsou dvě možnosti: buď to každý rok střídat, nebo to skloubit a slavit obojí. My jsme zvolili druhou variantu, protože už jsme zjistili, že ne každý rok se nám podaří vycestovat, a slavíme obojí, ať už jsme tady nebo tam.
Myslím ale, že u vás je to spíš o tom, že máte problém přijmout jiné zvyky? Zkuste se nad to povznést, holt jednou jsou děti Čechoameričani, tak "mají nárok" i na toho čerta, i na dárky v pyžamu...