Vasektomie - zkušenosti ze života

vrabcak0007
14. zář 2016

Dobry vecer, devcata. Mam dotaz ohledne muzske sterilizace. Znate nejakeho muze ve svem okoli, ktery ji podstoupil (podvazani ci preruseni chamovodu) ? Mel nejake komplikace? Bylo vse v poradku? Zakrok samotny i zivot pak? Zejm v sexualni oblasti? Dekuju za odpovedi.

duvi21
14. zář 2016

Mam obavu, ze takove muze budete hledat jako jehlu v kupce sena. Ale taky jsem zvedava na reakce.... Treba se nejaky najde 😉

duvi21
14. zář 2016

😀😀😀

budilinka
15. zář 2016

Nevěřím, že by do toho nějaký muž šel.... ona plodnost souvisí dost s egem a sebevědomím 😉

vrabcak0007
autor
15. zář 2016

@duvi21 😀 😀 jako nemyslím, že by jich byly miliony...ale sem tam se nějaký třeba může vyskytnout, ale jak vidno, tak baby na sebe vykecají kde co...to kolikrát čučím, co ybch si nechala pro sebe..ale zřejmě když jde o citlivé tajemství jejich miláčků, tak je ticho po pěšině 😀

vrabcak0007
autor
15. zář 2016

@budilinka to chápu a bohužel vím..že spousta chlapů jsou přešejitní pitomci...ovšem kdyby se stejně ješitně chovala jejich žena či přítelkyně, tak by byla hned za hysterku...ale přecijen se občas vyskytne nějaká vyjímka z pravidla 😀
jen potřebuju poradit...nejsem sice žádná eko či bio alternativní matka, ale HA prostě nechci..brala jsem jí se skřípěním zubů cca 4 roky, kdy mi i řešila nějaké zdravotní trable...ani třeba tělísko nebo tak - to zas nemůžu, protože jsem dost trpěla na cysty a záněty...a manžel odmítá jakýkoliv kondom, že je mu to prostě nepříjemný...cestu plodných a neplodných dnů praktikuju poutze těsně před MS nebo těsně po MS...jinak si to nelajznu...další dítě už z různých důvodů neplánuju (manžel údajně taky ne...ani po synovi nějak extra netoužil, říká, že není ten typ..ale ego mu evdentně našeptává něco jinýho)...a teď babo raď...já na operaci jít zatím neplánuju, protože mě bohužel čekají jiné operační zákroky a tak nehodlám být co dva roky kvůli něčemu kuchaná jak králík..

martinka24
15. zář 2016

@vrabcak0007 přesně jako u nás - Ha nemůžu, takže globule pharmatex to jistí 😝

vrabcak0007
autor
15. zář 2016

@martinka24 super! dík moc za tip...já se zatím oi jiných možnostech moc nepídila..na gyndu jdu v listopadu, tak jsem se chěla juknout těsně předtím a probrat tol tam, co by jako mohlo být..ale tohle vypadá dobře..je toho teď tolik, že se v tom člověk ztrácí...i když samozřejmě,k je to vopruz - zavádění a čekání a tak...nic moc romantika 😀 😉

martinka24
15. zář 2016

působení začne za 5 minut a trvá až 4 hodiny...doporučuji i přesto přeruš. styk - aspoň dvojí ochrana , ale stejně to není nikdy stoprocentní 😖

martinka24
15. zář 2016

Balení 10ti globulí stojí kolem 270,-

martinka_33
15. zář 2016

Můj muž se o ni jednou sám od sebe zmínil, že by to mohla být pro nás dobrá varianta, takže ne všichni chlapi jsou egoistický paka, co chtěj jen aby si ženská huntovala zdraví hormonama.. Jen mam obavu, aby se z něj nestal 'línej kocour', zkušenosti ostatních bych tedy také ocenila 🙂

hanivasi
8. led 2017

@vrabcak0007 dobry den, zjistila jste nejaka negativa? taky me toto tema zajima. A taky cena.

vrabcak0007
autor
8. led 2017

@hanivasi dobrý den..všude je ticho po pěšině 😀 tak jedeme v globulích, jak zde bylo výše doporučeno 😉

rybamrazena
8. led 2017

@hanivasi Znám muže, kterému se po vasektomii spustila epilepsie. 🙂 Tedy, souviselo to až druhotně. Spouštěčem byl prožitý šok - jeho žena totiž 2 měsíce po zákroku opět otěhotněla, tentokrát s dvojčaty. 😂

rybamrazena
8. led 2017

A než se zeptáte - ano, jsou jeho.😎 Podruhé už mu to udělali pořádně.

kristynatita
8. led 2017

Doporucuju spis krem Pharmatex nez globule, u kterych je treba cekat, az se rozpusti, spatne se vyndavaji z obalu (bez nuzek se mi to nikdy nepovedlo), casto zeny pali (oproti kremu) a neda se volit davka (coz u kremu ano, kdyz kombinujete s prerusovanou, u ktere neni potreba plna davka Pharmatexu).

mariti
8. led 2017

Taky toto téma řešíme. HA už nechci, kondom nám nevyhovuje. Jela jsem na Pharmatexu v kombinaci s plodnými dny (měření bazální teploty). Mě každopádně gyndařka nedoporučila spoléhat se na Pharmatex. A taky z té doby máme dceru, to bylo překvapení .... 😉 Nedávno jsem se manželovi zmínila o vasektomii, ale moc se na to tedy netvářil....

mariti
8. led 2017

Jinak tady jsem našla "osobní příběh" na i-netu, pokud vás to zajímá: http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/texty/zdra...
Myslím, že změna v "líného kocoura" nehrozí, protože nejde o testosteron, ale pouze o plodnost jako takovou.
Jo, a v Praze to v nějakém soukr. zařízení prý dělají asi za 10 tisíc nějakou moderní méně bolestivou metodou.

kristynatita
8. led 2017

@mariti symptotermalka je spolehlivejsi nez jen mereni bazalky.. Pharmatex ma pearl index stejny jako kondom, a u tech se tez obcas stane, ze selzou. Ja mam s Pharmatexem v kombinaci s prerusovanou dobrou zkusenost...

martinka_33
9. led 2017

@mariti díky za článek, škoda, že už autor nedopsal, jak jo bylo po delší době, ale i tak dobrý článek

hrosarna
9. led 2017

Dobrý večer,mám svolení vám napsat-manžel je více než rok po vasektomii.
Já hormony nesmím,víc dětí nechceme,a po zbytek života používat kondom odmítáme oba.
Myslím že nemá cenu chlapa přemlouvat,pokud si to sám nesrovná.
Manžel s tím přišel sám,dojel si na konzultaci do prahy na karlak. Tam i byl na zakroku.ambulantně,za necelou hodinku po příjmu mohl domů.bylo mu doporučeno ještě 6 týdnů používat i jinou ochranu,pak kontrolní spermiogram,ten je v ceně. Asi týden po zákroku měl v tříslech malé modřiny,stehy se vstřebaly.
Z dlouhodobého hlediska vizuálně nepoznáte nic. Manžel má stále stejně hluboký hlas, plnovous,nenarostly mu prsa,ani nebrečí u seriálů 😉 Ten pocit jistoty a klidu je k nezaplacení. Jsme spokojeni. A pokud vás zajímá cena- se vším všudy 11.500

iva27
9. led 2017

Musim rict,ze ja zvolila sterilizaci u sebe ted pri poslednim porodu-odstraneni vejcovodu a taky nemusim resit HA a jsme s muzem v klidu.Ze sve praxe 2let pred materskou v nemocnici jsem u nas zazila 1krat vasektomii cca u 40 leteho chlapa.Neni to tak casty vykon,ale urcite ne menehodnotny

tinaprofi
10. led 2017

Jo segra ma manzela s vasektomii 🙂

vendulka
26. led 2017

@hrosarna a můžu se zeptat na jméno kliniky?Já se dívala, že v Praze je nějaká soukromá klinika, která to dělá bez skalpelu a do 10 minut s cenou 13tis., škoda, že něco takového není v Brně (ještě teda má ta klinika pobočku v Olomouci)

hrosarna
26. led 2017

@vendulka byl ve všeobecné fakultní nemocnici, sídlí v budově kousek od karlova náměstí, stranou od hlavního areálu http://www.urologicka-klinika.cz/zakladni-infor...

na bezskalpelovou metodu jsem koukala, jako výhodu vidím, že se údajně ranka nesešívá.. manžel měl na každé straně dva vstřebatelné stehy, které trochu svědily když se uvolňovaly, ale jizvy nemá a na bolestivost zákroku si nestěžoval... dostat "tam" míčem při fotbale je prý mnohem horší 🙂

vendulka
26. led 2017

@hrosarna díky

properjoey
26. led 2017

Můj muž na to jde.taky s tím přišel sám.v podstatě lékař říkal přesně to,co psala paní výše.hormony se tvoří dál,jen se přeruší cesta...Spermie se také tvoří dál,vse je při starém jen ejakulátu by mělo být o 3% méně,což prostě nikdo nepozna.A jde do Prahy na bezskalpelovou, cena 13000,- klinika Gynem,to je tu zmiňováno výše.

vegas007
10. únor 2017

Vasektomii jsem absolovoval cca před rokem a máme s manželkou jen ty nejlepší zkušenosti...

hanubr
23. říj 2017

@vrabcak0007 no vida a ja mam svuj plodny den 4dny po menzes ( tzn.2.den po menzes mit sex ideal) zrovna jsem tehu ;)

hanubr
23. říj 2017

@vrabcak0007. Jinak jinde v diskuzich se najdou muzi po zakroku. V jinych zemich je to velmi casty zakrok, az jsem byla v soku. Vsichni muzi s pozitivnimi recenzemi,co jsem zatim cetla. Otehodneni po vasektomii je nejakou dobu mozne, nez se ven dostanou vsechny spermie,ktete uz byly v dobe preruseni " prede dvermi"

blahova_andrea
23. říj 2017

já bych na to muže poslala hned. ale nechce. brání se právě nevědoucími argumenty o zmenšeném libidu. upřímně...když mu ho půlka ubyde, tak já se zlobit fakt nebudu 😅 naopak, když zobu ha, kterou zobat nechci, tak jsem s libidem na nule a pro něj to zásadní problém je. jsme v bludném kruhu ☹