Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

bambulka2
24. říj 2006

Ahoj sikulka,

tak aj ja gratulujem. Nam sa to podarilo tiez, tak asi mali v IScare nejaky plodny den. Uplne chapem tvoje obavy, ja tomu tiez nejako nedokazem uverit az kym na UTZ neuvidim srdiecko. Kedy ides na UTZ, mne kazali o 2 tyzdne.

culinka
24. říj 2006

bambulka,

teraz ti vkladali zmrazene embria? 🙂

bambulka2
24. říj 2006

Culinka,
nie vkladali mi kvoli OHSS len jedno cerstve embrijko.

culinka
24. říj 2006

OHSS je hyperstimulacny syndrom?
Ako sa ti to prejavilo.Ja som v rizikovej skupine co sa tohoto tyka,som chuda,mam 25 rokv,a polycysticke vajecniky.Takze vsetko super na vyvolanie hyperstimulaku. 😖

bambulka2
24. říj 2006

Culinka,

ano OHSS je hyper.s. Prejavuje sa bolestami vajecnikov a vo vseobecnosti brucha, zvacsenie obvodu brucha.... Inak mne povedal lekar uz dopredu ze to pride, takze som bola pripravena, vidi to na UTZ podla toho ci sa netvori prilis vela folikulov. Mne to povedal uz cca 5 dni pred odberom a uz odvtedy som pila 5-6 l. tekutin denne a bolo to v pohode. Pit vela tekutin je dolezite lebo zmiernuje OHSS.

U mna sa to prejavilo bolestami vajecnikov, nejako sa to tam prilis hromadilo... Po odbere boli bolesti dost velke cca 1/2 dna, ale potom uz to bolo v pohode. POvodne ma ani na transfer nechceli pustit ale nakoniec mi vlozili 1 embrijko 😀 .

HLavne sa nestresuj dopredu to ze si v rozikovej skupine neznamena ze OHSS budes mat. Jasne ze je dobre o tom nieco vediet, ale hlavne bud v pohode. Ja som sa cely cas nestresovala pretoze som tomu ze sa to vydari s 1 embrijkom absolutne neverila. No a ked mi povedali ze som tehotna tak som sa musela este 3x opytat ci naozaj, lebo som si myslela ze som prepocula.

Uz stimulujes? A kedy ides na odber?

culinka
24. říj 2006

este nestimulujem,cakam na schvalenie od poistovne,ratam tak do 3 tyzdnov zacnem stimulovat.vydarilo sa na 1x?

bambulka2
24. říj 2006

Culinka,

mne sa to podarilo az na 2x. Prvy pokus bol IVF soft a ten nevysiel. Vyslo nam az 1. IVF. My sme na cyklus cez poistovnu cakali 1/2 roka, tu v BA su hrozne cakacky, kedze poistovne tych cyklov preplacaju mesacne malo. Zatial sme isli ako samoplatcovia na soft. Ty si asi mimobratislavcanka ze?

culinka
24. říj 2006

hej,som z dolneho kubina.tu trva schvalenie ziadosti max.mesiac. 🙂

misa1
24. říj 2006

ahojte co ste pouzili ked vas zacali vajecniky boliet po injekciach?lebo mna uz zacali a odber mam az v sobotu.

bambulka2
25. říj 2006

MIsa,
lekar mi povedal ze ked to bude boliet velmi mozes si dat tabletku od bolesti. Ja som ich nepotrebovala dalo sa to vydrzat, hlavne pi 5-6l tekutin denne, malo by pomoct.

happykaty
25. říj 2006

Ahojky děvčata, tak mám za sebou první vyšetření a odběry krve a zítra jedu na kontrolu na ultrazvuk a dozvím se výsledky. Doufám, že to bude v pořádku, ale trochu se bojím, aby se nenašel zádrhel hned na začátku 😨

majka07
25. říj 2006

Katy moc a moc držím palečky, každý den si na tebe vzpomenu, jak se daří 😉 už určitě dojdete k vysněnému cíli, nějak to cítím 😉

ice.tinka
25. říj 2006

Ahojinky...Mám za sebou dlouhý a smutný příběh,který končí tím ,že mi odstranili oba vejcovody 😖 Takže ta cesta na kterou se většina z vás už vydala nebo ji má za sebou mě teprve čeká! Chtěla bych vědět co se bude dít když pujdu na umělé oplodnění a jak je to finančně.Vím že každé středisko kde to provádějí to má jinak ,ale i tak zhruba to základní.Je mi 25let,takže mi něco hradí pojištovna přesně nevím co a jak...Kdyby se tu našla dušička s podobným problémem budu ráda za každou informaci týkající se začátku té dlouhé cesty 😵 Zatím předem děkuji.

sikulka
25. říj 2006

ahojte,
nepise sa mi to lahko,ale uz nebudeme mat mimi 😢
kedze som troca spinila uz pri 1.odbere krvi,sla som na 2.kontrolny odber krvi v pondelok.Hcg stupla dobre,dvojnasobne,na sone mi lekar povedal,ze zatial plod nie je mozne vidiet,lebo je skoro,ale sliznica je krasna tehotenska.
Ale este v ten den som zacala trocha krvacat a vcera doslo k tomu najhorsiemu..
Ani som tomu nechcela uverit...Odisli oba plodiky.
Zajtra ma caka cistenie,lebo maternica uz je dostatocne obrastena sliznicou,takze kyretazi po potrate sa neda vyhnut.Uz sme spisali aj novu ziadost do poistovne.
Drzim palceky ,aby Vas taketo neprijemnosti obchadzali...
Drzte sa... 🙂

bambulka2
25. říj 2006

Sikulka,

ani si nevies predstavit ako mi je to luto. Normalne mam slzicky v ociach. ☹ . Tolka nespravodlivost. Ani neviem co napisat, cim ta povzbudit. Teraz asi aj tak nepomoze nic.... Ver, ze stojime pri tebe a budeme ti drzat palce, urcite sa to coskoro podari znovu.

sikulka
25. říj 2006

bambulka,
viem,ze sa to nestava bezne,ale aj vdaka tomuto foru viem,ze sa aj take nieco musi ocakavat. ☹
Som rada,ze som zistila,ze problem s otehotnenim nebol,myslela som si ,ze ked uz mi zistili,ze som tehotna,tak uz sa narodia... ale zivot ide dalej...
Ved som mlada,nie?a mam este vela sanci... 😉
A nabuduce uz len s predlzenou genetikou,lebo zrejme preto plodiky odisli,ze mali geneticku chromozalnu vadu,mozno.
A informuj ma ako prebieha u Vas tehotenstvo.! 🙂 🙂 🙂

happykaty
25. říj 2006

sikulka: Je mi to hrozně líto a vím, že žádná slova útěchy nepomůžou! Tak ti snad jen popřeji, ať se to příště podaří na 100 %! Moc ti držím palečky!!!

bambulka2
25. říj 2006

Sikulka,
jasne si mlada, a mas este vela moznosti. Nic ine nam ani nezostava len skusat a verit. Kazdopadne aspon vies ze s otehotnenim problem nie je a to je aspon o jeden maly krocik blizsie k tehu. Pevne dufam ze nabuduce uz to dopadne dobre. Drz sa.

Ja som OK, len zacinam mat panicky strach ze na UTZ nebude nieco v poriadku. Ono ten pozitivny test nie je vyhra, je to len maly krocik k vytuzenemu babetku. Dovtedy sa strachujeme co ked nebudeme tehotne a akonahle sa to podari tak uz mame strach, aby bolo vsetko OK. Vsak uvidime koncom buduceho tyzdna idem na UTZ, tak dufam ze to bude OK.

culinka
25. říj 2006

sikulka,

Ahojky,

boze,to mi je luto,neboj,vascine bab sa to podarilo az na 2 krat.drz sa,myslim na teba.

sara1
25. říj 2006

Chcela by som sa opýtať, ako ste znášali prípravy na umelé oplodnenie. Pýtam sa to preto, lebo u nás je problém v manželovi a normánou cestou by sme nemohli otehotnieť. Mala som z toho strach, hlavne z injekcií. Našla som túto stránku a úplne zmenila celé moje vnímanie. Začala som sa na to strašne tešiť, kedy sa ten celý proces začne. Všetko ma zaujíma, stále niečo študujem. Manžel sa tiež tešil. Problém je však v tom že ho to začalo stresovať. A niekedy sa s ním o tom nedá ani rozprávať. Pritom on strašne túži po dieťatku. Nemáte niekto skúsenosť, alebo aspoň radu, ako to zvládnuť.

janesm
25. říj 2006

snažilky dnes jsem byla v Heliosu v Brně domluvit se na IVF.Pro začátek by jsme měly platit 6500,- a to ještě léky,není to moc????

sara1
25. říj 2006

Neviem, či je to veľa, pretože neviem za čo to vlastne je. My sme nejakú väčši sumu platili iba za lieky. Nerátam tie bežné vyšetrenia popri tom.

marcelka82
25. říj 2006

Ahoj. Poznám to čo prežívaš. Mám to za sebou, aj keď neúspešne. Ale snažíme sa ďalej. Ak chceš, tak sa ozvi v internej pošte.

sara1
26. říj 2006

marcelka82
komu to bolo určené?

janesm
26. říj 2006

Ahoj snažilky,chtěla jsem se zeptat jak probíhá příprava před odběrem vajíček??? Je to tak že se bere 16DC Provera 2xdeně po dobu 10dnů a od 23 dne Decapeptyl injekce do břicha????
Jek jste se po tom cítily???
Mám před sebou instrukce z poradny IVF a nevím jestli mám začít bojím se toho.Díky moc

sara1
26. říj 2006

Aj ja má také dávkovanie. Ja mám premieru až o týždeň, a decapeptyl začínam v stredu, takž neviem, ako sa prítom mám cítiť. Ak Ti to pomôže tak ja sa tiež bojí. A keď si sa na to dala, tak by si už nemala rozmýšľať nad tým, či do toho ísť alebo nie. Možno to nebude nakoniec až také hrozné. Držím palce.

sara1
26. říj 2006

Oprava: Proveru začínam v stredu.

janesm
26. říj 2006

sara1-díky takže máš stejný postup jako já???? 16DC??? A co Finance??? Na jakou kliniku na Slovensku chodíš???

frantina
26. říj 2006

pročítám zdejší diskusi, ale vůbec tomu nerozumím! může mi některá z vás poradit, jaká metoda umělého oplodnění by pro nás připadala v úvahu, když má manžel špatný spermiogram a asi rok se marně snažíme?(lékaře jsem se zatím neptala). já jsem snad v pořádku.Dik!

janesm
26. říj 2006

snažilky prosím o radu nemáte nějakou zkušenost s tím jestli náhodou nekde nedělají IVF celkově hrazené pojišťovnou???Myslím i to ostatní kkom těch 22500,-

frantina- chtělo by to se poradit s lékařem.Myslím že bude záležet na tom jak moc je ten spermiogram špatný,pokud je tam nějaké procento schopných spermii tak nebude problém řešit umělé oplodněni ICSI to znamená napíchnutí spermie přímo do vajíčka.V opačném případě pomůže darované sperma.