Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

happykaty
26. říj 2006

janesm: Pokud vím, tak 3 pokusy IVF hradí pojišťovna, a to snad všude, nebo ne? Platíš si pouze léky kolem, tj. v řádu stovek.

janesm
26. říj 2006

happykaty-jsem ráda že jsi se ozvala koukni se na stránky vyšetření v tomto foro,nechávala jsem Ti tam odpověď,je to už déle.
K tomu IVF léky se pohybuji kolem 300,- jsou i dražši ale já bych vYstačila s těma hrazenyma pojišťovnou.IVF stoji 22500,-to hradí pojišťovna ale to je jen základ ostatní věci k tomu potřebné nehradí a je toho dost.Myslela jsem si to smé co Ty ale realita je jiná a byla a jsem z toho v šoku.

sara1
27. říj 2006

janesm
Ja chodím do Heliosu. Neviem, kde je u Vás problém, od toho závisí aj výška financií. Manžel má zlý spermiogram, konkrétne androgédne spermie, čo znamená, že nemajú správny tvar. Robili mu Trial wash test ( premitie), aby zistili, či nám urobia IVF, alebo ICSI. Ten test stál 1500,- Sk. Zatiaľ sme nič iné neplatili. Dali mi už aj formuláre, ktoré treba podpísať, a tam je aj cenník výkonov, ktoré si hradíš sama, napr. Napichnutie spermie do vajíčka, zmrazenie embryí, a pod. Bohužiaľ všetky úkony, ktoré sa týkajú muža si budete hradiť Vy, pretože poisťovňa nepozná v gynekol. oblasi pacienta muža, teda aspoň u nás.Takže keď to chceš vedieť, tak si od nich cenník vypýtaj.

happykaty
27. říj 2006

janesm: Já už chodím na kliniku 2 měsíce a při úvodním pohovoru se mi doktor snažil všechno vysvětlit včetně financí a řekl, že si budu platit jenom léky. Samozřejmě, že se za něco platí, ale v našem případě, když jsme oba v pořádku (nepotřebujeme dárcovství spermií ani vajíček), tak by se nemělo hradit nic. Jen v případě, že by to 3 x nevyšlo a chtěli bychom pokračovat, tak další pokusy už se platí. Jedna holka, co už to má úspěšně za sebou mi řekla, že nejvíc peněz dalí za benzín a já s ní naprosto souhlasím. Je to docela záhul, když jezdíme 70 km 2 x týdně.. 😝

culinka
27. říj 2006

sara1

Ahojky,
mychodime takisto do heliosu,a mame presne ten isty problen co vy.ako dlho ste sa pokusali o mimi?ako dlho trvalo pokial poistovna schvalila?my cakame zatial 10 dni.A idete mat IVF,ci ICSI? 🙂

sara1
27. říj 2006

culinka

O mimi sa pokúšame 5 rokov. Poisťovňa nám papiere schválila nejako po dvoch týždňoch alebo niečo dlhšie. Nebolo to dlhé. Neviem ci nám budú robiť IVF alebo ICSI, lebo ešt bude niekoľko premývaní a v podstate mi to ani nepovedali. Ja som sa predovšetkým pýtala na výsledky vyšetrenia toho testu a to konkrétne, či vôbec bude možné spaviť ICSI. Bolo nám vysvetlené, že je možné, že bude musieť byť použité darcovsto spermií, ak by manžel nevyhovel. Bolo tam veľké riziko, že to tak bude. Mňa vtedy zaujímalo iba to a na ostatné som sa zabudla opýtať. Som rada, že nemusíme ísť formou darcovstva, ale budeme mať vlastné. či to už bude IVF alebo ICSI je už jedno, hlavne, že bude. Na akékoľvek otázky Ti rada odpoviem.

culinka
27. říj 2006

sara,

Mozem sa opytat kolko percent spermii ste mali zo zlou morfologiou?my mame len 0,5 percenta s dobrym tvarom. ☹
Tiez nam spominali tie darcovske spermie,ale to nie som ochotna,radsej si adoptujeme.Ani nevies akeho grazla spermie ti mozu dat. 😠
A mozem sa opytat na vek?my sme sa snazili o mimi cca 1,5 roka, a mae obaja cerstvych 25 rokov. 🙂
Ty uz stimulujes? 🙂

sara1
27. říj 2006

culinka

Manžel mal 100% androgédne spermie, čo znamená, ze nemal ani stotinu percenta správneho tvaru. Ja mám 25 rokov. Stimulovať začínam v stredu Proverou a 8. novembra decapeptylom.

culinka
27. říj 2006

sara,

a ked ma 100 % zlych idu mu odbrat nejake operacne,alebo ako?Ako tvoj manzel bral?Moj to niesol velmi tazko,ale uz je zase v pohode. 🙂
Aky doktor vas ma na strosti v Heliose?nas dr.Tomas,velmi zlaty lekar.Musim ale povedat,ze vseobecne vsetci v heliose su velmi mili. 🙂

janesm
27. říj 2006

Snažilky-kdo jste podstoupily v ČR IVF a ICSI kolik jste platily???
Já bych měla platit:
ICSI - 9000,-
prodloužená kultivace+Asist. Hatching 5500,-
Je to normální nebo existují zařízení kde jsou tyto zákroky plně hrazeny???
Díky moc za odpověď

sara1
27. říj 2006

culinka

aj nás má na starosti MUDr. Tomáš a súhlasím, že je to zlatý človek okrem toho sa aj vždy nasmejeme. Všetci sú tam z jedného cesta, proste fajn. Keďže manželovi nenašli ani jednu dobrú spermiu, tak preto sa robil ten trial wash test to premytie. V jednom ejakulátre je stráášne veľa tých spermií, takže samozrejme nemôžu prezrieť všetky. Na to ten test. A zerjme tam niečo predsa len je. Neviem ako sa to premýva, ale nájdu tam zrejme viac, ako keď robia len normálny spermiogram. A ako to bral manžel. Zle. Vedeli sme, že má málo pohyblivé spermie už z predošlých testov u urológa, ale toto sme nečakali. Keď nám ukázali na obrazovke tú tabuľku so všetkými údajmi, tak sme skoro odpadli. Skoro som sa rozplakala, ale kôli nemu som nemohla. Nemôžem mu ukázať, ako veľmi po dieťatku túžim, lebo by ho to bolelo ešte viac. Momentálne žijeme sínusoidu, veď to poznáš, jeden deň eufórie a druhý zase obavy. A čo vy.

Idem vyvenčiť psicu a o 1/2 hodinu som naspeť, lebo už mi nedá pokoj.

sara1
27. říj 2006

culinka

tak už som späť.

culinka
27. říj 2006

Sarka,
Mame to uplne tak isto.Bojime sa,a zaroven tesime,ze sme konecne prisli na problem.Ty si v poriadku?Ja v celku ano,az na polycysticke vajecniky ktore mam,ale chvalabohu mi nesposobuju ziadne problemy.Ovulaciu mam,a horm.profil tiez ok.Doktor nam dal velku sancu,lebo sme mladi,a vy tiez takze uvidis vyjde to,verim tomu.
Kolko embryok si ides dat vlozit?ja dve. 🙂
Odkial si? 🙂

culinka
27. říj 2006

nemas nejaky mail?tam mozme popisat viac.moj je geratova.michaela@sk.sez.biz
🙂

sara1
27. říj 2006

culinka
predpokladám, že to patrilo mne

culinka
27. říj 2006

sara,
hej obidva prispevky vzssie su pre teba. 😉

sara1
27. říj 2006

culijnka

pozri si internú poštu

happykaty
27. říj 2006

Teda holky, kam chodíte na ty víborné doktory? Já bych se taky ráda v ordinaci zasmála, ale mám pořád "štěstí" jen na nepříjemné morousy 😝

sara1
27. říj 2006

happykaty
Na ty morousy som mala doteraz šťastie aj ja, a gynekolog mi poradil toto centrum a odvtedy sa aj smejem. Do teraz to bol tieš samí ignorant. Tak skús hľadať ďalej.

skipi
27. říj 2006

ahoj a kde je centrum helios? nestiham citat celu diskusiu, dakujem

sara1
27. říj 2006

Helios je v Martine

happykaty
27. říj 2006

sara1: Díky, jestli to ale nebude tím, že jsem moc náročná 😀 Já bych chtěla natrefit na nějakého toho "Šebka nebo Petrovou" 😉 - i když u vás na Slovenku asi Ordinace v růžové zahradě neběží, co? ☹

janesm
27. říj 2006

happykaty-nebylo by to špatné chodit do růžové zahrady 🙂 😉 Co tak zkusit doktorku???
Co jsi zatím podstoupila za vyšetření???

happykaty
27. říj 2006

janesm: Já normálně chodím k doktorce a teď na klinice zase k doktorům, ale nikdo mi zatím ještě nepřišel milý, je to prostě jen taková ta klasická profesionalita, ale žádný úsměv... ☹
Jinak jsem úplně na začátku, takže mám za sebou první vstupní vyšetření, odběry krve na všechno možné a několik ultrazvuků - zkoumají, jestli probíhá ovulace - zatím bohužel bezúspěšně, pak mě čeká vyšetření průchodnosti vejcovodů a hned potom IUI - nezdaří-li se, tak IVF. Manžel je úplně v pořádku a mě zatím taky na nic nepřišli, takže se pátrá po příčině, ale já myslím, že to bude tou ovulací.

happykaty
27. říj 2006

janesm: Jo a ještě k těm financím, teď jsem na chatu mluvila s jednou holčinou, které se podařilo v tom Gestu otěhotnět na 3. pokus IVF a opravdu neplatila nic jiného než léky.

janesm
27. říj 2006

happykaty-co jsem viděla na stránkách různých zařízení tak u IVF se provádí i výkony které pojišťovna nehradí.Takže těch 6000.-zaplatím asi všude.Jestli se nedá domluvit s pojišťovnou??? 😒

happykaty
27. říj 2006

janesm: Fakt nevím, neporadím ti. Já když jsem dostala vyplněné papíry do Gestu, tak jsem se o to samozřejmě hodně zajímala, protože ani náhodnou nejsme bohatí a všechny holky, co byly tam, mě ujišťovaly, že nic navíc neplatily...no tak uvidím. Hlavně si budu moc přát a doufat, aby zabralo už IUI a aby se IVF vůbec nekonalo... 😕
A ty už máš jasné, že jinak než IVF to nepůjde?

janesm
27. říj 2006

happykaty-jo mám neprůchodné vejcovody tak jedině IVF,puvodně mě měly dělatIUI ale bohužel a to vím že se neplatí tak ať vám to výjde 😉

happykaty
27. říj 2006

janesm: Díky moc, já ti to samozřejmě přeju taky. Mě to teprve čeká, takže netuším, jak jsem na tom s průchodností, možná to bude stejné i u mě, no nebudu předbíhat...uvidíme. Tak hodně štěstí!!! 😉

janesm
27. říj 2006

happykaty-mám toho dost za sebou a pomalu mi dochází síly vždy se člověk těší že to výjde a nic ale myslím že toho štěstí se určitě nakonec dočkáme!!!