Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

aaandrejka
2. lis 2006

ahoj ajlik, dakujem za odpoved, ja mam uz dve velke deti a nemam vajickovody (lebo som mala mimomaternicove tehotenstvo, pri operacii ktoreho mi ich vybrali), takze s mojim novym partnerom sme museli riesit ivf... v pondelok som bola na OPU, zajtra o 12.00 idem na ET, tak sa tesim ;) dufam, ze to dobre dopadne, verim tomu, ze to bude na prvykrat 🙂

ajiik
2. lis 2006

ahojky, tak to aaandrejka držím moc palce!!!! Já taky doufám, že nám to výjde...vždyť když to vyšlo poprvé, tak proč by to nevyšlo podruhé?!

aaandrejka
2. lis 2006

dik, ajlik, drzim aj tebe prsty a skoro // 🙂

stuka
2. lis 2006

ahojte, chcem povzbudit vsetky co sa na ivf chystaju alebo cakaju na vysledky.tiez sme to s mazelom absolvovali po 2 mimomat. tehot. sme uz inu moznost nemali. Vyslo nam to na prvykrat a teraz sme v 21 tyzdni.
Prajem vsetkym aby zvysili uspesnost umeleho opldnenia!!!

janesm
2. lis 2006

snažilky díky moc za podporu,nakonec jsme se rozhodly jít na to ivf,bojím se jak zvládnu tu přípravu a celou tu proceduru ale doufám že to bude stát za to.

loss
2. lis 2006

janesm drzim palce 🙂

aaandrejka
3. lis 2006

janesm, zvladnes to, neboj sa, nic hrozne to nie je ;) hlavne bud optimisticky naladena a v pohode, vzdy si predstav ten super vysledok, ktory na konce snazenia je 🙂

ajiik
3. lis 2006

janesm, držím palečky.Uvidíš, že všechno bude v pořádku...

janesm
3. lis 2006

Holky moje zlaté,díky moc za podporu díky Vám mám pocit že jsem nad vodou a už mě to nepřipadne tak hrozné....do třetice to musí vyjít!!!!!!
Díky!!!! 🙂

aaandrejka
3. lis 2006

janesm, ja dom dnes bola na ET a mozem ti povedat, ze z celeho toho je podla mna najhorsie to cakanie po ET, teda, aspon uz mna to bolo tak, skoro som sa tam pocurala... ale na ET sa chodi s plnym mocovym mchurom, takze tuto muku treba prezit 🙂

janesm
3. lis 2006

aaandrejka ještě nejsem tak daleko ale ET znamená zavedení embria po 5dení kultivaci?????Kdy jsi začala se stimulací???

happykaty
4. lis 2006

Ahoj holky, tak už se ví, že mým problémem je anovulace, takže jsem dostala léky a v příštím cyklu mě čeká první IUI... Kéž by to vyšlo... 😉

janesm
4. lis 2006

happykaty- no vidíš jsi rychlejší než my...Hodně štěstíčka a hlavně ať to dobře dopadne 😉 Dej potom vědět jak to probíhalo...

aaandrejka
5. lis 2006

janesm, ano, presne tak... ja som mala dlhy protokol, ktory zacina v cca 20.-23. DC, u mna to bolo 6.10. 1x injekcia decapeptyl, potom nic, potom normalne prisla M a od 3.DC som zacala puregon, kultivaciu som mala predlzenu, 4 dni

janesm
5. lis 2006

aaandrejka díky za informaci každá se mi hodí a uklidní mě.Já mám od 16.11.na 10dní Proveru od 23.11.začínám píchat decapeptyl 1x deně,jak dostanu menzes tak podle výsledků Fostimon injekce no a pak se uvidí.Kolikátý DC Ti odebíraly vajíčka a kolikáty Ti tam zaváděly embrijko??? Jak se cítíš,myslím že máš 3 den po zavedení??? Musíš ležet ???

aaandrejka
5. lis 2006

ahoj janesm, vela info o protokoloch a iekoch a priebehoch najdes na www.gest.cz, je to fakt podrobne opisane.... mne odoberali 18. den, et bol 22. den, stimulacia moze trvat 10-14 dni, je to individualne, napr. niektore zeny hcodia na kontrolu pocas stimulacie len raz, ja som bola az 3x... lezat nemusim, je treba zit normalny zivot, len sa kusok viac setrit 🙂 ty budes mat kusok iny protokol ako ja, ja som dostala decapeptyl len jednorazovo, pozri na ten gest.cz, tam je to pekne nakreslene, kedy co beries pri akom cykle ;)

ajiik
7. lis 2006

ahoj aaandrejka, tak jak se cítíš? Jsi doma nebo chodíš do práce? Držím palečky ať to výjde. pa

aaandrejka
7. lis 2006

ahhoj ajlik, dik za opytanie, zatial som doma, ale uz len tento tyzden, prve dva dni po ET som nic necitila, vcera ma zabalo boliet podbrusko ako pred M a aj som citila take obcasne pichnutie, dnes ma uz bolia aj krize, ale da sa to vydrzat 🙂 dufam, ze to bude ok, aj ked na krvny hcg test mam ist az 16.11.

laurita
7. lis 2006

andrejka, to zbehne rýchlo, držím palčeky!! 😵

janesm
7. lis 2006

aaandrejka-držím Ti pěstičky a´t to dobře dopadne,dej vědět prožívám to s tebou.Brzy Tě budu následovat.....

aaandrejka
7. lis 2006

ahoj babky, dakujem vam, urcite vam dam vediet, teraz mam uplne take syndromy ako pred m, tak sa snazim na to nemysliet.... ale snad to bude ok ;)

janesm
7. lis 2006

aaamdrejka když jsem byla těhotná tak mě bylo ze začátku přesně tak jako bych to měla dostat,říkala jsem si do zítra to dostanu a po týdnu čekání jsem zjistila že jsu těhotná...Tak určitě budeš......

aaandrejka
8. lis 2006

janesm, uvidime, pevne tomu verim 🙂 dam vediet ;) kedy si si robila test? kolko dni po opu? (ja som mala opu 30.10., et 3.11. a lekar mi do papierov napisal odber krvi na hcg na 14.11., ibaze v nasej nemocnici robia tieto odbery len raz tyzdenne, takze pojdem az 16.11.... ma zmysel predtym si kupit tehotensky test? a aky? ktory je dost citlivy?

sikulka
8. lis 2006

andrejka,
fakt tie testy nema zmysel si robit pred odberom,pretoze uz toooooolko bolo pripadov ked vysli / a baba bola tehu,alebo aj bohuzial naopak. 😒
test Ti nemusi zachytit HCG,kedze v moci je nizsaia koncentracia ako v krvi.
Ja viem,pre pokoj duse .....
ja som si robila test 12 dni po ETe a vysla mi slabulinka druha ciarka,clovek by povedal ze si ju domyslam,ale bola priesvitna ,no bola tam.Potom som si robila o dva dni a tiez bola jemnulinka,slabulinka a na dalsi den som sla na krvicku,kde mi to potvrdili,no radost netrvala dlho,ale to vies...
Vydrzkaj radsej do odberu.
Ved Ty si tehulka, tak na co budes minat peniazky za testy! 😵 🙂

aaandrejka
8. lis 2006

ahoj sikulka, mas pravdu, nebudem sa vzrusovat nad testami, pockam si ten tyzden 🙂

ajiik
8. lis 2006

ahoj aaandrejka, taky jsem přemýšlela, že si udělám test sama, ale radši si počkám na doktora.Já jdu až v pondělí.Od neděle mě pobolívá bříško jako když mám dostat MS, ale už je to zase lepší, tak doufám, že bude všechno ok.Když se to chytlo poprvé a to jsem měla jen jedno a teď mám dvě, tak proč by se to nechytlo podruhý takhle se pořád utěšuji, tak snad nebudu zklamaná. A snažím se myslet pozitivně. Dneska se mě dokonce zdálo o dvojčátkách krásnej pocit to byl.A janesm ty už máš děcko? Tak papa

aaandrejka
8. lis 2006

ajlik, kedy si vlastne bola na opu a et? napis! 🙂 prajem ti dvojicky, to by si mala super, vsak 🙂 kedy mas ist na odber krvi, tento pondelok 13.? lebo ja mam ist 14., ale u nas v nemocnici robia testy hcg len v piatky, takze pojdem toho 16. (17. je sviatok, takze hcg bude vo stvrtok)

janesm
9. lis 2006

aaandrejka- tak jak se cítíš???? Doufám že je vše v pořádku...Máš dvě děti ty jsi počala přirozenou cestou???

aaandrejka
9. lis 2006

janesm, dik za opytanie, citim sa divne, uz treti den ma boli brucho ako pred ms, ale neprisla a snad ani nepride 🙂 ale dnes to bolo uz take psycho, ze som myslela, ze uz-uz je tu, chodila som kazdu polhodinku na wc kontrolovat stav... a to mam vydrzat este tyzden do testu!!!

svoje dve deti som pocala prirodzenou cestou, uplne neplanovane, syna vlastne "nechcene" (to sme sa vobec nesnazili), potom som nosila vnutromaternicove teliesko (vtedy este hak nebola dostupna u nas) a len co mi ho vybrali, do mesiaca som zasa bola tehotna, aj ked to vobec nebolo planovane 🙂
pri tretom tehotenstve (opat neplanovanom a dokonca pri prerusenych vajickovodoch) mi ale vyoperovali vajickovody, pretoze to tehotenstvo bolo mimomaternicove...
🙂

janesm
9. lis 2006

aaandrejka - máš teď někdy termímms???