Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

aaandrejka
10. lis 2006

janesm, aky termin myslis? pre m? mala som poslednu 13.10., cyklus mavam 26-27, takze ak myslis to, tak ano 🙂

grettka
10. lis 2006

ahoj dievcata, skocim vam sem na chvilku, asi si nepamatate ivushku, pisala sem na zaciatku tejto temy, bola po um. oplodneni a pisala svoje skusenosti, radosti a starosti. Tak a vcera sa jej narodili dlho ocakavane dvojicky Kubko a Emka :o) a mali 2 600 a 2 800 g. Viac podrobnosti neviem. :o))

aaandrejka
10. lis 2006

grettka, super, dik za milu informaciu 🙂

sikulka
10. lis 2006

jeeeeej , super
- ivushke blahozelame a nech deturence rastu ako z vody. 🙂
vzdy mam radost ,ked pocujem ze sa to po UO podarilo,a ked su k tomu dvojicky, no proste je to uzasne... 😉 🙂 😵

culinka
10. lis 2006

- ivushke.blahozelaaaaam,

vzdy to potesi pocut taku informaciu nas ktore to este len caka....tesim sa.

-sikulka,

Ahojky,ako sa dari?kedy ides skusit po druhy krat? 🙂

sikulka
10. lis 2006

ahojky culi, 🙂
sa mi dari teda uzasne, fakt 😒 😀
len cakam a cakam, kedy dostanem mz,aby som mala take 2-3 mz a potom chcem stimulovat, zrejme v januari.
A ako si na tom Ty?ste v stadiu uz stimulacie? 😉

culinka
10. lis 2006

sikulka,

este stale cakame na schvalenie...uz 3 tyzdne,ale vraj to trva mesiac,takze o chvilocku uz zacneme,ale ratam,ze to bude az v januari,kedze idu sviatky a budem mat dlhy protokol. 😒
Tak to budeme asi stimulovat spolu....aaaaa aj porodime v tom istom case. 😀

sikulka
10. lis 2006

culi,
kiezby to vyslo! 😵
ten dlhy protokol je vraj naujspesnejsi....
ja mam s antagonistami.

ozik, culi, tebe v heliose robili hormonalny profil, a kedy?ake hormony sa nim sleduju? 😉

culinka
10. lis 2006

hej robili mi hormonalny profil,3 krat za cyklus,ake hormony presne to neviem,ale mala som to ok.

ajiik
10. lis 2006

ahojky, tak mám špatné zprávičky. Od středy jsem začala špinit a dneska se dostavila menses.Tak nám to bohužel nevyšlo moc,moc mě to mrzí. Věřila jsem že nám to výjde... V pondělí jedeme k doktorovi a uvidí se co dál, ale chci si dát pauzu nemám na to už sílu. Tohle mě dodělalo.Víme, že to není konec světa, ale moc to bolí. Tak doufám, že vám to výjde co to chtějí podstoupit. Tak se mějte hezky a držím palečky.

sikulka
10. lis 2006

ajik, to mi je velmi luto, presne viem ako sa citis. ☹
posielam vela ,vela pozitivnej energie pri zvladani tychto smutnych chvil. 😵
Ono to raz vyjde, urcite .a to uz nabuduce...velmi Ti to prajem. 😵

janesm
10. lis 2006

ajik-je mi to moc líto že to nevyšlo dovedu si představit jak Ti je,sama jsem toto zklamání prožila dvakrát ale neboj brzy to přebolí a uvidíš všechno jinak a budeš mít chuť se s tím dále prát.
Snaž se myslet pozitivně vím že je to těžké ale zvládneš to...
Jinak my děti zatím nemáme,2x jsem potratila.

janesm
10. lis 2006

aaandrejka-přesně tak myslela jsem termín MS,takž by jsi je měla teď někdy mít???? Hlavně ať je nemáš....doufám že je vše vpořádku 🙂

aaandrejka
10. lis 2006

ajlik, to mz mrzi ;(((( velmi ti prajem, aby ti to uz nabuduce vyslo!!!

janesm, vsetko v poriadku, brucho ma uz kusok prestalo boliet, verim, ze nepride, nesmie!!

janesm
11. lis 2006

aaandrejka no to si piš že nesmí!!!!!!!!!!! Krátí se mě to brzy jdu do toho také už 23.11.začínám s decapeptylem,bojím se jak to všechno zvládnu a jak to dopadne ☹
Tobě držím pěstičky!!!! 🙂

aaandrejka
11. lis 2006

janesm, aky budes mat protokol? jednorazovy decapeptyl, potom menstruacia a v prvych dnoch m zaciatok stimulacie? a cim ides stimulovat?
ja som ok, MS neprisla, predMS syndromy pominuli, ale citim sa ako velryba, brucho mam nafuknute ako balon, vyzeram, ako keby som bola v 4. mesiaci 🙂

janesm
11. lis 2006

aaamdrejka - to je dobře že máš takový pocit jde vidět že se v bříšku něco děje...a doufám že vše pozitivní.Kdy jdeš na ty testy???
Jinak já začínám Proverou tabletkami od 16DC 2x1 po dobu 10dnů,od 23DC decapeptyl až do MS pak odběry a podle toho dále.

ice.tinka
12. lis 2006

aaandrejka
Ahojinky jestli se k vám můžu přidat... jsi na tom V životě podobně jako já jen s tím že já mám jedno dítátko a ještě mimi v bříšku nemám....mooooooc gratuluji!!!

janesm:Ahojky i tobě, ty jsi zase jestli teda jdeš na IVF poprvé...podobně jako já s tím že máš předemnou náskok asi měsíc🙂...Doufám že se se mnou podělíš o to jak a co mě čeká 🙂 ...Vím že je to idividuální ,ale přece to zkrátí to čekání o další návštěvy u lékaře!!!Zatím papa

juliet
12. lis 2006

Ahoj holky, mohla bych se vás zeptat, jakou máte pojišťovnu? Na 20.11. jsem se poprvé objednala na kliniku do Zlína, budeme muset využít jejich služeb a sestra mi řekla, že s mají pojišťovnou nemají smlouvu, že si mám najít jinou. Můžete mi doporučit jakou? Mám Minist. vnitra. Děkuji, brzy se k vám taky připjím se všemi pocity, starostmi a doufám, že i radostnými zprávami 🙂

aaandrejka
12. lis 2006

ahojte,

janesm - na test idem 16.11., vysledok by som mala vediet v ten isty den popoludni, takze dam vediet ;)

ice.tinka - jasne, pridaj sa nam, vitaj 🙂

juliet - pozri sa na www.neplodnost.cz, tam mas zoznam vsetkych CARov c cechach, je to vynikajuca stranka

janesm
12. lis 2006

aaandrejka - tak to budu na Tebe myslet,určitě si vzpomenu protože ten den zrovna začínám z proverou 🙂 Ale určitě to vyjde,držím pěstičky a dej vědět. 🙂

aaandrejka
12. lis 2006

ok, janesm, dakujem, aj ja ti budem drzat prsty!!! mas dlhy cyklus? proveru mas brat pravidelne? od ktoreho dna cyklu zacinas?

janesm
12. lis 2006

aaandrejka cyklus mám poměrně krátky 25-26dní,Proveru mám začát brát 16DC zrovna mě to vychází na 16.11. a to 2x1 po dobu 10 dnu.23Dc si mám začít píchat Decapeptyl ☹ Kéž by to vyšlo,pokud zvládnu tu proceduru.
Když Ti zavedly embrijko tak pícháš ještě injekce nebo máš nějaké léky???

aaandrejka
12. lis 2006

ahoj janesm, tak to mas tusim dlhy protokol ten iny ako som mala ja ;) teraz som to pozerala na gest.cz 🙂
jasne, ze to zvladnes, neboj sa !

ked mi zaviedli embrya, tak odvtedy beriem:
duphaston 2+0+2
estrofem 1+1+1
utrogestan 0+0+2

to su vsetko hormony podporujuce tehotenstvo

janesm
12. lis 2006

aaandrejka,jak se cítíš po tolikati lécích??? Utrogestan zavádíš do pochvy nebo papkáš???? s Injekcemi jsi skončila kdy??? Tou závěrečnou přímo před zavedením embrijek??? krvácela jsi po zavedení???
Díky moc za informace jsi zlatá 🙂

ice.tinka
12. lis 2006

Jeejda ahojinky....jak to tak čtu .... 😕 Jaké injekce a kam se to píchá snad ne do břiška!!!! 😨

janesm
12. lis 2006

ice.tinka bohužel do bříška a je jich dost u mě minimálně 14,také jsem byla v šoku... 😖

aaandrejka
12. lis 2006

janesm, dostanes k tomu pero? ja som mala k uregonu puregon pen (www.puregonpen.com) a pichalo sa to uplne v pohode 🙂

ice.tinka
12. lis 2006

Páááne jo tak to nám teda nezávidím ....a to si pichate samy???? 😲

ice.tinka
12. lis 2006

janesm:
Jak často nekolikrát za den ?...přibližne 14 dnů??A k tomu prášky jůůůů to budu uplně fofo 😝