Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

aaandrejka
25. lis 2006

nane, vy potom idete na IUI alebo nie? alebo vam len povedia, ze sa mate snazit? lebo ak ma nastat oplodnenie prirodzenou cestou, tak uplne postaci, ak ti povedia, kedy zhruba sa mate snazit 🙂 neboj, prasknu ;)

nane
25. lis 2006

povedal snazit sa v utorok...tak sme sa snazili....a aj si meram teplotu ale podla toho, co som citala o BT, by som mala mat v den ovulacie teplotu okolo 37 a ja ju mam podstatne nizsie... 😢 ...takze sa mohlo stat, ze ovulacia neprebehla? jezkove oci, ja som z toho na nervy....minulu nedelu som mala ist na pregnyl, ale sa sestricka pomylila a vpichla mi puregon...potom mi lekar predpisal pregnyl...sklada sa s prasku a vodicky a tam bola stara sestricka a videla som, ze nepomiesala tu vodicku s praskom a vpichla mi len vodicku...takze preto sa pytam, co sa stane, ak pregnyl nevpichnu....ci same praskne po takej stimulacii...ak to teraz nevyjde...tak pojdem v januari na ivf....december budem relaxovat...som tak unavena...este aj hlien zmyzol...uplne...mala som taky, ze mi tiekol po nohach a teraz absolutne nic...des...chaos 😢 ☹

aaandrejka
26. lis 2006

tak to ta sestricka po..... aj ja som presne dostala pregnyl ako prasok+roztok a mne to pichala kamoska, ale mi ho veru pekne zmiesala.... no, nevadi, mozno ti ovu prebehne neskor, verim, ze ked si brala puregon, tak ju budes mat, takze sa este snazte! a inak, po puregone potom aj dalsie mesiace zvykne byt hyperstimulak, ja mam napriklad aj teraz na vajecnikoch po 4 folikuly, co je teda dost brutalne a neviem, co s tm budeme robit... takze do januara sa vela snazte, uvidis, ze vam to dovtedy vyjde aj prirodzene ;)

misa1
26. lis 2006

ahoj no cakam na ten tvoj ultrazvuk.kedy bude?

ajuska212
26. lis 2006

ahoj misa1,co nové 😝

nane
26. lis 2006

aaandrejka
no ako sa ten hyperstimulak prejavuje? je to strasna bolest? alebo len taka, ako ked ti prichadza menzes?....lebo ja nejake otrasne bolesti nemam....popichavanie vo vajecnikoch a obcas bolest ako pri menzese a to je vsetko....
by the way....ako sa citis ty?nejake tehu priznaky ? 😎

culinka
26. lis 2006

aaandrejka,

drzim moc palce,daj vediet ako si dopadla. 🙂

aaandrejka
26. lis 2006

nane, hyperstimulak: prejavuje sa rozne... ale ty si asi nemala take konske davky puregonu 🙂 jednej babe je uplne na odpadnutie a ma v bruchu aj vodu, inej nie je az tak zle, ale nemoze si poriadne sadnut, inej zasa ni je vobec nic, ale na uzv jej zistili, ze s folikulov sa uz vyvinuli cysty.... moze sa to vyvijat roznymi sposobmi.... jedna kamoska, ktora otehotnela zhruba v tom case ako ja (z jedneho ceskeho fora), bola 10 dni v nemocnici, aj ked otehotnela, ale dostala taky opozdeny hyperstimulak, ze jej 3x tahali po 2,5 litra vody brucha...

ja sa inac citim fajn, len pri jedno pohybe ma hrozne pichne (to asi ten najvacsi folikul), a stale ma pobolieva brucho a krize, ako keby som mala dostat m...ale tak je tomu od transferu, takze sa snazim zachovat klud a nejako to neriesit 🙂

culinka, misa, dik, na uzv idem az v stredu, takze dovtedy len cakat a cakat 🙂

loss
26. lis 2006

aaandrejka drzkaj sa a daj vediet

nane
26. lis 2006

aaandrejka
myslis, ze by som mala zajst za dr., ze ma pobolievaju vajecniky? 😲

aaandrejka
26. lis 2006

loss, jasne, ze dam a ty nedepkuj, keby si nahodou dostala...
inak, poznas dr. eugena jonasa? lebo ja som sa mojim rodicom tak narodila🙂

ajuska212
26. lis 2006

ahojte babky ja som chodila do gyn.fiv. a bola som velmi spokojná.len manžel nemá vobec ziadne spermie tak som sa uplne na to vykaslala a podali sme si na adopciu,ale po roku cakania rozmýšlam nad umelým oplodnenim,aby som si raz v živote nevyčitala že som to nevyskúšala,tak po novom roku sa objednám,len dúfam,že ma neodmietnu ☹

aaandrejka
26. lis 2006

ahoj ajuska, urcite to skuste, pokial ich aj nema, daju sa vraj jednoduhcou operaciou ziskat z nadsemennikov, pripadne, v tom najhorsom pripade by si mala spermie od darcu...

nane
26. lis 2006

aaandrejka
asi nie je nieco v poriadku, lebo som zacala spinit...ale ruzovo... ☹

aaandrejka
26. lis 2006

nane, spinenie byva bezne po ET aj po IUI a dokonca sa obcas vyskytuje aj po puregone... zachovaj klud! pokail sa nebudes citit nejako extremne zle, tak vydrz, malo by to prestat

nane
26. lis 2006

aaandrejka
je to ruzove...nie hnede...
ja uz neviem...necham to tak...citala som uz o ovulacnom krvacani...asi si to chcem viac vsugerovat, ze mam teraz ovulaciu ako pripustit, ze je nieco zle....ach 😒

ajuska212
26. lis 2006

aaandrejka dakujem za pochopenie vyskusam to urcite pretože ako som už písala neradaby som si to vycitala.I ked sme uz v poradovniku

mimina74
26. lis 2006

Ajuska212
Ja by som to na tvojom mieste skúsila, verím že vám to vyjde. Ja síce pôjdem už tretí krát, ale stále to nevzdávam. Síce tiež uvažujem nad adopciou, ale ešte to skúsim, dúfam že to tento krát bude naposledy. Ale predsa sa ta chcem spýtať ako je to s čakacou dobou na adopciu? Ja viem je to individuálne, ale neviem či si mám dať žiadosť, alebo mám počkať.

aaandrejka
27. lis 2006

baby, nevzdavajte to, urcite vam to najblizsie vyjde 🙂 myslim, ze psychika je dost dolezity faktor, tak budte v pohode a usmievajte sa 🙂 babatkam sa do smutneho bruska nechce 🙂

helka1
27. lis 2006

mimina74, ja teraz vybavujem adopciu (mam za sebou niekolko neuspesnych IVF a prave teraz cakam na vysledok toho posledneho) a tak ti poradim. Zalezi na tom v ktorom kraji byvas a podla toho kolko ziadatelom je v tvojom kraji je cakacka, este zalezi na tom o ake dieta mas zaujem (ci o novorodeniatko alebo starsie, alebo moze byt aj ineho etnika)
Len aby som ta uviedla do obrazu v mojom kraji je cakacka na novorodenca (nie ineho etnika) cca 4-5 rokov, a teraz sme v procese psychologickej pripravy, ktora ma dlzku 26 hodin 😒.

ajuska212
27. lis 2006

ahoj mimina absolvovali sme 26h psychologie,trvalo to od jahuara do juna,zdalo sa mi to strasne dlho,ale uz som rada,ze to mame za sebou.v januari,ked som sa pýtala na poradovnik bolo ich 68cakatelov a ked som sa pýtala v septemri,ked mi prisiel papier ze sme uz v poradovniku boli sme 22,cakacia doba je individuálna mne povedali,ze to bude 1,2,3 viac nie. 😒

janesm
27. lis 2006

aaandrejka-tak jak se cítíš doufám že je vše vpořádku.Já úspěšně píchám a čekám na MS.Protokol mám ten dlouhý a dlouhý je 🙂 Jinak dnes jsem volala na výsledku spermiogramu - wash test spermií a dopadl super!!!!!!!!!! nebudem muset použít metodu ICSI hurrrááááá 🙂 😎 Už aby to byla za mnou.opatruj se a držím pěstičky!!! 😉

janesm
27. lis 2006

aaandrejka-brrr přečetla jsem si o té hyperstimulaci jen doufám že mě to nepotká bojím se ☹

happykaty
29. lis 2006

Ahoj děvčata, tak jak se daří? Mě čeká zítra první IUI, po Clomhexalu a Pregnylu je vše připraveno, tak budu doufat... 😉 Vím, že ta úspěšnost není moc velká, ale bylo by to krásné, kdyby se to povedlo hned na poprvé 🙂

tamuska
29. lis 2006

Happykaty,moc ti přeju,aby to vyšlo napoprvé-určitě jo.Pokud máte i dobrý spermiogram,tak to určitě klapne.

happykaty
29. lis 2006

tamuska: Díky, kéž bys měla pravdu. Je fakt, že jediným naším problémem (dosud zjištěným) byla má ovulace - prostě vůbec neprobíhala, takže když mi pomohly prášky, nemělo by otěhotnění nic bránit. No...uvidíme... 😉
Všem přeju, aby se co nejdříve zadařilo, ať už s lékařskou pomocí nebo bez 😀

tamuska
29. lis 2006

Tak to máte obrovskou šanci. Držím pěstičky

lenka25
30. lis 2006

Ahoj holky,
prosím o radu. Jsem 14. den po IUI a test byl ráno negativní. Beru Utrogestan a nevím, zda ho mám tedy sama vysadit nebo ne... Jak to bylo u vás? Utroš jsem si tak trošku naordinovala sama, protože mi zbyl z minula. Mám strach, abych to nevysadila a třeba tím neohrozila možné těhu... na druhou stranu, aby mi třeba utroš zbytečně MS nebrzdil, i když nejsem těhotná. Díky za radu!!

tamuska
30. lis 2006

Ahoj Lenko25, taky chodím na IUI a beru Utrogestan do doby dokud nedostanu MS. Ber ho tedy dál, v těhotenství vůbec neškodí, právě naopak, stejně by ti ho asi naordinovali i v těhotenství. Držím pěstičky, ať to vyjde, i když byl teď test negativní, tak ještě není nic ztracené.

lenka25
30. lis 2006

Ahoj Tamuško, díky za povzbuzení, potěší 🙂. Já jsem právě nevěděla, abych si tím cyklus nenatáhla třeba na 50 dní. Nevíš, jestli i přes Utroš MS přijde? Třeba déle, ale ozve se sama? Nebo až se teda vysadí. Tobě MS brzdí nebo ne? Dělají Ti krevní testy na potvrzení nebo vyvrácení těhu?