Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

evitam
5. bře 2007

Tá nedeľa v BA bola prekrásna.Teda okolo obeda,keď sme odtiaľ odchádzali.Slniečko svietilo a cez sklo auta príjemne hrialo. 🙂
Ten utrogestan beriem,mám ešte 3 celé balenia a podľa slniečka-hlavnej sestry by mi mal vystačiť až do kontroly.
Ak by sa mal ako tehu príznak označovať aj časté chodenie na veľkú a hrozná plynatosť,tak by som určite viedla 😀 .Inak nič,takže sa uuuuurčite zaradím ako čakateľka na ďalšie ivf medzi vás a žiadna závisť nebude.Na druhej strane vidím pozitívum - budeme na tom rovnako...

aaandrejka
5. bře 2007

evita, embtya sa zahniezduju individualne, ale tak cca 6.-9. den od oplodnenia... aspon tak som sa docitala ;)

helka, babenka nech sa pekne drzia, asi uz pojdes na tripple testy, tak ti len chcem povedat, ze nic si nerob z toho, ked ti nevyjdu ok, pretoze po IVF a duplom pri dvojcatach byvaju takmer vzdy pozitivne...

ale doporucujem ti objednat sa na podrobny usg, ja osm bola minuly tyzden v kosiciach, preplaca to poistovna, len sa tam treba vopred objednat... v pondelky a stredy robi dr. dankovcik, ktory je na podrobny morfologicky usg odbornik... ak chces, poslem ti kontakt

(ja som mala tripple tiez v jednom smere pozitivne, kvoli druhemu vstrebavajucemu sa babatku)

helka1
5. bře 2007

aaandrejka, hej vdaka za IP uz sme do KE volali, na ten 3D a morfologicky utz pojdeme. Na tripple idem zajtra, tiez si myslim, ze budu pozitivne koli dvojcatam...

evita este zalezi od toho v akom stadiu sa embryjka vkladaju ci po predlzenej kultivacii alebo nie.

Bolesti som si vytrpela, ale nic to nebolo v porovnani so strachom ked som v nemocnici zacala krvacat a ked pocas mojho pobytu v nemocnici priamo v izbe v ktorej som bola potratili 2 baby, to na psychyke veru nepridalo :(

ika_ba
5. bře 2007

ahojte,
evitam, jedno balenie staci na 5 dni, potom je to lahke pocitanie
ja sa neviem dockat, kedy pojdeme na ivf, ale kedze ja mam este druhy problem, ze som uz 2x potratila a doteraz nezistili preco, tak aj keby sme boli uspesni, asi sa budem velmi bat
helka, viem ta pochopit, ze ti nebolo prijemne, ale mne sa stalo nieco ako im, ja som prisla o mimi a bola som na izbe s babou, ktora sice krvacala, ale mala dobre vyhliadky, mne to tiez na psychike nepomohlo, myslim, ze ani oni sa necitilimoc prijemne

helka1
5. bře 2007

ika_ba viem si predstavit, ze aj pre tie babenky co potracali to muselo byt strasne a ja som to nejak prezivala s nimi, bala sa s nimi, plakala s nimi , bolelo ma ta tak ako ich ☹ a preto to bolo strasnejsie, ako nejaka fyzicka bolest

aaandrejka
6. bře 2007

ahoj helka, ten morfologicky nie je 3d... je sice na tom istom pristroji, ale s klasickou 2d hlavicou... ale ten je podstatny ;) inac, ak ste objednani na urcitu hodinu, chodte tak kusok skor, ono to tam nejako nejde podla objednavacich casov... pretoze tie su zapisane len v kartoteke u sestriciek..a ty sa najprv musis prihlasit v kartoteke, vypisu ti kartu a tu daju doktorovi a ten, v akom poradi ich dostava, v takom berie... vnutri si 15 minut, na kazdu zenu ma tolko, niektore obli aj podstatne kratsie...

misa1
6. bře 2007

SOM TEHOTNA....chytilo sa hned po transfere.je to neuveritelne,dnes som bola na krvi ,isla som skorej o 3 dni a je to tu.

katarinagk
6. bře 2007

MISA1-gratuuuuluuuuuuuuuuujeeeeeeemmmmmmmmm, chcem citat same taketo pozitivne spravy, dodava mi to strasne vela pozitivnej energie........ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

barca28
6. bře 2007

Misa1 jee... to je nádhera.Moc ti to přeju.Mám hned takovou pozitivní náladu,že se to někomu povedlo. 😵 Myslíš,že je to tou prodlouženou kultivací?Je pravda,že je po ní větší šance,že se chytí?Byla jsi poprvé na IVF?Moc gratuluju a opatruj se.

aaandrejka
6. bře 2007

jessssssssssssssssssssssssssssssss

mayka
6. bře 2007

Miska to je super. Tesim sa s tebou. Snad ta budem coskoro nasledovat... 😀

misa1
6. bře 2007

dakujem vam,ano bola som prvy krat.hodnota bola 160 alekar v blave ze na to ze som isla skorej bola hodnota dobra.to som bola u svojho na gynde a teraz som volala do blavy ze nepridem ze testy a ze boli pozitivne tak chcu len odfaxovat vysledky.aandrejka aku si mala ty prvu krv,kolko?

evitam
6. bře 2007

Miska,zlatko,to suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuprová správička!!!!!!!!!!To je nádherné,ty budeš maminou!Cítim to tak,akoby to oznámili mne.
Strašne moc ti to prajem,ale tak isto ti to v dobrom závidím.Keby to bolo vírusom,sa dám tebou nainfikovať.Bože daj,nech sa to podarí aj mne

sikulka
6. bře 2007

misa blahozelam!!!
na tu hodnotu to vyzeraju dvojicky, no nie baby?! 😉 prajem Ti ich z celeho srdca.... 🙂

aaandrejka
6. bře 2007

misa, to je fajn hodnota 🙂
ja som bola na hcg 17 dni po odbere a mala som 643
takze tvoja hodnota je fajn, ono totiz pri spravne vyvajijucom sa tehotenstve sa hodnota cca kazdeho 2,5 dna zdvojnasobuje (nie az do konca tehotenstva, presne neviem, dokedy, ak si spravne pamatam, tak tusim dovtedy, kym sa dietatko nezacne vyzivovat z placenty, teda, get zltkovy vak prestane lpnit sovju funkciu..ale aj je to inak, opravte ma)

sikulka
6. bře 2007

myslim,ze hodnoty hcg stupaju v priemere tak cca obden,takze kyzde 2 dni.
Niektorym zenam totiz stupa rychlejsie, inym pomalsie (suvisi s tym aj to, ze niektorej vyjde citlivy test pozitivny uz tyzden po pocati, inej az 2 tyzdne po vynechani menzes). Hodnoty HCG stupaju hlavne prvy trimester, prve tyzdne tehotenstva stupaju najrychlejsie. Po prvom trimestri sa hladina HCG zvykne spravidla o nieco znizit a potom je hodnota relativne stabilna (pricom byva nizsia ako najvyssia hodnota z prveho trimestra).
😉
misa,srzim palce.... 😵

aaandrejka
6. bře 2007

sikulka, ty si zlata, kam na tieto vsetky informacie chodis? obdivuje, ako vies super na vsetko odpovedat! 🙂 vazne!

helka1
6. bře 2007

aaandrejka, ked sa s neplodnostou dlhodobejsie trapis, tak sa stanes odbornikom v tejto oblasti, lebo niekedy ti nepomoze nik, len sam si pomoz 😒
Misa to je super, ale ved som ti to pisala do IP, ze to je na dobrej ceste, vted som ti gratulovala len potichucky teraz mozem nahlas. Super ! Inac ja som mala v 10 den od ET HCG 256 a to tam boli 3 😉

aaandrejka, pochopila som, ze 3D a morfologicky utz su 2 rozne utz, ja si to vybavujem cez 1 Dr a pojdem tam, ked bude mat sluzbu, takze pojdem rovno k nemu.

evitam
6. bře 2007

Bambulky,čafte.Akési je to tu teraz navečer mŕtve,čo sa vám sem nechce?

Jani,ak sa k nám sem prídeš pozrieť,prihlás sa a niečo sem naskicuj. 😉
(To je mimochodom môj odkaz jednej kočke,s ktorou som bola na izbe pri mojom transferi,ona bola na odbere.Sľúbila sem nakuknúť...)

jalu
6. bře 2007

Ahojte kocky aj Evitam!
Som tu nova - v nedelu som bola s Evitom - ja na odbere a teda pekne ma cely den vsetko bolelo, to som fakt necakala, vajecniky, brucho, krize... Vcera to uz bolo fajn. Ale zobrali mi 12 ks a 7 sa oplodnilo. Zajtra mam volat, ako sa im dari, lebo si davame robit PiGD. Tak nam drzte palce... Ak by sa to podarilo, v piatok pojdem na transfer.

evitam
7. bře 2007

Janka to ti gratulujem!Zlatý stred,krásnych 7 embrií-supppper!Až si spomínaš,ešte tam som ti hovorila,že to ich bude aspoň osem,teda ani som nebola až tak ďaleko od pravdy... 😉
Akurát je mi ľúto,že si potom tak trpela.Je to fakt veľmi,veľmi individuálne.Mne nebolo celúčkom-celkom nič.A nič mi ani nie je. 😒 😉
Jani,ak by si nemala čas medzi nás do piatku prísť,v piatok daj aspoň vedieť,ako ti to dopadlo.Drrrrrrržím pästičky a opatruj sa, moja! 😵
Ináč @ moje dve embrijká sú naďalej v inkubátore,ale ich vývoj je neistý.Včera som tam volala,a hovorili,že nech si zavolám opäť dnes,čo je už 6.deň po odbere.Ale od nedele štrajkujú a nechce sa im rásť.Potvory. 😢

rozarka73
7. bře 2007

ahojte umelinky!!!! 🙂 nebola som tu dlho,ale citam si kazdy den, co sa tu deje.v prvom rade chcem velmi pogratulovat mise1 k tehotenstvu!!!!!!je to super!!!!mne sa to nakoniec nepodarilo ☹ .bola som 14.den po trasfere na krvny test- minuly tyzden v stredu, vyslo mi to fakt zvlastne, sestricka mi oznamila, ze je hodnota hcg 2,75 a je to aj ano aj nie, ze mam prist v tento pondelok na test.tak som bola tento pondelok, ale bohuzial to bolo negativne.urcite som tehotna bola, mala som priznaky tehu, hnacka rano, plynatost,bolenie hlavy,,naliate prsia, dychavicnost atd.proste som citila, ze som tehu a potom jedno rano som citila, ze sa to prerusilo, ale stale som verila do poslednej chvile, ze som. mala som depku od pondelka, ale dnes je krasne, chcem byt pozitivna, ved vyplakavanie a pytanie sa preco ja nie???je zbytocne, treba ist dalej a cakat na zazrak.tak prajem vsetkym umelinkam a snazilkam nech su pozitivne a ono nam to niekedy urcite vyjde.
tak krany den vsetkym 😎

aaandrejka
7. bře 2007

ahoj rozarka,
je mi luto, ze ti to teraz nevyslo, ale neboj, chce to len kusok casu a nabuduce ti to urcite vyjde!!!!!

evitam, embryjka nerastu? a nenavrhli ti ich vlozit skor? kolkobunkove su? lebo 6. den po transfere, to je uz snad maximalna doba, kedy by sa mal konat transfer, to by sa uz mali "vyzliekat" (stadium expandovanej blastocysty)... a ak sa nebudu vyvijat, zavedu ti ich take, ake su?

helka1
7. bře 2007

Ahoj rozarka, to je mi luto, ze to takto dopadlo 😒 Ale aspon sa tam nieco dialo a to je dobry znak, ze nabuduce to moze vyjst. Verim tomu.

Evitam, tiez si myslim, ze 6 kultivacie je uz dost, ze embryjka by uz mali byt v stadiu blastocysty a to je posledne stadium v ktorom sa embryjko transferuje.

misa1
7. bře 2007

ahojte dakujem vam.evitam ako sa citis?

evitam
7. bře 2007

Čafte kočenky.Od rána som sa akosi dosiaľ nezastavila,hoci dovolenkujem.Hrôza. 😉
Áno tie embrijká mi tam u nich nerastú.Bola som na trasferi 2 embrijok v nedeľu a dve mi nechali kultivovať.Takže ak tie dve malé poslúchajú viac,ako tie,čo sa im nechcelo a po šiestich dňoch to radšej ukončili,mali by sa u mňa ubytovávať. 😉
Ináč mi super,rochním sa zväčša na gauči a zízam na telku alebo si čítam.Mám super náladu,nič ma netrápi a snáď vo mne všetko beží podľa plánu. 😉
Dnes som mala viac nabitý program-navariť,nakúpiť,ožehliť a tak,ale čo je dosť od veci,zakaždým si musím ísť na chvíľu odpočinúť.No čo,blbé hormóny. 🙂.
Všetko však robím opatrne,nech si nič nemusím potom vyčítať.
Dnes mi doobeda bolo po raňajkách ťažšie od žalúdka a to zase pripisujem liekom.A tak..Ešte je skoro konštatovať a sledovať sa a dokonca sa tým trápiť,či nej.tehot.príznaky sú alebo nie.Aj tak všetky tie pocity,ktoré sú,majú na svedomí podľa mojej mienky len a len hormóny.Je to umelo vyvolaný stav,takže žiadne navrávanie...
Akurát čo ma jeduje,že neviem,ako ten utrogestan nenechávať mazať po nohavičkách.Veď je to hrozné,či po zavedení ležím alebo chodím,furt to isté...Ika mi síce napísala pred časom,že to málo,čo tam vnútri zostane,určite stačí.Aj vy máte podobný problém?

Rozarka,už som ťa hľadala všade-možne,by si neverila,dala som si ten tvoj nick vyhľadávať v celých snažilkách,ale po 27.februári po tebe nebolo ani stopy.Som si myslela,no,už sa radí asi medzi tehuľky a chodí asi medzi ne..
Ťažko sa mi takéto niečo píše,no je to pravda.
Ukrutánsky mi to je ľúto,lebo som to už brala ako nevyvrátiteľný fakt.Rozárka,nič sa nedá robiť.Musíš ísť ďalej a netápiť sa tým.Asi to tak muselo byť.Ty si silná,lebo si pre to dosiaľ urobila dosť a tiež verím,že tento neúspech ťa v tom nezastaví.
Dúfam tiež,že s nami zostávaš v kontakte.
Drž a netráp sa...

ika_ba
7. bře 2007

ahoj evitam,
ja som sa tiez trapila s utrogestanom, ako si ho zaviest, aby co najviac zostalo u mna, preto som sa snazila ist na wc, aby som dlho vydrzala, skus, ci sa ti neda zaviest cipok trocha hlbsie

helka1
7. bře 2007

Evitam, s tym utrogestanom sa netrap, telu staci to, co sa vstrebe ostatok sa vyluci. Ja som utrogestan uzivala pomaly az do 13 tt. A ked ti pomoze, pouzivaj slipovku, s nou je to trosku lepsie 😉

aaandrejka
7. bře 2007

evitam, ak som to spravne pochopila, tak dve embryjka uz mas v sebe a tie dalsie dve kulitvovali, aby ich zamrazili, ale nakoniec ich nezmrazili?

utrogestan som aj ja brala tak dlho ako helka, ja som mala ale len vecer na zavadzanie 2ks a cely ten cas slipovku, dalo sa to zvladnut ;)

evitam
7. bře 2007

Ano aaandrejka,tak,tak.Dve embrijká boli v nedeľu vložené a dúfam,že som ich ešte niekde nestratila...
Mechanicky vzato,ten výtok zostatku toho utrogestanu mi ani tak nevadí,slipovka je,len ten pocit,že toho vyteká tak veľa.Obava,či ten zostatok vo vnútri na to stačí...
Díky,babenky.Už nebudem rozmýšľať nad kravinami.. 😉