Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

misa1
15. bře 2007

bude neboj.mas namrazene este nejake deticky?ty uz mas v pondelok krv?kolkateho si mala odber?

evitam
15. bře 2007

Mraziačiky nemám bohužiaľ žiadne.5 vaj.mi odobrali 1.3.07, 4 s aoplodnili a 2 embr. mi dali 4.3..Týždeň so si dovolila polihovať a tento,druhý po transfere makám v práci.Ešteže nie manuálne.Veškeré ťažšie veci ako krabice či šanony nechávam na kolegyne.
Miska,ty si bola kedy na krv? A ako sa teraz máš,mimo blebého pocitu vyčerpanosti po skoro prebdetej noci?

misa1
15. bře 2007

ani nam neostali ziadne.mali sme 10 vajicok oplodnilo sa 8 a az za 5 dni mi vkladali a ostali dve a ti mi vlozili.ja som si dala robit krv uz na 11 den lebo som videla testy pozitivne.zavolala som svojmu gyndosovi a tam mi zobrali krv za hodinu boli vysledky a to co byva hcg v krvi na 14 den ja som mala na 11.nemohla som vydrzat do toho 14 dna.super sa mam len ja sa stale bojim ze mi vypadne ako pred 10 rokmi.ten pocit je potom v tebe stale.

veva55
15. bře 2007

Ahojte baby, chcem sa k vam pridat. Len v strucnosti: Takmer rok a pol sa nam nedari otehotniet, pol roka som brala Duphaston, 4 mesiace clostilbegyt, ale uz po 2 mesiacoch liecby clostilom sme tusili, ze liecba bude zbytocna, nakolko zistili, ze manzel ma zle spermie. Po roznych vysetreniach nam vcera v centre oznamili, ze ideme na UO. Spisali sme ziadost a teraz mame cakat na jej schvalenie. Chcem sa vas (co ste uz UO podstupili) spytat na par veci:
1. Kolko dni pred odberom vajicok sa pichaju tie injekcie?
2. Kolko dni po odbere vajicok robia zakrok? (transfer)
3. Aka je percentualna uspesnost pri IVF?
4. Cca kolko si mame prichystat penazi na 1 zakrok? Viem, ze samotny zakrok preplaca poistovna, ale tie injekcie si vraj musime hradit sami.
Pravdepodobne ste tu v tejto teme uz o vsetkom hovorili, ale nemam cas citat tuto temu od zaciatku, tak vdaka za pochopenie.
Vopred dakujeeeeem!

No a vsetkym, ktore ste v rovnakej situacii ako ja drzim palce.

petkaerdal
15. bře 2007

Ahoj Veva55,si ma predbehla,aj nas caka UO a som zvedava,co vsetko nas caka,uz sa neviem dockat. Baby,tiez vas prosim,ktora to uz mate za sebou o vysvetlenie,na co vsetko sa mame pripravit,co nas caka,ako to vsetko zvladnut...??? 🙂 Dakujeme

misa1
15. bře 2007

ahojte.najprv s spravia v centre vysetrenia oboch.cakaju ta vysetrenia chlamydii,pohlavne choroby a podla toho kde je chyba mozmo hormonalny profil.partnerovi spravia v centre spermiogram ten je do pol hodiny.podla vysledkov celkovo tvoje su do dvoch tyzdnov.potom nasleduju injekcie ktore sa zacinaju pichat druhy den cyklu.ja som pichala 8 dni a desiaty den odber,a vklada sa podla odobranych vyjicok,ked ich je do 4 tak sa ide uz o tri dni a ked ich je viac tak az na 5 den.nas umele ako samoplatcov vyslo do kopy aj z injekciami 60 000.super cena

alakova
15. bře 2007

ahojte,som tu prvy krat. v lete budem mat uz 39rokov,ale aj tak sme chceli s manzelom druhe dieta. mam 15rocnu pubertiacku. po vsetkych problemoch a vysetreniach aj nam bolo odporucene ivf. velmi som tomu verila,ze by to mohlo vyjst na prvy krat. poistovna nam zakrok schvalila,ale aj tak sme zaplatili uz 45000sk,lebo som si zaplatila aj Pigd.hormonalna liecba prebehla bez problemov a bez bolesti,len po odbere vajicok som mala velke bolesti,ktore skoncili az operaciou.v tomto case som mala doma oddychovat po transfere a cakat na spravu,ci sa to podarilo,ale ja som doma po operacii a s bolestami na bruchu a na srdci.po hormonalnej liecbe som dostala krvacanie do dutiny brusnej a prechadzalo to az na rebra. ak som chcela prezit,tak mi ostavala len operacia,zobrali mi aj vajecnik,lebo ostal ako spongia.toto su tie negativa hormonalnej liecby najhorsieho stupna. teraz rozmyslam,preco sa to muselo stat prave mne,ked ja uz nemam tolko casu pre moj vek.vsetkym vam prajem vela stastia a zdravia.

veva55
15. bře 2007

My ideme cez poistovnu, tak dufam, ze to az take financne narocne nebude. Ratam 30.000,- Sk, no ak by to bolo menej, potesi to.
Petka, v ktorej poistovni si?

misa1
15. bře 2007

a do akeho centra chcete ist?alakova je mi to luto co sa stalo.aj vam ostali nejake odobrate v mrazaciku?alebo co teraz?

andulik
15. bře 2007

Ahojte, my sa tiez s manzelom pripravujeme na UO.Ja som v poriadku, manzel ma zly spermiogram, takze preto, uz sa podala ziadost do poistovne a v pondelok ideme na geneticke testy.Zdravim Vevu, tiez patrime Drabekovi a sme s nim spokojny.Povedal nam ze budeme doplacat do 35 000,-Sk.Dr. nam povedal, ze hormony su bezpecne a stale sa to sleduje, tak ma prekvapuje, ze sa moze stat co tu pise Alakova, 🙄

misa1
15. bře 2007

ahoj my sme po umelom a mali sme tiez zly spermiogram a museli sme si dat spravit genetiku oboch partnerov a trvalo to dva mesiace kym boli vysledky.ale nastastie boli dobre.

petkaerdal
15. bře 2007

Veva, som vo vseob.zdr.poistovni,na odpoved sme cakali mesiac. Do ktoreho centra chodis ty?

veva55
15. bře 2007

Ja som v Gyn-five, tak ako andulik. Vsetky vysetrenia uz mame za sebou, okrem tej genetiky, ktoru tu spominate. Ale nam Dr ani nehovoril, ze na take vysetrenie pojdeme, tak teraz neviem.
S Drabekom som zatial spokojna, ale bola som tam zatial len 2x, takze su to take prvotne dojmy.
Co sa tyka tych financii, myslela som, ze 30 tisic je uz aj s rezervou, ale ako vidim, asi som "z lacneho kraja". A to si neviem predstavit, ze by to vyslo na druhy alebo treti krat. To akoze z kadial mam len tak zohnat 100 tisic? Ale co narobime. Popoziciavame, kde sa da.

evitam
15. bře 2007

Čaute babenky-umelinky.Miska ty sa hlavne opatruj,neboj,ak je malá miska zdravučká,držať sa bude.To predtým čo sa ti stalo,ber to tak,že to asi nebolo v poriadku,preto to tak dopadlo...
Teraz mi celkom nič nie je.Celkom mi aj začína chutiť jesť,prsia tiež minimum,skoro ich necítim.Išla som aj ráno akože do lekárne,bola predo mnou jedna pani.No kým som sa dostala na radu, som sa zvrtla a šla von bez testu.Rekuže uvidím do zajtra,ako mi bude a zajtra teda možno kúpim.Si ma tým trocha nakopla,tak to s tým testom možno skúsim.Miska,veď ak by som bola,cítila by som sa tak stále bez prestávky,nie?Nie sú to náhodou následky a pocity z horm.liečby?
Fakt tomu neverím...

andulik
15. bře 2007

Ahoj Misa 1, a kde ste si davali robit geneticke testy?My ideme pondelok do Blavy, vraj tam je to najrychlejsie a do mesiaca ich mame, dufam ze nebudem cakat dva mesiace, dost sa bojim vysledku, manzel je na tom tak zle, ze pondelok musime ist na zmrazenie, doktory sa obavaju ze v den zakroku by sa nemusela najst ani jedna potvorka, nevieme z coho to je,tak nam povedali, ze to moze byt z genetickeho povodu a potom mozme pouzit len darcovstvo na to ani nemyslim inac by som si to hned hodila 😠 .Veva vy asi nejdete na genetiku preto, lebo mazelov spermiogram je zo znameho dovodu naruseny, pisala si mi do IP.Takze tam to nie je porucha z genetiky

sikulka
15. bře 2007

andulik, genetiku robia na Kramaroch,ale ked mate problem so spermijami,odporucim Tiu specialny test genetiky zo spermii,lebo na vseobecnej genetike sa pricina patologickych(zlych) spermijich nezisti skoro vobec,akurat zistia prip.mikrodeleciu spermii,ktora nenapovie vela,radsej by som na Vasom mieste podstupila ten test.My sme ho absolvovali prave dnes ako 1. na SR!!!!!!!!!Zaviedli ho v Iscare az teraz,ide o 13,5 tis. zalezistost,ale ked to ma objasnit nejake pripadne geneticke vady
Ved ak nieco potrebujes vediet zavolaj do Iscare... 🙂

andulik
15. bře 2007

Ďakujem, porozprávam sa o tom s manželom

lia
15. bře 2007

aaandrejka a kedy ti odoberaju vajicka??a do ktoreho centra chodiis??pn si si vybavila u praktickej lekarky??

sikulka
15. bře 2007

lius, prakticky Ti vypise PN na zaklade vseobcenej diagnozy : gynekolog. problemy,aspon mne tak vypisal.Viem ze v CR niektore CAR priamo vypisuju PN,ale tu na SR to tak nie je.AJ ked musim povedat,ze lekari nezdielaju nazor pacientok byt doma,mozno to ma racio,pretoze ja som osobne vzdy na to myslela viac akoby som bola v praci a pokial mas nenarocnu fyzicky pracu tak je asi lespie byt v nej..Aj ked 2,3 dni po transfere je asi dobre doma ostat,no nemusi vobec lezat. 😵

lia
15. bře 2007

hej,mas pravdu a plne s tebou suhlasim,tiez si myslim,ze sa z toho zblaznim,ked budem doma,ale bojim sa aj,lebo ja som strasne vystresovana ked som v praci.ked nepojdem do prace,asi sa zamestnam niecim inym,aj ked netusim cim 😝 .
sikulka,ty si uz bola na IVF??

sikulka
15. bře 2007

lia hej 2 x.1.IVF( v oktobri 2006) som otehotnela, ale prisla som o mimca hned tyzden po zisteni tehu z krvi.
Druhe IVF som absolvovala v januari tento rok a nist. Mame jedneho mrazacika takze idem na KET- prenos zmrazeneho embryjka.
Kedy sa chystas TY? 😉

lia
15. bře 2007

tak to som netusila ,plepac 😔 .kedy idete??drzim palceky nech vam vsetko dobre dopadne a povieme si spolocne,ze sme tehulky a uz nic nam nehrozi,dobe?? 😵
mne tento tyzden len skoncila mrcha,takze buducu uz zaciname 😵 .horsie je,ze neviem vobec kedy dostanem,lebo teraz som dostala az na 50 -ty den.
kdy si si pichala,rano ci vecer??a hned prvy den si si pichla??

sikulka
15. bře 2007

lius ja som vzdy mala kratky protokol s antagonistami ( nic si z toho nerob ked nerozumies, ja som to pochopila az ked som zacala stimulaciu,dovtedy som nemala sajn co to je)a zacinala som 2.DC.
Nastastie aspon ja mam ako tak pravidelny menzes,takze som vzdy predpokladala kedy to bude a predtym som sa objednala.
Pichat som si chodila do centra( Iscare) su tam zlate sestricky, a chodila som tak na 9 hod. Pichala som od 2 DC do cca 10DC ,potom bola inj. Pregnyl veer o 10 hod. a obden na to samotny odber folikov.
Ja som dnes prave bola na kontrole a o tyzden v stredu by sa mal konat transfer mraziacika,ale to ked sa maly/a rozmrazi......
Takze konecne shvalila poistovna ziaodst?lebo si pamatam ako si cakala..... 😵 😉

veva55
15. bře 2007

Lia, nechodis nahodou do GF? V teme "Centrum GF" bola tiez jedna Lia a velmi dlho cakala na schvalenie ziadosti poistovnou. Si to ty? 🙂
Ak ano, tak asi ti to uz schvalili.

lia
15. bře 2007

schvalila,schvalila 😵 ,tesim sa 🙂 .nevadi ked ti dam zopar blbych otazok?? 😀
co je antagonistum??myslis protokol z centra,kde je popisane co a ako brat a pichat??ja tam mam toho dost popisane,tak preto sa radsej vas chcem popytat,nech mi to ide logicky do hlavy 😀 .preco az druhy den??lebo si si to chcela pichat rano??mne niekto radil,ze lepsie je si pichat vecer,asi preto,ze potom spis v noci a si v klude-mozno nieco na tom bude.ja si budem pichat tusim 17-19dni 😅 a dalej pokracovat nejakymi dalsimi injekciami a potom pridavam tabletky.idem si zobrat ten fascikel.
a supnem si aj jeden paralen,pred hodinkou mi vytrhli osmicku a zacinam citit uz bolest ☹

sikulka
15. bře 2007

lia 😀 😀
ty si expert ako ja ,furt som pri stimulacii riesila zuby....
Podla vsetkeho mas protok dlhy a ten zacina na nejaky 22 DC,ale to Ti presne neviem ako sa ti pri takom protokole uziva,len viem,ze potom sa pocka na dalsi menzes a tam sa pichaju injekcie.
Antagonisty su pripravky ako je napr. Cetrotide ( aby neprasklali folukuly),ten som brala od 6DC do toho 10DC.
😉

sikulka
15. bře 2007

a este preco 2DC?Neviem,ale to preto,asi preto,ze 1DC Ti beru krvicku na horm. profil(HP) a podla davkuju liecbu . 😉 ono to je podla mna v podstate jedno ci na 1.or 2DC,ale chcu mat istotu z HP tak zrejme preto. 😵

lia
15. bře 2007

jezisi,tak to uz je na mna vela 😅
ano,zacinam az na dalsi menzes a jedeme plnou parou vpred 😀 .
pijes alchemilku??

pipka
15. bře 2007

liuska ajoj, tak ty uz zacinas? drzim palceky 😉

lia
15. bře 2007

vidis??ja nejdem na hormonalny profil,povedali mi,ze prvy den si zacnem pichat,este mozem aj druhy,ked si chcem pichat rano.
dakujem pipinka,podobne,drzim vsetkym paste nech nam to vyjde 🙂