Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

sikulka
20. bře 2007

ahojte 😉
bambule dakujem za slovka utechy....ste zlate,vcera ste podrzali evitku,dnes mna...dufam,ze sa tu nebudeme len utesovat 😀
uz by sa fakt mohlo zadarit.
Evita, ja som mala ist zajtra na KET,ale nepodarilo sa rozmrazit emb.,takze tak....

veva55
21. bře 2007

Baby, dakujem za odpovede, teraz som z toho trochu vystrasena, kedze uz skoro rok som na hormonoch (vo forme tabletiek). Tento cyklus bol sice posledny, ale ideme na UO, comu predchadza dalsia hormonalna stimulacia. Dufam, ze sa mi nezruti z tolkych hormonov organizmus. Aj tak uz mam dost vedlajsich ucinkov.
Inac myslela som, ze ak je UO neuspesne, pri dalsom uz nemusis vypisovat ziadost pokial je to v tom istom roku. Ale podla vasich prispevkov zistujem, ze som sa mylila.
Boze, toto vsetko je poriadna zataz na psychiku, aspon co sa mna tyka, neviem si predstavit, ze by som tieto procedury mala podstupit niekolko x.
Sikul, evita, prajem vam, aby ste to co najrychlejsie prekonali a najma nech to uz na druhy pokus vyjde.

sikulka
24. bře 2007

ahojte umelinky 😉
vidim ze sa tu uz nik dlho neukazal....dufam,ze ste poniektore presli do tem s nazvom "tehulky"...Ako sa Vam dari? Kto sa z Vas chysta na nejaky cyklus stimulovat? 😵

helka1
24. bře 2007

Sikulka a co ty ? Aku strategiu si si naplanovala ? Ides zautocit na ceske centrum, ci ostavas na SK ?

lia
25. bře 2007

ahojte babule 🙂 ,
ja som vcera prvy krat videla,ze mam ovu 😅 .

evitam
25. bře 2007

No vidíš,tak predsa múdrie! Dúfam,že máš manželíka doma a šupitom do postele! 😉 Tfuj-tfuj nech sa zadaria aspoň dve!!! 😀

lia
25. bře 2007

ale ja dnes koncim posledne dve tabletky s antibiotikami,moze sa stat,ze by mohlo byt nieco s babom??a ked som mala vcera vecer vytok,moze sa to podarit aj dnes ked uz nemam ten vytok??

sikulka
25. bře 2007

ahojte 🙂
helka rozmyslam co by bolo pre nas lepsie:ci helios v martine,alebo reprofit v brne. Asi sa mi nebude chciet cakat za schvalenim ziadosti,takze pojdeme ako samoplatci. V CR to vychadza aj s liekmi cca 100 tis. a u nas na SR neviem...
takze rozmyslame, ake centrum zvolime aj z dovodu dochadzania....a samozrejme uspesnosti....

lius tak hor sa na vec! 😀 😀 😀

pipka
25. bře 2007

lius, antibiotika nemozu uskodit. poznam kopec bab, co uz boli tehu, ale nevedeli o tom a brali antibiotika. Ak si mala vcera ovu hlien, dnes este mozes otehotniet, ale ryyyychlo na vec 😀

lia
25. bře 2007

ok,dnes ho zansilnim 😀 ,vcera zaspal 😠 .

pipka
25. bře 2007

hod mu do cajiku viagru 😀

lia
25. bře 2007

ja dnes budem spat asi v stojke 😀 ,rano hlava jak rajcina a medicimbal dokopy 😀

pipka
25. bře 2007

daj sa na jogu 😀 😀

lia
25. bře 2007

😀 😀

veva55
26. bře 2007

Sikul, neviem, v akom centre si ty, ale mne ziadost schvalili za tyzden. Asi som bola vynimocny pripad 😀 alebo proste v tomto mesiaci malo zien poziadalo o schvalenie preplatenia UO. V centre mi ale tiez povedali, ze schvalenie netrva dlhsie ako 2-3 tyzdne. Co podla mna neni vela. Nechces si to s tym samoplatenim rozmysliet? Ani UO nemusi vyjst na prvy krat a je rozdiel, ci za zakrok zaplatis 100 tisic alebo 30 tisic. Nie?

Lia ako? Uz vies termin na UO? Kedy mate dalsiu konzultaciu. My 4. aprila, takze predpokladam, ze v maji by sme to podstupili.

lia
26. bře 2007

veva,my uz nemame konzultaciu,minule som ti pisala.
prvy den cyklu si zacinam pichat injekcie a podla sledovania oni navrhnu presny termin.vsetko my uz mame doma,prichystane.

veva55
27. bře 2007

Ahaaa, jasne, uz si spominam, takze uz cakas len na mrchu. A ake injekcie ti predpisali?

larunnka
27. bře 2007

Holky, chtěla jsem se zeptat, když jste zjistili, že jste těhotné, nešpinili jste třeba? Já mám dnes 6. den po ET a začala jsem malinko špinit, dávali mi dvě embryjka, hrozně se bojím, je to naše druhé IVF a nechtěla bych být znovu sklamaná 😖

veva55
27. bře 2007

larunka, ja ti asi nepomozem, mna UO este len caka. A v centre ti nepovedali, co to moze znamenat?

bubet
27. bře 2007

Ahoj veva,
mna tiez caka UO, ale neviem presne kedy.
10. aprila ideme na druhu konzultaciu aj s vyseldkami. (kultivacia, hormonalny profil) Vtedy sa ma rozzhodut Dr. ci ma posle na laparo alebo HSG.
Ty si absolvovala tiez niektory z tychto zakrokov? Alebo mozes ist na UO aj beztoho?

larunnka
27. bře 2007

veva55, v centru mi řekli, že to může být známka zahnízdění, nebo se jedno embryjko pustilo a nebo začátek ms, tak jsem říkala jestli s tím někdo nemá zkušenost, uvidíme jak dopadnu, snad to bude o.k., ale děkuji, jsi hodná 😵

lia
27. bře 2007

vevi,poobede sa pozriem ,mam toho viac a protokol doma.

veva55
27. bře 2007

bubet, my uz mame vsetky vysetrenia za sebou. Laparku ani HSG mi ale nerobili, lebo vraj by to nemalo vyznam, kedze manzel ma velmi zle/nekvalitne spermie. Proste aj keby som bola uplne ok (priechodne vajcovody, sliznica v poriadku, ovulka prebieha...) aj tak by som neotehotnela, lebo nase spermie nikdy do ciela nepridu, resp. je mala sanca, ze pridu.
Lius, ok.

veva55
27. bře 2007

Larunka, tak ti drzim strasne palce, aby to spinenie bolo to uhniezdovanie. Mysli pozitivne, nech sa aspon 1 embryjko ujme. Ja si dam tiez zaviest 2 embryjka. Ale nas to caka asi az v maji. 4. aprila ideme na tretiu konzultaciu (to uz bude asi posledna pred UO), tak uvidime, co nam povedia.

lia
27. bře 2007

takze takto ja zacinam,prvy den cyklu Decapyptylom/4balenia/,17-19den mam prist na kontrolu,dalej mam predpisany Puregon,menopur,puregon a opat puregon+menopur.

larunnka
27. bře 2007

Veva, děkuji, samozdřejmě budu ráda za jedno 😎 , u nás je problém s genetikou, takže nemáme ani zamraželo a pouze dbě byla zdravá a ty nám transférovali, u nás dělali ICSI + AH + PK + PGD, dobrá kombinace, že 😀 .

Veva, tak at se vše podaří, vím jaká cesta je k UO, zasloužíme aby cílem této dlouhé cysty byli miminka 😅

veva55
27. bře 2007

Lius, to je bezne, ze tolko liekov (injekcii) sa berie? Predpokladam, ze vsetko su to nejake hormony. Neviem si to ani predstavit, co to so mnou spravi, ked som zle znasala aj ten blby clostilbegyt.

Larunka, vy ste asi nejaky specialny pripad, tolko skratiek ani nepoznam 🙂
Takze este raz drzim palceky, snad sa nam to vsetkym onedlho podari.

lia
27. bře 2007

vevi,ja som nikdy nebrala taketo lieky,ani ten clostil...,tak neviem,ale uz sa s tym pomaly zmierujem,ze budem mat 10 kg.hned po porode,ked nebudem kojit,chcem zacat cvicit a dam sa do poriadku.
hlavne,ze budeme mat babenko 🙂

larunnka
27. bře 2007

Veva, já mám špatný karyotyp a je velké pravděpodobnost, že by se mi mohlo narodit miminko s roštěpem páteře a slepé, tak proto PGD a manžel jako dítě měl rakovinu kosti, tak byl léčen chemoterapií, proto ICSI. A AH + Pk ( prodloužená kultivace ), je proto, že bez těhto věcí by se nedalo provést PGD.
Tak ted to víš 😀

Taky ti držím moc moc palečky, určitě to vyjde 😵

veva55
27. bře 2007

To mi ani nehovor, po 4 cykloch na clostile mam 4 kg navyse. Neviem si predstavit kolko ich budem mat po tych injekciach.