Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

lia
28. bře 2007

kolko embryi si si dala vlozit??ci este ziadne?? 😅
nie,nie je to iscare,neviem ako sa vola.musim sa jej spytat,potom ti dam vediet 🙂

sikulka
28. bře 2007

liusik, ved mne sa nerozmrazil mrazacik,nepamatas?! 😔

lia
28. bře 2007

pamatam,samozrejme pamatam a ten pokus predtym tiez sa nerozmrazil??

sikulka
28. bře 2007

pred tym pokusy boli dva a vzdy sa davali cersve embryjcatka vzdy po dve.... 😉

kedy Ti pride mrsina?Pichas na 19DC ze?
ako kontrolny spermos v poho?

lia
28. bře 2007

vies co??nerobili kontrolny spermos,tak neviem.bol dva krat na spermiograme,prvy bol zly,hned nam odporucili ivf a druhy bol super.uz ani neviem kedy to bolo.mrsina??no neviem na kolkaty den dojde,u mna je to otazne.picham od prveho dna 😅
a ani raz sa neuchytilo??nevadi ti,ze sa ta takto blbo pytam??ak ano,kludne mi neodpovedaj,nechcem od teba tahat...

sikulka
28. bře 2007

lius neva....ved na to je forum.... 😉
nemozem si odpustit poznamku na margo prave iducej reality na markize....hruza ta zenska-vestica!!sledujes?

lius na 1.x sa uchytilo, no do tyzdna po potvrdeni krvi som o mimco prisla. a na 2x nist ,ani skrt....
mame smolu,ale zaroven aj zle spermijky... 😔

lia
28. bře 2007

ako je to mozne kriste pane??ja s tym ani neratam,ze to nevyjde,proste musi,lebo stadial ani neodidem 😀 😀
no katastrofa ta vestica,jak by som zdupkala?! 😀

lia
28. bře 2007

kokso,sledujes tieto fifleny?? 😀 😀 jedna lepsia nez druha 😀

sikulka
28. bře 2007

este ze mame uz tych svojich 😝 😝 😝
prave mi volal ten moj uz je na ceste!!!! 🙂 🙂

liusik ja som si na prvy krat tiez myslela ze to vyjde,na druhy som dufala a teraz si myslim ze babo je fakt zazrakom a darom prirody....

dnes som si vsimla ako je vela novych tehuliek na fore....a ja furt nic!!! 😔

lia
28. bře 2007

hhhmm,nerob sikul,lebo budem aj ja smutna 😔 😔 .je to strasne nakazlive 😔 .neboj,nudeme aj my a budeme sa potom s kocikmi stretavat na strkovci 😉 .
moj uz akurat prisiel,tak ja sa pre dnesok lucim,zajtra dojdes??ale pravdu!! 😀

helka1
28. bře 2007

Ahoj Sikul, neboj aj ty sa dockas 😉 , len treba troska viac pokusat stasticko . A potom, uvidis, ani si nespomenies, kolko namahy ta to stalo 😉

sikulka
28. bře 2007

ahoj helik 😉 ked Ta vidim, dodads mi vzdy nadej...Ja tu smrkam,no Ty si toho preskakala ovela ovela viac...a citala som ze bude parik!!! 😵 jupiii 😉 to musi byt radosti doma,ze? 😉

liusik dojdem a vidis ---stahujeme sa do prievozu uz v sobotu!!!! 😉

helka1
28. bře 2007

Ahoj Sikul, to smrkanie poznam aj ja a aj to treba - sa obcas vysmrkat, vyhrnut rukavy a bojovat dalej - nepoddat sa osudu 😉 Ved ja ty si si toho uz preskakala !!! Citala som, ze uvazujes o Ferticente, ci sa mylim ?
No zatial to vyzera na parik, ale istota bude az po porode 😀 . A doma je radosti kopec, si vies predstavit 🙂

lia
29. bře 2007

ahojte ,sikul to fakt??tak nakoniec budeme susedky 😀

lia
29. bře 2007

ahojte,
sikul si tu?? 🙂 no a kam sa to budete stahovat,hhmm??do domceku ci panelacika??

ika_ba
29. bře 2007

ahojte,
potrebujem poradit, odporucaju nam predimpletentacnu genetiku, dnes som sa pytala, kolko to stoji, je to dost drahe a teraz si predstavte, ze budem chodit na injekcie, na odber, potom nam spravia genetiku a povedia, ze to nie je dobre?
absovlovali ste to niekto? resp. viete, ake su asi vysledky? asi sa blbo pytam, ale potrebovala by som to vediet

lia
29. bře 2007

ikus,rada by som ti poradila,ale prvy krat o takom niecom pocujem.ale urcite ti tu niekto poradi

sikulka
29. bře 2007

ahojte 🙂
ika asi ta predimplantacna genetika ma predsa len cosi do seba. My sme to sice nemali,kedze nam t ani neodporucili,ale je uplne prirodzene ze napr. cca 30 % vajicok zdravych zien je nekvylitnych z toho asi 10 % sa bemusi oplodnot apdo. Na to,aby ste sa vyhli neskorsiemu potratu zapricinemu napr. zlej chromozalnej vybavenosti je ta Pigd( predimpl. gen.).AJ ked oplodnene embryjka vyzeraju na pohlad pekne, maju "predpisany" pocet buniek na ich casovy vyvoj, moze v sebe ukryvat chromozalne vady,co je bezne aj v prirozdenom pocati(preto tie potraty,prip. ine vady dietatka)Pomocou tejto metody sa vyselektuju fakt kvalitne embryjka. Iscare PIgd robi z 8 bunecnych embryjok, t.j. na 3 den kultivacie.Asi sa to fakt oplati. Preco Vam odporucili? Mali ste malo oplodnenych vajok alebo? 😵

sikulka
29. bře 2007

inac mna asi nominuju na tejto stranke za najvacsieho "preklepanta".fuj ako sa mylim.....

lius ahoj si tu este??? 😀

lalupa
29. bře 2007

ika,kuk
http://www.sanatoriumhelios.cz/ivf/pgd.html
plus napíš larunnke, je čerstvá tehuľka, má to za sebou, určite ti poradí 🙂

helka1
29. bře 2007

Ika, ja som pri 3.IVF mala predimplantacnu genetiku. Bola som ako na vazkach, pretoze mi odobrali 6 folikulov, oplodnili sa vsak len 2 embrya a tie isli na PGD, velmi som trpla, pretoze embryi bolo malo, cez PGD preslo len 1 embryo, no to sa vsak neujalo. Takze aj ked ri embryjko skontroluju, nezaruci ti to, ze sa uchyti ☹

ika_ba
29. bře 2007

ahojte,
no ja zial nemam az taku burlivu reakciu, takze vzdy hoci mi odobrali napr. aj 3 vajicka, oplodnilo sa len jedno a teraz si predstavte, ze aj na to mi povedia, ze nie je dobre
a tuto genetiku mi odporucili, lebo sme uz 2x prisli o mimi, a nezistili kvoli comu
a helka, v ktorom centre si bola? a kolko ste platili, ak sa mozem spytat

helka1
29. bře 2007

Ika PGD som mala v Iscare, cenu by som ti radsej napisala do IP , ak budes mat zaujem. Ale pozor ani PGD neskuma vsetky chromozomy, len par vybranych , moze byt , ze mate chybu na chromozome, ktory sa ani nevysetruje 😒
Inac mas vysetrenie na toxoplazmu ?

sikulka
29. bře 2007

ahoj helus 🙂 tehulky su aktivne,co????
😀 😀
ika presne tak ako pise helka, nevysetruju sa vsetky chromozomy, tusim len nejakych 6,a aj to nezaruci ze dalsim vyvinom nedojde k ich alebo inym vadam... 😨

sikulka
29. bře 2007

helka ako to je s vytvaranim a prasknutim folikom pocas pripravy KET.U mna ku KETu nedoslo, viem ze estrofem potlaca ich rast,ale chcem sa Ta opytat moze dosjt k ovulacii a teda ich prasknutiu a priridzenemu oplodneniu?hm?? 😅

ika_ba
29. bře 2007

ahoj helka, prosim napis mi cenu postou, budem rada
ja som nestastna hlavne aj preto, ze ja nemam ziadne burlive reakcie na injekcie, tak ked nam aj odobrali 3 vajicka, oplodnilo sa len jedno a ked mi povedia, ze ani to nie je dobre
toxoplazmu mi nerobili, neviete, ako dlho sa caka na vysledky?

aurra
29. bře 2007

ahoj helka, dnes som bola v ISCARE a tiez mi odporucili pgd, mozes mi prosim do IP napisat cenu za to?
este by som chcela od vas radu, bola som aj na repr. imunologii v Prahe kde mi zistili,ze mam brat Prednison, ale v iscare mi povedali, ze sa mam na to vykaslat a spravit si rovno pgd. Ako by ste to riesili vy? som po troch missed ab. keby som sa rozhodla pre pgd vychadza to az na koniec roka, nemam skusit sa najprv preliecit mesiac prednisonom potom otehotniet a riskovat, ci sa to udrzi alebo nie, alebo mam cakat a verit ze pgd vsetko vyriesi a dockam sa babatka, prosim vas o radu, som strasne zufala, dakujem

helka1
29. bře 2007

Sikul,pri KET-e je dolezite len to, aby prebehla ovulacia. Estrofem sa viac menej berie preto, aby sa podporil rast sliznice. Ale myslim si, ze aj pocas pripravy moze dojst k prirodzenemu oplodneniu. Viem, ze niektore centrum dava FSH lieky, navodi ovulaciu a az tak potom transferuje rozmrazene embryjko.

Ika, nechcem cenu pisat verejne, trosku nam centrum vyslo v ustrety, tak ti radsej napisem do IP kolko sme platili. Ja som tiez nemavala burlive reakcie na lieky, tiez som sa toto bala, co ked to daju vysetrit a nebude co transferovat ....a sice bolo jedno ale aj tak to nedopadlo 😒
Ohladom tej toxoplazmy na inu diskusiu chodievala holka, ktora mala X potratov a nakoniec sa zistila tato pricina, takze urcite si to daj vysetrit 😉

ika_ba
29. bře 2007

ahoj aurra,
ako to, ze keby ti robili pgd, az koncom roka? mne to nepovedali. nam sice pgp len odporucili, ale termin som si mala dohodnut v kancli a tam sme sa dohodli na maj

aurra
29. bře 2007

lebo mi dnes povedali, ze objednavaju na august, a kym dostanem vyjadrenie z poistovne o nejake dva mesiace, tak to bude tak vychadzat na neskoru jesen