Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

ika_ba
25. kvě 2007

ahoj vevy
su tam viacer faktory, potraty aj vek, ked sa na to kukam s rozumom, tak hovorim, ze ano, mali by sme na to ist. ale ja sa na to divam citovo,a to mi hovori, nie. chcem byt tehu, a pootm hned dotaz. a na ako dlho?
mozno prave pig by nam dalo moznost, ze by sme o to nedosli.
dnes som bola na podslednej kontrole, a pytala sa ma na to lekarka, ako sme sa rozhodli. a ja som povedala, ze nie. tak mi len strucne povedala, ze by mi to odporucila a mame sa rozhodnut. este sa mozme po odbere porozpravat s genetikom, tak uvidime.
a dnes mi povedala, ze je tam 8 vajicok, tak som sa aspon z niecoho vytesovala. v pondelokn sa dozviem, kolko ich bude skutocne a co dalej.

helka1
25. kvě 2007

Ika aj ja si myslim, ze sa nemusis dat natlacit do PGD, mne preslo PGD 1 embryjko a aj tak sa neujalo 😖 . Cize ani to ti nezaruci, ze to nakoniec vyjde....

lalupa
25. kvě 2007

ika, ahoj, akokolvek sa rozhodnete, budem silno drzat palce, nech vam to vyjde!!! 😅
s tou pgd nemam skusenosti, ale mozno zodpovie nejake otazky...

ika_ba
25. kvě 2007

ahoj helka,
a ked ti robili pgd, kolko ti odobrali vajicok a kolko bolo oplodnenych?

ika_ba
27. kvě 2007

ahojte,
mna zajtra caka odber. velmi sa bojim, ako to dopadne. budeme mat este pohovor s genetikom, lebo nam odporucaju pgid.
chvilu som sa citila, ako normalna, lebo som konecne tak normalne reagovala na injekcie. v piatok mi lekarka hovorila, ze je tam 8 vajicok. tak som sa vytesovala, ze mame vacsie sance. ale teraz ich vidim, ako velmi velmi malicke.

pappo
27. kvě 2007

baby prosim vas mam naordinovany utros 2-2-2 neviete ci si mam dat aj rano pred transferom?

ika_ba
27. kvě 2007

holky pisali, ze si davali. a ides zajtra? a kam?

pappo
27. kvě 2007

zajtra do iscare v ba o pol desiatej v sobotu sa ich oplodnilo 6 tak uvidime zajtra

helka1
27. kvě 2007

Ika vtedy mi odobrali 6 oocytov a oplodnili sa len 2 ! Takze na PGD isli len tie 2, velmi som vahala, ci ich dat na PGD a do poslednej minuty sa rozhodovala ci ano, alebo nie, nakoniec isli a cez PGD preslo len 1 embryjko, no aj tak sa u mna neuchytilo.
Ak by si mala 8 vajuch tak to je celkom slusne, dolezite je vsak, kolko sa oplodni. A neboj urcite to dobre dopadne ! Drzim palce 😉

veva55
27. kvě 2007

pappo, ano, aj pred transferom. Nam kazali zapit ho vodou, v ostatnych pripadoch si utrogestan vkladame do posvy.

ika_ba
27. kvě 2007

ahoj pappo,
tak ja tam budem skor, mne kazali medzi osmou, pol deviatou
ale potom sa budeme este bavit s genetikom, tak drzim palceky

helka, nam budu prvy krat robi aj isci, a do toho vkladam vacsie nadeje

helka1
27. kvě 2007

Ika ked nie je ICSI tak priroda vyberie tie najsilnejsie spermijky, pri ICSI to je embryologicka.... neviem ci to vyriesi vas problem, ak je spermiogram OK. My sme vzdy museli mat ICSI - zly spermiogram 😖

ika_ba
27. kvě 2007

ja sa bojim, lebo si myslim, ze cez tu genetiku nam neprejde nic, a to budem musiet cakat, lebo genetika sa robi neskor, ako mi povedali, transfer by som mala az v piatok alebo sobotu

helka1
27. kvě 2007

Ika ale genetika neskuma vsetky chromozomy, problem moze byt aj v tych chromozomoch, ktore prave nevysetruju. PGD sa robi asi na 4 den

ika_ba
27. kvě 2007

ja som ci citala, ze asi na treti alebo stvrty
no uvidime, zajtra napisem co a ako

mikulka
27. kvě 2007

Holky, a je možné, že se něktará vajíčka neoplodní ani přes ISCI?

helka1
27. kvě 2007

Mikulka, mne naicsovali 6 oocytov a oplodnili sa len 2 . Takze ano to je samozrejme, ze sa neoplodnia 😖

mikulka
27. kvě 2007

Hmmm, to jsem myslela, že ISCI je jistotka ☹

helka1
27. kvě 2007

mikulka my sme museli mat vzdy ICSI
1 IVF odber 5 oocytov, zisk 3 embrya
2 IVF odber 4 oocyty zisk 2 embrya
3 IVF odber 6 oocytov zisk 2 embrya, cize u nas to bolo tak pol na pol ☹
A istota v tom fakt neni, zalezi aku spermijku vyberie embryologicka ...

mikulka
27. kvě 2007

Aha. No, manžel nemá žádné spermie, tak nám je budou teprve hledat metodou MESA/TESE...
Jinak vidím, že u vás se zadařilo, že jsi těhulka a čekáš dvojčátka, tak moc gratuluji!

veva55
28. kvě 2007

Mikulka, ja som mala 8 vajicok, vsetky napichli spermiami (cize tiez ICSI), ale prezilo len 6. Takze ani ICSI neni istota.

mikulka
28. kvě 2007

Ahoj holky 🙂 A nevíte, jestli je riziko pro embryjka prodloužená kultivace, že to jako nemusí některé přežít?

veva55
28. kvě 2007

Jasne, ze tam riziko je, ale PK robia tusim vtedy, ked mas vacsi pocet vajicok.

bublinkajasminka
28. kvě 2007

veva - s tebou som si písala v sprmiograme v téme a viem že ťa čakalo to umelé - ako ste dopadli??? bábenko bude???

veva55
28. kvě 2007

Este neviem, boli sme na UO minuly utorok, takze este je cakacia doba 🙂

bublinkajasminka
28. kvě 2007

veva - potom daj vedieť - veľmi držím palčeky aby to vyšlo 🙂

veva55
28. kvě 2007

dakujem velmi pekne. Ci to dopadne dobre alebo zle, urcite dam vediet

ika_ba
28. kvě 2007

ahojte,
tak som doma, uz po odbere, odobrali mi 9 vajicok, co som bola prekvapena, zajtra si mam volat prvy krat, potom uvidime, co dalej. dali sme sa nakoniec na to pgid, takze ked nieco bude zajtra, aj nam robia isci, tak dlasi vysledok az v piatok a ked to prejde genetikou, tak transfer v sobotu. budu to hrozne nervy.
predlzenu kultivaciu preziju iba tie najzdatnejsie, ale keby vam ich vlozili do maternice, tiez je asi mala pravdepodobnost, ze sa uchytia. a robi sa len vtedy, ked je vacsi pocet oplodnenych vajicok. a ako pisala veva, isci nezaruci, ze sa vajicko oplodni.

aaandrejka
28. kvě 2007

ika, 9 je velmi pekne ciselko, drzim prsty, nech sa vsetky krasne vyvijaju, rozmnozuju a nech je pgid v poriadku! doplacali ste za to? lebo u nas v centre sa tusim nejakych 15000 za to doplaca, ak si dobre spominam

mikulka
28. kvě 2007

veva a ika držím pěsti 😉