Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

majuska81
3. črc 2007

Takže, môj je odborník, a tak dobre vie, čo všetko sa mi môže stať. My laici sa to dozvedáme až na posteli. Povedala som mu ináč, že nech mi všetko povie, čo ho trápi, lebo vidím na ňom, že sa z vnútra žerie. Sem-tam aj poplačkať treba spoločne...Podľa mňa to zosilní vzťah... 😉

mirusch
3. črc 2007

Aha, tak preto sa tak boji o teba, lebo ma prilis vela informacii... Nam uz to bolo do detailov - rizika - vysvetlene v centre, takze sa manzel velmi naplasil, ja som to uz vedela, ale hadam to do septembra predycha. Clovek asi musi velmi pozitivne mysliet. Toz, ked sa psychicky pripravis na najhorsie, co sa moze stat - ze budu komplikacie a ze sa IVF nepodari a ze zivot ide dalej aj bez toho, tak potom akakolvek ina informacia ta len potesi. Vela pozitivnej energie tebe aj ostatnym. 😵

majuska81
4. črc 2007

Díky Mirusch 😉 Môžem sa ťa spítať, že u vás je aký problém??? Nejak mi to ušlo. 🙂

zupla
4. črc 2007

Ahoj devcata,
vsechny vas zdravim, pozorne ctu vase prispevky protoze jsem v podobne situaci jako vetsina z vas. Po roce a pul snazeni po potratu se mi stale nedari otehotnet a mu gynekolog toho zkusil uz dost a nepomohlo to. Odeslal me dal a zarizeni si mohu vybrat sama. Chtela jsem se zeptat jstli nektera z vas nema zkusenosti s GESTEM na Praze 5. Objednala jsem se tam protoze to mam nebliz od domova. 🙂

mirusch
4. črc 2007

Majuska, podla vsetkeho som ja ok, len som mala mierne zvyseny jeden hormon, nerobili dalsie vysetrenia ( laparoskopiu ), lebo manzel ma zly spermiogram, takze tak ci tak by to neslo. Preto nam odporucili ICSI.

Zupla, o Prahe neviem, hadam sa tu niekto najde, kto tam bol. Ja som v Nemecku. Ved uvidis, aky mas z nich pocit. Ja som prvykrat tiez sla len tak naslepo, na odporucanie gynekologa a som s nasim centrom spokojna, je dobre vybavene a ludia si prijemni a ochotni poradit a vysvetlit. A to je myslim velmi dolezite.

iveta6
31. črc 2007

ahoj

beaty
13. zář 2007

Ahoj tak jsem se přidala k vám holky 🙂 já jsem byla 3 na KETU a 2 se mi to podařilo ale vždy ve 2 měsíci jsem o to přišla ☹ je to strašní pocit strašně jsem na dně už 5 let se s manželem pokoušíme o miminko a stále nic je mi sice 24 ale pořád nic.Už žádnou zmraženku nemáme takže nás čeká vše od začátku až budu vyrovnaná ☹ opravdu se moc bojím.Vždy mi řeknou dokto.tak čekáte miminko a pak když jdu na další ultrazvuk tak řeknou vše je špatně nezačne mu být srdíčko ani neroste ☹ .Pořád ho mám v sobě a čekám že do týdne sama od sebe potratím.

gabrlinka
13. zář 2007

Ahoj Beaty, to je mi moc líto, já bych to psychicky asi nedala, jenže co člověku zbývá,že? A brala jsi Utrogestan? Ten je prý na udržení těhotenství. Já zas nemůžu ovulovat, byla jsem na laparce, teď beru clostil na ovu a zatím nic. Hlavně se snaž být silná!Vím, že se to lehce řekne, ale nevím, co jiného poradit. Ale určitě se jednou musí ta smůla prolomit a vyjde to. 😉

veracruz
22. zář 2007

Ahojte Baby. Tak sa pridavam do klubu. Boli sme s manzelom na prvom vysetreni v ISCARE a odporucili nas na ICSI, co nas oboch velmi prekvapilo, pretoze sme si mysleli, ze sme "lahsi" pripad. Myslim, ze najhorsie na tom vsetkom je to cakanie... Daju sa vsetky tie vysetrenia a zakroky absolvovat tak, aby o tom v praci nevedeli?

anty
22. zář 2007

Ahoj Veracruz, vyšetření se dají absolvovat i při tom, že budeš chodit do práce, je tam, ale jeden háček, že jsi pícháš injekce a musíš docházet na ultrazvuk před odběrem vajíček,který se dělá v celkové anestezii a pokuď je všechno, tak jak má být, tak se asi za 3 dny dělá transfér(asi za hodinu jdeš domů, a pak už jenom ležíš a ležíš a necháváš se manželem hýčkat). Přeji Ti moc ať Ti to vyjde napoprvé. Ahojky Anty

veracruz
23. zář 2007

anty, dakujem, zatial som pozitivna, dufam, ze mi to dlho vydrzi. 😉

veria
23. zář 2007

Veracruz: Na odběry a UTZ chodíš ráno, takže se to dá zvládat před prací, pokud teda nepracuješ od 7 hodin🙂 Na odběr vajíček je potřeba vzít si jeden den volno na zákrok a pak jeden dva dny na zotavení se. Po embryotransferu není nutné ležet, v našem centru to vyloženě nedoporučují, že prý to ničemu nepomůže, stačí se šetřit a nedělat nic namáhavého. Takže jestli máš kancelářskou práci, tak klíďo můžeš chodit do práce. Takže myslím, že se to v práci v klidu utajit dá, pokud nenastanou nějaké nepředvídané komplikace.

mirka.m
24. zář 2007

Ahojte dievčatá.
som rada že som našla takúto stránku. a držím vám všetkym palčeky.
ja som absolvovala minulý týždeň prvé umelé oplodnenie a teraz som v čakaní na výsledok. v práci neobsedím, chvilu som v pohode štastná, potom ma prepadne strach. Po trnasfere ma všetko bolelo a po prečítaní vašich príbehov som sa trošku upokojila že to tak má byť.
tak vam držím palčeky 🙂

veracruz
24. zář 2007

veria, no uvidime... pracujem nastastie v kancli, ale pracu mam opacnym smerom ako kliniku... ale nejak to zvladneme...
v oktobri by sme to mali mat schvalene od poistovne, kolko casu je od schvalenia po ET?

v199
10. říj 2007

Zdravím všechny, které se snaží otěhotnět, ale i ty kterým se to již povedlo. Jsem tu nová, ale se stejným probléme 😔 😔 .S manželem se snažíme asi 3 roky bez úspěchu, na jaře jsem byla ve Zlíně na inseminaci(nemáte někdo zkušenosti s touto klinikou?)a teď se chystáme na umělé oplodnění.Mám z toho docela strach, ale vaše stránky mě trochu uklidnily, taková podporajaká mezi váma vládne je prostě úžasná.
Držím všem palečky a pevné nervy snad nám všem ten čáp brzy přiletí 😅 😅

pecka
11. říj 2007

ahoj v199,
vitaj medzi nami, ale oak si chces naozaj pokecat, tak chod do inej diskusie, kde sa viacej rozprava, tu v tejto to trosku viazne. Odporucila by som ti ist "ku nam" 🙂 do "IVF - nadej pre pokrocile snazilky", tam su kocky, ktore maju za sebou, tiez niekolko inseminacii, umelych oplodneni (IVF), ale aj snazilky, ktore idu na "to" po prvy krat a co je dolezite, su medzi nami snazilky, ktorym sa to v priebehu tej zalozenej temy aj podarilo 😉
Rozoberame vsetko mozne, a co je dolezite, navzajom sa velmi podporujeme, velmi to pomaha 😉

Ale rozhodni sa sama, kde sa pridas.
Najviac diskutovanejsie su tie temy, ktore su v priebehu dna viac modre. 😉 napr. "snazilky vsetkyx svetov spojte sa", "pre bezradne zacinajuce snazilkyII".....

Takze je to na tebe, kde vhupnes 😉 Kazdopadne zelam vsetko dobre!!

ilonap
19. říj 2007

Ahoj holky, prosím, prosím, dáte mi některá číslo na doc.Ulčovou-Gallovou? Písněte třeba do IP. Moc děkuji.

iveta6
18. led 2008

ahoj holky byla jsem na prvim ivf ne uspesne cekam zase na dalsi nevim co se stalo a vajicko se ne ujmulo v deloze zase sem sklamana

kaculeov
17. dub 2008

Zdravím všechny silné ženy.
Chtěla bych Vám vzdát obdiv a držím palce, at se Vám splní vaše niterná přání.
Jsme jedna z těch, co byla oslovena pro anonymní dárcovství vajíček. Doposud mě nenapadlo nad tím vším přemýšlet a je pravda, že jsem zvažovala, zda do toho jít či nikoli. V tuto chvíli jsme si jistá, že bezesporu ano.
Ráda bych poodhalila tvář oněch dárkyň, které se často mohou zjevovat ve vašich představách. Mám spousty kamarádek, které do toho šly, ne s úmyslem vydělat si, ale pomoct dobré věci. Pokud mohu mluvit ze své zkušenosti a zkušenosti blízkého okolí, tak se opravdu jedná o dívky přirozeně inteligentní (též s vysokým IQ a hlavně vysokou měrou emoční inteligence), přirozeně krásné a bohudík i zdravé... a hlavně dobré duše...
k.

polakovi
24. dub 2008

ahojky děvčátka, chtěla jsem se zeptat a poprosit o radu. Byla jsem toto pondělí na laparoskopii, museli mě vzít kousek vaječníku, který prý doroste. to co mě vzali asi evidntně dělalo neplechu a nemohla jsem otěhotnět... doktor řekl nejhorší varianta moje je umělé oplodnění. A proto se ptám jestli si můžu dát zavézt jen jedno vajíčko?Jsem asi trochu víc sobecká, ale představa dvojčátek mě děsí.... děkuji za odpověď a všm držím palečky

katy2
24. dub 2008

polakovi, ahoj, je to mozne... treba sa dohodnut s lekarom....

meggietn
24. dub 2008

polakovi, ak ti možem poradiť, daj si radšej zaviesť 2 embryjká, máš tak vačšiu šancu otehotnieť.
Mne tiež zaviedli 2 a čakáme 1 mimino.

katy2
24. dub 2008

ja zajtra idem na krv, ci sa nam podaril KET.... tiez nam vlozili dvoch drobcov

meggietn
24. dub 2008

katy2 ja som verila a vyšlo to. Musíš veriť... 🙂

csilla76
24. dub 2008

polakovi samozrejme mozes si dat preniest len 1 embryjko,zalezi na tebe ako si to zelas,ale pri 2 alebo 3 embryjkach je vacsia sanca ze otehotnies,hoci je tam aj to riziko ze budu dvojky alebo po pripade trojky 😉 prajem vela stastia v rozhodovani!!!

katy2
24. dub 2008

no, ja som vcera testovala a test bol neg. ale stale mam krce ako pocas ms a po ms ani stopy... tak nestracam nadej uplne....

csilla76
24. dub 2008

katy silno drzim palce aby to vyslo,snad sa vam tentokrat zadari a budes nam tu posielat tehu virusiky. 😉

polakovi
24. dub 2008

ahojky, děkuji moc. Tý jo a to se fakt nebojíte že budete mít dvoj nebo trojčátka? tý jo, to jsem ale hrozná. Vim, že je to těžký. A myslíte si, že je to možný že hned po laparce mám jít na umělý?

katy2
24. dub 2008

csilla, dakujem.... 🙂

meggietn
24. dub 2008

katy2 kašli na test, ja som si ho radšej nedávala, nie sú 100 percentné. Aj ja som mala krče ako pred menzesom. 🙂