Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

1979
26. dub 2010

☹ halooooo, je tam někdo? Mirijam, proč jsi brala utrogestan 3 měsíce před umělým oplodněním, já ho vždy beru až po odběru vajíček,

auroruska
26. dub 2010

ahoj v piatok 23.04.2010 som bola na transfer jednej bublinky. Velmi ti drzim palce nech to vsetko krasne a dobre dopadne.

miriam74
17. kvě 2010

1979 ahoj.ja jsem brala utrogestan taky az po odberu vajicek cele 3 mesice.taky jsem mela bolesti jak popisujes,boleli mne zada,jak kdybych byla v devatem mesici,ale pak to odeznelo.Hodne jsem lezela,nic jsem nedelalaA kazdy den jsem si lehla tak na hodinku,dve s nohama nahoru.Drzim vam palce,devcata.

matakrok
30. kvě 2010

ahojte. som 2 dni pred punkciou vajicok pre IVF v narkóze. dnes som si pichla poslednú injekciu na stimulaciu vajicok. dnes večer som dostala zápal horných dychacich ciest. budem môcť podstúpiť zákrok?zažil to už niekto? mohli ste podstupit narkozu s infektom aj keď len krátku? som z toho celého smutná, po toľkých pripravach a injekciach. volať lekárovi môžem až deň pred punkciou.

michaelag
31. kvě 2010

ahoj matakrok, prosim ta ako sa da dosta zapal hornych dychacich ciest tak necakane? 😲 a ako vies, ze to je zapal? ☹
Kazdopadne daj vediet, ako si dopadla a co si zistila. Drzim palce, nech punkcia je v case a nech nic nie je komplikovane.

wmonika
31. kvě 2010

Dobry den pani majuska81 mam k vam jednu prosbicku mozem sa opytat na 1 otazku? prosim lebo ja sa mam rozhodnut do konca mesiaca a potrebujem sa s niekym poradit ak mozem tak vam velmi pekne dakujem Monika 🙂

wmonika
31. kvě 2010

dievcata potrebujem radu je mozne ze ked povolite transefer 2 embryi tak sa narodia dvojcata je to pravidlom? ja sa mam rozhodnut do konca mesiaca ja tuzim po este po 1 zdravom dietatku nakolko doma uz mam 1 anjelika moje srdiecko je to chlapcek ale Bohuzial je ZTP a ja by som bola rada aby boli 2 surodenci aby sa mali radi a pomahali si raz ked ja tu uz na tom svete nebudem 🙂

lenka20
1. čer 2010

wmonika samozrejme ze to nie je pravidlom, ale iste riziko dvojciat tam je.. ale to je aj ked das vlozit 1 embrijko, stale sa este moze v brusku rozdelit v tej zaciatocnej faze na jednovajecne dvojciatka... alebo sa z 2 embrijok nemusi ujat ani jedno.. to je uz vsetko take neovplyvnitelne, musis sa rozhodnut nakoniec sama... zvazit pre a proti.. zas ked vlozis hned dve, tak mas troska vyssie sance, ze sa aspon 1 uchyti...

wmonika
2. čer 2010

lenka20 dakujem ti velmi pekne za tvoju odpoved potesila som sa ze aspon niekto reagoval na moju prosbu pomoct mi aspon trosku som tomu porozumela esteraz ti patri veeelke DAKUJEM 🙂

lenka20
2. čer 2010

nemas za co moni, v pohode..

ebona
19. zář 2010

ebona dievcata potrebujem radu,je mozne po transfere 2 embryi ked som 8 a 9 den krvacala byt tehotna.Moj lekar mi povedal ze to nieje nemozne.Jeden test bol negativny a ten 2 pozitivny,sama tomu nechapem.Mate niekto taku skusenost

elana
19. zář 2010

@ebona možné je opravdu všechno, někdy tak odchází jedno embryo a druhé zůstává, pokud máš testy pořád pozitivní a hlavně, pokud sílí, tak opravdu stále těhotná jsi. Léky určitě nevysazuj a počkej na hodnoty hcg v krvi, potom se uvidí, jak (jestli) těhotenství prosperuje a případně Ti doktoři upraví dávkování, aby těhotenství dostalo co nejvíc šancí 😉

ivula21
19. zář 2010

Ahoj Ebon a který den po ET jsi? A kdy jsi měla pozitivní test? A pořád krvácíš?

ajriska
29. zář 2010

Ahoj holky,
můžu se Vás zeptat, jaká je úspěšnost 1. IVF? Snad mě brzo čeká. Inseminace dr. zavrhla. Nedozrávají mi folikuly a nezabrala ani clostilbegyt a píchaný fostimon do břicha. Tudíž tento cyklus budu brát jen duphaston a následně pojedu 11. den na UTZ tak se chci zeptat "Vás, zkušených" jak to probíhá?

13480
12. říj 2010

ahojte ja som tiez absolvovala umele oplodnenie a teraz some v sestnastom tyzdni. sme stastny ved po piatych rokoch snazenia a navstev vseliakych lekarov sa to podarilo je to to najkrajsie ak ti povie gynekolog ze ste tehotna a pocujete prvy krat byt to male srdiecko to treba zazit .a preto to nevzdavajte ale treba verit pocuvat lekara a urcite sa to podari a zazijete ten pocit stastia .prajem vam vsetkym snazilkam vela sil a viery .

janulka0306
14. únor 2011

Ahojky baby,vidim ze je vela zien ktore maju problem otehotniet,my sa s priatelom snazime uz rok a pol a stale nic,bola som u svojej lekarky urobila mi zatial len bezne vysstrenie a zobrala krv na kontrolu hormonou,chcem sa spytat ako to bude prebiehat dalej,ake vysetrenia ma cakaju pripadne priatela,vidim ze ste niektore uz presli tym celym a ja mam z toho velke obavy ze co sa bude diat:( velmi by som chcela babatko a urobim vsetko co bude treba len vobec neviem co to ,,vsetko" obnasa🙂) pocula som ze v Ba je nejaka klinika kde robia umele oplodnenie a vsetko jhradi poistovna je to pravda?Vsetkym babenkam prajem aby co najskor nosili pod srdieckom tie malicke stvorenia 🙂)

martinabg
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katla
21. bře 2011

@janulka0306
Co ja viem, tak v BA neni taka klinika :( Vysetrenia Ti poistovna preplaca, ale samotne umele oplodnenie nie.
Ja v BA poznam 3 centra:
http://www.iscare.sk/
http://www.novedieta.sk/
http://www.ferticent.sk/

Ale ak by si o takej vedela, tak daj vediet 🙂
Ty uz si rozhodnuta ist na umele? Ci este len chodite po vysetreniach?

cecil36
21. bře 2011

@katla @janulka0306 ak uz ste sa fakt rozhodli, ze jedine BA tak potom Ferticent- tam platis len za lieky, cize velke ivf ta stoji do 200 eur (podla toho kolko tvoje telo spotrebuje liekov). Ostatne centra v BA rozhodne neodporucam pre neprofesionalitu, vysoke ceny a jeden jediny zauzivany sposob. A ta arogancia 😝 Nastastie, my sme si sice spravili kolecko, ale nakoniec sa rozhodli pre CZ. A nelutujem.

katla
22. bře 2011

@cecil36 Ja som este neni rozhodnuta pre BA a ani pre SK. A mozem sa opytat kde v CZ ste boli? A co to stoji tam? Dakujem

cecil36
22. bře 2011

@katla my chodime do reprofitu v brne. Super pristup, super ceny. Neviem, co tam stoji klasicke ivf, lebo je pre nas zbytocne (kedze problem je len v mm), ale softik vyjde 13.000 czk 😉

katla
22. bře 2011

@cecil36 Juj mne tieto skrtky a slova zatial nic nehovoria 🙂 Ja som s manzelom bola zatial len na klasika vysetreni. Ja som bola u svojej gyndy a ta mi po odberoch povedala, ze som ok. Manzela poslali k urologovi, ktory zistil, ze ma malo testosteronu. Bola aj u endokrinologa, kde mu po gen. testoch (tie mal ok), zacali testosteron dolnanat. Zatial bol len na prvej inekcii. Tak uvidime. Ma ich mat este 5.

cecil36
23. bře 2011

@katla a mm mal aky spermiogram? Ak si ty ok, tak jy by som vyskusala najskor ivf soft- je to normalne ivf len s minimalnou stimulaciou, zvycajne pri nej byva cca 5 vajok 😉 A samozrejme testosteron treba vyriesit 😉

domko
23. bře 2011

Ahojte my sme boli v Bratislave v Iskare a bolatam super spolupráca , milé sestričky a doktory. Nám sa to podarilo na prvý krát a máme krásneho trojročného syna. Držím všetkým palce. Treba mať trpezlivosť a hlavne pevné nervy.

katla
23. bře 2011

@cecil36 Spermiogram tiez nevysiel moc ok, ale vrat to je sposobene tym testosteronom. Takze hadam sa to upravi, ked ho douziva. No sak uvidime. Ak nie, tak cca okolo septembra to zacneme riesit. A vy ste na tom ako?

cecil36
23. bře 2011

@katla my mame zly spermiogram, ja som ok. Mm mal velmi nizke hladiny FSH, bral lieky od androloga, ale zlepsenie nenastalo. Porobili sme vsetky mozne vysetrenia a rozhodli sa pre PICSI (vyberie sa geneticky dobra spermoska).Teraz stimulujem na svoje 3ivf soft.

cecil36
23. bře 2011

@domko ja som ten pocit nemala, ked nas objednali na 8.00 a zobrali o 10.00 a potom na nas geneticka po dva krat zabudla. Nastastie, boli sme tam len na jednom vysetreni. Ono ci to vyjde na prvy krat, je skor o tom, kde je problem, preco sa nedari. Muzske problemy (najmä ak je zla genetika) sa riesia ovela horsie ako tie zenske. To je aspon moj nazor.

katla
23. bře 2011

@cecil36 Juj tak to mooooc drzim palce. Daj potom vediet jak ste dopadli.

cecil36
23. bře 2011

@katla dakujem urcite dam vediet. Aj vy sa zatail drzte a nech injekcie zaberu🙂

domko
23. bře 2011

@cecil36 no stým čakaním máš u každého lekára, s tým musíš rátať ☹ ☹ , no ja som bola s nimi spokojná 😵 😵 😵 😵 . A problém u nás ma manžel. Tak tiež to bolo riziko uchytenia spermie. Ale držím moc palce