Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

sikulka
15. únor 2007

romcatko na Podoli.u Madara. 😉

romcatko
15. únor 2007

díky.

rozarka73
16. únor 2007

ahojte babenky 🙂 , vcera som bola busy, cestovala som autom k rodicom, tak som sa nezapajala do diskusie.cesta bola otrasna, sama jama a stress z idiotov vodicov, tak dufam, ze to tie moje dve embryjka vydrzali.neviem, ci som to druhy den po transferi neprehnala s tym cestovanim, ale musia si deti zvykat, no nie???inac sa citim skvele,ani vajecniky ma uz nebolia.vsetky vas pozdravujem, nech sa dari, cez vikend oddychujte, pripojim sa zasa v nedelu, lebo momentalne vam pisem z internetcafe.cauko

ika_ba
16. únor 2007

ahoj sikulka,
mas pravdu, brala som merional a cetrotide, ale ja som mala malo vajicok, len 3, jedno sa oplodnilo, aj uchytilo, ale smola, neudrzalo sa, teraz pojdem az v maji
naivne dufam, ze by to mozno vyslo aj bez ivf, ale to by sa musel stat zazrak

evitam
16. únor 2007

No tak,dievčatká moje,dostala som ju predsalen dnes.Doobeda som hneď volala dr.Ďurechovej no a hneď ma napísala na zajtra o pol deviatej ráno.Vraj tam ona nebude,ale dr.Maršík a Valky.Takže pokiaľ ani dr. na zajrajšom USG nenájde ani stopy po cyste a ten myóm vadiť nebude,hneď na mieste dostanem prvú dávku ani neviem čoho do brucha.Držte mi palce,mám obavy...
Rozarka dávaj na seba bacha,nepreháňaj to. Aby si si nemusela nič vyčítať-pomaly ďalej zájdeš... 😉
Tak Ika,čo ty na tú Alchymilku. Budeš pokračovať tak ako doposiaľ, či to zmeníš, tak ako radila sikulka? Ja skúsim tú sikulkynu radu.. 🙂

misa1
16. únor 2007

ahojte ja mam folikul na kazdej strane.zajtra ma caka posledny ultrazvuk a napichana som aj cetrotide.v pondelok ma caka odber.

evitam
16. únor 2007

Miska gratulujem a v pondelok držím palce!
Chcem sa ešte spýtať, či je problém, keď sa mi tá mrcha nespustila normálne. Najskôr som si aj myslela,že je to o.k., ale doteraz pozorujem,že sa stále nejako nerozbehla.Nepošlú ma zajtra z toho CARu domov?Stimulácia u mňa má byť od 2.DC... 😒

misa1
16. únor 2007

robila si si test?ja mavam mz 2 dni a o nicom ale zacala som pichat.a mas injekcie kupene?

evitam
16. únor 2007

Miska,pýtaš sa mňa?ak áno,tak aký test?Injekcie mám kúpené a zajtra idem do ISCARu aj s nimi.Mám merional 10x75 IU, cetrotide 4x0,25mg a puregon 600 a 300...Tak fajn,troška si ma ukludnila.Nerada by som sa tam prehnala zbytočne...

evitam
16. únor 2007

Máte niekto podobný protokol ako ja? Ako reagujete na tieto hormóny?

ika_ba
16. únor 2007

evitam, neprezenies sa, aspon budes vediet, ako si na tom
alchemilka, skusim si este nieco najst na nete, co sa o tom pise
a vsetkym vam drzim palce

misa1
16. únor 2007

ja som mala 25 merionalov tie boli 3 krat denne teraz ma pridane cetrotide do brucha.a brucho ako balon.ten test som myslela ze ked sa ti nemozu spustit tak ci si neni v tom.

evitam
16. únor 2007

Miska, veď ja som si ho ešte nikdy nerobila a prišli vždy.Začali mi špiniť-vyzerá to že už-už,len si myslím, že je to aj tou alchymilkou.Tú pijem 1 l denne a tlmí krvácanie. Tak to bude asi tým.. 😉 Miska, aké sú tie merionaly.Bolestivé? A čo tie hormóny. Nešalieš z nich? 🙂

ika_ba
16. únor 2007

evitam,
merionalu su v pohode, aspon ja som s tym nemala problemy, mne pichali merional do svalu, teda do zadocku, inac na injekcie mozes chodit k svojmu k lekarovi, len asi na 6 den sa ide na sono a potom lekar urci podla toho, jak to vidi, dalsiu kontrolu, a cetroride sa picha do brucha, je to mozno troca neprijemne, ale nie je to bolestive

misa1
17. únor 2007

ahojte no v pondelok idem na odber,dnes si picham choragon vecer.merionaly su v pohode vydrzis.ja mam 3 denne a plus jednu do brucha a da sa to zvladnut.v pondelok napisem ako to dopadlo.

misa1
17. únor 2007

kolko trva dni kym budem vediet kolko embrii mam po odbere?

ika_ba
17. únor 2007

ahoj misa,
ja ti mozem povedat ako je to v iscare a ako to bolo pri mne
odber je v narkoze, a hned ako sa prebudis, ti lekar donesie spravu a povie, kolko vajicok ti odobrali aj kedy si mas zavolat, aby ti povedali, ako sa to oplodlnilo, ja som si den po odbere volala embryologovi
a dalsi den bol transfer

barca28
17. únor 2007

Ahoj holky.Na Valentýna to byl přesně rok,co mě manžel požádal o ruku,byla jsem šťasná jak nikdy.Hned po svatbě v červenci jsme začali pracovat na mimi.No a letos na Valentýna nám doktor zdělil,že má manžel dost špatný spermiogram,spermie má ojediněle a nepohyblivé.Byl to šok,taková rána osudu.Hned jsem se tam rozbrečela.V tu chvíli se mi zbořil svět.Napsal mu vit E a doporučil studené sprchy na varlata.Je fakt,že si dopřával horké koupele každý den alespoň půl hodiny.Tak snad to trochu pomůže.Každopádně musíme do CAR na ICSI a IVF.Kdyby nenašli živou spermii,tak prý se to ještě dá zkusit chyrurgicky.Máte někdo zkušenost s takovým spermiogramem a jeho zlepšením?Pořád doufáme,že nám pomůžou.Vlastní dítě strašně chceme.Podstoupíme všechno,jen aby byla naděje.Jsme připraveni i na tu finanční zátěž,co nás pravděpodobně čeká.Víme,že nás čeká těžká cesta k miminku.S manželem jsme se dohodli,že to zatím nebudeme říkat nikomu z našeho okolí.Je to hodně čerstvá zpráva,pořád se mi hrnou slzy do očí.Holky moc díky,že tu jste a že se můžu vypovídat.

ika_ba
17. únor 2007

ahoj barca,
hlavu hore, takou spravou sa nenechaj polozit, vies ani moj manzel nema dobry spermiogram, aj preto, ze je fajciar, a ako som minule zacula, len 20 % darcov spermii ich ma dobre
mojmu manzelovi doporucili vitami a (ten je zial na predpis), vitamin e a quenzym s karnitinom (ten je zase dost drahy), a skutocne horuce kupele skodia, pri odbere spermii odporucaju prestavku min. 3 dni, ale max. 5
IVF vam moze skutocne pomoct, ale zavisi to aj od psychiky, tak vela stastia

evitam
18. únor 2007

Ahoj kočky, tak už som od dnes aj ja medzi vami, snažilkami.Včera som bola v tom ISCARe, u dr.Maršíka, je to správny flegmatik. Najskôr som mala rozhodnúť, či do toho ideme alebo nie, vzhľadom na ten myóm. Teraz má 2,5cm.Nechala som si od neho poradiť,že to teda skúsime,lebo operatívny zákrok by mohol dopadnúť aj odstránením celej maternice.Takže aj keď mám o 50%mešiu pravdepodobnosť ako vy tu, aj s tým rizikom to skúsim. Možno po tých našich 12. rokoch snaženia možno predsa len motyka vystrelí...
Beriem to ako hru a ak aj nevyhrám, život pôjde ďalej. 😉
Tie injekcie sú pohoda. No priznám sa, na dnes som mala ultraľahký spánok. Manžel šiel ráno o šiestej do práce a injekciu Merionalu mi do svalu zadku vpichol ako starý profík. Puregon som zvládla sama a celkom. A nič nebolí, pohoda 😀
Na kontrolu idem v piatok, takže dúfam, že sa mi tam niečo začne tvoriť. 🙂
Pridávam sa ku Ike aj ja, Barca. Môj má spermie tiež na figu a nechcem ťa "otráviť", ale žiadne drahé ani lacné preparáty mu na to vôbec nepomohli. Liečil sa u dr.Vrabca-nebohého asi pred 10.rokmi a nič.Robili mu biopsiu varlat a na chybu sa neprišlo.Bral rôzne injekcie,Q-čka, E-vitamíny a rôzne minerály a nič... Ja som bola vtedy úplne v poriadku. A teraz pre myóm šance polovičné. Preto IVF neodkladaj, rieš to hneď a nečakaj toľko ako my. Aj keď taká správa veľmi zabolí, ísť sa musí ďalej. Nie si v tom sama, čím ďalej tým nás je viac. Poď medzi nás. Kočky sú tu super, veľmi skúsené a krásne poradia. Som rada, že ich mám 🙂 🙂 🙂

ika_ba
18. únor 2007

ahoj evitam,
uz som rozmyslala, kde si sa nam stratila
marsika poznam len tak, ze som ho videla chodit po chodbach iscare, videla som ho aj vo svrtok, asi robil odbery. a ja som bola u neho na transfere.
pokial lekari odporucia ivf, je dobre ich posluchnut, clovek ma aspon nejaku sancu ako mat vlastne dieta, nechapem ludi, preco proti tomu protestuju, pre nas je to asi jedina sanca, pokial nevyjde to, tak nemame rodinku, lebo moj manzel odmieta adopciu s tym, ze clovek nikde nevie, ake dieta si adoptujete, ci neboli jeho rodicia narkomani a pod., mna zase stve ta cela byrokracia okolo, ze ma na mna niekto pisat posudky, musim absolvovat psychologicke sedenia a este zo socialky budu kontrolovat moje rodinne prostredie ... hruza, kto toto vsetko zistuje u babeniek, ktore otehoteju v 16

ika_ba
18. únor 2007

skuste sa mrknut na http://www.rodina.cz/clanek3050.htm, je to sranda, hladala som nieco o pricinach potratu a natrafila som na tieto stranky a na tento clanok, kuknite sa, mozno vam to pomoze

misa1
18. únor 2007

dakujem,uz sa mi to blizi.vcera mi pichli poslednu injekciu vecer ,dnes klud a rano ma to caka.som trochu nervozna a kedze som fajciar,ale uz nie taky.teraz si dam tak dve.fajcila som 18 denne to uz bolo moc?

misa1
18. únor 2007

ahoj evitam drzim palce nech sa ti tam tvoria folikulky.moj drahy ma tiz poslabsi spermiogram ale na umele staci.a aj genetiku sme mali dobru.

evitam
18. únor 2007

Zlatko, máš pravdu, ohľadom adopcie máme s manželom rovnaký názor a ten je nemenný. Ja by som možno skôr uvažovala nad darcovskými spermiami, takto v tom potomkovi máš aspoň niekoľkopercentnú istotu svojich génov. A manžela som zatiaľ nepresvedčila, ale pre dieťa by chválabohu dokázal urobiť všetko na svete, tak ktovie? 😒 Dúfam však, že jeho plavci budú ako-tak vo forme, keď bude treba... 🙂
Včera som za vami sem už nemala kedy prísť, lebo z Blavy sme prišli až o jednej a o pol druhej sme išli na oslavu 50.nar. manželovho uja.
Bola to ako malá svatba, domov sme prišli okolo polnoci...
Vidím Ika, že pátraš po svojom probléme osto6. Je fajn, že niečo také ako internet existuje. Aj ja som tu prišla k veľmi dôležitým informáciám, ktoré sú na nezaplatenie. Aspoň človek nie je hlúpy, keď mu doktori vysvetľujú diagnózu a môže sa na hocičo opýtať. Po tej alchymilke pátram aj ja, ale dosiaľ som sa nikde nedostala. Bola som aj na českých stránkach. Sú fakt v niečom kvalitnejšie od tých našich, no nič podstatné. Pôjdem aj do knižnice, možno na niečo natrafím... 😉

barca28
18. únor 2007

Nás se doktor ptal,jak na to spěcháme,jestli prý chceme jít hned,nebo ještě počkat na další výsledek spermiogramu za měsíc.Doporučil nám ještě jednou ten spermiogram a pak nás prý pošle.Prý jsme mladí a máme čas.No to teda nevím,na co bychom měli čekat,když nás to stejně nemine.Mě je 28 a manželovi 31 let,to bych za úplný dostatek času nepovažovala,když tak na to koukám,může to zřejmě taky dlouho trvat.Manželovi odoperovali před 3 roky ledvinu,tak to s tím taky může mít souvislost.Celý víkend jsme o tom mluvili a rozhodli jsme se,že za doktorem zajdu a řeknu mu,že chceme do CAR hned.Tam už si s námi snad nějak poradí.A taky ten spermiogram byl pro manžela dost deprimující.Stejně nám ho v CAR udělají zase znovu,nebo ne?Musím na to pořád myslet.

misa1
18. únor 2007

z tych spermii si nic nerob.my sme mali u jedneho urologa dobre,potom v care otrasne a robil sa dalsi ten bol uz zlepseny.potom sme navstivili druhy car a tam zase nic moc a potom sme prisli na kontrolny a bol lepsi a staci na umele.

ika_ba
18. únor 2007

ahoj evitam,
mame to tazke, ja som tiez pozerala na moznosti darcovstva, pokial viem, daju sa darovat aj spermie aj vajicka, ale neviem, ci by som sa k tomu otvorene priznala, lebo viem, ze su ludia, ktori to odsudzuju, ale myslim si, ze keby boli v podobnej situacii ako my, tak by to neodsudzovali
na net chodim, obcas ma napadne, ze si nieco vyhladam

evitam
18. únor 2007

BArca, no môj manžel je chronickým nosičom veeeľmi alého množstva plavcov už nejakých 12 rokov. V ISCARe sme dali spermie zmraziť doteraz 2x. Prvý raz ich z ejakulátu napočítali nejakých pätnásť a ten druhý raz prekvapením žasla aj sama doktorka. Bolo ich prosím pekne 200 000! To sme predtým trocha v ordinácii blbli a rehnili sa s doktorkou a sestričkami a možno aj to uvolnenie z jeho strany malo za následok taký výkon 😉 Pred večerou v ten deň som mu povedala, že za takú plodnú prácu si ju plne zaslúži 😀 😀
Takže vidíš, tá osudná húpačka - raz dolu a potom hore sa nevyhne ani tomuto. Na tvojom mieste by som išla na ten spermiogram s ním ešte raz, manžel nemusel byť vtedy zrovna vo forme... 😉 Najhlavnejšie je myslieť pozitívne, lebo " o sto rokov na tom už nebude záležať", tak načo sa krenkovať a trápiť, nie? 🙂

ika_ba
18. únor 2007

ahoj evitam,
zabudla som ti napisat, za aj my sme boli na velkej oslave pocas IVF, babka mala 90, den pred oslavou sme boli na odbere a den po oslave na transfere a dopadli sme dobre, len skoda, ze to mimi nechcelo u mna zostat
inac babenky v diskusii 37 let a snaha o mimi teraz pisali aj o vestcoch, mna k nim doviedli kamaratky, a jedna mi hovorila, ze budem mat 2 deti, chlapca a dievca, tak uvidime