Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

sikulka
11. říj 2006

dudu,hlavicku hore!Co som si vsetko uz precitala o testoch...niekomu vysli negativne dokonca aj pri vynechani mc.ja si ho zrejme asi pre istotu ani nebudem robit.Je mi to luto s Tvojim strykom.
😕
ja mam manzelika stale doma-teda nechodi na sluzobky,ale prichadze neskoro a maka do rana,takze som kvazi ako Ty taka slamena vdova.
Cez den cumim vacsinou na telku a snazim sa mysliet na to,aby som nemyslela ci to vyjde,no super,ze ? 😉 neda sa fakt sa neda nemysliet...psychika si so mnou robi co chce.
Je mi dost zle,tak na vracanie a mam blbu chut v ustach,a este som velmi unavena.
Kedy ta caka odber krvicky?Pa. 🙂

dudu
11. říj 2006

ja neviem, ci tie priznaky co mame nerobia tie tabletky, ake uzivas? na krvicku by som mala ist 14-ty den a to je v sobotu , takze asi pojdem v piatok, lebo aj tak nebudem mat tabletky na vkladanie.

yasmin
11. říj 2006

ahojte babenky 🙂

dudu,ten test ešte nemusí nič znamenať,lebo si ho robila dosť skoro

ja som dnes ráno robila tt a /,mrcha mi stále mešká a to už 9 12 dní,presne to neviem,lebo cyklus mávam nepravidelný.Po 4 testoch,ktoré som už urobila je to jasné,že problém bude niekde inde,preto uvažujem o umelom oplodnení a chcem vás poprosiť o bližšie informácie,aký je postup,či to je bolestivé,koľko to stojí a tak...

doteraz som sa o to veľmi nezaujímala,takže nemám prehľad

sikulka
11. říj 2006

dudu berem utrogestan a efestan a ty?

dudu
11. říj 2006

yas, tak financne to zavisi od problemu aky ma ten ktory par, no my sme na tom tak ze ja som ok,takze som brala jeden mesiac antikoncepciu, aby sa ti ustalil ciklus a aby presne dr. vedel kedy je ktory den cyklu. a na 21 den som zacala s pichanim injekci pod kozu /mne to pichala svokra a vecer/ inac to pichaju v centre a rano,potom dostanes normalne mrchu, medzi 2-4 dnom prides na krv a tam ti povedia co dalej, ale to uz budes priblizne vediet lebo budes mat taky protokol, s ktorym sa budes stale preukazovat.Mne vtedy povedali, aby som zacala uzivat dalsie inj a to do sbalu, to som si pichala sama, lebo mi pozicali / v centre/ take pero ako maju cukrovkari.Asi na 12-15 den som isal na kontrolu vnutr. ultrazvuk , tam mi spocitsl folykuli, pozrel velkost a povedal ci a kedy mam zacat pichat dalsiu inj. ale tato inj sa picha iba dva dvni pred odberom folykulov. tak to je asi tak vsetko. Ozaj odber folykulov neboli preto ze si uspata, a do hodinky ta aj prepustia, a potom o tri dni ti vlozia oplodnene vajicka. Ale hovorim, ze to je individualne. No a mna to vyslo 14000 tisic za lieky a lus za lek. vykony.

juliasisa
11. říj 2006

ahoj yas 😉

dudu
11. říj 2006

ahojcek jul 😀 😀
sikulka, ja papam estrofem 3x1 a 3x2 utrogestanu si vkladam.

juliasisa
11. říj 2006

ahoj dudus 😉
pisala som ti do trpezlivych 😀 na dve palice...

sikulka
11. říj 2006

dudu presne 😉

juliasisa
11. říj 2006

dudus,kde mas foto? 😕

yasmin
11. říj 2006

dudu,dakujem za info

jul,ahoj 🙂

podte do ako byť trpezlivé........

dudu
11. říj 2006

sikulka, pozorujes si vnutri taku navretu gulicku?, ja ju mam na pravej strane

sikulka
11. říj 2006

dudu-co este nespis,hm?nemas oddychovat? 🙂
nie,nic nevidim,ale u mna by to bolo asi skoro.Odkedy to mas? nie je to zvacseny vajecnik?

dudu
11. říj 2006

asi je ale ja neviem ci ma byt zvacseny alebo nie, man to tam drazdy, bud aňnech tam nieje alebo nech to je babo, a ty preco nespinkas??,

sikulka
11. říj 2006

ja som taky nocny vtak,mam taky rezim vzdy a aj lieky berem o polnoci,takze musela by som sa budit,keby som sla spat. 🙂

dudu
11. říj 2006

ja sa asi pochystam, spinkat, ako si mi to pripomenula a pozrela som sa na hodinky, tak to prislo, ozaj ake mas pocity? bolia ta iba prska, alebo citis aj nieco viac?

sikulka
11. říj 2006

len tie prsia,ale to su vsetko take pocity ako mozu byt aj pri mz.
Ale verim,ze to vyjde,normalne verim... 🙂
A ta Tvoja gulicka,ked tak rozmyslam moze byt trojkajak 🙂 sak rastu ako z vody,no nie?
Kedy necakas mc?

dudu
11. říj 2006

jej ten trojkajak, to myslis akozeby sa ujali vsetky tri?? 😅 😅 , to by som bola velmi prekvapena, ale asi radsej vsetky tri ako ani jedno, to som uz prezila a bola som z toho dost vedla.

sikulka
11. říj 2006

dudu vidim ze vedies siahuplnu debatu v inej teme a dohodujes aj stretko ale este na zaver kam chodis,do akeho centra?

ajka23
11. říj 2006

sikulka, neboj, aj ja odbehujem... 😀 😀 😀

dudu
11. říj 2006

mne to nevadi ved sa stiham aj stebou , tebe to vadi?? ☹ ja chodim do GYN-FIV v Ba a ty?

dudu
11. říj 2006

este chcem pockat co mi odpises som zvedava 😅

sikulka
11. říj 2006

ja sa smejem,lebo ja som tiez na inom fore,chcela som ist k vam,ale ozvali sa baby z inej stranky ,kde som nebola tiez dlhy cas... 😉
dudu a Iscare. 🙂

happykaty
12. říj 2006

matlova: Díky moc za obsáhlý výklad, aspoň vím, na čem jsem 😉 Nejdřív budu muset na to ultrazvukové a v případě problémů na laparoskopii. Tak uvidíme, jak na tom budeme 😉

janesm
12. říj 2006

Ahoj holky,
asi před 14 dny jsem prodělala laparoskopii a zjistily mě že mám neprůchodné vejcovody.Byla jsem z toho v šoku několik dní jsem probrečela 😢 ale pak jsme s manželem vše probraly a jdem do toho...Řekly mě že spontáně neotěhotním jedině uměle,moc jsem to nechtěla ale myslím že už nemám na co čekat. Je mě 30 a mám za sebou dva samovolné potraty a od todo druhého který byl v roce 2002se nám nedaří,prošly jsme plno vyšetřeními vše bylo v pořádku až teď co mě to zjistily.Mážete mě některá sdělit co mě ještě čeká???

anielik
12. říj 2006

Sikulka, ako si na tom? zajtra (piatok) ides na krv? Mas nejake tehu priznaky?
Straaaaaaaasne som zvedava 😉 Drzkaj sa.

sikulka
12. říj 2006

ahoj anielik 🙂 TY si take slniecko,ked na mna myslis 😉
Na krv idem az o tyzden v piatok.Zatial nic zvlastne na sebe nepozorujem.Boleli ma prsia uz od 2.dna po Ete ale dnes ma bolia menej.Akurat vecer mam zvysenu teplotku.stale len cakam,cakam.cakam...
Ozaj ake si mala anielik priznaky a od ktoreho dna ?
Je to hrozne to cakanie...
Ako Ty a babo?Bola si teraz na UZV?Vlastne Teba(teda Vas) teraz cakaju tripple testy,ze?
Si zlata, ze na mna myslis.Pa. 🙂

dudu
12. říj 2006

ahoj sikulka, som tu len na skok kym mi zaschne podlaha, zlatino pisala si ze ta prestali boliet prska? a ktory den teraz si po? 8 ? No dufam ze to nebude nieco zle ☹ drzkam palecky.

happykaty
13. říj 2006

janesm: Nejlepší bude, když ti tvůj gynekolog napíše doporučení na nějakou kliniku reprodukční medicíny a nebo si můžeš nějakou vybrat sama a jít tam i bez doporučení. Tam ti vysvětlí, co tě všechno bude čekat - ale neboj, podle mě to není nic tak hrozného v porovnání s naší touhou po miminku 😉 Tak držím moc palečky! Pro začátek se můžeš podívat na stránky Gestu - přidáš jen www před a cz za. Mají tam pěkně všechno popsané 😉

iza
13. říj 2006

janesm: a nebo koukni na stránky gyncentra (kamarádka mi říkala, že mají teď dokonce nějaké slevy).