Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

evitam
9. bře 2007

No vidíš,tak do skrine a košeľu šup cez plece... 😀 .To bol iba trápny pokus o fór.Skutočne.Tí zakadení,špinaví a asociálni,tí majú plodnosti na rozdávanie.Nechcem týmto nikoho uraziť,no tiež sa pri pohľade na nich Boha pýtam,prečo dáva tam tak veľa a nechce deliť.. 😒
Tie tvoje tehu príznaky pred mrchami ti potom ešte ako dlho trvali?A mrcha potom chodí ako má,alebo je nepravidelná?
Ja mám citlivosť v prsiach len ráno,to asi po večernej dávke estrofemu.Chutí mi viac jesť,to priznám a gombík normálne nezapnem ani na jedných z toľkých nohavíc,čo mám.Teraz riešim dilemu,v čom od pondelka do práce,aby som v sede netrpela... 😒
A tak si pomaly robím plány,že ak to teda nevyjde,budem mať čo robiť,aby som z terajších 65 zhodila na minuloročných 55 kg. 🙂
Vážne,toľko som skotnela...

ika_ba
9. bře 2007

take priznaky som mavala evitam pred mrchou este ked som nechodila do centra, ked dosla mrcha vacsinou to zmizlo, inac ja som nemala ziadne problemy, a ako pisalo vacsina bab tu, aj my sme vypisovali ziadost do poistovne kvoli manzelovi
no a na tvojom mieste by som si radsej skontrolovala vahu, asi je pokazena, tak som sa bavila na svojom muzovi po sviatkoch a jeho sefovi, ktory bol kupovat do vahy baterku, lebo si fakt myslel, ze je pokazena
a ja by som asi tiez mala nejake 3 (5) kilecka zhodit, ale ako som zistila, nie je to az take lahke, a nechcem sa trapit drastickymi dietami, ktore by mi mohli ublizit, nakoniec moj muzik mi povedal, ze chce mat doma spokojnu manzelku, hoci trocha oblejsiu
a v iscare, ked som bola prvy krat na odbere, ked sa ma pri uspavani pytali kolko vazim, tak lekarka dost nechutne povedala, ze by som mala 10 kil schudnut, ze by sa potom lahsie stimulovalo, ale to by som potom najskor trpela podvyzivou, lebo by som mala 48 kil, a ja nemam celkovo stihlu postavu, aj v pleciach nie som utla, aj ma to nahnevalo, ale potom som sa snzila nato zabudnut

evitam
9. bře 2007

Spolieham na správnosť váženia váhy u doktorky,keď mi robila predoperačko.Dokonca mi také numero napísala aj do papierov.To ti bol šok to potom čítať.. 😨 Doma chvalabohu váhu nemám,vždy som si figúru strážila krajčírskym centimetrom.Objem som si ním pre istotu sem-tam zmerala,zistila čo treba a konala... 🙂
Paradoxne cez to všetko som teraz v pohode,myslím tým psychicky,takže zatim mi je to fuk.Až na tie gate...
Mne nehovorila lekárka na váhu nič,ale asi to mala na mysli,keď zbadala na koze moje sumo-stehná.Ináč aj dobre,že vyzeráme takto zdravo.Vychrtliny si pri stimulácii viac vytrpia a častejšie vraj trpia hypráčom...A s tou postavou je to tak,že aké máš základy v rodine,hlavne v rodičoch,také sú ti vložené do vienky.Neurobíš s tým nič.Teda zjednodušene-aká matka,taká Katka.U mňa je to teda doslovne.
A tie tehu príznaky pred mrchou vraj minule cítila aj moja sestra,ktorá tiež túži po mimču,hoci syna už spontánne na svet pred 8.rokmi priviedla.Pýtala sa na to dr. a ten jej na to povedal,že keďže predtým s tým nemala žiadne problémy,nedá sa tá tehotnosť nastopro vylúčiť.Vraj týmto spôsobom príde o tehotenstvo veľa žien,ktoré ani len netušia,že v tom vôbec boli.Tak ktovie.Tehutest ti to nepovie a rozmýšľať o tom je bezpredmetné... 😒

misa1
10. bře 2007

ahojte dakujem za podporu a drzanie palcekov.mam otazku ako je to zo sexom?kedy by som uz mohla?take divne pri utrogestane.poradte ktora ma skusenosti

aaandrejka
10. bře 2007

misa, mozes, ale sprvu radsej len tak jemne 🙂 a nie prilis casto zatial 🙂 prve tri mesiace su najrizikovejsie, vtedy treba byt kusok zdrzanlivejsi, co ale neznamena, ze by ste mali byt bez sexu, neboj 🙂 len proste ziadne orgie 🙂)

misa1
10. bře 2007

dakujem a z ochranu alebo bez.ved ten utrogestan....

aaandrejka
11. bře 2007

neboj, ten mazelovi nemoze uskodit🙂
a treba to praktizavat tak, ze najprv sex a az potom utrogesnat na vecer🙂

mayka
11. bře 2007

kocky a naco je ten utrogestan?

milacikova
11. bře 2007

Utogestan je progesteron a dava sa na podporu tehotenstva, uziva sa cca do 12tt tehu, vklada sa do posvy alebo a moze aj papat. Podobnym liekom je aj Duphaston.

aaandrejka
11. bře 2007

utrogestan:
http://www.nobel.sk/default.aspx?what=pil&code=...

na nobel.sk najdfes pribalove letaky vsetkych u nas predajnych liekov, co je celkom super 🙂

ika_ba
11. bře 2007

ahojte,
da sa aj vecer, ale co tak sex po ranu, muzom sa to paci, a rano je clovek oddychnuty. a utrogestan si date potom. som rada, ze si uz nemusim konecne merat bt, lebo dost ma to otravovalo, a to zabije aj takyto sex ranny

rozarka73
13. bře 2007

ahoj umelinky 😅 !!!kde ste vsetky, ja som tu nebola od stvrtka a vidim, ze sa tu moc nedeje.ako sa dari, co mate noveho.ako sa citite tehulky aj cakatelky???nakuknem sem este vecer,tak zatial ahoj 😉

lia
13. bře 2007

ahojte,dnes som bola na konzultacii,som dost z toho jelen,co vsetko treba papat a pichat si,este ze nam to napisali,ale aj tak 😅 😀 .
nikto ste neboli pn??ja mam dost stresujucu robotu,tak neviem ako to spravim 🙄

sikulka
13. bře 2007

ahojte 🙂
to je teda fakt, ze sem nikto nechodi nejako v poslednych dnoch......To sa uz tolke starate o svoje bublinky??? 🙂 😉 co by bolo super.....

Rozarka ako sa citis?Uz mas nejake dalsie plany?

Lia, nic si z toho nerob,ze zatial terminologiu ci postup neovladas.....
Priala by som Ti aby si to sice nemusela mat nastudovane,ale ked sa inak neda,neboj vsetko sa na Teba okolo liecby nejako samo nalepi,aj ked musim povedat ze nevedomost je taka sladka...... 😀 😀 😀

Evita co nove? 😵

rozarka73
14. bře 2007

ahoj sikulka 😉 , neviem preco sem nikto nechodi.ja som bola cely vikend odcestovana, dnes idem do novej prace, tak mam trosku stres.ale vyzera to zaujimavo.
necitim sa dobre, kazdy den ma boli hlava az mi je na vracanie a mala som dost silnu mrchu.ved sa to muselo po tych vsetkych liekoch zo mna dostat. neviem, ak sa mi to nezlepsi, pojdem k doktorovi.
je vonku krasne, plany mam teraz len co sa tyka roboty, na dieta teraz nemyslim, ale mam to stale v hlave odlozene na neskor, vsetky susedky su naokolo tehotne, len ja stale nic.
sikulka ty si ako na tom???ako sa ty citis a ake mas teraz plany ohladom baby??
misa1 ako sa ti dari ako tehulke???? 😅
lia ja som bola tiez na PN, mala som tiez stresovu robotu, tak som bola radsej doma, ale aj tak mi to neprinieslo stastie!!!! ☹ mozno dalsi krat, nesmiem stracat nadej a prestat verit!!!1
tak sa umelinky majte pekne, vecer pridem nakuknut, ci ste sa nahodou nerozkecali, cauko,prajem pekny den vsetkym 😅 😅 😅

sisulik
14. bře 2007

ahoj baby...neviete ake su statistiky na porodnu vahu dieta po IVF? a priblizne v ktorom tyzdni sa statisticky rodia?

misa1
14. bře 2007

ahojte baby.ja som stale v praci a dnes mam poobednu tak za chvilu odchadzam pojdem na obedik a do vecera pracovat.mam sa dobre a v utorok by som malôa vidiet malu misku.zle mi neni,prsia su vyhovujuce ale tie budenia v noci trvaju uz 3 tyzdne.dve hodiny som hore,a to ze je tiez priznak.citala som to na jednej stranke,ale trva to len do 3 mesiaca.aspon sa natrenujem.rozarka a co budes robit v novej praci?

sisulik
14. bře 2007

misa..ja som sa nebudila..to skor az teraz ked mozem spat len na pravom a lavom boku..v noci sa prehadzujem ako maco... 😀
priznaky tehotenstva su naozaj rozne...a ked nezvracias, tak bud rada...na mna to prislo uz 4 tyzdne po IVF...a tahala som to kazdodenne do 13.tt. a potom este do 18.tt to bolo raz za par dni... 😎

aaandrejka
14. bře 2007

lia, ja som PN od odberu vajicok 🙂 a ostanem az do konca

misa, u mna trva tehotenska nespavost uz tri mesiace a to uz koncim piaty!!! uz som z toho uplne hotova, bojim sa, ze aj male bude take nepokojne v noci, lebo kope aj v noci

misa1
14. bře 2007

mna este sem tam pobolieva brusko ako keby som mala dostat,ale iba ked som doma.ked som v robote tak ma to ani nenapadne si to vsimnut.bolievali ta aj krize?

misa1
14. bře 2007

aandrejka to sa kedy budis?a kedy zaspis?ja sa prechadzam po dome a zobudim draheho manzelika nech je somnou hore a on je 😀 .zlaty

sisulik
14. bře 2007

misa..pri tomto tehotenstve ma prvy trimester bolievali aj krize...az ma to vylakalo..ale uz to preslo...

andra76
14. bře 2007

sisulik to že má někdo rodí dítě po ivf emá vliv a délku těhotenství a na váhu miminka. mám plno známích co rodily po ivf a nekdo rodil už 32 tt a někdo přenášel a některá miminka měla 2a půl kg a některá 4 kg je to stejné jako při jirmálnímj početí, dokonce ano doktoři enechávají automaticky po ivf na pn záleží to případ od případu . mám kamarádku která chodila do prácepo ivf až do 6 měsíce ,ale po punkci a do stanovení hcgbyla na neschopence a pak šla do práce protože všechno bylo o.k.

evitam
14. bře 2007

Miska, ty mávaš také nočné pochody potom ako ja.Keď som stimulovala,spala som jak bábo, a teraz,už asi tretiu noc nemôžem dlho večer zaspať a v noci okolo tretej sa zobudím a už málokedy zaspím.V pondelok idem na krv HCG,takže myslíš,že aj ja??? 😅
Nemám žiadne iné pocity,občas prsia-bradavky,občas nechutenstvo,žiadne špinenie /som 10.deň po transfere/ ááále des z tej noci. 😢 ...

aaandrejka
14. bře 2007

misa, ja obvykle zaspim tak okolo 22.30, budima sa rozne - v intervale medzi 1.30 a 3.00 a odvtedy uz potom nespim, resp, mam take, ze 10 minut spim a 10 minut bdiem... radsje by som uvitala trebars len 6 hodin, ale poriadneho kvalitneho spanku... cez den som omamena, ako mechom udreta, ale aj ked si lahnem, ani za toho oneho nezaspim

sikulka
14. bře 2007

halooooo kde ste kto????!!!!! 😨 😨

misa1
15. bře 2007

ahojte evitam urcite si tehu.skusala si testik?alebo akus bazalnu teplotu,ja som mala na ten prvy testovaci den 37,1.to bolo rano a poobede uz som aj testovala.

evitam
15. bře 2007

Ahoj miska.To je náhoda,že si tu teraz aspoň ty...Baz.teplotu mávam každé ráno 37,4-5,to si myslím,že je až prehnané a pripisujem ju možno hormónom.Teraz mám zrovna teplomer vo fufane tiež,takže o chvíľu uvidím,či tiež nebýva aj vplyvom prekúreného prostredia pod paplónom-teraz neležím...
Miska,teraz mám 37,6. (???)
V noci o tretej som zase mátožila a do rána som už len driemala,ale test si robiť nebudem,nechám to až na pondelok.Podľa toho,čo tu čítam a aj podľa sestričky v CARE,tie testy nie sú najspoľahlivejšie... 😉

misa1
15. bře 2007

tak na co cakas?mas kupeny?a este na nejaky 5 alebo 6 den ma palila zaha a na to som sa zobudila v noci a aj podla toho som vedela ze nieco sa deje.ja tiez som nevyspana hore som od 1 a zaspala som o 3.potom som sa zobudila o 5 a este stale som hore ale pojdem este na hodinku lebo v robote budem nervozna

evitam
15. bře 2007

Ideš na poobednú,že chceš ešte do pelíšku? Ja idem na deviatu,takže coby-dup...Nie.Neviem Miska,ja mám nádej a chcem ju mať až do pondelka. Vieš,netešiť sa zbytočne predčasne.Tie pocity tu raz sú a potom vôbec.Teraz napríklad okrem tej teploty,kt.ma rozpaľuje necítim nič.Dokonca sa trocha teším na raňajky,čo je nóvum a prsia-už žiadny ciťák...Aj preto radšej nie...
Stále si myslím,že si to len namýšľam a nič z toho aj tak nebude... 😒